Październik 30 2014 17:37:54
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Czy powinno się wprowadzić górny wymiar ochronny ryb ?

Tak
Tak
77% [34 głosów]

Nie
Nie
16% [7 głosów]

Nie wiem
Nie wiem
7% [3 głosów]

Ogółem głosów: 44
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 08/10/2014 19:55

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Sprawy załatwione lub niezgodne z zasadami » Archiwum
 Drukuj temat
Dziś na rybach: PZW-2012
kamil150490
Byłem w sobotę z moją Asią na nocce tez nic specjalnego sama drobnica dwa leszczyki trochę większe w niedziele ok 6 rano pogoniła nas burza...
...Nie rezygnuj nigdy z celu tylko
dlatego, że osiągnięcie go wymaga
czasu...
Czas i tak upłynie...

GolasDGL
Niedawno wróciłem z ryb. I w dniu dzisiejszym złapałem dwa klenie 43 i 37cm oraz dwa krąpie +/- 30cm. Niestety tylko 2 godzinki siedziałem nad wodą, a to dlatego że zabrałem za mało przynęty a niespodziewałem się takiej częstotliwości brać Wink

krisgfc
Witam. Wczoraj bylem wraz z użytkownikiem Redgis na rybkach. Wybraliśmy się nad stawik, ot taki ok 5ha. Jest to typowo karasiowo - linowe łowisko. Byliśmy od ok 17 do 21. Nałapaliśmy od groma albo i jeszcze więcej karasków (takich ok 10 cm). Udało nam się również przechytrzyć kilka karasi w przedziale 30 - 35 cm. Co najlepsze i najbardziej cieszące - złowiliśmy łącznie ok 10 linów (linków 15 - 20cm). Więc nastraja to bardzo pozytywnie - dziś może powtórka i może karach taki 40+ się odezwie...

EDIT: Nie będę pisał kolejnego posta, skoro mogę tego edytować. Łowisko to samo, wynik niemal że identyczny. 5 karasi srebrzystych w przedziale 32 do 36cm, od groma takich do 15cm. Oczywiście linków takich do 20cm też sporo.
Pozdrawiam images41.fotosik.pl/1647/d87bae614402a14emed.jpg images42.fotosik.pl/489/c9dbdee22648d803med.jpg
Pozdrawiam
Krzysiek
Edytowane przez krisgfc dnia 08-07-2012 12:28

piotr23b
Witam. W piątek wieczorem zameldowałem się w Giżycku.
Po rozpakowaniu całego bagażu, poszedłem zobaczyć łowisko, była to Popówka Mała, która zaciekawiła mnie opowiadaniami mojego taty, kiedyś były tam ładne karasie i liny. Gdy zobaczyłem łowisko wyglądało obiecująco, dużo grążeli, ładne zatoczki.
Sobota godzina 3:30 wychodzę z domu, po 15 minutach melduje się na łowisku. Rozrabiam zanętę Lin-Karaś, dodaje atraktor, robaczki i kukurydzę, wrzucam 3 kule wielkości pomarańczy i zaczynam robić zestawy spławikowe. Jeden rzuciłem na "grunt" na kukurydzę i czerwonego robaka, a drugi zestaw normalnie, na samą kukurydzę. Po około godzinie melduję się pierwsza płoteczka. I niestety do godziny 10 cisza. Tego dnia złowiłem małego okonka na robaczka. Piątek- kilka płoteczek.
Niedziela, ta sama godzina na łowisku, i taka sama procedura przygotowania, lecz dzień także bez żadnych efektów. Nad Jeziorem spotkałem miejscowego wędkarza, który mi wszystko powiedział. Jeszcze 3 lata temu, było można złowić tam piękne liny, karasie, leszcze bez żadnej zanęty, tylko czerwony robaczek na hak i do wody. Lecz jak wiadomo, są ludzie(wędkarze) i taborety(kłusownicy), tak przetrzebili tą wodę, że masakra ogólnie na wodzie siedziałem 3 dni, gdzie chodziłem z rana (3, 4 rano) do zachodu słońca, i złowiłem ogólnie 20 płoci na 3 dni wędkowania. Swoje zrobiła także przyducha w latach 90, gdzie całkowicie wyginął węgorz z tego łowiska. Były tam piękne karpie, liny, karasie, szczupaki, a teraz zostało wielkie g****. W nocy gdy tylko padał deszcz(wtedy nikt nie pojawiał się na łowisku) kłusole na swoje łodzie i robili co chcieli, oni nie stawiali siatek, nie wiem jak to się fachowo nazywa, oni je ciągneli i największe sztuki zabierali. Kiedyś te łowisko należało do PZW. Od tego roku nie ma właściciela, miasto ogłosiło przetarg, ktoś chce tam zrobić jakiś wyciąg linowy czy coś takiego. Każdy może robić tam co chce i kiedy chce, nawet policja nie zajedzie. A jak usłyszałem, gdy zapytałem się dlaczego tu przychodzi, jeżeli tak słabo to usłyszałem, że tu straż ani organ ścigania nie wpadnie i może sobie w spokoju wybić i odpocząć na rybkach tdo. No nic gdy to usłyszałem nie zostało mi nic innego jak zakończyć wyprawę. Przez 3 dni, bo tyle tam chodziłem i miałem jakąś nadzieje, na kontakt z ładną rybę, to nazbierałem tyle śmieci w promieniu 30 m od moje stanowiska, że 3 worki 60 L wyniosłem. Gratuluje władzom PZW, że dopuścili do takiego stanu łowisko na MAZURACH i to praktycznie w mieście. Dobrze, że mam jeszcze łowiska komercyjne Wink

http://www.wiocha...zego_kraju
Prawie tak tam wyglądało tdo
Edytowane przez piotr23b dnia 05-07-2012 02:02

szymonw1997
Siemka Wink Dziś na rybkach 4 godzinki od 15 do 19 - wypad spontaniczny. Obeszło się bez większych sukcesów. Wzięło 5 płotek , bardzo ładnych , krąpik i malutki klenik. Mile spędzony czas. Fotki klenika oczywiście po fotkach wrócił do wody Wink

images40.fotosik.pl/1697/3fd62596575d145am.jpg
images40.fotosik.pl/1697/29b13bccdb6e7d05m.jpg

Exodus
Jakiś niefart mam ostatnio, ale myślę go już niedługo złamać. Jeden mały kleń i nic poza tym, cisza Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

gorgo9
Dziś wyskok efekt 2 plocie po 35 cm jedna 30 i 25 cm Pfft
! gorgo9 - Białogard !

bono
Dzisiejsza zasiadka zaowocowała płotką ok 20 cm i pięcioma małymi leszczykami.

herass
Hej małe pytanko.
Czy u was też taka nędza i praktycznie zero brań? ,dodam że wędkuje głownie na Wiśle w okolicach od Kiezmarka do Giemlic.
W sumie od dłuższego czasu zero,raz tylko ladny standał zerwał mi sie przy glowce a tak to totalne zero.

krisgfc
Siemka herass. Ja nie narzekam. Może dla tego, że głównie na jeziorach wędkuję. U mnie jest wręcz odwrotnie - jeżeli chodzi o drobnicę (do 20cm) to że tak powiem tonami bierze. Jeżeli pytasz zaś o coś "grubszego", to karaski takie 30 - 36cm jak na chwile obecną największy.

wedkarz2309
szymonw1997 napisał(a):

Siemka Wink Dziś na rybkach 4 godzinki od 15 do 19 - wypad spontaniczny. Obeszło się bez większych sukcesów. Wzięło 5 płotek , bardzo ładnych , krąpik i malutki klenik. Mile spędzony czas. Fotki klenika oczywiście po fotkach wrócił do wody Wink

images40.fotosik.pl/1697/3fd62596575d145am.jpg
images40.fotosik.pl/1697/29b13bccdb6e7d05m.jpg

To jest mały boleń kolegoWink

Moris
Dawno nie zaglądałem na forum, bo i nie mam się czym pochwalić. Po części dlatego, że nie mam za dużo czasu na ryby, a po części przez to, że jak już jestem, to nie biorą. Byłem w ciągu ostatniego tygodnia trzy razy i bez efektów. Przed wczoraj miałem piękne branie sandacza na woblera wieczorem, aż mi mało kija z ręki nie wyrwało, ale nie zaciął się. Dziś byłem ze swoją żoną w nadziei, że przyniesie mi szczęście. Właśnie wróciłem zły, bo miałem na woblery sandaczowe aż cztery brania, ale nic zaciętego. Brały bardzo delikatnie.

Exodus
Dziś byłem się rozejrzeć za miejscem do nęcenia karpia. Jest to woda dzika i nigdy nie zarybiana, jedyne co tam pływa to to co po powodzi wpłyneło. Pare lat temu łapałem już tam karpie po 65 cm, nie pamiętam ile miał największy. Mam zapisane Wink
Od jutra ruszam z kulkami i nęce tam do listopada, zobaczym co będzie Wink
Wiki złapała klenia na 30 cm, przynęta mady Wink

krisgfc
Właśnie wróciłem z mojego karasiowego bajorka... Niestety... Jakiś imbecyl wczuł się we właściciela stawiku... Oczywiście przyjechała policja, bo wraz z CIOCIĄ groziliśmy ów właścicielowi bronią:/ Tak, wiem, opowiadanie jak z bajki... Ale tych kilka godzin na komisariacie składając zeznania + brak dowodu (jedynie karta, a ona nie jest dokumentem potwierdzającym dane osobowe wg. stróżów prawa)... Mam dosyć "wentkowania" przez dłuższy czas:/
Pozdr

wojtekmackojc2000
Ja wczoraj na małym czystym wyłapałem tylko 13 leszczy i krąpia z gruntu na czerwone robaki i (na drugiej wędce) mady szału nie było.
Największy leszcz 27 cm (potem wrzucę zdjęcia)
W tym roku na Leszcza Frown

lobster998
Wczoraj wybrałem się nad Wisłokę.
3 godziny łowienia i całkiem dobre efekty, 9 kleni od 25-38 cm, 4 jelce 20 cm+ , Płoć na 30 cm i 2 okonie 22 i 26 cm Grin, a przed wczoraj wypadzik nad staw efekty: 2 leszcze po 40 cm , 9 wzdręg 20- 35 cm i jeden karp na 53 cm .
Zdjęć niestety nie robiłem :/

Soltys
Dawno tutaj nic nie pisałem co nie oznacza, że nie chodziłem na rybyWink Najwięcej łowiłem na spławik, trochę na spina i na grunt. Z ciekawszych ryb to wpadły 3 klenie , największy 37cm, jakieś szczupaczki, niestety tylko do 50cm, trochę karasi, okoń33cm, płotka 28cm, trzy linki z czego największy 40cm.
images37.fotosik.pl/1677/f65dc5fa9c927a46m.jpg images44.fotosik.pl/328/ef8991ddd03b0bb9m.jpg images35.fotosik.pl/1526/fa099ec8715560dfm.jpg images45.fotosik.pl/1455/ad7b6d4677cb95b3m.jpg

krzysiu wedkarz
Byłem dziś cały dzień na Bugu w pogoni za sandaczem i sumem. Ale niestety słabe efekt. udało złowić mi się dwa sandacze, jedne 49, a drugi 46 cm, oraz trzy sumy w granicach 70-80cm. Jeden sum niestety urwał mi żyłkę 30mm, ładny był, ale ogonem przeciął. Wypad nie udany, gdyż żadna ryba nie była wymiarowa
Pozdrawiam

Exodus
Dziś dwa karpiki, takie po 40 cm Wink Dobrze że są bo to przynajmniej cieszy, pełnołuskie. Dzikie łowisko, licz na jakiegoś wielkoluda Wink

Soltys
Dzisiaj z samego rana wybrałem się nad jezioro ze spinem. Łaziłem godzinę bez żadnego brania i kierując się zasadą, że drugi brzeg jest zawsze lepszy udałem się właśnie na drugi brzegWink. Kilka rzutów i zacinam szczupaczka 45cm. Potem złapałem jeszcze pięć przyzwoitych okoni z czego największy 27cm i trzy pistolety, takie po 30cm. Pomimo deszczu wypad udanyWink.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się