Grudzień 11 2018 20:08:25
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Raj utracony ;(:(:(:(
shaman111
Przy takiej zimie to przeręble by nie pomogły, przez jedną noc -20 przybywa 20cm w niezamarzniętym miejscu, jakby chodziły jakieś pompy, choćby jedna to były by całkiem inaczej conf
Edytowane przez shaman111 dnia 25-03-2010 19:39
Nie zabieraj karpi

Samymi rybami człowiek żyje Wink
...............................................
pozdro

KEEP MOVING FORWARD

Arturo B
Duze_Bu napisał/a:
Współczuję. Grin Przykra sprawa, ale takie są prawa natury. Jeśli chce się łowić ryby, to trzeba o to samemu zadbać. Trudno liczyć, że opłacając roczną składkę wszystko będzie załatwione. A takiego zbiornika, który jest pod opieka i jest rybny tym bardziej szkoda.
Takie nieduże zbiorniki są podatne na zimową przyduchę, ale z drugiej strony dość łatwo jest ogarnąć niewielki obszar. Co to za problem skrzyknąć się z chłopakami z Towarzystwa, odśnieżyć część tafli lodu, wykuć porządne przeręble (1mx1m), załatwić pompę, spróbować natlenić wodę. Trochę czasu, niewiele pieniędzy, a wiele okazów udało by się uratować... może przyduchy wcale by nie było. Ja bym to potraktował jako nauczkę na przyszłość. Smile

Pozdrawiam
Grzesiek

Ten komentarz ujmuje wszystko w tym przypadku-nic dodać nic ująć.Swoją drogą ,dziw bierze , że Towarzystwo mające pod opieką jeden nie wielki zbiornik nie potrafi się zgadać i zaradzić sytuacji.Czyżby kolejny dowód na to , że liczy się zarobek a nie urobek??Sorry za zgryźliwy tekst , ale nic innego mi do głowy nie przychodzi czytając i oglądając zdjęcia z tego akwenu-szkoda tylko rybostanu- a nauczka pewnie jakaś jest , ciekawe natomiast jest to czy Towarzystwo będzie potrafiło wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski??
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

shaman111
95% Towarzystwa to dziady, którzy chcą od wody tylko brać a co? MIĘSO, w sezonie chodzą nad wodę by cokolwiek złapać i zabrać do domu a zimą kiedy na smażone filety z karpia nie mają co liczyć Po prostu olewają sobie staw ! i wynikają takie skutki jakie widać na zdjęciach. Może teraz coś zrozumieją a jak nie to trzeba będzie poczekać parę lat aż mięsiarskie pokolenie wymrze Smile
Nie zabieraj karpi

pozdro

KEEP MOVING FORWARD

Arturo B
Shaman- jako Towarzystwo możecie mieć swój własny regulamin, który by zaradził dziadowskim posunięciom prykom rodem PRL.Pewnie jakiś regulamin łowiska był i jest,ale wychodzi na to , że zbyt mało " dopieszczony"Zmiana zarządu, odpowiednie wnioski poddane pod głosowanie pomogły by z pewnością rozwiązać nie jeden problem....temat rzeka ... pomysłów wcale mniej...Z tego co piszesz , wynika , że w zarządzie siedziały ( dosłownie) osoby , które miały raczej głebojko w d.... to co się będzie działo na tym łowisku, takie zachowania , można dostrzec bardzo szybko i wtedy trzeba reagować- zmiana osób w zarządzie to podstawa, takie łowisko nie jest problemem utrzymać w należytym stanie, no chyba że się nie chce...a osoby w zarządzie nie mają pojęcia o odpowiedzialności...

shaman111
No tylko że nikt normalny nie chce być w zarządzie, a miejsce po zmarłym prezesie znowu zajął kolejny dziad Smile Który ma główne zdjęcie na naszej klasie z kilowym karpiem w kuchni, Grin
Edytowane przez shaman111 dnia 25-03-2010 20:05
Nie zabieraj karpi

pozdro

KEEP MOVING FORWARD

Arturo B
shaman111 napisał/a:
No tylko że nikt normalny nie chce być w zarządzie, a miejsce po zmarłym prezesie znowu zajął kolejny dziad Smile

Shaman trochę dziwnie to zabrzmiałodisa-nikt normalny?- No sorry bardzo , ale nie rozumiem tego??To jaki sens było zakładać Towarzystwo, zarybiać akwen,pobierać ko0lejne składki...??Po co pchać się do " nienormalnych"Kij...Błąd logicznego myślenia-skoro Ty jako młody wędkarz dostrzegasz problem , to nie wierzę , że nie było podobnych Tobie?Nie normalnym trzeba władze odbierać, nie czekać aż zrujnują wspólne dobro...

Adam014
Dziś po zimie zrobiłem małe rozeznanie nad pobliskimi jeziorami.Lód już wszędzie znikł, więc ryby mogą wreszcie odetchnąć i co mnie najbardziej cieszy to to, że na jeziorach nie widać przyduchy, może dla tego, że jedno jezioro jest naprawdę sporę, a drugie z trzecim mniejsze, ale za to głębokie.Tak więc rybki przetrwały zimę dobrze na tych jeziorkach co łowię i to mnie bardzo cieszy.Wink
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Dudii
No i moje jeziorko wymarło,nie mogłem uwierzyć ,że tak piękne ryby tam były.Dziś nawet jedna mała rybka nie pływałąSad images40.fotosik.pl/273/11c82435b3eae50bm.jpg images42.fotosik.pl/189/87c83377d0d3b2e5m.jpg images40.fotosik.pl/273/421d73556dc2603em.jpg images42.fotosik.pl/189/34cd86e9db2ea772m.jpg images49.fotosik.pl/277/948b43619a9f51edm.jpg
Edytowane przez Dudii dnia 28-03-2010 12:13
WĘDKARSTWO TO WSZYSTKO RESZTA TO H...

NA GŁUPIE PYTANIE GŁUPIA ODPOWIEDŻ

MatiQ
Dudii przykry widok SadSad.
W tym roku widcznie przyducha w wielu regionach trafiła do naszych wód...Sad
Edytowane przez MatiQ dnia 28-03-2010 14:51
Wędkarstwo to coś więcej niż hobby. Pozdrawiam, Mateusz

Przemoo
U mnie na pzw o dziwo nic nie padłoWink
Gorzej z łowiskami specjalnymi mojego koła
Tam zaczynają padać karpie.
I ktoś wyciąga nam karasie ze stawu i je skrobie na brzegu.;/

konrii98
Jak byłem w piątek na rybach to nic nie złowiłem oprócz 10 martwych szczupaków (50-60cm) i ze 20 okoni (10-30jeden miał nawet 40cmSad)
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

MateuszT
Ja oglądałem wczoraj nasz "wioskowy" staw. No niestety nic ciekawego nie zobaczyłem poza 30-40 linami, o przeróżnej długości 10cm, 25cm, 40cm. Trafiły się także dorodne karasie 30cm +, a także i karpiki.
Natomiast na moim prywatnym stawie,(na szczęście) nie udusiła się ani jedna rybka(może przez to że stawek był kopany w tamtym roku w sierpniu, co za tym idzie woda jest świeża). Pływają tam na razie same karasie i liny.

A co do tej wypowiedzi:I ktoś wyciąga nam karasie ze stawu i je skrobie na brzegu.;/
znam tylko jedno sensowne rozwiązanie (jednak nie oznacza to, że tak jest na pewno)
Często dookoła stawu/jeziora widzimy małe placyki z łuskami, najczęściej jest to wydra, chociaż niektórzy sądzą że to nie ona bo nie ma reszty szkieletu. Ale po osobistym zobaczeniu, co wydra wyprawia ze zdobytym karasiem, zdziwiłem się, najpierw go oskrobała, a potem gdzieś wynosiła. Natomiast z linem i karpiem rozprawiała się bez skrobania, wyjadała tylko brzuch i wnętrzności a resztę zostawiała. Sam nie mogłem uwierzyć, bo zazwyczaj wydry spożywają, ryby bez tego "rytuału" skrobania.

Mich101
Wróciłem z ulubionego łowiska.Widok jest straszny.To już koniec mojego fajnego łowiska Sad

images36.fotosik.pl/164/b0d7f4f3c193286am.jpg

images35.fotosik.pl/132/f02891e8650d47a3m.jpg

images36.fotosik.pl/164/3e286907f6b40b8dm.jpg

images42.fotosik.pl/189/cabd8fe3d07f09c7m.jpg

images36.fotosik.pl/164/d319a03ee11e4324m.jpg

images47.fotosik.pl/277/b95d60bafaad31aam.jpg

images36.fotosik.pl/164/0695dd6f5d1b1ff3m.jpg

To tylko nie liczne fotki.Skala jest o wiele większa.Płocie okonie szczupaki , mnóstwo tego leży Sad.Teraz ryby trzeba z utylizować Sad
Edytowane przez Mich101 dnia 28-03-2010 16:39
POZDRAWIAM MICH101

WĘDKARSTWO TO HOBBY NIE DO ZASTĄPIENIA

..........................................................................................................................................
Raj utracony...
http://www.narybk...ost_112259

http://www.narybki.net
lucioperca
Przykry widok .
i43.tinypic.com/300qh05.gif

Adam014
Same piękne, duże ryby, aż łza w oku się kręci jak pomyśli się ile radości i emocje mogły by dać te ryby wędkarzowi.Pewnie jak wszędzie nikt za to nie poniesie konsekwencji.Ja to się jeszcze zawsze pocieszam jak widzę takie rzeczy, że są to te najsłabsze osobniki, a cała reszta ryb może jeszcze większych pływa gdzieś tam w głębinach.Wink
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Rafalogi
Adam014 napisał/a:
.Ja to się jeszcze zawsze pocieszam jak widzę takie rzeczy, że są to te najsłabsze osobniki, a cała reszta ryb może jeszcze większych pływa gdzieś tam w głębinach.Wink

Widzę że nie tylko ja jestem szalonym optymistą.
Ale to dobrze , bo zawsze trzeba mieć odrobinę nadziei.
Mich101 - okropny widok.
Dzisiaj i ja byłem zerknąć co tam z moimi miśkami.Gdybym nie był z żoną to pewnie bym się popłakał.Około 15 sztuk naliczyłem padłych przy brzegu.....Ach.......szkoda słów.Smile

Marcin130790
U nas też zima zebrała swoje żniwo. wczoraj widziałem śnięte ryby, głównie amury. Największy miał ok 15 kg. Nie wspominam już o drobnicy. Całe dno usiane truPKami. Kilometr od jeziora czuć smród zgnilizny...

lawinka
images45.fotosik.pl/278/9aafcb22a02880f3m.jpg

W sobotę na spacerze odwiedziłam moje ulubione jeziorko Sad
Edytowane przez lawinka dnia 29-03-2010 16:02

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się