Maj 22 2018 00:15:56
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Akwarystyka
 Drukuj temat
Ryby Z Rzeki Do Akwarium
Semi
Darek, nie wszystkie kiełbie są pod ochroną, w polskich przepisach jasno jest napisane które gatunki kiełbia chroniomy z trzech występujących w Polsce. Druga sprawa, to mi wytłumacz czym się różni okoń w akwarium od gupika, czy jakiejś innej egzotycznej ryby, bo dla mnie niczym... a przepraszam, okoń jak dla mnie dużo atrakcyjniej wygląda. Wink Co byś nie hodował w niewoli to wyrywasz to przyrodzie, także nie wiem skąd u Ciebie takie podejście do sprawy.bezradny
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Dariusz foss
Już tłumacze.jak Tobie wiadomo część gatunków dawno temu odłowiono i obecne ich formy żyją w naszych akwariach terrariach itd.więc nie ingerujemy obecnie w ich populacje dziko żyjąca .A co do kiełbi chyba się. mylisz .Lecz w poście nie oto mi chodziło ,nawiasem mówiąc jestem zawsze za tym aby wszystko co żyje w swym naturalnym środowisku zostawmy naturze tym bardziej osobniki nie wymiarowe, i te pod ochroną.W interesie wędkarza na pewno nie jest zabieranie z łowiska tak młodych osobników nawet z swych prywatnych stawków .Wielu nie odróżnia małego klenia od jazia to tym bardziej kiełbi , Wędkarz to człowiek mający zasady zgodne z obowiązującymi prawami przepisami z racji członka PZW i nie tylko na wodach PZW jest zobligowany do ich przestrzegania.Semi spotkałeś już na pewno gości co zabierają wszystko, bo to dla kota i inne takie bez względu na wymiar gatunek.I ostatnia sprawa czy mając okonia lub karpia czy inną rybę będziemy mieli większą wiedze na temat zachowania tych ryb i czy to pomoże nam w wędkarstwie chyba nie. Więc nie widzę żadnej korzyści dla hodowcy i ryby więc po co karmić szczupaka żabami aby po jakimś czasie oswobodzić .Takie Me zdanie na ten temat jestem przeciw trzymaniu rodzimych gatunków w akwariach, lepiej umrzeć aniżeli trafić z wolności do nie woli w słoikuSad

Semi
Darek co do kiełbi to się nie mylę. W Polsce pod ochroną jest kiełb białopłetwy i kesslera a najczęściej występujący w naszych rzekach krótkowąsy, lub zwany pospolitym nie jest pod ochroną i jest wspaniałą przynętą na sandacze i okonie. Co do akwarium to mamy inne zdania i nie będę Cię przekonywał do swoich racji, ale już na pewno przyznam Ci rację w sprawie zabierania małych ryb niewymiarowych z łowisk wędkarskich, raczej rozmawiamy tu o pozyskaniu takich ryb z gospodarstw i hodowli.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Abramis
Dariusz foss - Semi ma rację jak powyżej oba gatunki kiełbia są chronione w Polsce, natomiast kiełb krótkowąsy nie (z resztą widzę na czacie się wyjaśniło ). A co do płazów to nic nie sugeruję , piszę poprostu jak było za gówniarza , wtedy nie przestrzegałem ochrony żab Wink , ale skoro mamy iść tą drogą to nie polecam hodowli szczupaka w akwarium ze wzgl. na dostępność pokarmu (zgodnie z przestrzeganiem wymiarów i okresów ochronnych) no chyba , że ktoś ma dostęp do słonecznicy i kiełbi przez cały rok jako pokarmu dla szczupaka. Karaś się nie nadaje ze wzgl. na wygrzbiecone ciało , chyba że kilku centymetrowy.
Edytowane przez Abramis dnia 17-02-2017 07:12
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
Norbert
Abramis można karmić makrelami lub innymi martwymi rybami Wink Ten wilk wszystko pobiera jak głodny.
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

Abramis
Norbert napisał(a):

Abramis można karmić makrelami lub innymi martwymi rybami Wink Ten wilk wszystko pobiera jak głodny.

Masz rację.ouch Może to mało humanitarne ale wolałem używać żywej karmy (jak środowisku wodnym) . A co do martwych ryb to chyba chodzi tu bardziej o ich kawałki gdyż piszemy o ,,mikro'' szczupakach w akwarium Wink ... a kawałki to nie to samo , nie do końca widać jak ryba obchodzi się z ofiarą po ataku. Chyba że ktoś trzyma szczupaka aby go tylko tuczyć by rósł , nie dla obserwacji zachowania. Wink
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
Dariusz foss
Każdy z nas popełnia błędy ja tez ,nie jestem bez błędny.:ld:Frown

michalzgierz1989
Jak byłem na rowerku to nagrałem Kiełbiki jak sobie w Rzeczce pływają kiedyś było ich tam więcej, później zaniknęły, a teraz znowu spora grupa pływa Wink
https://youtu.be/LlAtgyMFPe0
Michał

Semi
To dobrze świadczy o czystości tej rzeczki. Chciałbym aby wróciły czasy gdzie w każdym cieku były ryby. Wink
Semi.

Exodus
Tomek nie do osiągnięcia rzecz w tym pseudo nowoczesnym świecie Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Semi
Michał, z naturą jeszcze nic nie wygrało, człowiek też nie wygra. Wink
Semi.

Exodus
Tomek a Ebro i inne rzeki? zniszczone. Dali rade stwórcy.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Semi
Człowiek wiele zła naturze wyrządził, ale to wszystko się kiedyś zemści...bezradny
Semi.

michalzgierz1989
Dzisiaj byłem z kolegą zrobić sobie otwarcie sezonu na Warcie za Zbiornikiem Jeziorsko, to nawet sporo osób było za tamą. Kontakt tylko z drobnymi Okoniami i Jazgarzami, choć osoba obok nas złowiła dorodnego Okonia, Jazie ponoć też już się ruszają, przy Brzegu widziałem też Różanki, co mnie zaskoczyło bo myślałem że ich tam nie ma. Nowością jest dostęp do Różanek w Hurtowni na muszkieterów w Łodzi po 4,40 sprzedają nie wiem czy detalistą też czy tylko sklepy.

z ciekawości zrobiłem testy wody

NO2 - 0
NO3 - 25 (w wiadrze były ryby więc może być zawyżony)
GH - Więcej niż 7
KH - 6
PH - 7,6
Cl2 - 0

cdnphoto.wedkuje.pl/foto_forum/20180203145342.jpg
https://youtu.be/C74cXYZmM4Y
Michał

Dawid
Zakładam że NO3 było by na poziomie 0 , tyle że ryby swoje zrobiły. Szkoda że PO4 nie zmierzyłeś , ciekaw jestem wyniku ??

michalzgierz1989
Akurat PO4 trudno powiedzieć czy Fotometr by zmierzył w wodzie słodkiej, ale jak będę tam następnym razem to wezmę testy i zmierzę bezpośrednio wodę z rzeki Wink
Michał

Dawid
Można by przepuścić przez owate i kropelkowym do słodkiej zmierzyć... ale najpierw trza mieć kropelkowy do słodkiej _-_

michalzgierz1989
w Niedzielę wybieramy się z kolegą na wartę Wink to zabiorę testy (PH - Zoolek, KH - Salifert, NO2- Salifert, NO3 - Sera, ) pozostałe sprawdzę paskowym Wink bo nie mam już na GH kropelkowego, a i na PO4 mi się już skończył Wink
Michał

michalzgierz1989
wdk.cmc-gallery.pl/foto_forum/3044268616752106692308957442699057157373952o.jpg

wdk.cmc-gallery.pl/foto_forum/3041520216752107525642203765619530320052224o.jpg

No dzisiaj posiedzieliśmy ze spławikami cztery godziny to tylko jedna dorodna Płotka, dla zainteresowanych akwarystów parametry wody z Rzeki Wink

TDS - 141 (Przewodność)
Temperatura - 9.9 C
NO2 - 0 (Azotyn)
NO3 - 0 (Azotan)
PH - 8 (Identyczne mam w Morskim akwarium)
KH - 8 (Zasadowość)
GH - 7
Cl2 - 0
Michał

michalzgierz1989
https://youtu.be/CnrzDm_NGo0

Wczoraj wybraliśmy się nad Wartę za tamę z myślą połowienia Boleni, choć pięknie się pokazywały to nie dały się podejść na żadną przynętę, ale czas fajnie spędzony.
Film trochę za mgłą bo obiektyw porysowany, ale widać na nim jak gość z podbierabiem lata w miejscu gdzie jest zakaz Łowienia strefa ochronna.

Edytowane przez Semi dnia 14-05-2018 16:14
Michał

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się