Listopad 29 2014 08:09:15
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Czy powinno się wprowadzić górny wymiar ochronny ryb ?

Tak
Tak
78% [45 głosów]

Nie
Nie
17% [10 głosów]

Nie wiem
Nie wiem
5% [3 głosów]

Ogółem głosów: 58
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 08/10/2014 19:55

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Łódka do wywozu zanęty.
zapis
Tak! Dzięki! ouch Rozumiem,że serwo po otwarciu klap zrzutowych przez naciąg gumy nie ma możliwości ich zamknięcia oczywiście i łódka wraca z otwartymi burtami. Zamykamy burty dopiero przy kolejnej wywózce sterując radyjkiem odpowiednio zamykając klapy przez zablokowanie bolczykiem widocznym na fotce. Fajnie byłoby zobaczyć Test zsypów http://www.narybk...wstart=300 bo link ze strony http://www.speedyshare.com/144433352.html - nieaktywny... The file is deleted. Jak masz jeszcze w swoim archiwum to bardzo proszę o wrzucenie na jakiś serwer.
PisałeśExo we wcześniejszych postach,że pokażesz oświetlenie - (sterowane ręcznie i zdalnie) możesz wrócić do tematu i pokazać w formie filmu, opisu , czy fotek ??
Edytowane przez zapis dnia 14-08-2009 20:09

specjal ford1
Witam wszystkich mam pytanie Exo jak pływa twój model z osłoną na śrubę?

zapis
Też to chetnie zobaczę...Wink

Exodus
images43.fotosik.pl/181/85af11e24a3b580am.jpg
Po piatkowej wyprawie urywałem pare rzeczy Wink Swiatła wystarczy zrobić na jakimś serwie. Serwo u mnie ma ramiona dwa, więc kupuje wyłacznik przyciskowy i go montujemy.
Narazie nie pokaże testów światła, bo musze pare innych rzeczy zrobić.

Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

zapis
Myślę,że nie najgorszym pomysłem byłoby wykonanie osłony steru i śruby z siatki tuningowej np. jednej z takich:http://www.allegr...5x100.html - zastanawiam się tylko jaki rozmiar oczek byłby najlepszy... Można kupić kilka rozmiarów tylko po co. Tak kombinuję czy 10 mm x 15 mm byłoby dobrym wyborem ....
Edytowane przez zapis dnia 16-08-2009 14:16

Exodus
Ja mam taką jak widzisz. Kombinował już nic nie będe, bo się sprawdziła. Jedyni z zamocowaniem cos musze porobić. U mnie oczka sa 8/8 mm

Exodus
Zabieram się do robienia 3 łódki. Tym razem łódka będzie calkiem zamknieta, jeśli chodzi o sruby i ster.
Obie te rzeczy będą wbudowane w łódke i dzięki specjalnym kanałom będzie zasysać wode do śruby. Całość będzie zabezpieczona siatka i dzięki temu, będzie mogła spokojnie pływać po całych kłębach moczarek. Dzięki temu unikne też wpływania żyłki w śrube, podczas jakiś błędów przy prowadzeniu łódki.

Łódke zrobie tym razem troche większą o dokładnie 17 mm (szerokość) Wtedy zsypy będą mogły pomieścić około 6-7 kg zanety. Wszystko będzie tradycyjnie na jednym silniku.

Nie ma potrzeby dawania dwóch silników, skoro moge to zrobić na jednym.

Swoją łódke będe sprzedawał, od razu mówie że jej nic nie dolega. Jeśli nie sprzedam gdzieś koło pazdziernika to części z niej przenosze do swojej. Szkoda mi jej rozbijać. Jak cos na pw

specjal ford1
Witam exo chodzi ci napęd strumieniowy to najlepsze rozwiązanie można kupić na zamówienie gotowe z Graupnera ale te lepsze to cenna około 100Euro bez silnika ja jestem w trakcie budowy takiego napędu
Edytowane przez specjal ford1 dnia 18-08-2009 21:12

zapis
specjal ford1 napisał/a:
Witam exo chodzi ci napęd strumieniowy to najlepsze rozwiązanie można kupić na zamówienie gotowe z Graupnera ale te lepsze to cenna około 100Euro bez silnika ja jestem w trakcie budowy takiego napędu

Witaj! Możesz się podzielić spostrzeżeniami, przemyśleniami i fotkami jeśli chodzi o samodzielne wykonanie tego patentu specjal ford1 ??

specjal ford1
Fotosik coś nie działa

zapis
Tak sobie jeszcze myślę jak zrobić, żeby łódka miała wsteczny bieg. Może się przydać jak się zaparkuje w zaroślach i nie da rady do przodu.... to może być nieciekawie.
Edytowane przez Labedziak dnia 14-03-2012 09:01

Exodus
Zapis, łódeczka przy regulatorze Badziocha ma wsteczny bieg i nie musisz nic robić. Dlatego ten regulator nosi nazwe dwukierunkowy Wink
Specjal nie będe kombinował z jakimiś napędami strumieniowymi Wink
Na zwykłym wale łódka napewno też zda egzamin Wink

zapis
Shock to super!!! Tak sobie kombinowałem ale nie byłem pewien - stąd moje pytanko było... Czy u ciebie Exo jest możliwość zamykania burt zsypowych tak by łódka wracała zamknięta i czy burty otwierają się niezależnie jedna od drugiej?? Bo nie doczytałem się w postach niczego na ten temat.
Zapomniałbym spytać - czy w aparaturze Hitec - Laser 4 komplet jest antena odbiorcza czy muszę kupić extra. W specyfikacji wyposażenia jest tylko to :

Cechy nadajnika:
* System FM,
* 4 kanały,
* Rewersy na wszystkich kanałach,
* Przełącznik ATV dla 1 i 2 kanału,
* Mixery V-tail i Elevon,
* System "Trener",
* Czujnik niskiego napięcia akumulatora w nadajniku (diody),
* Alarm niskiego napięcia akumulatora w nadajniku,

Charakterystyka odbiornika HFS-06MT :

* odbiornik 6 kanałowy,
* pojedyńcza przemiana,
* rozmiar: 37x25x18
* waga: 15,5g
* zasilanie: 4,8 - 6V
* pobór prądu: 9 mAh +/- 10%
* zasięg: 1,6 km lub więcej

Charakterystyka serwomechanizmów HS-322 HD:

* Moment : 3,0kg (4,8V) ; 3,7kg (6V)
* Prędkość : 0,19sek. (4,8V) ; 0,15sek. (6V)
* Wymiary : 41x20x37 mm
* Waga : 43g

Zawartość zestawu:

* Nadajnik Laser 4,
* Odbiornik HFS-06MT,
* Akumulator do nadajnika 9,6V,
* Akumulator odbiornika 4,8V,
* 3 serwomechanizmy Hitec HS-322 HD,
* ładowarka Hitec CG-S32,
* Komplet kwarców RX i TX,
* Przedłużacz do serwa 15 cm,
* Włącznik BEC.

nic o antenie odbiorczej ... a znalazłem taką http://modele.skl...ts_id=4652 i nie wiem czy kupować bo jak jest w zestawie - to po co... Jak ktoś wie niech da znaka.Jak nie - no to będę dzwonił do sklepu ...
Edytowane przez zapis dnia 19-08-2009 20:58

specjal ford1
images39.fotosik.pl/179/d37bc3604d82c169.jpg[/URL]/img]
Exo nie chodzi mi oto że byś kombinował tylko opisałeś zasadę działania tego napędu
images38.fotosik.pl/179/93ee050f5455aa5d.jpg[/URL]/img]
jest to najlepsze rozwiązanie do naszych łódek ja w swojej osłoniłem rurą tak że wylot wody wpada prosto na ster który troszkę jest schowany w tą rure i jest bardzo dobrze tylko z pływaniem do tyłu jest słabo
images44.fotosik.pl/184/b8ef9b9f3901786b.jpg[/URL]/img]
Edytowane przez specjal ford1 dnia 19-08-2009 21:05

zapis
Jak droga to zabawka i jakie parametry - możesz coś więcej napisać lub podać linka?

specjal ford1
Anteny do odbiornika niema i nie jest ci potrzebna w zestawie przy odbiorniku jest cienki kabelek i to wystarczy

Exodus
Ja nie robie zamykania burt i otwierania na serwo. Powód jeden, przy ilości jaka teraz łódka wozi zanety, serwo by sobie nie poradziło z otwarciem burty. Prawda jest taka że woże max ile się da. Nie jest to równo z burtami, a poprostu usypana kopa nad burtami. Ostatnio chciałem nogami upychac Wink
Serwo by nie miało siły nacisnąć klapkami na kulki, a dzieki temu że mam otwierane na powiedzmy zapadke, zawsze ta zaneta spadnie Wink

Antene masz jako kabel w każdym zestawie. Nie musisz montować anteny, wystarczy że wypuścisz kabelek ponad łódke z pare cm.

specjal ford1
Serwo o momencie 3,0 kg jakie jest w zestawie nie da rady na pewno musiał byś zamontować minimum 25kg na cm kwadratowy ale to koszty
Edytowane przez bobo160 dnia 19-08-2009 21:35

zapis
Rozumiem - dzięki za wyjaśnienia koledzy ouch

Exodus
Specjal z serwem też nie będe kombinował Wink Chce uzyskać 2 rzeczy:
Więcej naraz zanęty, tak do 8 kg Wink Czyli poszerzę łódkę.
I pozbycie się śruby, na koszt zamontowania jej w dnie, wycinąjąc część dna. Śruba muszę mieć schowana Wink
Wiecej nic nie chce. Teraz moge wywieść max 5 kg. Niestety jest to za mało Wink za dużo razy musze jezdzić Wink
Jak nikt nie kupi to 1 grudnia, musze ja zdemontować i zabieram się za budowe nowej Wink
images41.fotosik.pl/180/e59f8f5c99f7da1em.jpg

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się