Lipiec 18 2018 06:59:56
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Łódka do wywozu zanęty
marek3232
A nie pamietasz czy tel led ma sie palic na pomarańczowo czy na zielono

stan2010
Piszczy, bo nadajnik przestał widzieć odbiornik.
PS. nie mów, że czegoś nie może być w tej aparaturze, bo dotychczas miałeś apkę budżetową, więc porównywanie z nią MX-10 jest raczej nie na miejscu Wink.
Kolorów nie pamiętam, jutro sprawdzę, bo mylą mi się między '10' i '16'. W 10 sygnalizuje jeszcze stan akusów. A kolory ?? pomarańczowy, zielony, czerwony, niebieski plus dźwięki {}
Edytowane przez stan2010 dnia 07-03-2016 21:53
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

marec-ki
Panowie w końcu się wziąłem i ogarnąłem już PRAWIE zwalnianie klap. Problem jest taki, że dając drążek w lewo wpierw zwalnia się prawa strona i odwrotnie. Niby nie duży problem bo i tak będę zwalniał dwie na raz ale żeby było gicior to w jaki sposób mogę odwrócić ten ruch ramion serwa ?

Od razu uprzedzam, zmiana o 180 stopni serwa nie wchodzi w grę Wink

OKI już wiem Wink mam przełączniki do Reversa czterech kanałów ouch
Edytowane przez marec-ki dnia 07-03-2016 22:31
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
stan2010
MX-10 Hott ma w standardzie telemetrię, ale żeby z niej korzystać, trzeba dokupić smart-box. Bez dodatkowych czujników będzie widać na nim napięcie odbiornika, jego temperaturę i jakość sygnału, czyli, czy traci już zasięg, czy nie. Widać, jak spada sygnał przy wzroście wilgotności powietrza, a zwłaszcza deszczu. Ekranik ten pozwala znacznie dokładniej ustawić nadajnik. Wybrać 'mode', zakresy i charakterystyki serw itp. itd.
Nadajnik po odpaleniu świeci na zielono. Po uruchomieniu odbiornika, regulator/silnik daje znać dźwiękiem, że wszystko oki /nie każdy regulator jest taki rozmowny, zwłaszcza te niskobudżetowe/. LED zielony. Po wyłączeniu odbiornika, aparatura miga na pomarańczowo i wydaje dźwięki w zależności od ustawionego 'mode'-a. Trzy dźwięki znaczą, że jest 'mode1'. Po ponownym włączeniu odbiornika, nadajnik przestaje gadać, ale dioda zostaje pomarańczowa i wszystko działa. Apka sygnalizuje, że w tej sesji były jakieś problemy z odbiornikiem. Sporo zapomniałem, bo "10" poszła z drewniakiem 2,5roku temu i obecnie znęcam się nad "16", chociaż jest 1szt "10" do dołączenia do mydelniczki.
Zajrzyj na stronę Graupnera, wejdź w "Service & Support" i odszukaj MX-10 Hott, pobierz "manual". Na stronie 40 są kolorki i dźwięki.
Przełącznik "dual rate" /prawa góra apki/ zmniejsza do 70% zakres serw, ale musisz sam sprawdzić, bo ja nigdy z tego nie korzystałem.
Powodzenia Wink.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

marek3232
[quote]stan2010 napisał(a):

MX-10 Hott ma w standardzie telemetrię, ale żeby z niej korzystać, trzeba dokupić smart-box. Bez dodatkowych czujników będzie widać na nim napięcie odbiornika, jego temperaturę i jakość sygnału, czyli, czy traci już zasięg, czy nie. Widać, jak spada sygnał przy wzroście wilgotności powietrza, a zwłaszcza deszczu.
Nadajnik po odpaleniu świeci na zielono. Po uruchomieniu odbiornika, regulator/silnik daje znać dźwiękiem, że wszystko oki /nie każdy regulator jest taki rozmowny, zwłaszcza te niskobudżetowe/. LED zielony. Po wyłączeniu odbiornika, aparatura miga na pomarańczowo i wydaje dźwięki w zależności od ustawionego 'mode'-a. Trzy dźwięki znaczą, że jest 'mode1'. Po ponownym włączeniu odbiornika, nadajnik przestaje gadać, ale dioda zostaje pomarańczowa i wszystko działa. Apka sygnalizuje, że w tej sesji były jakieś problemy z odbiornikiem. Sporo zapomniałem, bo "10" poszła z drewniakiem 2,5roku temu i obecnie znęcam się nad "16", chociaż jest 1szt "10" do dołączenia do mydelniczki.
Zajrzyj na stronę Graupnera, wejdź w "Service & Support" i odszukaj MX-10 Hott, pobierz "manual". Na stronie 40 są kolorki i dźwięki.
Przełącznik "dual rate" /prawa góra apki/ zmniejsza do 70% zakres serw, ale musisz sam sprawdzić, bo ja nigdy z tego nie korzystałem.
Powodzenia Wink.[/quote ]

Stan te drugie zdanie to pisałeś o modelu 16?, bo moja apka nie ma ekraniku.

Reszta się zgadza po odpaleniu odbiornika,regulator wydaje dźwięk i dioda zmienia kolor na pomarańczowy. Nie wiedziałem o co chodzi z tym trzykrotnym dźwiękiem w aparaturze po uruchomieniu odbiornika, ale jak napisałeś wczoraj trzymalem za blisko apke przy łodzi i wzajemnie się zakłócał nadajnik z odbiornikiem, problem ustapił jak się oddaliłem od łódki na 1,5 metra. Wiec dzieki za pomoc.

stan2010
Po pewnym czasie, aparatura przestanie po włączeniu gadać, jaki 'mode' i od razu będzie w nadajniku zielona dioda. 'Smart box'-a trzeba dokupić do "10"-ki, zresztą masz taką informację na pudełku od aparatury z podanym nr katalogowym. Wszystkie inne aparatury Hott mają wyświetlacze, a ekranik może być dodatkiem do "10"-ki. W komplecie z"10" jest odbiornik od "12"-ki, która różni się od"10" tylko tym, że ma własny ekran.
PS. te wszystkie dodatkowe regulacje kanałów przydają się we fruwakach, a w łódkach, moim zdaniem są zbędne. Bardzo dobra aparatura z dużym zasięgiem i dokładnymi trymerami /mały krok, przez co, precyzyjne ustawianie/. Z pancernikiem sobie poradziła Wink.

Powodzenia Wink.
Edytowane przez stan2010 dnia 08-03-2016 14:25
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

marek3232
Najważniejsze że wiem o co chodzi z tym piszczeniem. Na poczatku myślałem że trafiłem na jakąś wadliwą, ale teraz dzięki Twojej pomocy wszystko wiem co i jak z tą aparaturą.Wink

stan2010
Przepraszam, nakłamałem porównując MX-10 z MX-12 }{. MX-12 jest mocniejsza od MX-10 /więcej kanałów i więcej możliwości/.

Ps. uprzejmie donoszę, że powstaje "Mini-Kat"amaran. Długość ~55cm, szerokość ~33cm, wysokość ??, zanęta ~1kg. Waga gotowca nie więcej niż 5kg. Czas pływania na jednym ładowaniu +/-3h. Wychodzi, że wszystkie moje wynalazki będą mogły przepłynąć z 10km na jednym ładowaniu... chyba dobrze Wink. A odgrażałem się, że nie zrobię katamaranów huha.
Edytowane przez stan2010 dnia 08-03-2016 20:43
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

marek3232
Budowa łódki na kadlubie Beckers-a zakńczona. Wszystko szło bardzo powoli z braku czasu, ale nareszcie koniec. O to efekt mojej pracy i nie długo testy na wodzie.
marek3232 dodał/a następującą grafiki:
b05.jpg b04.jpg b03.jpg b02.jpg b01.jpg

marek3232
Cd.
marek3232 dodał/a następującą grafiki:
b06.jpg b07.jpg b08.jpg b09.jpg

palibrzuch
Moja łódka już jest w ostatniej fazie stoczni Grin

Wszystko jest tak jak chciałem. Z ciekawości mogę przybliżyć fakt że łódka dostanie stroboskop led który zawsze mi się marzył. 8 led niebieskich ułożonych w okrąg który zrobiony jest z plexi różnego (do podświetleń czerwone, czarne zwykłe, przeźroczyste) Wymiary fi35mm i h14mm. Układ sam lutowałem i wyszedł mnie jakieś 7zł a gotowy stroboskop na alledrogo zaczyna się od 30zł chodzi mi o sam układ sterujący diodami.

Strobo będzie załączał się automatycznie po zaniknięciu sygnału lub będzie można go uruchomić oddzielnie z aparatury.

W łódce wykorzystałem 8 kanałów.

Oświetlenie działa następująco

Załącznik 7 urządzeń sterowany jednym kanałem załącza po kolei:
podświetlenie komór, tył, bok prawy, bok lewy, przód (dwa białe ledy 5mm)

Dodatkowo z przodu 4 super jasne diody 10mm białe które z potencjometra można rozjaśniać lub włączać w nich lekko świecący stroboskop.

Z tyłu dwie diody rgb fast od sygnalizacji otwartych poszczególnych klap.

Echo załączane z aparatury.

Telemetria:
temp wody
temp regulatora
temp silnika
obroty silnika
naładowanie pakietu

I wiele wiele innych bajerów które ktoś może powiedzieć nie są zupełnie potrzebne lecz dla mnie są i koniec Grin

pozdrawiam

stan2010
Ale się narobił :w00t: Cool.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

marec-ki
U mnie dziś jak czas pozwoli wklejanie pierwszego wału Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

marec-ki
Jeden wał dziś zalany Fix All'em. Jutro z rana zdejmę centrę i mam nadzieję, że wszystko będzie ok tj. łopatki śruby nie będą stykać ścianki dyszy Pfft ouch inaczej czeka mnie żmudne odrywanie i robota na nowo Pfft
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Rafal78
witam wszystkich jestem tu nowy, mam pytanko mam łódke zanetowa JABO 2 , problem w tym ze po jednym sezonie uszkodził mi sie ślimak do wysypywania zanety, czy ktos z was wie jak by mozna to przerobic lub naprawic bede bardzo wdzieczny za info pozdrawiam i zycze Wesołych Świat :-)

stan2010
Na ebay.de znajdziesz dla każdej wersji jabo2. Wchodzisz: sport>wędkarstwo>jabo2 (21,90) Powodzenia Wink
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Rafal78
stan2010 dzieki za info Wink tylko to co mi podałes na ebay-u mam sprawne uszkodzona mam zebatke w srodku co napedza tego slimaka

Rafal78
Rafal78 napisał(a):

stan2010 dzieki za info Wink tylko to co mi podałes na ebay-u mam sprawne uszkodzona mam zebatke w srodku co napedza tego slimaka

zle to troche opisałem przepraszam

stan2010
To musisz szukać w sklepach modelarskich z kierunkiem roboty/robotyka
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Rafal78
super dzieki pozdrawiam cwak

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?