Maj 25 2018 10:59:14
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Coś na przypony
Labedziak
Wiem,ze juz ktos kiedys pisal o tym,ale i ja tez to juz od dawna uzywam,tak ze pokazuje jak ja przechowywuje przypony.

Po prostu kupilem sobie taki walek z pianki.
Nie wiem po co on byl,chyba do plywania.
Pociolem go na odcinki po okolo 20 cm.
Do niego wbijam w odstepach co 1 cm szpilke z duza glöwka.
I na nie zaczepiam petelka przypony a haczyk wbijam w pianke.
Jest to bardzo praktyczne i nie zajmuje duzo miejsca i jest lekkie.

images20.fotosik.pl/359/9cb24647f17bb594m.jpg
[img]http://i59.tinypic.com/3492a7t.gif[/img] is not a valid Image.

Exodus
Kiedyś stosowałem też kawałek styropianu. Zachaczałem haczyki za styropian. Ale kiedy zmieniłem metode wiązania i konstruowania zestawów, każdy przypon robie na łowisku, lub je wkładam do pojemników Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

marec-ki
Pomysłowe i sprytne Wink sporo masz tych przyponów powiązanych Wink widziałem na basenie dzieci miały coś takiego, długie na ok 150 cm może krótsze Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
TomekSpin
Ja używam bardzo podobnej metody co Labedziak. Tylko że ja używam styropianu. Bardzo przydatna rzecz szczególnie wieczorem, kiedy to już troszkę gorzej widać.

Semi
Ja każdy przypon wiążę na łowisku. Ale chyba zacznę je robic na zapas bo pózną jesienią gdy jest zimno bądż zimą ciężko jest wiązac haki,pomysł który zamieścił labedziak bardzo mi się podoba.

stefan12
Ja do przechowywania przyponów używam drabinkiWink Ale podoba mi się pomysł Labedziaka[thumbsup] W przyszłym sezonie musze sobie coś takiego sprawićWink
Edytowane przez stefan12 dnia 18-12-2007 19:47

michal_czyb
No muszę przyznać, że bardzo pomysłowe, przypony się nie gną.
Sezon szczupakowy 2009 rozpoczęty...

CormaC
Dobry pomysł już moje przypony zajmują mniej miejsca i mniej sie w ogóle nie gną
jeśli wydaje ci sie ze mnie nie znasz masz racje wydaje ci sie...

radziej
ja uzywam kostki z tez takiej pianki ale twardej jakiejs, moze bcy miekka i wbilem wykalaczki Pfft i tylko zahaczam przeponem i owijam a pod koniec haczyk wbijam Angry

Pippo
a probowales wbijac wzdluz?? wydaje mi sie ze lepiej i Angry za pomysl
Lin - słodkowodne MiniGame Wink

Tomasz_Hunter
Ja do przechowywania przyponów używam kawałka kartonu, w którym robie pare nacięć(w zależności na ile przyponów) z jednej strony zahaczam haczyk i owijam żyłką którą zahaczam z drugiej strony. images29.fotosik.pl/250/6fc7f25973eae9bemed.jpg
co Wy na to??
Edytowane przez Tomasz_Hunter dnia 17-07-2008 12:15

jureklumen
Tomasz_Hunter napisał/a:
Ja do przechowywania przyponów używam kawałka kartonu, w którym robie pare nacięć(w zależności na ile przyponów) z jednej strony zahaczam haczyk i owijam żyłką którą zahaczam z drugiej strony. images29.fotosik.pl/250/6fc7f25973eae9bemed.jpg
co Wy na to??

Fajans...kartonik zgnije,i co dalej?
Edytowane przez jureklumen dnia 28-12-2008 16:55
"samohut pszywius hlep i miut"[small][/small]

wladyslaw81
Moje pudełko na przypony zwane piornikiem , wykonane z pudełka na przynety spinningowe . Wyciete przegrody ,wklejony korek taki jak na tablice ogłoszeniowe .
Proste a bardzo poreczne , tak jak na zdjeciu .

images27.fotosik.pl/309/3164e39b1df7fd24m.jpg images38.fotosik.pl/45/36a5f5b2903a92a9m.jpg images48.fotosik.pl/45/ff67632a4a20b8c8m.jpg[img][/img]

boluss
Witam. Miałem zamiar zakupić portfel na przypony.. ale jak zorientowałem się jakie są ceny to się za głowę złapałemSad
Więc postanowiłem też sobie zrobić skrzyneczkę na przypony. Myślałem...myślałem.. i wymyśliłemShock
Przydała mi się skrzyneczka po sygnalizatorach i stara podkładka pod myszkę z mikro gąbki.
Podkładkę dopasowałem do skrzyneczki i wkleiłem do środka. Aby mieć za co zahaczać haki przewierciłem ścianki skrzyneczki i włożyłem pręcik stalowy i naciągałem na niego koszulkę termokurczliwą..Cool

No i oto efekt...
[img]http://imageshack.us/a/img855/5779/4095.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://imageshack.us/a/img28/4742/u9la.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://imageshack.us/a/img191/8209/68re.jpg[/img] is not a valid Image.

Semi
Również zacząłem się rozglądać za czymś na przypony, czasami na racicznicy w nocy dwa na raz tracę i trzeba wiązać po ciemaku. Trzeba przez zimę coś wykombinować poręcznego, a jak nie wykombinuję, to trzeba będzie jakieś drabinki ze dwie zakupić.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

stan2010
Przypony trzymam /już od dawna/ w woreczkach strunowych. Haczyk z długą żyłką, którą skracam na łowisku w zależności od potrzeb. Coś takiego najmniej waży Wink
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Semi
W każdym woreczku trzymasz jeden przypon?? Jak dla mnie to zbyt skomplikowane, trzeba woreczki przewalać aby znaleźć to co mnie w danej chwili interesuje. Chyba skuszę się na jakiś piórnik, lub jakąś większą drabinkę. I tak autem jeżdżę na rybska, także mi nie przeszkadza większy gabaryt, zresztą piórnik z przyponami to i do pokrowca wlezie.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Grzes77
Widzę, że każdy przechowuje przypony w sposób jaki mu odpowiada. Trzeba brać pod uwagę różne aspekty. Mój "przybornik" na przypony musi pomieścić ich sporo, bo przeważnie jedziemy z ojcem i o sprzęt muszę ja dbać, więc zawsze muszę być przygotowany do wymiany przyponów na 4 zestawach. W zależności na co się nastawiam (raczej nie o gatunek ryby, ale przynętę) muszę mieć różne rozwiązania materiałowe i długościowe przyponów. Często stosuję przypony 40cm i dłuższe w związku z tym nie mogę trzymać tego w długim piórniku. Wszelkiego rodzaju drabinki moim zdaniem trochę za bardzo załamują przypon a potem w łowisku idzie taki zygzakiem i nim go ryba wyprostuje to może poczuć opór. Najlepszym dla mnie rozwiązaniem (w szczególności o wspomnianą długość przyponów) będzie rozwiązanie jakie stosuje Andrzej, no i ja od kilku sezonów. Tylko, że ja kupiłem w sklepie ale to raczej nie o to chodzi czy kupione, czy nie, tylko o pokazanie pomysłu na funkcjonalność. Moim zdaniem taka rolka jaką pokazuje Andrzej jest bardzo dobra, tylko musi być z tworzywa o zwartej konstrukcji, chodzi mi o to, żeby nie wbijać szpilek lub pinesek, lecz zrobić nacięcia w które wprowadzamy końcówkę z krętlikiem, owijamy ile trzeba resztę i wbijamy hak. Wtedy działa to naprawdę sprawnie i wygodnie dla nas. Poniżej gadżet, który zostanie ze mną, do końca jego lub moich dni Wink.
s4.ifotos.pl/mini/201312211_nqswrwa.jpgs6.ifotos.pl/mini/201312211_nqswrwq.jpg

stan2010
W każdym woreczku jeden przypon, a woreczki mam opisane pisakiem do CD- średnica i rozmiar. Woreczki dlatego, że mam luźne zwoje bez żadnych załamań Wink.
I jeszcze jedno, żyłka w zamknięciu wolniej się starzeje.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Semi
I jeszcze jedno, żyłka w zamknięciu wolniej się starzeje.

Dokładnie tak i to jest ważny argument na plus dla tych woreczków.ouch
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się