Styczeń 20 2018 20:02:02
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Fotografia
 Drukuj temat
Przyroda tu i tam...
bobo160
Jestem przed wyborem zakupu lustrzanki i pytanie kieruję do tych co już mają jakieś doświadczenie w tej dziedzinie.
Przez cały rok byłem zdecydowany zakupić Nikona D 90, ale też wpadł mi w oko ten oto Olympus E-30.
Jak wygląda to z waszego punktu doświadczenia ? Jaki byście wybrali z tych dwóch ? Jakie uwagi za i przeciw ?
Edytowane przez bobo160 dnia 30-10-2013 07:37
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

bandziorek69
Miałem okazje korzystać z tego Nikona robił na prawde ładne zdjęcia i parametry tez ma świetne. Jednak porównując go do Olympusa nie widzę zbyt wielu różnic w parametrach. Według mnie są to bardzo zbliżone do siebie aparaty więc chyba tylko ceną można by się kierować.
........Bez wędki w ręku smutnie przemija
żywot każdego moczykija.........

Beny
Ja bym się nawet nie zastanawiał i brał nikona d90. Miałem okazje pstrykać na różnych olympusach, sony i nikonach i zdjęcia na nikonach po prostu zawsze najbardziej mi się podobały. Ciekawe jak im wyszła nowa matryca, bo olympus zawsze miał problem z realnym odwzorowaniem kolorów i z słabym,zmiennym światłem...
Ale jeżeli chcesz mieć porządnego i niezawodnego "cykacza" skuś się na d90 Smile
Z zamiłowania w pogoni za pstrągiem!

http://fotofish.prv.pl/
Exodus
No tak, pewnie moje zdanie i Mirosa będzie inne Wink
Olympusa w ogóle nie biore pod uwagę. Może zboczenie, może zbyt częste przebywanie z ludźmi którzy mają swoje wydawnictwa, wypracowały we mnie pewną rzecz. Każdy z nich powtarzał mi te same słowa, istnieją dwa systemy, nikon i canon.

Kolejną rzeczą nad która musisz sie zastanowić jest to, co tym aparatem bedziesz robił. Niestety napisze Ci tu prawde, ale to też trza napisać. Nie jest to absolutnie w nic wykierowane.

Dobry aparat to nie zabawka, można sie szybko na nim sparzyć. Setki ustawień, wielomiesięczna nauka, i tysiące zdjęć z których wiele do niczego się nie nadają, doprowadzają wielu posiadaczy do poddania się. Następnym krokiem jest allegro i opis że przesiadają się na lepszy sprzęt. W rzeczywistości kupują małpke (kompakt).

Jak widzisz sam mam d5000, też rozważałem zakup d90. Różnica niewielka między nimi, wyświetlacz, śrubokręt i dwa dodatkowe przyciski. Reszta takie samo.
Wyświetlacz.
To samo masz na uchylnym panelu d5000.
Dwa przyciski, przydatne jak pobawisz sie aparatem minimum z 6 miesięcy.
Śrubokręt.
Dziś każdy nowy obiektyw ma swój silnik, więc raczej nie przydatne. W makro fotografii i tak się ostrzy ręcznie, więc zakup obiektywu bez silnika nie jest kłopotem, słusznie zauważył Miros w innych tematach.

Trza też wziąć inną rzecz pod uwage. Kolejną rzeczą jest obiektyw, to on nam daje jakość obrazu.
Tak mi to właśnie wytłumaczyli. Aparat to aparat, jak masz kupić i robić foty ptakom to kup d5000 i do tego klasa obiektyw. Jak widzisz tak zrobiłem. Gdybym kupił tanszy obiektyw, to takich fotek bym nie miał. Fatalny bochen, fatalna jakośc fot, braki stabilizacji.

Podał bym Ci link do jednego z moich tematów na forach foto. Wycinałem efixy i wstawiałem zdjęcia w końcu ktoś nie wytrzymał i napisał mi, bym ich za przeproszeniem nie robił w bu.. Twierdził , że takie fotki nie mogą zejść z takiego aparatu. No to zapytałem które foto chce z efixami. Kiedy wstawiłem nazwał mnie oszustem i że zamieniam informacje. Pożegnałem ich, nie lubie rozmawiać z takimi ludźmi, zdjęcia pokasowałem.

Dlatego pisze o tym, by Ci pokazać, że ważniejszy jest obiektyw niż aparat. Wiadomo aparat jest ważny, ale w tym progu cenowym, wielkiej rewolucji w rozwiązaniach technicznych nie ma. Na dzień dzisiejszy bym brał d5000 i jakis lepszy obiektyw, oczywiście przeznaczony do jednej dziedziny fotografowania.

Jest jeszcze jedna rzecz, o której pewnie nie wiesz. Nikon d90 to już stara konstrukcja. Już za pare tygodnie wchodzi następca nikona d90, tj nikon d7000, zmienili na ciąg 4 cyfr Wink
Technicznie bije d90 na głowe, nowe rozwiązania, nowa matryca, a cenowo 4200 Wink.
To znaczy jest już chyba w sprzedaży.

Powiem Ci że ciesze się, że na początek kupiłem d5000, dzięki niemu wszedłem w fotografie z mniejszym bólem, nauczyłem się tego co daje podstawowy model, wyciskając z niego co się da. Dla mnie w tej chwili kupowanie d90 nie ma sensu, bo płacisz 600 zl za to co nie będzie Ci przydatne.
Te 600 zl to dopłata na jakiś świetny obiektyw Wink

Po tym aparacie, jeśli coś kupie to będzie to konstrukcja w klasie d700 Wink
Pewnie wiele rzeczy pominąłem, ale jak coś to pisz. Wink Warto dyskutować Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

miros
No już chyba więcej dodać nie mogę.

Można jeszcze podyskutować, ale nie wiem czy to ma sens, wszystko zależy od tego do czego go potrzebujesz aparat i czy zarazisz się fotografowaniem.
Moje zdanie jest takie że nie ma złych aparatów jedynie mogą być źle dobranie, nie każdy potrzebuje lustrzankę żeby pstrykać fotki np.na spacerach.
Nie każdy też potrafi odróżnić dobrze zrobione zdjęcie od źle zrobionego, bo to nie ma znaczenia dla osób tak sobie pstrykających od tak, najważniejsze że im się podoba, problem powstaje w tedy kiedy chcemy się pochwalić naszymi zdjęciami.
Kiedyś rozważałem też zakup Pentaxa, z górnej półki posiadają już stabilizacje w korpusie, więc można kupować tańsze obiektywy beż stabilizacji, ale pozostanę przy nikonie.Wink

Arturo B
Sam raczej się na tym specjalnie nie znam , ale patrząc na fotki Mirosa i Exo i ich sugestie to dwa razy bym się nie zastanawiał.Z drugiej strony marka Nikon mówi sama za siebie, nawet tym co za wiele o fotografii nie wiedząWink
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

bobo160
Panowie aparatu będę używał do focenia przyrody, sportu, ludzi zwierząt itd. a wiec wszechstronnie on będzie wykorzystywany.
W przeszłości za małolata bawiłem się foceniem, miałem też w domu swoją ciemnię z wszelakim sprzętem do potrzeby wywoływania i naświetlania fotek. Powiększalnik nazwy "Krokus" aparat fot. Zenit TTL itd.
Gdy skończyła się szkoła i nastały czasy uganiania się za pieniądzem zapominałem o tym hobby, ale to jest tak samo jak z wedkarskim hobby, po latach człowiek zaczyna pragnąć powrócić do starych czasów i odświeżyć swoje przyjemnosci i w tym przypadku stało się to również u mnie.
Wiem że jest wiele nowości i zmian w technologi fotografii, ale za sprawą waszej pomocy i nie tylko, bo jest przecież tyle for o tematyce fotografii jakoś uporam się z nowinkami.
Oczywiście zdecydowałem się już na zakup dobrej lustrzanki i typem tym będzie Nikon, ale jeszcze nie wiem dokładnie jaki model Smile Zastanawiałem się przy modelu D90, ale jeszcze sam nie wiem, bo jak wiecie wszedł jeszcze na rynek model o którym Exo wspomniał, jeśli za ten model warto dorzucić kilka zł. a jest tego wart, to czemu nie... Wink
Na razie opóźniłem swój zakup lustrzanki conf bo chce dokładnie przestudiować testy i recenzje "za" i "przeciw" nowemu modelowi Nikona D7000

miros
Jeżeli w grę nie wchodzi różnica pieniężna, to nie zastanawiaj się i weź d7000.
Ten model ma jeszcze nowszą matrycę CMOS z rozdzielczością aż 16megapikseli, czego chyba żaden obiektyw jeszcze nie wyciąga, ISO od 100 do 6400 i maksymalny czas migawki to 1/8000-na.
Jednego czego ten model nie ma to programów tematycznych, ale one są nie potrzebne.Wink

piotr69
A Pentax?....każdy ma swój własny wybór....i każdy chwali swoje...
Pasjonat....

Exodus
Miros ma programy tematyczne Wink Nawet dwa Wink http://www.fotoma...on-d7000g/

Taki aparat bym se kupił Wink
Bobo no tutaj jest czego Ci pozazdrościć Wink
Na testy musisz poczekać pewnie z 3 miesiące jak nic.

bobo160
Exodus napisał(a):
Na testy musisz poczekać pewnie z 3 miesiące jak nic.

Jeśli czekałem już ponad pół roku to i poczekam te 3 miechy, a jeśli się nie doczekam to sam będę go testował Wink

A tak poważnie to zapewne ten będzie w 100% tym aparatem na którego się zdecydowałem, jeśli byście mieli jakieś jeszcze uwagi to zapraszam do dyskusji na temat tej nowej lustrzanki D7000 Wink

Exodus
Zawsze możesz mi wysłac na testy, po roku Ci go oddam Wink Swoja droga napisłes wyżej że chcesz wszystko fotografować, czyli masz zamiar kupić z pare obiektywów ?

bobo160
No zapewne będę musiał na sam początek zakupić, ale sam nie wiem jeszcze jakie mam wybrać i jakie będą najlepiej z tym aparatem współpracować.
Macie w tym kierunku już doświadczenie, a wiec zaufanie pokładam w wasze wybory Wink

Exodus
Wiesz dobrze że w miare dobry obiektyw to koszt 3000 zł lub troszke mniej, tego niestety nie oszukasz . Kupisz podły, zdjęcia będą nie ciekawe. Dlatego Ci napisałem że obiektyw to podstawa. Sigma 120-400 3000zł. Dobre macro 2000 zł. Inne szkła z niedużą ogniskowa koło 1000 zl w góre.
Najlepiej kupować obiektywy stałe, dlatego dla mnie zakup 18-105 vr nie byl trafiony.

Exodus
piotr69 napisał(a):
A Pentax?....każdy ma swój własny wybór....i każdy chwali swoje...

Nigdy go w rekach nie miałem, jak masz taki to napisz swoje za tym aparatem Wink

Exodus
Bobo zapytaj tego gościa http://www.narybk...ookup=1724 kupił kiedys d90 i wisi na scianie, może jest szansa wyrwać za pare groszy Winkhuha

RichiS52
Nie mam D90, tylko D5000, co mi teraz powiesz ?? Kij
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

Exodus
richiS52 napisał(a):
Nie mam D90, tylko D5000, co mi teraz powiesz ?? Kij

No to żeś mnie zagiął Wink Nic nie powiem Wink

Exodus
Bobo, jakbyś chciał kupić tanio d5000 to tutaj masz link. http://www.narybk...ookup=1724 Gość oprawił w ramki i za pare zł kupisz Wink

bobo160
No wiesz... Hmm... z tego co wiem to Richi tym aparacikiem cyka foty które nam na forum pokazuje, a wiec chyba używa go. Wink
Ja już podjąłem decyzje, zakupem będzie Nikon 7000 Wink Czuje ze będzie sporo pytań i nauki przy tym nowym cacku, a do tego dochodzą jeszcze dobrej klasy obiektywy np. te które mi poleciłeś Sigma 120-400 i jakiś do makro, np. Nikon 105, ale z tym makro obiektywem na razie się wstrzymam, nie wydołam wszystkiego na raz zakupić, do tego dochodzi jeszcze w tym roku ponton i echosonda, a wiec trochę kosztów mam Wink
Edytowane przez bobo160 dnia 11-11-2010 10:51

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się