Luty 25 2018 20:42:46
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Ryby w słoiku- ukleja,płotka, karpik i śledż
Wiki
Zalewa octowa:

-1,1 l wody
- 0,1 l octu 30%
lub 0,3 l octu 10% (zwykłego)
- 6 ziarenek ziela angielskiego
- 3 ziarenka pieprzu
- 1 mały liść laurowy
- 1 mała cebula
(pokroić w plastry)
- 1 łyżeczka cukru
-1 łyżeczka jarzynki do zup
(np. Vegetta)
- 1 łyżeczka maggi
- 1 kg świeżych ryb

Do pieczenia ryb:

- 100 g bułki tartej
- 100 g mąki pszennej
- 1 jajko
- olej

Ryby w occie
Ukleja ,płotka, śledż, karpik

Przygotowanie:

Swieże ryby opłukać, osolić i pozostawić na 30-60 min w chłodnym miejscu. Bułkę tartą wymieszać dokładnie z mąką pszenną w płaskim naczyniu. Jajko rozbić trzepaczką w głębokim talerzu. Ryby opanierować w jajku i przygotowanej mieszance. W głębokim oleju piec z obu stron na intensywny złoty kolor. Usmażone gorące ryby poukładać w słoikach.

W trakcie pieczenia przygotować zalewę: wszystkie składniki wymieszać i zagotować. Wrzącą zalewą zalać ryby w słoikach i natychmiast zakręcić wieczka. Nie zalewać ryb schłodzoną zalewą, ponieważ płyn w słoiku może zmętnieć.
Odstawić na co najmniej 2-3 dni.

Zyczę smacznegoWink

Rybcio
Wypróbuje za niedługo Twój przepis WikiWink
W stawie którym wędkuje płoci i wzdręg są tysiące także nie będzie problemu z złapaniem tej rybki, tylko kto ją będzie patroszył bo mi się za bardzo nie będzie chciało.Smile
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Howi
rybcio napisał/a:
Tylko kto ją będzie patroszył bo mi się za bardzo nie będzie chciało.Smile

Szprotki tez nie są patroszone a sie je zjada [thumbsup]

skrzypek100
.... a można gdzies na wynos zamówić??
Wędkarstwo - To co tygrysy lubią najbardziej :-)
WYPUSZCZAJ RYBY - NO KILL!!!!
images25.fotosik.pl/214/5b9996c9e47460fd.jpg

Labedziak
skrzypek100 napisał/a:
.... a można gdzies na wynos zamówić??

A moze tez wyslesz do znajomych pare słoików?
Ja sie poswiece i bede testowal czy smakują.
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Kubek
a dobrze się sprawdzą np. inne ryby karpie czy liny ??
]

Labedziak
kubek napisał/a:
a dobrze się sprawdzą np. inne ryby karpie czy liny ??

Na pewno idzie leszcze i karasie,bo kiedys,za dziecka,przynosilem tego pelno do domu,to mama smarzyla i dawala do occtu.

A leszcz jest dobry,bo osci sie rozpuszcza albo zmiekna.[thumbsup]
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

BartosH
Też lubię zjeść rybkę z octuWink, ryb nie piekę jak w powyższym przepisie, zwyczajnie smażę je bez żadnej panierki, zalewę robię nieco delikatniejszą, wg mnie najlepsze do octu są liny,duże karasie, klenie i okonie, w tym roku złożyłem sobie 2 słoiki linów w zalewie octowej, któregoś zimowego wieczoru będą jak znalazł, póki co zimują w lodówceWink
[img]http://images49.fotosik.pl/12/46230dc0e6731b84m.jpg[/img] is not a valid Image.
Edytowane przez BartosH dnia 01-05-2009 09:45
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

biedula
Mam pytanie. Czy można w ten sposób przyżądzić rybe niesmażąć jej tylko na surowo zamarynować? Tak jak to sie robi ze śledziami [thumbsup] .

Grzes77
Widzę, że sporo osób robi rybki w podobny sposób. Ja z takiej zalewy jadłem krąpie przygotowane przez wuja, były naprawdę pyszne a stanowiły super dodatek do buteleczki Wink po nieudanym wędkowaniu. Przepis polecam w szczególności na zakąskę Wink[thumbsup].

miros
Grześ77 chyba po udanym wędkowaniu, skoro rybki były na przekąskę.[hahaha][hahaha]Wink

Pippo
Nie pamiętam jak ale pamiętam że trzebiąc szwedzkie szczupaki na wyprawie (oczywiście za potop szwedzki) to ojciec robił jakoś szczupaka w zalewie ale będę się musiał zapytać jak
Lin - słodkowodne MiniGame Wink

Semi
Zawsze mam w piwnicy 2 słoiki 0,9l marynowanych płotek, okoni lub karasi, lubię czasami sobie parę rybek na kolację wyjąc, pyszna sprawa. [thumbsup] Już nie wspomnę o zakąsce. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Grzes77
miros napisał/a:
Grześ77 chyba po udanym wędkowaniu, skoro rybki były na przekąskę.[hahaha][hahaha]Wink

Rybki były złowione kilka wypadów wcześniej a jedliśmy je w dniu kiedy ulewa przegoniła nas z nad wody. Wujo ponieważ zawsze jeździ ze mną, to od czasu do czasu rewanżuje się buteleczkąWink. Często raczy mnie też takimi właśnie swojskimi wyrobami Wink. Naprawdę polecam, palce lizać[thumbsup].

lawinka
Uwielbiam rybki w occie, z tym że zalewę robię dużo ostrzejszą: 3/4 szklanki octu (10%) na 1 szklankę wody. Daję dużo cukru - na tą ilość nawet 4 łyżki. Pycha!

wiking2
Oj Oj narobiliście apetytu tak się te rybki robi są bardzo dobre ,można dodać jeszcze przecier pomidorowy też będą pasować pod zakąske,
Pozdrawiam . Shock

SMACZNEGO!!!!

Bruxa
Jestem zapalonym spiningistą, więc zrozumcie pytanie. Czy jest szansa teraz złowić pare uklejek?? Jak gdzie na co itp. Mam strasznego smaka na te rybki z zalewy, a jutro jest czas więc planuje wyskoczyć nad rzekę. Pozdrawiam Bruxa.

vectra1998
Ja mam takie pytanie odnośnie sposobu obsmażania ryb. Kroicie je na pół, czy całe obsmażacie ??
Czy można jako ryby użyć wzdręgi, bo mam jej pełno na łowisku.
Edytowane przez BartosH dnia 01-05-2009 09:46
nie ważne czym łowisz, ważne jak łowisz!

Nie mam 13 lat !!! Chociaż bym chciał mieć Wink

AmurTeamWołowice

BartosH
Ja większe sztuki kroję, np liny, klenie, karasie najpierw w dzwonka, a następnie na mniejsze kawałki, wzdłuż kręgosłupa. Płocie, wzdręgi i okonie można bez krojenia smażyć. Ze wzdręgą możesz śmiało próbować, zresztą mi każda rybka, oprócz leszcza i krąpia, smakuje z octu.Wink
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

Semi
Dziś do pracy wziąłem sobie słoik marynowanych jesiennych okoni. Było 6 sztuk w słoiku, dwa udało mi się zjeść, resztę kumple rozdrapali. Tym razem dodałem do słoika cebulkę smażoną na patelni zamiast surowej. Niepowtarzalny smak. Jeżeli ktoś marynuje rybki z cebulką to polecam jej delikatne podsmażenie, o wiele lepiej rybki smakują.ouch
Czekam na wiosenne grube ukleje, bo mnie kumpel już z rok męczy, kiedyś spróbował i żyć nie daje.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się