Luty 17 2018 20:27:25
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Nocne wędkowanie
Exodus
Napiszcie cos o waszym nocnym wedkowaniu, czy wogóle lubicie łowić w nocyShock
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Labedziak
Mogę tylko napisać, że wędkowanie w nocy to wspaniała sprawa.Shock
Jest to całkiem inne łowienie niż w dzień.
80 % moich ryb złapałem na pewno w nocy.
Patrzeć na spławik,jak to zółte światełko znika pod woda ma jednak swój urok.
Albo zakładam świetlika na szczytówkę mojego Feedera, wtedy widzę każde, nawet najbardziej delikatne branie.
Na zakończenie uwaga-
Starajcie się przygotować stanowisko do połowów nocnych już za dniaPfft.
Edytowane przez Labedziak dnia 22-06-2011 12:34
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Tybor
Nocne połowy są naj fajnieszje, ;]
Stanowisko jak naj bardziej przygotowujemy za dnia tzn: znosi sie drzewo na opał ehe.. :]
Zeszłego roku miałem brania na grunt to zylka pekała, a potem sie okazało ze przepłon 3kg Frown
kumpel mi dopomugł
Zauwarzyłem takze ze Jak niema "łysego" to sum bierze, jesli jest to leszczyk.
W tym roku mam zamiar poszalec... Zylke ponad 25 kg badz pleciake. j
hak zywcowy, max rosówek Grin
wedzisko szczupakowe. I bede polował na sumiki...

a na spławik na noc nie łapałem bo na rzece lipa jest...
Edytowane przez Tybor dnia 02-06-2006 21:06
ONLY Narew

dasaj89
ja tez uważam ze wedkowanie noca ma swoj urok a szczegulnie jak przysypiam i budzi mnie dzwiek sygnalizatora o branu sandacza na sanie to dopiero jazda zdarzylo sie juz i tak ze wydra byla na haku GrinGrin ale to juz przeszloscSmileSmile teraz tylko czekac na wakacjeShock Frown
Dj Dasaj

Tybor
Angry ja raz usnołem w krzesle przy ognisku, obudziłem sie oswiecie Grin
i wyciagłenłem tylko zyłki z wody...
urwane 2 gruntówki Grin i nawet dzwona nie slyszałem...
ONLY Narew

dasaj89
To musiales miec bardzo mocny sen bo ja jak dam na maxa swoja kontrolke sygnalizacyjna to nawet niedzwiedzia ze snu zimowego zbudzi Shock
Dj Dasaj

dasaj89
kontrolka to jest takie urzadzenie podobne do radia tylko ze mam 4 sygnalizatory i kontrolke ktora odbiera fale radiowe z tych sygnalizatorow i w postaci dzwieku sygnalizuje na odleglosc mi ze mam branie super rzecz tylko troche droga ale mi dziadek przywiuzl z niemiec ShockShock
Tak to wyglonda mniej wiecej mam inny model
[img]http://img55.imageshack.us/img55/5750/sygnalizator4xp.th.jpg[/img] is not a valid Image.
Edytowane przez dasaj89 dnia 02-06-2006 23:18
Dj Dasaj

Labedziak
Tez wlasnie planuje cos podobnego kupic,wspaniala sprawa,ale chyba w tym roku nie dam rady,ale na drugi rok juz na pewno.Sad
A jak by cos to dalej na dzwonku,tez fajnie,jak sie czeka az zadzwoni.Tylko najgorzej jak jest wiecej wedkarzy i dzwoni co chwile.Wink

Exodus
Ech, ja niezapomnie jak poszlismy na noc na ryby, to było już parenaście lat temu. Teraz tez chodze, ale tamto łowienie dostanie mi w pamieci. Na sam początek Paweł spadł z drzewa jak przygotowywał gałęzie na ognisko. Noge rozciął , ale przynajmniej my mieli ubawShock. Jakies 3 metry leciał, a że topola krucha to szybko go na ziemie zwruciła.
Wieczór już był, więc zapalilismy ognisko, pare piwek. Znajomy wpadł na pomysł, że przeskoczy ognisko. A że rosa na trawie już była, więc niewychamował przed ogniskiem i przeszedł po ognisku jak burza. Do wody miał niedaleko, więc szybko ostudził swoje zapały do skakania. Pamietam, że skarpetki nie wygladały tak samo jak przed skokiem.

Kazde nocne wędkowanie ma swoje uroki, a przede wszystkim cisza. Labedziak napisał, że nie ma jak spławikz świetlikiem, który zatapia się w wodzie, naprawde świetnie to wygląda, a szczególnie jak mały szczupak zaatakuje, to spławik jezdzi po wodzie. Ech nocne wędkowanie ma cos w sobie , je przecierz najczesciej wspominamy Wink

Kusti
I ja twierdze ze wedkowanie w nocy to piekna sprawa. Ta cisza i spiew ptakow, tylko ja wedki i woda... Nie mozna sobie piekniejszego wedkowania wyobrazic. Co prawda na nocnym wedkowaniu za wiele razy nie bylem i tez za wiele nie zlowilem ale to naprawde nic w porownaniu z klimatem jaki panuje gdy otacza nac ciemnosc a ja siedze przy ognisku oczekujac na branie. Szkoda ze zyjemy w takim klimacie, gdzie coraz trudniej o ciepla noc. Teraz znalazlem miejsce gdzie mozna zapolowac na sandacza i wegorza wiec postaram sie w tym roku polowic wlasnie w nocy. Zyczcie mi szczesciaWinkFrownWink

Tybor
hm.. jesli sie troszke ociepli to za tydzien moze dwa uderze na 1 nocke w tym roku... :]
z korzuchem w bagazniku ....Wink
ONLY Narew

Kusti
Tybor napisał/a:
z korzuchem w bagazniku ....Wink

Ja dopiero w tym roku sie skumalem z gosciem co ma auto. wczesniej na ryby jezdzilem rowerem po 10 km w jedna strone. moze to nie daleko ale obladowany niewygodnym gabarytowo sprzetem nieciekawie sie jedzie. nocka to byl problem bo za cieplo sie ubrac i jechac to niezla sauna a zeby zabrac ze soba troche ubran to dodatkowy balast. Teraz jesli koles bedzie przejawial chec jezdzenia na nocki to oczywiscie bede sobie lezal w spiworku miedzy wedkamiFrown
Normalnie teraz bym poszedl taka chec mnie naszla na wedkowanie noca.WinkWinkWink

Labedziak
Ah,nie martw sie ,juz chyba nie bedziesz potrzebowal korzucha,ocieplenie idzieShock
Ja juz mam jedna nocke za soba ( w nocy byl tylko 1 stopien plus ),ale teraz w sobote wybieram sie znowu.
Jednak co nocka to nocka.Pfft

Tybor
to niezle jak juz ma byc cieplej. Co do 10 km to malo.. :]
były czasy ze chodziłem 20 piechoto, i to była meczarnia, teraz sie pakuje i w droge ! Grin
co za czasy..
aa i dodam tylko ze male zakupy potrzebne , latarka diodowana, namiocik by sie przydał...
ale to z czasem.
W zeszłym roku niechicało mi sie ciac drzewa siekiero. To porzyczyłem piły motorowej od wujaszka. Drzewo było w 30 min... do rana go nie spaliłem
heh
Edytowane przez Tybor dnia 06-06-2006 22:58
ONLY Narew

Rybcio
Cool Zgodzę się z wami nocki są świetną sprawą.Miałem tyle przeżyć w nocy że jak sobie przypominam to mi ciarki po plecach przechodzą.

kowboj
W ubiegłym roku byłem na nockach w Nieznanowicach i muszę powiedziec że to sama poezja.Cisza spokój a brania co chwilę i to nie karpi 2 kilowych lecz od 3 w górę.W tym roku czekam tylko jak bedzie okazja i noce w miare ciepłe.

tylko dla nielicznych
Dzynek
Jak się chce to i temperatura mocno nie przeszkadza ja z kolegą Bogusiem byłem w grudniu na jednej nocce i jednej północce Smile

Pierwsza wyprawa:
w piątek 1 grudnia 2006 po pracy zawineliśmy się do domu pozbieraliśmy klamoty i po godzinie 23 byliśmy nad wodą z rozłożonym sprzętem pierwszy "leszek" zatrząsł pikerem Bogusiowi tuż po godz 24 i miał ponad 52 cm później z przerwami brały do 8 rano łącznie 6 "leszków" wszystkie ponad 35 cm.
Jedyny minus - 5 stopni Celcjusza i dość mroźny wiatr Grin

Druga wyprawa:
w sobote telefon o 15 do Bogusia i aż mu się humor poprawił bo 17 grudnia o 4 nad ranem wylądowalismy na miejscu i już sprzęcik rozstawiony i ognisko rozpalone. Do 9 rano wędki pozostawały w stoickim spokoju aż się spać zachciało ale za to uzyskaliśmy 100% skuteczność dwa brania i dwa "leszki" tym razem ja wycholowałem 42cm a Boguś 37cm. Może nie największe ale warto było czekać bo już dawno żadne tak nie walczyły.
Jeden z plusów - 5 stopni Celcjusza i brak wiatru po godz 9 jak na plaży Frown

Zatem Kije w dłoń i nie czekać na upały bo wtedy trudno miejsce znaleść aby kije rozłożyć Wink

Następna wyprawa w planie może już nawet 6 stycznia mała "północka" bo właśnie dzisiaj przyszedł zamówiony Pilk 2,4 m wyrzut do 200 gram, będzie się działo aż strach się bać Smile
Dzynek

Zachodniopomorsko-Mazowiecki Okręg Wędkarski

Exodus
Spoko Smile zawsze sie znajdzie miejsce , ale w zimie mi sie nie usmiecha nocne wędkowanie Wink

Dzynek
Najważniejsze to dobre towarzystwo i troszeczkę samozaparcia. Zresztą jak się cały tydzień za biurkiem tyra to w piątek już człowiek myśli tylko o jednym - Frown
Dzynek

Zachodniopomorsko-Mazowiecki Okręg Wędkarski

Labedziak
A ja bym sie i przejechal na noc w zimie.
Namiocik,butla z gazem i juz jest cieplo.Bo tak jak piszesz,najgorszy jest ten wiatr.Smile
Tylko ze samemu za bardzo mi sie nie usmiecha.
Wnioskuje z tego Dzynek ze ty nad morze na ryby chodzisz ze taka mocna wedka kupiles?

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się