Luty 25 2018 14:12:56
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Nocne wędkowanie
Dzynek
Aktualnie w Warszawie siedzę bo tu pracuje i raczej Pilka wymyśliłem słysząc opowieści o sumach z zalewu zegrzyńskiego więc w tym roku im nieodpuszcze. A zresztą tanio kupiłem do testów, bo widziałem że może mieć wiele zastosowań np. ciężka gruntówka a i jako żywcówke nie jeden używa. Ale wszystko się okaże zastanawiam się tylko jaką maszynkę do niego dobrać żeby się na koszty nie naciągać bo jescze opłaty w tym roku zrobić trzeba Sad
Dzynek

Zachodniopomorsko-Mazowiecki Okręg Wędkarski

Labedziak
To zycze ci powodzenia w polowach suma Cool
A tam,na zalewie sa ogromne sumy,jest o tym duzo artykulöw w gazetach wedkarskich.
Jak cos zlowisz to sie podziel tym z nami Wink
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Dzynek
Na razie nie liczę na jakieś wielkie okazy ale dla mnie nawet najmniejsza rybka byle była waleczna to frajda i przeżycie dla którego warto się poświęcić aby dotrzeć nad wodę.
Ale jak będzie czym się pochwalić to napewno wykorzystam możliwość publikacji efektów na forum.
Dzynek

skrzypek100
Powiem wam ze nie ma to jak ryk sygnalizatora i wybudzenie ze snu!!!

Normalnie włosy dęba stają

...wiecie o czym pisze ....Cool
Wędkarstwo - To co tygrysy lubią najbardziej :-)
WYPUSZCZAJ RYBY - NO KILL!!!!
images25.fotosik.pl/214/5b9996c9e47460fd.jpg

marec-ki
Ja na noc byłem tylko raz i juz przy pierwszym biorze mialem nogi jak galareta. Wujaszek mi powiedzial zebym zalozyl duzy hak i duza rosowe Wink bo byle czego lapac nie bedziemy Frown branie bylo szybkie rybka wyciagnela mi skromnie z polowe zylki ... trach i koniec przypon puscil Sad byz moze stracilem rybe zycia ale na pocieszenie zlapalem wegorza Wink PS a raz to sie trzeslem caly jak galareta gdy o 2 w nocy wybralem sie na liny na stawik polny niedaleko blokowiska i jak uslyszalem grupke kolesi wracajacych z melanzu i wywalajacych wszystko po drodze ... zdjalem swietlik zeby nie zobaczyli mnie i siedzialem cichutko ;P
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Dzynek
Wpełni rozumiem dlaczego kolega zdjął świetlik, połów Lina wymaga ciszy, skupienia i opanowania a napewno chłopaki z zespołu dopingujacego "Melanż" nie zwiekszyliby szansy na podjecie walki z Linami Cool
Dzynek

Rybcio
Na jednej z wypraw na nockę zabrałem swoja dziewczynę (TERAZ ŻONCIĘ) pojechaliśmy na żwirownię na Brzegi, wcześniej rozmawiałem ze znajomym że jadę na ryby i jak by ktoś nie miał co robić to niech wpadnie posiedzieć z nami.Frown Do wieczora odwiedziło nas około 10 osób, było przyjemnie a nawet w tym czasie miałem potężną fangę która po przycięciu tak pruła że nie nadążał mi kołowrotek wypuszczać żyłki, ale spadła po 5 min.Sad
Przyszła noc, zostaliśmy sami. W czasie gdy byliśmy przytuleni do siebie i wpatrywaliśmy się w gwiazdy z drugiej strony brzegu podjechał samochód i złośliwie włączył długie które skierował prosto na nas. Wkurzył mnie tym niesamowicie, więc wstałem i zacząłem krzyczeć w stronę tego auta (takie tam różne)Pfft Odpowiedż była natychmiastowa, redukcja i pełna kicha w naszą stronę. Miałem ok.1 minutę na zastanowienie się co robić w tym momencie, dziewczyna, cały sprzęt było więc o co walczyć więc zostałem.Grin Uzbrojony w ... patrzyłem jak z samochodu wysiadają cztery osoby i kierują się w naszym kierunku. Po czym jedna z nich przemówiła :
Sorki że oświetliłem was długimi ale nie wiedzieliśmy gdzie się rozbiliście, Maćku złapałeś coś ...Znajomi...Smile
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Exodus
Ja bym odrazu odpowiedział , że oni złapali ........... gume. Bo bym się wsciek. Normalnie bym ich wystrzelił Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Labedziak
Ja bym na Twoim miejscu tez nie wytrzymal,mnie juz denerwuje jak niekiedy inni wedkarze caly czas latarka po oczach swiecaSmile
Albo zapala taka lampke kampingowa.
Oswietlaja wtedy cale jezioro,i nie patrza na to ze inni wedkarze chca siedziec w ciemnosci.Grin
Ja osobiscie staram sie swiecic jak najmniej,oczy sie do ciemnosci szybko przyzwyczaja.
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

okoniarz
Uwielbiam nocne lowy, bo czlowiek jeszcze bardziej integruje sie z przyroda i ma mozliwosc spedzenia paru godzin w kompletnej ciszy. Na moim lowisku w nocy moge liczyc na wegorza i liny. Inne gatunki zwyczajnie nie biora (?). Najwazniejsze to nie zapomniec:
- latarki czolowej (kto ma ten wie jaka to super sprawa) POLECAM KUPNO!!!
- kompletu przyponow (zeby nie wiazac w nocy)
- rekawicy np. budowlanej albo kawalka szmaty(jesli wybieramy sie na wegorze)
- swietlikow (nawet jesli nie zamierzamy ich uzywac)
- znicza (niektorzy pewnie pukaja sie w czolo o co mi chodzi, ale juz wyjasniam; czasami wysiadzie latarka, a znicz nie zajmuje zbyt duzo miejsca i zadna pogoda mu nie straszna, dodatkowo mozna ogrzac sobie nim dlonie)
- zapalniczki
- peleryny przeciwdeszczowej (najlepsze sa takie jednorazowe, bo zajmuja malo miejsca)
- termosu z kawa (mozna cos dolac dla lepszego samopoczucia)
- czegos pozywnego np. jakis baton albo czekolada.
- no i oczywiscie fajek Smile
Osobiscie nie stosuje elekt. sygnalizatorow ani dzwoneczkow- uznaje tylko ciche lowienie. Stosuje swietliki, ktore mocuje na splawikach lub bombkach podwieszanych na zylce. Nie ma lepszego widoku jak swietlik wedrujacy pod kijSmile))
I jeszcze jedna praktyczna uwaga:
wedzisko przy tej metodzie ustawiam pod katem 90' , a bombke (koniecznie ciezka, bo lekka skreca zylke) zawieszam tak, zeby od ziemi do wedki miala z jakies 1,5 metra odleglosci. Wegorz bierze na dwa razy, wiec po wybraniu zylki nie zacinam tylko czekam na powtorke ( od 2 do 5 minut).

MARGO_21
witam

kiedyś nocne wyprawy wyglądaly tak że zbierało się cały majdan rowerek między nogi i 10km nad jeziorko(z tego 3km przez las)
zawsze bylo nas najmniej trzech ale zdrzało sie że i sześć osób jechało

no i jak to wyglądało... wiadomo ważniejsze bylo ognicho i atmosfera niż efekty czysto wędkarskie<wspomnienia po takich eskapadach na pewno mamy niezapomniane ale zazwyczaj nie ze względu na efektyGrin

teraz jak wybieram się to jadę sam<ogniska nie rozpalam>ale za to efekty sa dużo ciekawsze[thumbsup]

szkoda tylko że nie ma do kogo się odezwać[dead]

Exodus
Jeszcze z miesiąc i mozna już łowić w nocy Wink Pierwszą nocke tak na połowe maja planuje Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Rybcio
Znalazłem parę zdięć z nocnego wedkowania.FrownAż miło powspominać te nocne zasiadki na Brzegach.Wink
ACH! Nie mogę się już doczekać pierwszej nocki na rybkach. Ale już nie długo tylko sie ociepli i FRRRRRRRRRRRUUUUUUUUUU!!! Shock Na nocne przygody.[thumbsup]

images20.fotosik.pl/306/0302416811a17c2dm.jpgimages21.fotosik.pl/251/a96752fd8f2cb027m.jpg

Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Pablo2
Wędkowanie nocne to jest coś pięknego[ouch]
Nie wyobrażam sobie połowów bez nocnych zasiadek(usiąść sobie pod pięknym niebem,cisza i spokój,w pobliżu tylko ognisko sie pali...to jest świetna sprawa)Wink
Praktycznie całe moje wędkarstwo składa się z nocek,żadko jezdze na ryby tylko tak na kilka godzin...Wink

P.S: No fakt w tym roku juz na nocke chyba nie pojedziesz[sleep]
Edytowane przez Pablo2 dnia 30-12-2007 19:08

bandziorek69
Exodus napisał/a:
Spoko Smile zawsze sie znajdzie miejsce , ale w zimie mi sie nie usmiecha nocne wędkowanie Wink

Pamiętam jak 3 lata temu była taka mroźna zima.... ok -30stopni w nocy. wybrałem sie z kolegą Kogutem (pozdrawiam go jeśli to przeczyta) na rybki na zbiornik retencyjny ok 4 km od mojej miejscowości. było to jakoś w styczniu aczkolwiek nie zamarzła jeszcze woda więc pojechaliśmy.
Całą noc do ok 7 rano (w każdym razie zaczynało świtac) siedzieliśmy przy wędkach i ani jednego brania. nawet zpławiki ani bombki nie drgnęły. Normalnie kobiety to płakały ze śmiechy jak nas rano zobaczyły. Zmarznięci i bez niczego. Złapaliśmy wtedy takiego nerwa, że w sumie przez kolejne 8 nocy z rzędu wychodziliśmy z domu ok 18 i wracaliśmy rano cały czas czekając na upragnione branie. Jak nietrudno się domyśleć z tym samym efektem co pierwszej nocy. Pfft więcej w zimie nie byłem na nocce

Tą historię zawsze przytaczam komuś kto podczas rozmowy o rybkach wtrąca że nie miałby cierpliwości gapić sie w spławik.

Jeśli chodzi ogólnie o łowienie nocne to jestem jak najbardziej za.. Wink
Nie ma nic lepszego jak po zacięciu holujemy rybę i do końca nie wiemy jaką.
Oczywiście powtórzę to samo co koledzy wcześniej pisali. Zawsze jedźmy wcześniej żeby przygotować miejsce za dnia.

P.S. Taka ogólna propozycja dla wszystkich.... nie niszczmy otoczenia łowisk tnąc lub łamiąc gałęzie na ognisko. Lepiej jest sie ciepło ubrać i wziąć ze sobą jakąś lampę żeby mieć oświetlenie. Na prawdę nieprzyjemnie to wygląda jak przyjedzie się w zgliszcza.
Pozdrawiam
Edytowane przez bandziorek69 dnia 06-02-2008 10:43

misieks14
Fakt ja też uważam że nocne ędkowanie ma swoje uroki bardzo bardzo je lubie powalczyć z jakimś węgorzykiem albo leszczem ale latem gdzies tak o 4 rano być na łowisku też frajda jak niema wiatru cisza spokój .
Ale noc to noc..

senti
No jak sobie poczytałem Wasze posty to już się nie mogę doczekać kiedy zrobi się ciepło i będe mógł wyskoczyć na pierwszą nocke w tym sezonie. Uwielbiam nocne zasiadki. Coś wspaniałego... cisza ,ognisko,świetliki na szczytówce.
Edytowane przez senti dnia 22-03-2008 20:08
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"

catchandrelise
Ja na nocki chodzę głównie na węgorze i czasem na leszcze to coś fajnego, bo ryby podchodzą bliżej niz w dzień i zazwyczaj biorą wieksze niz w dzień, ale i stopień skomplikowaności jest większy.

Dudii
Dla mnie nocne wędkowanie to magia,szczególnie wtedy gdy powoli noc się kończy i nad jeziorem,pojawia sie delikatna mgiełka.Człowiek myśli sobie wtedy że życie jest piękne,może to przez to zmęczenie,czuwanie.Najlepiej jednak jest wtedy kiedy ma się świetnego kolege ze sobą,cała noc polega na gadaniu o dupie maryny,ale coś w tym jest.Oczywiście mówie o ciepłych nocach,można usłysześ jak nasz "myśliwy "goni po tafli małe rybki.Za każdym razem człowiekowi włos się jerzy i prosi Boga by spojrzał na moją przynętę.Coś wspaniałego,każdy musi sprubowaćAngry
WĘDKARSTWO TO WSZYSTKO RESZTA TO H...

NA GŁUPIE PYTANIE GŁUPIA ODPOWIEDŻ

smerw4
Bardzo lubię chociaż ostatnio żadziej jeżdzę piękne połowy trafiają się nocką a raczej nad ranem między 3 a 5 biore wtedy najmocniejszy sprzęt bo potrafi się trafić prawdziwy potwór

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się