Maj 27 2018 01:25:45
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Dziś na rybach
 Drukuj temat
Sezon pstrągowy
BartosH
Cześć! Już niedługo zaczyna się sezon na kropki. Jak tam przygotowania? Myślicie, że będzie lepszy niż poprzedni? Mam nadzieję, że zima w tym roku będzie nieco łagodniejsza i pstrągi bardziej aktywne. Póki co zebrałem do kupy przynęty którymi będę łowił od stycznia do kwietnia w oddzielne pudełko.
Wybrałem kilkanaście większych 5-6 cm woblerów:
images39.fotosik.pl/449/16ba2d98a9e9f38cm.jpg
Trochę mikrowahadełek i gum (do których będę próbował się przekonać):
images49.fotosik.pl/453/851a8bfab8fe4fe1m.jpg
Kupiłem też nowy kijek: Robinson Cortez 2,45 8-20 gram:
images39.fotosik.pl/449/93949baf4403001am.jpg

Zestaw już uszykowany, na kręciole świeża żyłka, zostaje 3 tygodniowe oczekiwanie...Sezon otworzę 1-go stycznia, o ile kumpel na trocie mnie nie namówi.
Pozdrawiam
Edytowane przez Exodus dnia 26-01-2015 19:45
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

Exodus
U mnie się sezon zaczyna w lutym. Woblerki jak zwykle Michała Osinskiego. Niewiem tylko dlaczego zamknął strone i jego woblery sa dostępne w sklepach internetowych o wiele drożej niż były.
No troche mnie to zdenerwowało.
Do tego trza spinning nowy Wink
Jak pogoda pozwoli, ruszam już na samym początku na pstrągi.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

jaha2002
Witam. Sezon pstrągowy prawdopodobnie u mnie rozpocznie się w połowie lutego. Styczniowe weekendy chcę poświecić na wyprawy trociowe. W lutym zapewne spróbuję na rozeznanie ze 2 wyprawy na pstrąga, a marzec ponownie troć. Końcówka marca i kwiecień to już szukanie grubszego pstrąga, może się uda coś ,,wydłubać"Wink.pozdrawiam

wojti80
Siemanko.
Potoki niech poczekaja do maja jak dla mnie. Teraz czas troci nastał. Plaza zaczyna darzyć rybami więc tam zaczne a w sumie juz zacząłem(puki co bez wyniku). Poganiam troche pewnie za keltonami. Potoki niech odbudują sie na dobre. pozdrawiam i połamania życze w nowym sezonie
www.aptekagemini.pl

BartosH
Dziś otworzyłem nowy sezon. Około 8 zameldowałem się nad rzeką, pogoda okropna: cały czas lałoconf.W ruch poszły 5 cm woblerki wykonane przez naszego kolegę z forum. Już po 20 minutach wędkowania miałem wyjście pstrąga, jednak zrezygnował z atakuWink, nie był duży, może 30-taczekWink Widok ryby zachęcił mnie do wędkowania, przykładałem się i bez pośpiechu obławiałem kolejne miejscówki...łowiłem głównie zaczepyWink, toteż ten sprzęcior był w ciągłym użyciu:

images47.fotosik.pl/533/0b3091000520c333m.jpg

Później jako, że nie waham się wahaćWink, założyłem zelastwo i z jego pomocą próbowałem nabrać jakiegoś pstrągala, jednak bezskutecznie.Wink Nad wodą pstryknąłem kilka fotek, jednak pogoda nie służyła robieniu dobrych zdjęć komórką, wyszły zamglone.Wink
Znalazłem też takie cudo:

[img]http://images45.fotosik.pl/534/86e6cd51d6176ed5m.jpg[/img] is not a valid Image.

Od razu zrobiłem się głodny.Wink Smak kiełbaski i gorącej herbaty nad rzeką, po tak długiej przerwie, nie do opisania.Wink
Koło 13 przemoczony, ale szczęśliwy wróciłem do domu, już planuję kolejny wyjazd.Wink
Edytowane przez Labedziak dnia 15-01-2011 14:23

Fendt
No to łądnie . Jakieś Drapieżniki lądowe miały ucztę. A tobie kości zostały.
Ja zaczynam sezon na pstrąga od Lutego.
Łowienie z głową przynosi efekty nie kieszeń ...

gorgo9
O chłopie przez Ciebie i ja za tydzień jade za pstrągiem Pfft
! gorgo9 - Białogard !

BartosH
Dziś ponownie wyskoczyłem na pstrągi, wypad bardzo krótki, bo stan wody w rzece nie pozwalał na łowienie, od mego ostatniego wyjazdu woda podniosła się znacznie, dojście do niektórych miejscówek było niemożliwe. Niestety trzeba będzie poczekać pewnie z 2 tygodnie, aż opadnie, no chyba że wcześniej trochę przymrozi.Wink Mimo niesprzyjających warunków wpuściłem wobka w kilka spowolnień, jednak bez efektu, jedynie tabliczka:
[img]http://images35.fotosik.pl/379/e133475e10a98a9fm.jpg[/img] is not a valid Image.
przypominała, że łowię na pstrągowym odcinku, a nie w studni.Wink
Dziś kolejne znalezisko:
[img]http://images47.fotosik.pl/544/c9e0f870ac5b5a47m.jpg[/img] is not a valid Image.
Aby się dostać do wobka musiałem się zabawić w drwalaWink, po jakiś 10 minutach starań udało się, przeżyłem zawód jak okazało się, że to jaxon hahaha. Ciekawi mnie jedno: co szczupakowy wobler z półmetrowym przyponem wolframowym robił na gałęzi nad pstrągową rzeką, może są tu jakieś barrakudy, o których nie wiem Usmiech, w każdym razie do wody nawet w woderach już tam nie wlazę.hahaha

raducho1
Witam, ja zaczynam na "mojej" rzeczce od lutego, ale już mnie nosi. Czy ktoś z was łowi kropki na Bobrze od Kamiennej Góry w dół rzeki?
Edytowane przez Semi dnia 19-01-2011 18:08

Exodus
U mnie od lutego akcja pstrąg, znam życie to takiego na 35 zgłosze, bo takich jest masa Wink

Beny
U mnie w tym roku odbyły się już 2 wyprawy w pogoni za pstrągiem. Smile Obie niestety zakończone fiaskiem, lecz wracałem i tak bardzo zadowolony. W piwnicy jeszcze schnął ostatnie woblery domowej produkcji stworzone w celu zachęcenia kropków... Teraz pozostało czekać na chwilę w której uda mi się wyholować pierwszą sztukę w tym sezonie Frown
Z zamiłowania w pogoni za pstrągiem!

http://fotofish.prv.pl/
Grzesiek
Exodus napisał(a):
U mnie od lutego akcja pstrąg, znam życie to takiego na 35 zgłosze, bo takich jest masa Wink

Jak idzie z tymi 35? No i z tymi większymi rzecz jasna! Wink
Jak stany wód na waszych pstrągowych rzekach? Jak oceniacie początek sezonu?

Pozdrawiam
Grzesiek
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

BartosH
Grzesiek napisał(a):
Jak stany wód na waszych pstrągowych rzekach?

U mnie mega woda, w niektórych miejscach nie wiadomo, gdzie się rzeka zaczyna, ale opadnie, to pewnie jakieś tęczaki się pojawią, bo nie wierzę, że przy takiej wodzie nic z tuczarni nie uciekło.Wink

Exodus
Grześ, narazie to 25 biorą. Myślę że sytuacja sie poprawi juz niedługo Wink
U mnie woda normalna, przybyła, ale dosłownie pare cm.

gorgo9
Na północy rzeki wylewają, stan jest wysoki. Nie da sie łapać a juz mam wolne teraz 2 tyg od pon Wink Lód znów za cienki by po nim stapac ehh , masakra disa
! gorgo9 - Białogard !

BartosH
Dziś z kumplem machaliśmy od 8 do 15:30, woda fajna, pogoda znośna, bez brań niestety...tylko kilometry wydeptane.Wink

gruncik28
Dzisiaj ok 12 do 15 łowienia na Kaczawie, efekt to tylko jeden potoczek 25cm, ale dowiedziałem się, że na tym odcinku jest więcej lipienia niż pstrąga, a pstrągi najlepiej jest łowić na Kwisie w pewnej miejscowościWink

BartosH
Czwarty wypad w tym sezonie zaliczony, pech mnie nie opuszcza, bo znów wróciłem o kiju. Woda dosyć niska, śniegu na brzegach za wiele też nie ma, jedynie lodowe nawisy były strasznie wkurzające, co chwilę któryś się obrywał i pewnie moje ryby płoszyłWink. Nad wodą dziś ludzi jak na zawodach wędkarskichWink, poznałem dwóch wędkarzy, trzeba się będzie na jakiś wypad ustawićWink. Dziś wszyscy na zero. Ja do tego 7 przynęt w wodzie zostawiłem, nawet odczepiacz nie pomógł...tak to jest jak się chce w końcu otworzyć sezon pstrągiem i posyła przynęty w ekstremalne miejsca...hahaha

Exodus
Ja od 2 do 4 bez brania, podobnie jak Bartosh, rybom coś odbija Wink

gruncik28
Dokładnie tak jak Exo napisał rybom coś odbija tdo Dzisiaj zrobiłem z ojcem 150km, obłowiłem jakieś 5km rzeki i nawet nic nie ruszyło przynęty. Łowiłem od 12 do 15 poza tym, nie widziałem nawet cierników w wodzieSmile

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się