Kwiecień 22 2018 22:06:13
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Dziś na rybach
 Drukuj temat
Sezon pstrągowy
Exodus
U mnie z dużymi pstrągami coś słabo, cały czas łapie takie po 25-30 cm. Dowiedziałem się że było takimi zarybiane. Jak u Was z większymi pstrągami ?
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

BartosH
U mnie nawet takie nie gryzą, ale nie tylko dla mnie, pytałem ludzi to byli po kilka razy na różnych odcinkach rzeki i nawet ogona nie widzieli. Jutro jadę na inną, dużo mniejszą, ale ciekawą rzeczkę, będę próbował na gumki, tydzień na plusie było, może żaby się ruszyły...to i jakiś ślepy pstrąg mi w gumę przyładuje.Wink
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

szunaj
Witam ,mam pytanko do Exodusa gdzie te pstrągi łowisz

Exodus
Raba Wink okolice Bochni.
Bartosh u mie łapią sie na już nie robione woblery Osinskiego o nazwie szerszeń. Wink

BartosH
Eeeee...na owady to chyba za wcześnieWink Ja jutro na żabki i paprochy będę próbował, dozbroiłem je kotwiczkami, na wypadek jakby delikatnie pukały, mam nadzieję w końcu coś złowić.Wink

Exodus
Czy za wczas ? nie powiedziałbym skoro jakieś efekty sa Wink

szunaj
Exo myślisz że za Gdowem też można coś połowic?

Exodus
Myśle że tak, ja tam nie mam pozwolenia, więc tam nie łowie. Wink

BartosH
No to przetestuję, może nie tyle owady, co jakieś mniejsze 3 cm wobki.Wink

Edit:
No i wróciłem, we dwóch machaliśmy przez 3 godzinki, nawet puknięcia nie było.conf Rozmawiałem z miejscowym, chodzi codziennie, ostatniego kropka zaliczył tydzień temu, od momentu jak się cieplej zrobiło, ryby w d..... mają przynęty.Wink
Edytowane przez BartosH dnia 12-03-2011 15:25

Exodus
Dziś nie byłem bo nie dałem rady, ale na chwile podjechałem na rabe, czekam na przeloty Wink
Spotkałem gostka którego znam tak z ryb, ale po 3 godzinach tylko kleń. Używał dużych przynęt i myślę to był problem.

Erni
szunaj napisał(a):
Exo myślisz że za Gdowem też można coś połowic?

Witam

szunaj - chodzi Ci o rabę w stronę Dobczyc czy w stronę Bochni?

BartosH
Byłem dziś na zawodach pstrągowych, napiszę krótko: mała kaszubska rzeczka, 30-tu chłopa, padły 3 wymiarowe pstrągi, bez szału: 32,5cm, 31cm i 30cm. Druga tura w maju, wtedy musi być lepiej. Ja bez ryby, moi kompani również.

Exodus
No ja także bez ryby pstraga. Kumpel od tygodnia nie widział nic powyżej 35 cm. Temperatura wody 3 stopnie.

Bartosh a jakie miałeś przynęty ?
Edytowane przez Exodus dnia 20-03-2011 16:59

Erni
Exodus napisał(a):
No ja także bez ryby pstraga. Kumpel od tygodnia nie widział nic powyżej 35 cm. Temperatura wody 3 stopnie.

Witam.
Wędkowałeś na Rabie? Dzisiaj byłem nad rabą i rozmawiałem z wędkarzem - mówił , że złowił jednego niewymiarowego pstrąga a tak nic ... łowił na obrotówkę czarną z czerwonymi paskami.

pozdrawiam

Exodus
Tak byłem, ale nie miałem w ogóle kontaktu z rybą, ten niewymiarowy to chyba 25 cm, jest ich od zarąbania na Rabie.

BartosH
Exodus napisał(a):

Exo wszystkiego próbowałem, obrotówki, wahadełka, woblery, nawet takiego ultralightu spróbowałem: żyłeczka 0,16 + paproch lub żaba, co skończyło się posadzeniem garści gum w zaczepachWink. Jeden z kolegów miał czterdziestaka, złapał mu żółtego 5-6 cm sieka w połowie, za lekko go przyciął i ryba spadła. Wędkarz, który przyniósł 2 pstrągi łowił na gumy.

Erni
Exodus napisał(a):
Tak byłem, ale nie miałem w ogóle kontaktu z rybą, ten niewymiarowy to chyba 25 cm, jest ich od zarąbania na Rabie.

Kurcze, nie pytałem się o wielkość. Ja na razie nie wędkuję , bo nie opłaciłem karty ale zamierzam to zrobić w tym tygodniu Wink
Z tego co czytam to kiepsko z rybą , nie tylko u nas bo rozmawiałem z rodzinką z zachodu i nad Bugiem też nic nie bierze. ;/

Pozdrawiam

Exodus
Woda jest jeszcze zimna, dziś miała 3-4 stopnie, to nigdy nie wróżyło sukcesów. Wole taką wode, ale wtedy, jak na zewnątrz jest snieg i minusowa temperatura. Mam wtedy lepsze efekty, niż kiedy jest taka pogoda jak dziś, ni to ciepło, ni to zimno.

Erni
Exodus napisał(a):
Woda jest jeszcze zimna, dziś miała 3-4 stopnie, to nigdy nie wróżyło sukcesów. Wole taką wode, ale wtedy, jak na zewnątrz jest snieg i minusowa temperatura. Mam wtedy lepsze efekty, niż kiedy jest taka pogoda jak dziś, ni to ciepło, ni to zimno.

Masz rację. Było niby 3-4 na plusie ale odczuwalna temperatura to -3 także...
Piękna pogoda była w tamtym tygodniu. Może gdyby w tym tygodniu była podobna wyniki były by lepsze.

BartosH
CześćWink
Dziś zaliczyłem kolejny wypad na kropkiWink. Obławianie rzeki wobkiem nie przynosiło żadnych efektów, po za uszczuplaniem zapasu przynęt.Smile
Jak się później okazało przyczyną mógł być masowy wysyp żabWink:
[img]http://images38.fotosik.pl/761/a91f19f327ecd693m.jpg[/img] is not a valid Image.
W niektórych miejscach było ich zatrzęsienie.Wink
Zacząłem obławiać gumkami i to właśnie na kondonaWink złowiłem pierwszego kropka w sezonieWink całe 23 może 25 cm:
[img]http://images38.fotosik.pl/761/1f8f093ea3afb606m.jpg[/img] is not a valid Image.
Kawałek wyżej miałem 30-taka, ale puknął tak anemicznie, że nawet nie przyciąłem, bo myślałem że jakąś gałąź ciągnę i wypiął się przy powierzchni, więcej brań nie było.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się