Lipiec 23 2018 15:54:28
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Dziś na rybach
 Drukuj temat
Sezon pstrągowy
BartosH
Dzisiaj kolejny wypad, trochę puknięć, jeden wymiarowy na brzegu, po za tym 2 krótkie. Moi kompani również połowili krótkich, jeden z nich miał spad ładnej ryby, ładnie na hamulcu odjechał, zamłynkował i się wypiął, w końcu coś zaczyna się dziać.
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

waldek77
Cześć, wreszcie i ja rozpocząłem sezon.Wczoraj pierwszy w tym roku wypad na pstrągi.Łowisko -Raba.Niestety zero brań.Napotkani wędkarze też nie mieli kontaktu z rybą.Na Stradomce podobno było to samo.Dziś też jadę,zobaczymy jak bedzie.

szunaj
Miałem okazję łowic wczoraj na Dunajcu,złowiłem pstrążka na 35cm.wujek złowił pięknego potoka na 45cm i tęczaka na 40cm.

zbojek11
Witam
Ruszyło się. Dzisiaj łowienie od 13 do 17 wynik 5 sztuk 24, 28, 32, 32, 34 + dwa zejścia podobnych, także super. Pogoda piękna, słoneczko i bez wiatru. Wszysko na ciemną gumkę. Założyłem sobie , że zgłoszę powyżej 36 cm, więc walka trwa dalej.

zbojek11
Post pod postem , ale nikt nic nie melduje.
Trzy godzinki machania na tajnej rzeczce. Wynik 1 sztuka 22 cm + dwa przyłowy szczupak 30 i jaziol 35.
Coś pogoda się kręci za bardzo i przestały skubać, a było już tak pięknie.
Walka trwa nadal.

BartosH
Ja w weekend pracuję, więc kropy sobie odpuszczę, ale jak patrzę na pogodę, to w sumie dobrze, że nie mam czasu na ryby...watr 30 km/h.conf

bobo160
zbojek11 napisał(a):
Post pod postem , ale nikt nic nie melduje.

Jeśli piszesz następnego posta pod swoim poprzednim, a data jest już inna, to nic nie szkodzi Wink
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

Exodus
Jak Wam te pstragi biorą, bo u mnie marnie, same malizny.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

zbojek11
Wiatr jak cholera jeden maluch na 20, kleniok 35, no i jeden przyzwoity na 34. Ktoś mi drepta nad rzeczką i nie wiem, czy to nie są czasami przyczyny braku 50-tki. Tradycyjnie małe gumy. Walka trwa dalej, w tygodniu może nastąpi zmiana rzeczki.

images43.fotosik.pl/794/ba532a36a6ee38ccm.jpg

zbojek11
Dzisiaj jeden na 36 cm .Pogoda super wieczorkiem zaczeła się nawet ładna rójka. Popukały trochę klenioki i na tyle walka trwa nadal, jutro zobaczymy z rana - szykuje się najciekawszy odcinek mojej rzeczki - tak mi się wydaje Wink

BartosH
Dziś zaliczyłem krótki wypadzik na pstrągi. Początkowo łowiłem na imitacje żabek i twisterki, brania były, jednak bardzo delikatne, pukały kropki 25-30 cm. Kombinowałem z przynętami, próbowałem nawet 5,5 cm wobków, jednak efekt był taki sam:
[img]http://images49.fotosik.pl/813/2ebb6bd0dac0013em.jpg[/img] is not a valid Image.
Dziś namierzyłem też ładnego potokowca, 45 cm miał bankowo, wyszedł mi do przynęty, jednak nie uderzył, wróciłem w to miejsce po godzince, jednak brania się nie doczekałem. Jeśli w tygodniu znajdę czas na kolejny wypad, to może uda się go sprowokować do brania.ouch

zbojek11
Wczoraj poranny wypad nad rzeczkę. Trzy ryby 2 około 30 cm, no i pobity tegoroczny rekord na 37 cm. Brania tylko na zielone, brązowe mini twisterki. Nie wiem , czy ostał się tam taki na 40+ choć w zeszłym sezonie bywały 50+.

[img]http://images49.fotosik.pl/813/0ad13610598ea7e1m.jpg[/img] is not a valid Image.

Exodus
U mnie dalej nic konkretnego nie siadło, same 25-30 cm. Szedłem odcinkiem od Książnic do Kłaja, niestety tylko 3 ryby. Spotkałem paru wędkarzy, ale kiedy zapytałem o pstrągi, to sami odpowiadali, że te na 25 cm, to dominują w Rabie Wink

waldek77
Dominują Exo, bo takimi było podobno zarybiane.Oczywiście sporo wyżej, ale chyba duża woda je zniosła trochę.Jak myślisz?Marszowice- Gdów cienizna.

zbojek11
Woda spadła niemiłosiernie. Pstrągale pochowały się w dziury, widać tam im dobrze. Wczoraj jeden i tylko jeden na 34 cm do tego jakieś cienkie klenioki. Widać sporo robactwa, goście zmieniły dietkę, gdzie się podziały te diabły ?

[img]http://images50.fotosik.pl/833/9ef053410b121581m.jpg[/img] is not a valid Image.

waldek77
Witam, byłem dziś z bratem na Szreniawie.Pstrągi były aktywne, złowiłem 5 sztuk, miałem jeszcze kilka niezaciętych brań i dwa spady.Brat też miał brania i wyjął jednego kropka.Jesteśmy zadowoleni,poznaliśmy ciekawe miejsca i już mamy plany na następny wyjazd.ouch
Urwaliśmy na zaczepach kilka wobków i trzeba zrobić nowe.Wiem nawet jakieUsmiech
Edytowane przez waldek77 dnia 14-05-2011 20:53

Exodus
Coś widze, że z pstrągami marnie, ja sobie pomału daruje i ruszam małymi krokami na brzane Wink Jeszcze miesiąc Wink
Edytowane przez Exodus dnia 30-05-2011 20:24

wojti80
[quote]zbojek11 napisał(a):
Wczoraj poranny wypad nad rzeczkę. Trzy ryby 2 około 30 cm, no i pobity tegoroczny rekord na 37 cm. Brania tylko na zielone, brązowe mini twisterki. Nie wiem , czy ostał się tam taki na 40+ choć w zeszłym sezonie bywały 50+.

[quote]

Z całym szacunkiem Zbojek ale po prostu zostały zjedzone między innymi i przez Ciebie .Każde Twoje zdjęcie jest z bitym pstrągiem. Masz do tego podstawę prawną więc nie będę dalej kierował swojego postu tylko do Ciebie.
Jest w Polsce prawo takie jakie jest i pozwala zabijać dwa pstrągi na wypadzie co uważam za kompletną bzdurę. Przy obecnym pogłowiu pstrąga potokowego i presji wędkarskiej na nich powinien być kategoryczny zakaz zabierania tej ryby z łowiska. Kiedyś byliśmy potęgą pstrągową a złowienie ryby pow. 60cm w wędkarskim świadku było przyjmowane normalnie . Teraz 50stak jest wyczynem o którym piszą w gazetach. Tak ,tak. Poprzeglądajcie sobie wędkarskie zgłoszenia i zobaczcie jakie potoki są zgłaszane i w jakich ilościach.
Nikt mi nie powie że taki stan rzeczy jest przez zanieczyszczenia i wydry. Wydry były zawsze. To wędkarze są odpowiedzialni za taki stan rzeczy. Ktoś powie - Co ja takiego złego zrobiłem że w sezonie zabiłem dwie , czy trzy ryby? Proponuje policzyć ilu wędkarzy łowi i pomnożyć to przez 2 lub 3 ryby w sezonie. Wynik jest prosty i zatrważający.
Jeżeli tego nie zmienimy my sami zaczynając od siebie nigdy nie będzie lepiej.
Wg zasady jak zjesz cukierek -to nie masz cukierka. To proste, oczywiste i zrozumiałe dla 3 letniego dziecka. Dlaczego dorośli ludzie nie są w stanie tego pojąć? Nie wiem i ciągle się zastanawiam.
Każdy mówi że kocha łowić ryby to dlaczego z taka łatwością zabijają obiekt swojej miłości? Czy naprawdę ten kawałek mięska z 30cm rybki jest tego warty?. Czy nie stać każdego z nas by wydać 10 czy 15 zł za kilogram ryby z hodowli? Paczka fajek czy zanęty tyle kosztuje. Wiec może warto się zastanowić następnym razem jak uda Wam się złowić jedną z najpiękniej ubarwionych ryb naszych wód czy rzeczywiście jesteście tak głodni i spragnieni mięsa by dać mu w łeb.
Dla jasności nie jestem bez skazy. Ostatniego pstrąga potokowego zabiłem 4 lata temu. Wcześniej zabierałem te ryby do domu i po części sam jestem winny takiego stanu rzeczy jaki jest. Przejrzałem na oczy i proszę Was zastanówcie się czy nie warto dać im szansy by w przyszłości samemu cieszyć się z łowienia tej pięknej ryby jak i również dać szanse złowienia ich następnym pokoleniom. Jeszcze nie jest za późno!
GrinPozdrawiam
Edytowane przez wojti80 dnia 31-05-2011 12:56
www.aptekagemini.pl

BartosH
Dziś wyskoczyłem na 3 godzinki na pstrągi, jętka w pełni, jednak jakoś nie widać zbiórek pstrągów. Złowiłem około 30 ryb, większość chyba z zarybień, bo miały do 15 cm, największe miały po 27-28 cm. Na pocieszenie trafił się tęczak 33 cm, szerszy niż dłuższyWink, normalnie jakby na sterydach jechałWink.

waldek77
Cześć wszystkim, w ostatnią sobotę sierpnia pojechałem z bratem zakończyć sezon na rzece Szreniawie.Nad wodą byliśmy ok 6 rano.Łowiliśmy do czternastej.Złowiłem trzy pstrągi potokowe, dwa małe a trzeci też małyhuha, ale trochę większy od poprzedników i dlatego go zmierzyłem, miał równe 30cm. Mój pierwszy, można powiedzieć wymiarowy pstrąg.
Wypad sobotni miał być zakończeniem sezonu, ale jednak w środę nie wytrzymałem i pojechałem po pracy na Rabę do Gdowa.Miałem cichą nadzieję,że może jeszcze coś uda mi się złowić.Nad wodą nie byłem sam.Niestety już żaden pstrążek nie zaatakował moich woblerków, jedynie kleniki podskubywały je za ogon.Żaden jednak nie uderzył właściwie.
Podsumowując sezon napiszę tak. Założeniem moim było złowić w ogóle pstrąga, bo do tej pory jeszcze nigdy tej ryby na kiju nie miałem.Złowiłem ich jedenaście sztuk.Na pstrągi pojechałem tylko kilka razy, tak że nie jest źle.3 złowione na Rabie reszta na Szreniawie. Zachęcam kolegów do podzielenia się swoimi doświadczeniami z tego sezonu, fajnie byłoby poczytać jak Wam poszło w innych regionach kraju.Pozdrawiam, cześć.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się