Luty 21 2018 02:29:35
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Zbrojenie martwej rybki na sandacza
Exodus
Jako że już niedługo będziemy się cieszyć możliwością łowienia sandaczy. To mam do Was takie pytanko. Oczywiscie temat kiedyś był taki temat, ale miał inną forme dyskusji. Jak zbroicje martwą rybke na sandacza ? Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

miros
Do łowienia sandaczy stosuje rybki od 5cm do 8cm nie stosuję większych hak wbijam w pysk rybki, czasami dozbrajam jeszcze hakiem wbijając w przy płetwie grzbietowej, nie stosuję przyponów przy połowie sandaczyWink

TomekSpin
JA przechodzę z przyponem przez cały bok ryby i zakładam hak pod płetwę ogonową. To sposób który podpaczyłem u starego wędkarza.Jak do tej pory 90% zacięć dla mnie.

marekryba
Doskonałą metodą zbrojenia martwej rybki jest sposób nawlekania rybki naprzypon od skrzeli do ogona i hak pojedyńczy wsunięty za przyponem tak że grot haka przylega do boku rybki.oczywiście przypon na agrawce dzięki czemu przy zażarciu przez sandała zostawiam przypon w rybie a na wędkę zakładam nowy przygotowany wcześniej.Proponował bym wypróbować skuteczność przynajmniej u mnie 99%Frown[ouch]

ceik
Moj zestaw do polowu w toni -igłę wedkarską z przyponem dl. ok. 60cm-żyłka 18-20 lub plecionka,wptowadzam przez pysk wewnatrz ryby a wyprowadzam odbytem.Obciążenie zestawu punktowe małe spławik z dociążeniem własnym, w nocnym lowieniu można zakładać świetlik kabłąk kołowrotka otwarty. Tak łapie na jezioże. gruntowy zestaw to rybka martwa też zbrojona jednym pojedynczym hakiem mała uwaga haki o wydłużonym trzonku i kolanku bo sandacz i węgorz mają wąskie przełyki,jeszcze o zestawie gruntowym nie stosuje żadnych stoperów, nie stosuje agrafki ,po nawleczeniu ryby krętlik wiąze do głównej żyłki.Na łowisku gdzie jest dużo zielska podvwodą zestaw gruntowy zbroje przyponem bocznikowym.Jeśli nie mam całej rybki to filecik też jest ok. Powodzenia

Dudii
A mój zestaw na trupka wygląda tak;[ouch] images24.fotosik.pl/117/7895c669c969eb0cm.jpg
Stara nie zawodna technikaPfftFrown
Zawsze używam stalki bo niewiadomo co uderzy w przynęte,a nie chcę iść do domu z kwaśną minąWink
Edytowane przez Dudii dnia 23-11-2007 00:22
WĘDKARSTWO TO WSZYSTKO RESZTA TO H...

NA GŁUPIE PYTANIE GŁUPIA ODPOWIEDŻ

Tomasz_Hunter
TomekSpin napisał/a:
JA przechodzę z przyponem przez cały bok ryby i zakładam hak pod płetwę ogonową. To sposób który podpaczyłem u starego wędkarza.Jak do tej pory 90% zacięć dla mnie.

Widziałem że dość dużo wędkarzy znających się na połowie drapieżników używa tej metody i z tego co widziałem osiągi też dobre a rybki ok. 7-10cm.

paradox210378
Ja używam ploci od 6do 10cm , przypon o kolo 40cm z plecionki o wytrzymalosci 5kilo.
Do tego kotwiczka nr 8 przewleczona wraz z przyponem za pomocą specjalnej igły.
Przewlekam zaczynajac ok 3 cm przed pletwa grzbietowo i dalej w zdluz kregoslupa ,az do pletwy ogonowej.Przy tym sposobie kotwiczka zatopi nam sie zaraz przy pletwie grzbietowej. Jak narazie pierwszy polow i 100% skutecznosci.
Sposob podpatrzony od starych "SANDACZOWCOW"[thumbsup]Angry
Pozdrawiam!!
"Iloma jezykami wladasz ,tyle razy jestes czlowiekiem."

Adam014
Ja natomiast przy zbrojeniu rybki przy połowie sandaczy stosuję bardzo prosty sposób mianowicie stosuję nie duże haki rozmiar1/0 jak na drapieżniki to nie jest duży hak. W obecnym czasie na jeziorze gdzie łowię stosuję dość duże trupki jak i żywce tj. nie schodzę poniżej 10cm, gdyż jest dużo narybka węgorza i sandacza.Przy mniejszych trupkach lubią czepiać się waśnie te maluchy.Najchętniej lubię mieć na haku na sandała płoteczkę bądź wzdręgę.Trupka zbroję pod płetwą grzbietową, gdyż jest on tam mocniejszy bardziej wytrzymalszy na że tak powiem uszkodzenia.
Dla mnie zbrojenie rybki to raz.Ważne jest to, aby podczas odjazdu sandacz nie poczuł żadnego oporu, gdyż w przeciwieństwie do szczupaka lubi wypluć przynętę, dlatego też przy odjeździe sam wysnuwam żyłkę ze szpuli, aby ryba miała lżej z odjazdem, żeby nie podejrzewała nic.Przy połowie sandacze nie stosuję przyponów szczupakowych, gdyż jest to kolejny element przez, który, sandacz lubi puścić przynętę.Wink
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Hubert_Str
Chciałbym przypomnieć, że sposób zbrojenia martwej rybki przez Dudii jest zabroniony przez RAPR, więc radzę go stosować jedynie na wodach nie objętych przez PZW.

bonat
Mam pytanie, czy podczas wyrzutu zestawu z taką rybką nawleczoną na żyłkę nie urywa się Wam ta rybka poprzez przecięcie przez żyłkę na skutek użycia większej siły?
Nie wiem, czy dobrze to opisałem, ale ja zrobiłem tak, że żyłkę za pomocą igły przewlekłem przez grzbiet 8 centymetrowego karasia, jakiś centymetr pod płetwą grzbietową i zawiązałem na jej końcu kotwiczkę. Naciągnąłem rybkę tak, że kotwiczka dotykała grzbietu rybki. Po wykonaniu rzutu rybka odleciała sobie gdzieś i tyle ją widziałem.

Chciałbym też zapytać, jak długo średnio czeka się na rezultat przy łowieniu na żywca? Zaznaczam, że chodzi mi o orientacyjne, uśrednione wielkości, bo zaraz odezwie się lawina, że czasem od razu jest atak, a czasem cały dzień nic. Jak to jest najczęściej? Pytam o to dlatego, że jeśli wybieram się np. na 2 godziny nad wodę, to nie wiem, czy lepszy będzie żywiec i bezczynne czekanie, czy lepiej wtedy poćwiczyć rzuty sztuczną przynętą?
Edytowane przez bonat dnia 08-10-2009 14:49
Łowię i wypuszczam - bo wszystko co łowię jest poniżej wymiarów ochronnych disa

Hubert_Str
bonat napisał/a:
Chciałbym też zapytać, jak długo średnio czeka się na rezultat przy łowieniu na żywca? Zaznaczam, że chodzi mi o orientacyjne, uśrednione wielkości, bo zaraz odezwie się lawina, że czasem od razu jest atak, a czasem cały dzień nic. Jak to jest najczęściej? Pytam o to dlatego, że jeśli wybieram się np. na 2 godziny nad wodę, to nie wiem, czy lepszy będzie żywiec i bezczynne czekanie, czy lepiej wtedy poćwiczyć rzuty sztuczną przynętą?

Na to pytanie nikt Ci nie odpowie, bo jak sam napisałeś że czasem od razu jest atak, a czasem cały dzień nic, nikt Ci nie napisze najczęściej jak jest. Na drugie pytanie także Ci nikt nie odpowie, to zależy czy trafisz w żerowanie ryby, jeżeli trafisz obie metody mogą okazać się skuteczne.
Edytowane przez Arturo B dnia 08-10-2009 16:23

Adam014
Bonat jednym razem siedzi się całą noc za drapieżnikiem często z Ojcem, więc cztery kije mamy rozłożone i nie ma żadnego brania, a czasem pierwszy rzut i może być ryba życia i nie możesz się tym flustrować, że nie odpowiemy ci w miarę konkretnie na to pytanie, bo na nie nie da się konkretnie odpowiedzieć.Trzeba tylko, a może, aż wiedzieć jaki okres jest najlepszy na daną rybę, gdzie ona lubi przebywać, i trzeba umieć czytać wodę, bo inaczej ryby się nie złowi.Co do pierwszego pytania to pierwsze słyszę o takim zbrojeniu żywca.Ja zbroje żywca pod płetwą grzbietową i uważam, że gdy tak go zbroimy to jest on dość długo żywotny, jeśli zależy nam na tym, aby z żywca nie zrobił się trupek.sleep.Oczywiste jest też to, że karaś będzie dłużej chodził na haku niż ukleja.Wink
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

bonat
Adam014 napisał/a:
Co do pierwszego pytania to pierwsze słyszę o takim zbrojeniu żywca.Ja zbroje żywca pod płetwą grzbietową i uważam, że gdy tak go zbroimy to jest on dość długo żywotny, jeśli zależy nam na tym, aby z żywca nie zrobił się trupek

Gdzieś widziałem takie zbrojenie poprzez przewlekanie żyłki igłą i słyszałem, że jest mniej bolesne dla rybki. Wygląda to tak, jak na rysunku pierwszym. Ty robisz to pewnie tak, ja na tym drugim, więc teoretycznie dziurka w tym samym miejscu, tylko inna jest średnica żyłki, a inna haczyka. Jak się dociągnie żyłkę na pierwszym rysunku wówczas kotwiczka dotyka do rybki. Może dlatego mi rybka odpada, bo cienka żyłka przecina rybkę podczas wyrzutu?
images46.fotosik.pl/211/7dd7cdf9d610d213.jpg
Łowię i wypuszczam - bo wszystko co łowię jest poniżej wymiarów ochronnych disa

okoniolowca
Wiesz co, zależy tez jaka rybę zakładasz na hak, ukleja kiełb itp spadają bardzo szybko bo pyski tych ryb są zasadniczo słabe. Ja zawsze zahaczałem za pysk i ryby nigdy mi nie spadały przy wyrzucie. Jak zaczepisz okonia za pysk zaczynając od dołu a kończąc na dziurce od ''nosa'' to nie wiem jak bardzo musiał byś nim cisnąc żeby cie się zerwał.
Sądzę ze bawienie się w jakieś specjalne zbrojenie żywca nie ma sensu.
Są 3 miejsca w które jest warto zaczepić rybę, za pyszczek, pod pletwa ogonowa i miej więcej w połowie tzn pomiędzy pletwa grzbietową a ogonem, ważne żeby nie zahaczyć pod kręgosłupem a nad nim.

Pamiętaj tak ze ze rzut powinien być płynny, w dużym stopniu ważne tez jest wędzisko jeżeli jest z byt sztywne to może być powodem zrywania żywca.
Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

konrii98
O wiele skuteczniejszy jest system drakowicza choć nie wiem do jakiej metody się on zalicza,pewnie spining.Wszystko co i jak opisałem w temacie "jak złowić sandacza"Wink
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

hubal
Na wodach pzw do nielagalnej. Pisalem już chyba o tym z 1000 razy na tym forum.

Damianos444
Zakładając, że będę łowił z gruntu na trupka około 10 cm to jakiej gramatury powinien być ciężarek?
plecionka 0.20 i do tego na przypon plecionka 0.10 bedzie dobra?
Czy moze przypon stalowy szczupakowy?
Łowię dla przyjemności, wypuszczam by móc łowić

kesu
Pod tymi linkami jest więcej na temat:
http://www.narybk...ad_id=5256
http://www.narybk...admore=431
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

Damianos444
Kesu dzieki za linki ale dalej nie wiem poniewaz bobo opisuje polowy na rzece-ja bede lowil na wodzie stojacej wiec ciezarek 80-100 gr to juz przesada, co?
Łowię dla przyjemności, wypuszczam by móc łowić

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się