Sierpień 15 2018 20:19:55
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Zakup żywca
waski310
Czy mogę zakupić np. karasia jako przynętę w sklepie wędkarskim, czy tylko pozyskać go na łowisku?
Do tej pory zawsze kupowałem a teraz aby być w zgodzie z regulaminem PZW już chyba nie mogę.
Co o ty sądzicie? Poniżej cytat z regulaminu.

3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z
których zostały pozyskane - z wyłączeniem gatunków wymienionych w pkt 3.7. Ryby
przeznaczone na przynętę, w stanie żywym można przechowywać w specjalnym
sadzyku lub w siatce jak w pkt 3.5

3.7. Raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunku trawianka,
czebaczek amurski i sumik karłowaty po złowieniu nie wolno wypuszczać do łowiska,
w którym je złowiono, ani do innych wód.

kfiat
No nie możesz kupować. Chyba, że będą pochodziły z łowiska w którym masz zamiar łowić. Z tym, że nie mam pojęcia jak udowodnić skąd dany żywiec pochodzi. Dla mnie przepis może nie tyle głupi, co niemożliwy do wyegzekwowania w realu. No chyba, że na welonkę będziesz łowił to się nie wybronisz.Wink
Edytowane przez Semi dnia 30-03-2011 17:33

Retsam
Ostatnio rozmawiałem na ten temat ze strażnikiem PSR. On twierdzi, że to wędkujący musi mu udowodnić, iż stosowany przez niego żywiec pochodzi z tego jeziora. Na to ja się go pytam, jak ma to zrobić? To on twierdził, że wystarczy jak będzie miał ryby przeznaczone na żywca w swojej siatce wędkarskiej i sprzęt do ich złapania (np. bata lub inną spławikówkę).
Podkreślam to jest opinia jednego z naszych strażników PSR.
Przepis na prawdę jest bardzo dziwny, chociaż jego celem jest ochrona gatunków rodzimych dla danej wody przed obcymi.

Semi
Faktycznie obecne przepisy zabraniają używania żywca niepochodzącego z łowiska, ale nie wiem czy do końca ten przepis został przemyślany, bo kontrolujący w żaden sposób nie jest w stanie udowodnić skąd wędkarz pozyskał przynętę, z czego wędkarze będą korzystali na całego. Czy słusznie wprowadzono taki przepis?? Nie mi o tym sadzić, wiadomo że ryby pochodzące z innego zbiornika mogą przenosić jakieś choroby i to pewnie o to chodzi, aby nie zarażać wód i nie wprowadzać nierodzimych gatunków do naszych zbiorników i rzek. Co do stosowania się do tego przepisu, to indywidualna sprawa każdego wędkarza, etyka wędkarska nakazuje się do niego zastosować, więc proszę tu nie debatować na temat zastosuję się do niego lub nie.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Exodus
Równie dobrze moge powiedzieć, że wczoraj nałapałem a dziś na nie łowie Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Arteczek
Ja przyznam ,że kupuje w sklepie wędkarskim po złotówce. U mnie ciężko żywca złowić a nie mam czasu ,żeby bawić się 2 godziny z samym żywcem. Żeby udowodnić trzeba mieć sprzęt przy sobie ,który służy do łowienia żywca, np jakiś mały spławik ,haczyk. Wyczytałem to na jakimś forum wędkarskim.

Fendt
Witam.
Ja mam takie pytanie. W moim Okręgu Karasia Srebrzystego (nie mylić z Pospolitym) wprowadzono jako pasożyta, z ty, że nie może on wrócić do wody.
I teraz tu stawia się pytajnik. Jak z nim jest na żywca/trupa ? Można będzie go używać, czy też jest to zabronione ?
Łowienie z głową przynosi efekty nie kieszeń ...

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się