Luty 25 2018 02:44:37
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Karpie
kesu
A co powiecie na taką historie:
Mam znajomego(starszy już człowiek), który przed laty mając znajomości wśród rybaków z PGRyb Osieczna załatwiał mi narybek karpia do stawu.
Przy tej okazji opowiedział mi jak to był z nimi na odławianiu ryb.
Po wszystkim podpłynęli gdzieś do pomostów.Rybak zagadnął znajomego czy chce karpia i po przytaknięciu wskazał mu skrzynie z wiekiem zanurzoną w wodzie ,,To sobie weź".Znajomy po jej otwarciu ujrzał ogromnego karpia ,,Ma około 60 kg"-usłyszał-,,Przyjadą po niego ichtiolodzy z Poznania".
Tyle pamiętam i tyle wiem.Co o tym myśleć pozostawiam każdemu wolną wolę.
Inne zdarzenie.
Będąc pod namiotem z żoną w nasze pobliże ktoś przyciągnął łodzią, jak się później dowiedziałem,padłego karpia.Ryba leżała na brzegu a że to było lato to dawała znać o sobie zapachem.Przyszło mi wsiąść łopatę i go pochować a że bydle miało dobrze ponad metr to się niezłe namęczyłem.Wagowo może nie był to rekord ale pamiętam jeszcze łuski jak ponad pół dłoni.
To tyle.
Edytowane przez Labedziak dnia 07-04-2011 09:02
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

arturMD
W te karpie to mógłbym uwierzyć.Z perspektywy czasu jeszcze 20 lat wstecz nie słyszało sie o potworach 30-40 kg a jeżeli już to przypadek.A teraz karpie pasą sie jak krowy na łące na naszych kulkach i pelletachhuhaChemia,chemia i jeszcze raz chemia w zanetach i kuleczkach.No i oczywiście zasada fair play w stosunku do rybek czyli złap i wypuść.
Dodamy do tego środki ochrony roslin,kwaśne deszcze i odrobine Czarnobyla do smakuconfi rybki rosną jak na drożdżachWink
Gdyby nie dobre duszki z osękami,sieciami,prądem etc.to moglibyśmy mieć nawet karpie ludojady w naszych wodachhuha

Labedziak
kesu napisał(a):
,,To sobie weź".Znajomy po jej otwarciu ujrzał ogromnego karpia ,,Ma około 60 kg"-usłyszał-,,Przyjadą po niego ichtiolodzy z Poznania".

A mi się tak wydaje, że ok, karp na pewno był duży, ale ta historia ma już może z kilkanaście lat.

I dlatego myślę, że po tych latach waga tego karpia trochę urosła Wink
Byc może na początku ten karp miał ze 30 kg, a po upływie czasu ma już 60 Pfft

Przecież nawet jak by to było 20 lat temu, to już były aparaty fotograficzne, i takiemu okazowi by na pewno fotki zrobili.fotow

Oczywiście nie wmawiam nikomu, że kłamie Wink
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

kesu
Zgadza się że ryby rosną najszybciej po ich złowieniu.Tą historie miałem opowiedzianą właśnie jakieś 18-20 lat temu jako niedawną i tyle kg miałem wtedy podane.A że zdjęć nie ma?..Czy ten karp naprawdę istniał i był tak duży a jeżeli tak to któż wie co się z nim naprawdę stało.A w jeziorach tego gospodarstwa do dziś są sztuki-znajomy karpiarz z Leszna pokazywał mi w telefonie zdjęcie karpia 26 kg złowionego w jednym z tych jezior, który wrócił do wody i być może nadal rośnie a było to 3 lata temu.
Takie miejsca są okupowane od wiosny do jesieni;namioty ,wędzarnie i setki kg kukurydzy-obcy nie mile widziani-stanowiska zajęte.
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się