Sierpień 20 2018 10:27:59
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Karaś na rekord forum i pstrąg potokowy.
wedkarz2309
We wtorek, tj. 19.04., miałem spontaniczny wypad do Legnicy (robiłem za TAXI) i 2 godzinki czekania, więc decyzja była szybka: biorę spina i chociaż trochę przejdę się brzegiem KaczawyWink
Informacje, jakie do mnie docierają od nowego roku, nie są optymistyczne, rzeka jest niemal pusta, m.in. miesiąc łowienia i... 3 pstrągi, z czego 2 krótkie, ale nie zaszkodzi się przejść z kijkiem w rękuWink

Gdy zaczynam łowić, widzę sporo jętki, więc przechytrzyć jakiegoś kropka na wobka będzie bardzo ciężko...
Owadów spływa na prawdę dużo, ale rzeka jakby była martwa, zero zbioru...

W końcu dochodzę do pięknego miejsca: głęboka zatoczka, z powalonym drzewem i sobie myślę coś w stylu: jak tutaj nie ma ryby, tzn., że z tą rzeką jest tak kiepsko, że gorzej już chyba być nie może...
2 rzut, przynęta przepływa właśnie z nurtem rzeki przez dołek i... jest szarpnięcie(!!), zacięcie i po kilku skokach wymiarowy pstrążek jest na brzegu!!
A jednak jeszcze coś pływa w "kaczce" i na dodatek ma wymiar!!Usmiech

Pstrąg potokowy: 30,9 cm; 19.04.2011r.; Kaczawa w m. Legnica; wobler Dorado Classic.
images46.fotosik.pl/768/79b5d880f220d1dam.jpg

images37.fotosik.pl/773/820d8d8b564ea68fm.jpg
30,9 cmWink

Rybka oczywiście powróciła do swojego dołka, a po niedługim czasie muszę kończyć łowienie, a szkoda, bo może by się jeszcze coś uwiesiło...Wink

Natomiast z 20.04 na 21.04 pojechałem na nockę z Pawłem (gruncik28), oczywiście na Odrę, lecz tym razem nieco niżej, bo w okolicach Brzegu DolnegoWink

Przez cały wieczór i początek nocy nie dzieje się za wiele, dopiero kilka minut przed północą, Paweł wyjmuje leszcza, który ma 46 cm, więc może się rusząWink
Niestety w najbliższym czasie brań się nie doczekaliśmy, więc trochę się nam przysnęłoWink
Przebudziłem się przed 3 i czuję, że jest niesamowicie zimno (prognozy zapowiadały na noc 8 st., ale mam wrażenie, że jest zdecydowanie mniej), więc zakładam na siebie bodaj 4 pary spodni i 5 par bluz, ale niestety na wiele się to nie zdało...

Patrzę w stronę Pawła, a on odhacza 40+ cm leszcza, okazuje się, że on nie śpi już od około 2 i zaczęły fajnie brać leszcze w okolicach kilograma, bo złowił ich w ciągu pół godz. 5 sztuk, a więc Pawłowa mieszanka nie zawodzi i zauważyłem poraz kolejny, że ryba lgnie do niej, bo jak wejdzie w tą zanętę, to już ciężko ją odpędzić od niej i holuje się rybę za rybąWink

Widzę, że właśnie mój kijek jest przygotowany do przerzucenia, bo na haczyku są już założone kolorowe, więc jeszcze tylko napełniam koszyk zanętą i posyłam zestaw do wodyWink

Dokładamy do ogniska, aby się na nowo rozpaliło i Paweł mówi, że mam branie, ale jest ono tak delikatne, że nawet dzwoneczek nie drgnie, a na świetliku jest ono ledwo widoczne, więc nawet nie podchodzę do wędki, jest to zapewne drobnica, bo jak Paweł mówił, brania są bardzo mocne, prawie "opaskowe".

Ognisko rozpalone, więc przykucam przy feederce i widzę, że szczytówka powoli i nieznacznie przygina się i prostuje, więc przycinam i... czuję miły opórWink
Zaczynam powolne pompowanie, a ryba cały czas idzie w stronę nurtu. Jest już blisko brzegu, ale dziwne jest to, że cały czas trzyma się dna. W końcu mignęła nam sylwetka ryby w świetle latarki i delikatne, powolne przygięcia szczytówki oraz trzymacie się dna stają się jasne, bo... to ładny, ponad 40 cm karaś!!Shock
Jeszcze chwilka i ryba ląduje w podbierakuWink
Wydaje mi się, że może być jeszcze większy od tego, którego ostatnio złowił Paweł, ale to się okaże za chwilę, najpierw kilka szybkich fotek z łowcąWink
Przykładamy go do miarki i radość jest jeszcze większa, jest pierwsze srebro i jednocześnie rekord forum!!Shock
Wiedziałem to nie od dziś, że w końcu uda mi się złowić w Odrze ładnego karasia (40+ cm), ale nie przypuszczałem, że stanie się to tak szybko i że będzie aż tak duży!!Shock
O zimnie oczywiście już nie pamiętamWink

Karaś: 47,7 cm; 21.04.2011r.; Odra w m. Brzeg Dolny; kolorowe.
images40.fotosik.pl/802/b5ec2bce466cb403m.jpg

images39.fotosik.pl/813/ee2d2cee65f5c2f3m.jpg
47,7 cmWink

images43.fotosik.pl/820/03783a5343dfc2c2m.jpg
Finał jest oczywiście taki sam, jak zawszeWink

Woda niestety cały czas opada i łowimy na takiej płyciźnie, że chyba tylko uklejka się przez nią przeciśnie, a nurt ściąga każdy koszyk tak, że zestaw i tak jest na płyciźnie, ale o dziwo doczekaliśmy się brania i Paweł wyjmuje leszcza na 48 cm, a następnie pięknego krąpia, którym poprawia swoją życiówkę, ryba ma 38 cmWink
Takie ryby w tak niskiej wodzie, niewiarygodne, bo z tego, to chyba tylko bolki są znaneWink

Do końca łowienia (ok. 17) nie doczekaliśmy się wiecej brań, ale jedna ryba sprawiła, że wracam szczęśliwy, Paweł też nie ma powodów, aby nie być zadowolonym...Wink

gruncik28
No wiadomo, że gdzie my tam i ryby. Może jestem zbyt skromny, ale łowienie pięknych ryb, to my mamy we krwi.
Gratuluję Ci po raz któryś tam nasty z rzędu i mam cichą nadzieję na karacha z 5 z przodu w okolicach Brzegu Dolnego.
ouch

zbojek11
No chłopie wielki gratulacje za karacha. Bardzo lubię te rybki łowić i wiem jaka to frajda wyciągnąć takiego ponad 40 cm. Jeszcze z dwa 2-3 tygodnie najlepsze brania więc trzeba się brać do roboty. Życzę większych i pozdrawiam.

Norbert
Wielkie gratulacje karach super. Cool Życzę kolejnych teraz takich 50+. Wink
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

Solina
Ale karasiskooooo!!! gratuluję ! potokowca zreszą też Wink ouch
Pozdrawiam Maciek Wink

arturMD
Chłopaki dzięki Wam jest na czym oko zawiesić na tym forum.Życze dalszych sukcesów!

marec-ki
Może jestem zbyt skromny

Chyba znów układasz zdanie i wychodzi inaczej niż ma być. A nie powinno być tak:

Może NIE jestem zbyt skromny, ale łowienie pięknych ryb, to my mamy we krwi

ouch

Piękna ryba, nie ma to tamto Wink Gratuluję Cool widać że Odra to na prawdę wdzięczna rzeka ouch
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
BartosH
Fajny kropek, karaś też niczego sobie.Wink Ta jętka mnie tylko zastanawia, jesteś pewny że to nie rójka innego owada, bo wg mnie na jętkę stanowczo za wcześnie.
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

Grubson
Świetne Karasisko, wielkie gratulacje no i pozostaje życzyć tego z 5 z przodu desouch
Pozytywni ludzie są potrzebni jak tlen Wink

http://hex-krk.muzzo.pl/
Sasza
Daj mi tego karasia! Oczywiscie zlowic go Pfft sleep. Twoje okazy sa juz epickie. Jeszcze razCool

dawidek2330
Super karaś, naprawdę wielkie graty za niego iAngry

Rybcio
Karaś GIGANTOS Angry Takie rybska to milutko jest poławiać ouch
Gratki Cool
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Retsam
Piękny karaś ouch, tylko pogratulować Cool i zazdrościć takiej rybnej wody. Raz jeszcze wielki Angry.

samsam

Karaś GIGANTOS :

Ja bym nawet powiedział karaś SUPER WIELKUS GIGANTOS Wink
Naprawdę ten karaś robi duże wrażenie , za rybkę wielkie Cool

Adam014
W tym roku pięknie po prostu ciśniecie z rybkami chłopaki. Dzięki takim opisom forum się mocno wzbogaca i staje się ciekawsze, ale do rzeczyWink- wielki gratki szczególnie za karacha Mariusz, bo jest to doskonały wynik, ale też i za pstrąga, który jeżeli ma wymiar to jest to dobry już wynik. Wielkie brawa.Cool
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Conako
GIGANT ! Wink
Takie karasisko to marzenie każdego wędkarza.
Angry

konrii98
Ale bydle !!!!!!!! O kurde , co ja bym nie zrobił żeby takiego wyciągnąć Smile
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Mareczek24
Piękny ouch Taki karaś to na pewno jest marzenie nie jednego wędkarza.Wielkie CoolCool i oczywiścieAngry

elvis_86
Świetny !!!
Każde stworzenie boskie ma swojego drapieżnika a wędkarz strażnika

wedkarz2309
gruncik28
Dzięki, no łatwo nie będzie o takiego karacha, ale szansa jestWink

zbojek11
Dzięki, powiem szczerze, że nie znam się na karasiach, nigdy się na te ryby nie nastawiałem, a poprzedni rekord w tym gatunku, wynosił... 26 cmPfft

Norbert_arab
DziękiWink

Solina
DziękiWink

arturMD
DziękiWink

marec-ki
Dzięki, zgadza się, Odra, to niesamowita rzeka!!Wink

BartosH
Dzięki, tak, jestem pewny, że to jętkaWink
Było sporo różnych owadów, m.in. jętka, tylko, że była zdecydowanie mniejsza od tej, którą widziałem rok temu w czerwcu i miała nieco ciemniejszą barwę.
Na mostowym murku było widać, jak wychodzą larwy z wody i wspinają się po nim i schną, aby wydostać się z niej i wylecieć, było te sporo pustych już larw.

Grubson
DziękiWink

Sasza
Dzięki, leć nad wodę i walcz, może i Tobie się poszczęściWink

dawidek2330
DziękiWink

Rybcio
DziękiWink

Retsam
DziękiWink

samsam
DziękiWink

Adam014
DziękiWink

Conako
DziękiWink

konrii98
Spokojnie, dużo przebywania nad wodą + odrobina szczęścia i wyjmiesz jeszcze większegoWink

Mareczek24
DziękiWink

elvis_86
DziękiWink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się