Sierpień 17 2018 22:51:57
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Karp.
szczupak1237
Mój kolega mówi,że da się wyciągać karpie 20 i 35 kg bez podbieraka i łowić je na blachę.Od razu go wyśmiałemhuhaFrown.
Pamiętajmy nawet jedna wypuszczona ryba może w przyszłości zasilić populację w kilka nawet kilkadziesiąt sztuk Pięknych okazów:;/

Semi
Od razu go wyśmiałem

To źle zrobiłeś, nie raz się słyszało o złowieniu białych ryb na spinning, zresztą sam nie jednego leszcza tym sposobem złowiłem, o złowionych w ten sposób karpiach nie raz słyszałem. Co do podebrania to też się da, po swojego największego wchodziłem do wody bo nie miałem podbieraka i podbierałem na ręce. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

dawidek2330
Dopytaj się go dokładnie o te karpie. Mi jak jakiś kolega głupoty gada to się właśnie szczegółów czepiam i on się wtedy sam plącze w zeznaniach.

lberlinski
Nie wiem czy sam teraz głupoty nie napiszę, ale kiedyś gdzieś coś wyczytałem że białe ryby ( karpie też ) w okresie tarła potrafią odganiać mniejsze rybki od swojego tarliska. I wtedy mogą uderzać w sztuczne przynęty spinningistów. Oczywiście to sporadyczna sytuacja i nie ma tu mowy o regularnym i zamierzonym połowie. Nawet gdzieś na you tubie widziałem filmik jak gość wyciąga karpiszona na spinning. Co do podbieraka to wszystko zależy od tego jaki brzeg jest, jeśli czysto i piaszczysty to spokojnie można wyśliznąć rybę na brzeg, tym bardziej jeśli jest zmęczona po holu
[img]http://d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg[/img] is not a valid Image.

Retsam
Prawdą jest, że białoryb podczas tarła wykazuje zachowania charakterystyczne dla typowych drapieżników. Tak na prawdę to duże osobniki tak zwanych ryb spokojnego żeru przez cały rok wykazują takie zachowania. Nie przypadkowo łowiąc na boczny trok lub mini obrotówki możemy spodziewać się ataku dużego leszcza, płoci czy karasia a o wzdręgach już nie wspomnę. W diecie dużych osobników ryb karpiowatych przeważają mięsne smakołyki a w tym również narybek. W okresie okołotarłowym takie zachowania się nasilają i wynikają z dwóch faktów. Pierwszy, o którym już koledzy pisali wyżej, czyli obrona tarliska przed intruzami i amatorami "kawioru". Druga występująca tuż po tarle, to konieczność szybkiego powrotu do formy, dzięki wysoko kalorycznemu pokarmowi jakim jest mięsko innych rybek.
Przykładem z życia wziętym jest sytuacja z przed lat. Mój dziadek niegdyś, tuż po odmarznięciu brzegowej strefy jeziora, często z lodem w dalszej odległości od brzegu, stosował następującą technikę połowu dużych płoci. Na haczyk zakładał małego żywczyka i posyłał swój zestaw w wolne od lodu miejsce, często tuż przy jego krawędzi. Łowił w ten sposób piękne, grube płocie.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się