Lipiec 22 2018 01:27:57
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Toplista rekordów wędkarskich » Okazy już dodane
 Drukuj temat
6 ryb z nocki.
wedkarz2309
W poniedziałek, tj. 25.04., wybrałem się z Pawłem (gruncik28) i Danielem na nockę na Odrę w m. Wały.

Ale od początku...
Jest niedzielne popołudnie i myślę sobie, że skoro Paweł idzie do szkoły dopiero w środę, a Daniel ma urlop, to może by się wyskoczyło na nockę. Patrzę do kalendarza, aby się upewnić, do kiedy jest opłacone OC i okazuje się, że ważne jest do... 26.04. br.!!
Więc szybki kontakt z Danielem i Pawłem, oboje są na tak, ale wyjazd nie może być wcześniej, jak ok. godz. 17, bo Paweł jest u rodziny pod Zieloną Górą i na godz. 15 mają zaplanowany powrót.
Jest super, jedziemy na ryby!!Shock Ale... wszystkie sklepy są pozamykane, gdzie kupimy zanęty, robaki...disa
Zgadujemy się na gg i na szczęście każdy z nas ma po trochę zanęty, ja mam kilka czerwonych, Daniel ma kukurydzę, Paweł odrobinę pinki, więc nie jest aż tak źle i nie mamy innego wyjścia, ale musimy dać radę, a o 10 rano pojedziemy do Brzegu Dolnego i będziemy szukać wędkarskiegoWink

Zajeżdżamy w Lubinie do wędkarskiego, gdzie właściciele mają nad nim mieszkanie i z nadzieją, że są w domu i będziemy mogli kupić kolorowe i pinkę, Daniel puka do drzwi i... ufff, są w domu, drzwi otwiera wypicowany, w garniaku, właściciel sklepu i jesteśmy szczęśliwi - mamy robale!!Usmiech
Przed godz. 18 jesteśmy na miejscu, na szczęście jest tylko dwóch wędkarzy, jak się okazało, też są z Lubina i niestety dowiadujemy się, że ryba nie chce współpracowaćdisa

Na jeden zestaw idzie pinka, na drugi kukurydza, a do koszyka mieszanka z kilku zanęt, które mamy.
Chwilka i jedna z moich wędek informuje, że jakaś rybka zainteresowała się pinkami, zacięcie, krótki hol i jest... certa!! Szybkie odhaczenie, szybka miara i do wody. Szkoda tylko, że ma teraz okres ochronny, bo nie często trafia się nam na kiju, a byłby Top, bo miała 31 cm...Wink

Za chwilę następne branie i tym razem jest Top oraz wyrównany rekordzik życiowyWink

Krąp: 32,1 cm; 25.04.2011r.; Odra w m. Wały; pinki.
images35.fotosik.pl/633/18eabf542e1dc250m.jpg

images43.fotosik.pl/830/78ac1f0e096f9345m.jpg
32,1 cmWink

10 minut i piękne, typowo kleniowe walnięcie na kukurydzę!!
Po chwili, pierwszy w tym roku klonek zaliczony, a Daniel niemal w tym samym czasie wyjmuje karasia na 39 cmWink

Niedługo po tym przyszła niesamowicie mocna ulewa!!
W/w wędkarze się szybko zwinęli, a my chowamy się do Pawłowego pół namiotuWink
Kilkanaście minut i na szczęście przestaje padaćWink

Na kolejne branko czekaliśmy ponad godzinę, tym razem rybę wyjmuje Paweł, jest to 35 cm karaśWink
40 minut i Paweł wyjmuje kolejnego karasia, jest nieco większy, ma 36 cmWink
Pół godziny i znowu branie u niego, tym razem 37 cm, oczywiście karaśWink
20 minut i jest pierwszy leszcz: 47 cm, złowił go oczywiście kolega P.Wink

Nie chcą na samą kukurydzę, więc zaproponuję im kanapkę, do kukurydzy dołożę czerwonego robaka i po chwili i ja wyjmuję leszczaWink
Wypuszczam łopatkę i Paweł ma kolejnego karasia: 39 cmWink
Po pół godziny doławia następnego, ten ma już 40 cm, Daniel łowi ok. 35 cm jazia, a na wspomnianą kanapkę też wyjmuję jazia, ok. 38 cmWink

W ciągu 2 godzin przechodzą jeszcze 2 potężne ulewy i łowimy samą drobnicę.
Po tym incydencie się wypogadza, nawet widać kilka gwiazd na niebie, a zatem jest nadzieja, że więcej takich niespodzianek nie będzie (prognozy pogody nie uprzedziły nas przed tymi ulewami, ale gdyby nie Paweł, to by nie było jego pół namiotu i wolę nie myśleć, co by było, a dzięki niemu wszystko jest suche, i co najważniejsze - ubrania, które mamy na sobie, też są suche!!Shock).

O 1.30 jest w końcu na kiju lepsza rybka, tym razem to ja mam przyjemność ją holowaćWink
Mówię do kolegów, że mam na koncie certę, krąpia, klenia, leszcza i jazia, to teraz pewnie będzie karaśPfft
I tak się też dzieje, jest karasek na brązWink

Karaś: 39,6 cm; 26.04.2011r.; Odra w m. Wały; czerwony + kukurydza.
images45.fotosik.pl/831/5675834cc3b03f58m.jpg

images37.fotosik.pl/783/f8456741a35a1f71m.jpg
39,6 cmWink

Po 1,5 godz. bez większej ryby, Paweł wyjmuje kolejnego karasia: 38 cm, a ja po godzinie wyjmuję jazia ok. 38 cm i po kolejnej karasia na brązWink

Karaś: 39,5 cm; 26.04.2011r.; Odra w m. Wały; czerwony + kukurydza.
images37.fotosik.pl/783/cf7281a9f31c07c0m.jpg

images38.fotosik.pl/809/618f8f68960eb636m.jpg
39,5 cmWink

W tym momencie skończyły się czerwone, ale znalazłem jeszcze 3 białe, więc teraz kanapka składała się z kukurydzy i białych robaków, która dała mi jazika ok. 30 cm i od tego momentu na haku była sama kukurydza i na wędkach zrobiła się cisza.
Gdy się rozjaśniło, postanowiłem poszukać pod kamieniami czerwonych. Pierwszy kamień i jest piękny, duży i gruby "zwierz", ale niestety więcej takich nie było, znalazłem jeszcze tylko kilka małych.
Przypon już przeszedł swoje, więc zakładamy nowy, a do takiego robaka przydałby się większy hak, więc do przyponu 0,16 mm wiąże "czwórkę" i zakładam 2 ziarna kukurydzy + czerwony.

Długo się nic nie dzieje, zanęta się kończy, została praktycznie tylko kukurydza, więc zaczynamy się powoli pakować i daję propozycję, żeby podjechać do Brzegu Dolnego na 2 godzinki, jak będzie się coś działo, to podjedziemy do sklepu po zanętę i robaki, a jak nie, to pojedziemy do domu. Chłopaki się zgadzają oczywiścieWink
Pakujemy się dalej i widzę, że mam piękne karpiowe branie na wędce, gdzie są kukurydze z dużym czerwonym robakiem, przycięcie i czuję większy opór, a ryba cały czas idzie w prawo, przechodząc w tym czasie przez 3 zestawy, których na szczęście nie splątała, takie zachowanie przeciwnika zdradza, że to karaś, a mocniej wygięty kij zdradza, że to ładna sztukaWink
Kilka minut powolnego pompowania i Paweł podbiera ok. 1,5 kg karasia!!Usmiech

Karaś: 45,5 cm; 26.04.2011r.; Odra w m. Wały; czerwony + kukurydza.
images50.fotosik.pl/831/890607c656fe2bcam.jpg
Drugie w życiu srebroWink
images38.fotosik.pl/809/f9637aab4255036em.jpg
45,5 cmWink

Kończymy się pakować i widzimy, że wędkujący obok też już schodzą, więc podchodzę do nich i pytam, czy mieliby odsprzedać trochę robaków, obojętnie jakich, a oni dają mi około kilograma rozrobionej zanęty, w której jest dużo kolorowych, paczkę czerwonych oraz wiadro pięknych gnojaków, prosto z kompostownika!!Shock
Jest super, czyli nie będzie potrzeby jeżdżenia i szukania wędkarskiego!!Wink
Czekamy jeszcze trochę, ale się już nic nie dzieje, więc składamy wędki, do samochodu i jedziemy sprawdzić, czy w Brzegu Dolnym rybka będzie chętna do współpracy.

Na miejscu jesteśmy ok. godz. 10, zestawy do wody, kilkanaście minut i jest branieWink
Ryba duża nie jest, ale idzie ostro w lewo, i za wszelką cenę chce wejść w przybrzeżne krzaki, przypon gruby nie jest (0,14 mm), ale udaje się rybę odciągnąć siłowo od krzaków i w podbieraku ląduje pierwsza ryba z nowego miejscaWink

Karaś: 38,5 cm; 26.04.2011r.; Odra w m. Brzeg Dolny; kolorowe + pinki.
images35.fotosik.pl/633/c4624fd8779c1335m.jpg

images38.fotosik.pl/809/34d51785625c4a4bm.jpg
38,5 cmWink

Przez kolejne 2 godziny łowimy (w sumie, to Paweł i Daniel, bo ja złowiłem zaraz po karasiu jedną sztukę, a później była u mnie cisza) kilka leszczy w przedziale 40-45 cm i 30+ cm jazia, a więc tutaj rybka jest aktywniejszaWink
Następne dwa brania, z 5 minutową przerwą, skończyły się już lepiej, Paweł wyjął jazia: 40 cm, a Daniel leszcza: 49 cmWink

U mnie, jak wspomniałem, była cisza, więc na jedną z wędek założyłem 2 piękne gnojaczki, które dostaliśmyWink
Koledzy łowili dalej leszcze, w końcu podeszły trochę większe, takie pod 50 cm, a u mnie cisza.
Zrobiło się cieplej, więc ściągnąłem z siebie trochę bluz i spodni i gdy kończyłem wiązać drugiego buta i chciałem przerzucić zestawy, Paweł mówi, że mam branie. Patrzę, a szczytówka jednej z feederek, przyjemnie pokazuje branieWink
Zacięcie, spokojny hol i przy brzegu widzimy, że to niczego sobie... lin na rekord życiowy!!Wink
Od razu serducho zabiło mocniej i mówię do kolegów mniej więcej coś takiego: ALE FAJNY LIN, PONAD 40 MA NA PEWNO, ALE SUPER i cieszę się niemal jak dziecko!! Staram się nie zrobić błędu, spokojnie skończyć hol i staram się również zostawić radość na moment, jak ryba będzie podebrana i mówię do kolegów mniej więcej tak: NIE MA SIĘ JESZCZE CO CIESZYĆ, BO RÓŻNIE TO BYWA, brzeg jest wysoki i aby podebrać rybę, nie zeskakiwać w błoto, trzeba ją precyzyjnie wsunąć do podbieraka, który sięgał jedynie ok. 5 cm poniżej lustra wody i ok. 10 cm w głąb wody, więc Paweł nie chciał ryzykować tym razem i zeskoczył w to błoto, wyciągnął podbierak jak najbardziej w wodę, podprowadzam mu lina, jego głowa zaczyna wchodzić do podbieraka i... kij się momentalnie prostuje, koszyk leci w górę, nie czuję ryby i tylko słyszę, jak po ułamku sekundy lin odwraca się w kierunku wody i robi ostry zryw!!
Serducho przestało bić, cały świat jakby stanął w miejscu!! I po kilku sekundach niesamowita ulga!! Zryw nie udany, przeszkodziła mu w tym siatka od podbieraka!!
PAWEŁ, jesteś WIEEELKI!!Angry
Gdybyś się nie poświęcił i nie wskoczył do tego błota, to... wolę o tym nie myśleć...
Jeszcze raz WIEEELKIE CI DZIĘKI ZA TO!!Angry
Piękna ryba, może być medal!!
Tak jest, miara to potwierdza!!Usmiech

Lin: 47,4 cm; 26.04.2011r.; Odra w m. Brzeg Dolny; czerwone.
images37.fotosik.pl/783/bf5a3676a1214bc2m.jpg

images37.fotosik.pl/783/81530bac8e4d29eem.jpg
47,4 cmWink

Co z rybką się dzieje, to wiadomoWink
images47.fotosik.pl/830/e13ec3a12eef8c88m.jpg
Płyń młoda i rośnij dalej!!:;/

Brania nieco ustały, Daniel dołowił jeszcze leszcza 49 cm, wyszło słońce, zrobiło się na prawdę ciepło i... tak w oczekiwaniu na branie, przysnęło się mi i PawłowiPfft
Nie wiem, ile spałem, ale gdy się przebudziłem, to poczułem, że drzemka zrobiła mi dobrze, bo ból głowy nieco zelżałWink Jednak trochę godzin jesteśmy bez snu i z przemęczenia głowa ma prawo boleć, Daniel też odczuwa ból, ale czuwa nad wędkamiWink
Patrzę na tel., a to już godz. 15, trzeba się zwijać, ale jeszcze przerzucę zestawy, biorę pierwszego kija do ręki, przycinam i... czuję lepszy opór!!Wink
Hol na tej lekkiej feederce, z finezyjnym przyponem i haczykiem, to sama przyjemność, więc nie spieszę się z wyjęciem rybyWink
Paweł śpi, więc Daniel podbiera mi ostatnią rybę dnia - leszcz pięćdziesiątakWink

Kończymy łowienie i około godz. 16 ruszamy w drogę powrotnąWink

Ostateczy wynik:
- kilkanaście sztuk drobnicy (do ok. 20 cm),
- certa (31 cm),
- krąp (32 cm),
- kleń (38 cm),
- lin (47 cm),
- kilka jazi (od ok. 30 do 40 cm),
- kilkanaście leszczy (od ok. 40 do 51 cm),
- ok. 15 karasi (od ok. 30 do 46 cm).

vviipp
Gratulacje za rybki, a najważniejsze za wypuszczenie rybek.
widzę że Odra hojna jest Cool
Edytowane przez bobo160 dnia 28-04-2011 20:14

Howi
Ale tego nałowiłeś, takie wypady to naprawdę robią uciechę.Cool

Retsam
Przyzwyczaiłem się do tego, że jak Wy zgłaszacie swoje rybki, to musi być to hit ouch. Po raz kolejny piękny połów Cool, takie udane wyprawy bardzo cieszą serce każdego wędkarza Wink. Wilekie gratulacje Cool i Angry dla waszych umiejętności i wędkarskiego "nosa" Wink.

Grzes77
Hmmm...... Sam nie wiem jak mam Ci pogratulować tak obfitych łowów. To, że byłem pod wrażeniem dotychczasowych wypadów, to prawda, no ale teraz to przeszedłeś sam siebie i Angry + Cool to mało.
Baw się dalej, bo widać, że to Cię kręci a my będziemy z otwartymi gębolami oglądać i podziwiać zgłoszenia, połamania kija na następnych okazach, pozdro Wink.

marec-ki
No chłopie ale nie taka była umowa !! siatkę od Labedziaka miałem teraz ja przejąc ale widzę, że mnie wykiwaliście Kij

Aż dziw bierze, że w tej Odrze takie ryby i w takiej ilości ouch widać, że w waszych rejonach inne podejście wędkarzy to i ryba jest.

Gratuluję i zazdroszczę Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Magic0
Fajne lechole , ładny klenik , Piękne karasie i wspaniały lin . Ogromne gratulacje Wink Super rybki i łowisko ouch
Karp , Amur , Sum

gruncik28
No Maniek, połowiliśmy sobie pięknie. Ten lin nie tylko dla Ciebie szczególny, bo jak go podbierałem zerwanego, to aż mi serducho zabiło i bałem się co by było, gdybym nie zdążył. Ciesze się, że sprawiłem Ci tyle radości. Złowimy jeszcze nie jedną taką rybę.
Cool

Semi
To musieliście się nieźle nabiegać pomiędzy feederamiWink. Tyle rybek i to przyzwoicie wielkich Wink to tylko pozazdrościć. Fajne te Wasze wspólne wypady, dobrze mieć kogoś z kim można śmiało gnać nad wodę w wolnej chwili, ja to czasami muszę się napraszać, aby kogoś zwerbować na nockę. Gratki za wspaniały połów.Cool
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

marec-ki
ja to czasami muszę się napraszać, aby kogoś zwerbować na nockę.

bo w tygodniu mało kto ma możliwość Wink dawaj na jakąś nockę z piątku na sobotę a już jestem chętny Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
wedkarz2309
vviipp
Dzięki, wypuszczanie ryb, to jeden z elementów naszego hobby!!Wink
Co do Odry, to zgadza się, fajnie współpracuje z namiWink

Howi
No, udał się połów i to cieszyWink

Retsam
Dzięki, oj cieszą serce wędkarza, ciesząWink

Grzes77
Dzięki, dziś kolejna nocka, ale czy coś się uwiesi na feederce i będzie co zgłosić, to zobaczymyWink

marec-ki
Dzięki, ale niestety u nas podejście wędkarzy jest karygodne, pełne siaty ryb zabierają, gdzieś mają limity, itd.tdo
Oprócz nas, to właśnie na tej wyprawie, pierwszy raz widziałem, żeby ktoś tam wypuścił ryby i aż dziw bierze, że tej ryby nadal jest tak dużo, bo z jednego miejsca, rocznie zabierają tony ryb, szczególnie teraz, jak jaź i leszcz szykuje się do tarła, to nawet nie patrzą na to i wszystko do siaty...tdo

Magic0
DziękiWink

gruncik28
Dzięki, kolejsza szansa już dziś, a jak pójdzie, to zobaczymyWink

Semi
Dzięki, Paweł, to kumpel po kiju, na którego chyba zawsze mogę liczyć, że skoczy ze mną na ryby, ma na tym punkcie niesamowitego świraouch

crawl
Pięknie połowiłeś, ogromne gratulacje.

Kondzio154
Widzę dajesz czadu. W tym sezonie przyzwyczaiłeś nas do takich ładnych zasiadek. Na pewno to nie ostatnia i posypią się jeszcze rekordy.
Gratuluję połowu, wszystkie rybki ładne, ale najładniejsza dla mnie...linek. Wiadomo, że ten gatunek dostarczy nie lada emocji.

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
wedkarz2309
crawl
DziękiWink

Kondzio154
Dzięki, z tych wszystkich rybek, które udało mi się złowić na tej wyprawie, to właśnie lin mnie najbardziej zaskoczył i ucieszyłWink

Rybcio
Co tu dużo pisać ........ Sorki Ja normalnie jestem pod wielkim wrażeniem Angry
Gratuluje okazów Cool
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Labedziak
Wszystkie ryby dodane do Toplisty.Angry

W leszczu wypadł Rybcio z ryba 40 cm.

http://www.narybk...d_id=10935
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika