Luty 17 2018 20:27:09
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wymarzony staw.
Semi
Od dawna marzyliśmy z bratem o swoim stawie, chociaż niewielkim, nad którym człowiek mógłby się zrelaksować z rodzinką, wyhodować własne pogłowie ryb z satysfakcją obserwując jak rosną. Marzenia się spełniają Wink. Przymierzaliśmy się do kopania od wczesnej wiosny, ale niestety koparka nie dawała rady wejść w grząski teren, dopiero dwa tygodnie temu brat zakomunikował mi przez telefon że zaczyna kopać. Mówił że oczko wykopie na razie takie z 5x5m, zajeżdżam w sobotę rano na wieś a tam porządne stawicho 20x20m i w najgłębszym miejscu ponad 2 m wody Wink. Geba mi się ucieszyła, to było to o czym zawsze marzyłem, przy okazji staw przyjął całą wodę z okolic i wreszcie sąsiada krowa nie będzie stała w wodzie po kolana w swojej obórce. Wink Najbardziej to się chyba cieszą brata synowie, już grasują po okolicznych żwirowniach i jeziorkach i przynoszą małe linki i karaski, nie bardzo mi się to podoba, bo to świeża woda, niech złapie trochę flory bakteryjnej, bo rybska z głodu pozdychają, ale niech tam, mają radochę z własnoręcznego zarybiania. Sam też w niedzielę dałem się namówić na wypad nad pobliską żwirownię do znajomego. Złowiliśmy kilkanaście malutkich linków i karpików niewiele większych niż palec i wpuściliśmy do stawu, jakiś zaczątek już jest, coś więcej będziemy wpuszczali później jak już woda zacznie żyć robactwem. W sobotę wieczorem poszliśmy na łąki i z rowów melioracyjnych przynieśliśmy i zasadziliśmy trochę roślinności wodnej, zawsze to w jakiś sposób stworzy lepsze schronienie dla ryb, miejsce do odbywania tarła, oraz upiększa staw.
s2.ifotos.pl/img/DSCF6662_heepaeq.JPGs3.ifotos.pl/img/DSCF6665_heepawn.JPG
s3.ifotos.pl/img/DSCF6666_heepaws.JPGs2.ifotos.pl/img/DSCF6669_heepawa.JPG
Edytowane przez Semi dnia 01-06-2011 22:20
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

marcind
Świetna sprawa ,normalnie to troszkę nawet zazdroszczę Grin oczywiście życzę powodzenia .
Pobyt nad wodą nawet po 2h snu daje wielkie ukojenie ouch

Grzesiek
Rewelacja, gratuluję, marzenia warto spełniać, zwłaszcza te wędkarskie! Wink

Semi napisał(a):staw przyjął całą wodę z okolic i wreszcie sąsiada krowa nie będzie stała w wodzie po kolana w swojej obórce. Wink

Sądzę, że jak trochę czasu minie, to w obórce jak była woda, tak będzie znowu. Wink

Ciekaw jestem jak będzie się Wasz staw rozwijał, powodzenia! ouch

Pozdrawiam
Grzesiek
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

Jacek96
A woda panu sama podeszła?Bo ja mam podobny stawek u siebie który nie dawno wykopałem, jednak woda nie podchodzi. Patrzyłem na folie takie porządne, grube ale na wymiar mojego stawku to by kosztowało ok. 2 tys. zł. .

Pozdrawiam

HUNTER33
Wspaniałe.
Gratuluje pomysłu Smile
Edytowane przez Labedziak dnia 01-06-2011 11:09

marec-ki
Huhu to kiedy na nockę się tam wybieramy FrownShock

A nie dało rady trochę większego zrobić faja tak żeby na grunt chociaż zarzucić Pfft

Fajna sprawa, oby tylko nie ubywało wody w upalne dni beer
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Grzes77
Płociaku, sorry Marecki Wink taki stawik wystarczający dla własnych potrzeb, to takie większe akwarium do przetrzymywania np żywców, lub innych rybek a zabawa na nim ze spławikiem gwarantowana Wink. Koszt wykopania większego mógłby być spory, ja dowiadywałem się w moich stronach i taki wymiar 20 na 20m oscylowałby około 4-5 tysi w zależności od głębokości.

Najważniejsze Semi jest to, że się zmobilizowaliście do takiego przedsięwzięcia Cool. Sam mam zamiar na coś takiego, ale jakoś nie mogę środków na to zorganizować. Teraz tylko pozostaje zdawać relacje co się tam dzieje, przyda to się tym, którzy planują zrobić coś podobnego, sam będę śledził Semi co w tym temacie będziesz pisał, pozdro Wink.

kumil92
Coś pięknego.. jak dla mnie rewelacja Wink
Edytowane przez bobo160 dnia 19-07-2011 19:42

Semi
Jacek96 napisał(a):
A woda panu sama podeszła?Bo ja mam podobny stawek u siebie który nie dawno wykopałem, jednak woda nie podchodzi.

Woda podeszła sama i to ekspresowo, żeby wykopać tak jak chcieliśmy, to trzeba było jeszcze ją wypompowywać, bo koparka miała problemy. Już jakiś czas mój wuj chodził z różdżką po tej działce i mówił że jest tam ogromna żyła wodna, kurde skubaniec miał rację, wody jeszcze powoli przybywa, jakiś centymetr dziennie. Wink
Co do kosztów, no cóż, ponieśliśmy koszty paliwa do koparki i dwóch traktorów z przyczepami wywożącymi ziemię, jakieś 400zł( na głowę oczywiście). Wink
Edytowane przez Semi dnia 01-06-2011 16:32
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

catchandrelise
Nie ma jak to swój stawekouch, ale najważniejsze, że ... obok jest dużo miejsca do powiększaniaWink A coś mam dziwne przeczucie, że powiększany będzie, przy takiej okazji weź go trochę odkwadratujPfft
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

Semi
Nic już z nim robić nie będziemy i nie możemy. Z jednej strony tunel foliowy za tunelem koniec działki, z drugiej strony zabudowania sąsiada, z trzeciej dom brata a z czwartej droga, która musi tam być Wink, panowie staw jest położony kilka metrów od domu, tam naprawdę nie ma już gdzie kopać dalej. Wink
Semi.

LeszczykSWDN
Semi, kop na głębokośćWink
Okoń - Perca fluviatilis
Na bezrybiu to i splont jest rybą...

catchandrelise
Tunel foliowy się wywali, kawałek ziemi się od sąsiada odkupiWink, ale poważnie nawet w takim dołku mogą być przyzwoite rybki no i wody jest full. U mnie to najpierw muszę 1,5m w głąb ziemi kopać, żeby się do wody gruntowej dostaćSmile.
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

piotr69
Taki stawik to coś pięknego....mój ma ponad 20 lat już i przynosi dużo radości!
Oto on...

[img]http://images43.fotosik.pl/267/b32fe69f54567cd5med.jpg[/img] is not a valid Image.

[img]http://images43.fotosik.pl/267/b32fe69f54567cd5m.jpg[/img] is not a valid Image.
Edytowane przez Labedziak dnia 02-06-2011 12:01
Pasjonat....

Exodus
Piotr bardzo łądny Wink Semi to kiedy jakiś wypad na ryby Wink nad własny staw .
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Semi
Exodus napisał(a):
Semi to kiedy jakiś wypad na ryby Wink nad własny staw .

Spoko, w przyszłym roku. Siadamy naprzeciwko siebie, Ty łowisz na spławik, ja na feedery z użyciem koszyków minimum 100 g. Wink
No niech będzie, hełm masz u mnie gratis. Wink
Semi.

Exodus
No tak się poznaje kolegów Wink Zamiast zaprosić łowiska zagraniczne na drugą strone, to Ty swojego chcesz ukatrupić Wink
Fajna sprawa ten stawik, jeszcze tylko prą wokół łowiska i można spać spokojnie Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Semi
No tak się poznaje kolegów Wink Zamiast zaprosić łowiska zagraniczne na drugą strone, to Ty swojego chcesz ukatrupić

No tak, masz rację, Labę zaproszę na drugą strone, bo za dużo już w tym roku okazów połowił. Wink

Fajna sprawa ten stawik, jeszcze tylko prąd wokół łowiska i można spać spokojnie.

Prąd to niepotrzebnyWink, bo staw kilka metrów od domu, ale ogrodzenie trzeba będzie zrobić ze względu na dzieci. U brata wieczorami to istne przedszkole, sam ma pięcioro własnych do tego złażą się wszystkie z okolicy, o tragedię nie problem.
Semi.

Semi
Stawek zyskał trochę nowych mieszkańców. Pływa tam już około 15 linków powyżej kilograma( wszystkie złowione na starorzeczu wędką przez brata i jego synów), kilkanaście wzdręg i dwa ładne karpiki powyżej 2 kg, Oprócz tego kilkanaście płotek i krąpików oraz dwa okonie i dwa szczupaczki, aby pleniły karasie, których już jest tam sporo i widać już narybek, okonie będą miały zajęcie. Wink
Stawek służy też jako wspaniała rekreacja, dzieciarnia pod nadzorem ma wyśmienitą zabawę.
Po każdym deszczu stan wody się zwiększa, jeszcze ze dwie ulewy a się przeleje, w najgłębszym miejsce jest około 2 m wody. Wink
[img]http://s4.ifotos.pl/img/SAM0656_hshaxsn.JPG[/img] is not a valid Image.
s3.ifotos.pl/img/SAM0676JP_hshaxew.JPG
s3.ifotos.pl/img/SAM0681JP_hshaxwq.JPG
Semi.

bandziorek69
O rany !!
Teraz to dopiero nabrało wyglądu jak troszke w koło zarosło. Wink
Muszę przyznać że konkretna robota a i dla dzieciaków super frajda
Gratuluję i pozdrawiam
........Bez wędki w ręku smutnie przemija
żywot każdego moczykija.........

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło