Sierpień 20 2018 12:55:46
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Alkohol i wędkowanie
Wiki
Bardzo nieładnie to wygląda kiedy nad wodą spotyka się pijanych wędkarzy, którzy nie mają umiaru w słownictwie awanturują się .Nie mówię tu o wypiciu piwa jednego czy dwóch ale o zachowaniu według innych jak i o tym że narażają nawet swoje życie przez głupotę upijając się nad wodą.[grin]

Pozdrawiam Frown

slice
Na moich niektórych łowiskach to norma jak jest ciepło to libacje tam odbywają się regularnie co niedziele,o tym co tam po nich zostaje to ani nie wspomne,ale najgorsze jest to że dokuczają innym np. rzucają kamienie do wody zaczepiają innych itp. Jak się idzie na rybki to wypić można bo to jest dla ludzi ale z kulturą...Pozdrawiam wszystkich tych którzy mają podobne zdanieWink
Wędkartwo jest piękne!!!

zbyszek24
Ja idąc na rybki to nie powiem bo biorę piwko no nie zawsze, ale czasem tak bo uwarzam że to nic złego jak ktos lubi oczywiscie nie mówie ze sie zaprawić w trupa, ale tak dla smaku. Bywalem również z kumplami na rybkach że zdazalo się nam wiecej wypić, ale wtedy zostawaliśmy pod namiotami wędki zwijaliśmy i troszke ........... .
No czasami każdemu może się zdarzyć.

Proszę Cię Zbyszek pisz poprawnie
Edit Kubek

Edytowane przez Kubek dnia 21-10-2007 11:04
Ta rybe mam juz na kacie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29076e3a38b6e197.html Obiecuje ze bedzie wieksza i kto wie moze tego roku??

RichiS52
[quote]zbyszek24 napisał/a:
No czasami każdemu może się zdarzyć.

Zbyszku[i] napic sie [/i]to idzie sie do knajpy,na rybach zawsze trzeba byc trzezwym(jestesmy nad woda)nie zapominac o tym.

PS.Woda jest czyms pieknym ale potrafi byc bardzo niebezpiecznaWink
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

cool
Hm moje zdanie co do picia nad wodą jest takie:na wszystko jest czas i pora a na rybach trzeba być trzeźwym.Miałem kiedyś sytuację że ojca kumpel złamał nogę i trzeba było go wieść do lekarza czy ktoś by wsiadł do samochodu za kierownicę po piwku? nie sądzę a czekać do rana i słuchać jak facet wije się z bólu? Jednoznacznie nie pochwalam alkocholu nad wodą!!
cool

zbyszek24
Przepraszam za błędy ale ja nie potrafie pisac bez bledow muial bym siedziec ze słownikiem. W szkole zawsze miałem pale z dyktanda. Nawet piszac czy przepisując wypracowania potrafilen narobic błedow. No ale staram sie jak moge i sie pilnuje ale zawsze gdzies się mi trafi zaco przepraszam
Ta rybe mam juz na kacie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29076e3a38b6e197.html Obiecuje ze bedzie wieksza i kto wie moze tego roku??

ceik
Po przeczytaniu waszych postów,mam w pamięci ostatni sezon-wóda burdy i cała reszta ,że niewarto pisać,ale to forum jest po to aby pisac i piętnować szczególnie te czarne owce.To forum wedkarzy niech będzie dla młodych początkujących taką pomoca w kreowaniu właściwej postawy i szacunku dla tego wspaniałego hobby,uwazam że w kazdym temacie powinna sie znależć sugestia jak powinien się zachować dobry(normalny) wedkarz.A efekty będą widoczne nad wodą (całe i czyste kładki).Zycze tego wszystkim w nowym sezonie,nie bójcie się gonić z łowisk lumpów,czymajcie się ciepło ,..pozdrawiam

kerf21
Ja tez nie pochwalam ! piwko czy dwa czasem OKAZYJNIE wypije, ale na pijanych wędkarzy to patrzec nie można... na całe szczęście tak jak okazyjnie pije nad woda piwko tak często ich spotykam Smile wiec osobiście problemu nie mam z takimi "wędkarzami". A druga sprawa jak ktoś potrafi pic i sie zachowac to luzik ... raz widziałem na nocce jak kolesie wypili skrzynkę piwa i 0.7 na 2 na nocce i spokojnie siedzieli nałapali nawet fajne sandacze i o 4-5 pojechali do domu SAMOCHODEM bo o 6 do pracy <lol2>
więc zależy tez na kogo sie natrafi...

pozdro

szunaj
Hm... z tym piciem na rybach jest tak jak piszecie powyżej ,jedni są spoko drugim odbija.Ja na rybach nie pije,zawsze muszę jechać samochodem,a jedno piwo mi szczęścia nie da,a może przysporzyć wielu kłopotów.

Solina
U mnie na łowisku koleś tak się upił,że nie mógł wstaćWink ale ogólnie miałem z niego polewy Pfft następnie przyjechali panowie od sprawdzania karty.Nie dość,że mandacik to jeszcze do izby wytrzeźwień.Cool
Pozdrawiam Maciek Wink

Tomek700
No to raczej przykra sytuacja Achamd[tdown].Uważam,że wszystko jest dla ludzi,natomiast picie alkoholu na rybach kompletnie niema sensu,jedno z drugim jest nie do połączenia.Albo balanga,albo rybki.Pozdro
P.S.Absolutnie nie jestem abstynentem.

radzio8927
Nienawidzę pijanych wędkarzy. Dla mnie to jest śmieszne wziąć pół litra wódki i iść się spić jak świnia. Szczególnie jak jest to typ który bierze worek śrutu wędkę gumiaki filcowe i idzie "na ryby". Nie szanuje takich ludzi bo nie zostawiają po sobie nic prócz flaszek i pustych pudelek po papierosach. A jak nie daj Boże ryby biorą to na następny dzień będą bankowo z kolegą a w nocy jeżeli mają możliwośc pokuszą się o zastawienie siatek..... Takich wędkarzy pijaków ja widuję na wsi...

Grzesiek
Zapewne radzio nieraz widziałem
dokładnie tych samych "wędkarzy", co Ty...
[tdown] Sad [tdown]
Edytowane przez Grzesiek dnia 25-03-2008 12:20
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

Howi
Ja niekiedy myślę ,ze niektórzy nasi koledzy traktują wędkowanie jako wymówkę w domu żeby sobie na świeżym powietrzu popić.
Mówią w domu zonie ze idą na nockę na ryby,ale już w plecaku maja ze dwie butelki wódki.
W domu sobie z kolegami nie popija,dlatego lepiej uciekać gdzie indziej.
To co niekiedy widać nad woda wola o pomstę do nieba.
Dlatego nigdy nie biorę wódki nad wodę,bo to się może kiedyś złe skończyć.[tdown]

Grzes77
Polacy piją zawsze i wszędzie (wczoraj zadzwoniła do mnie operatorka Orange Biznes nawalona jak torpeda) więc na rybach to się kumuluje, ponieważ żony zostają w domach i jesteśmy panami świata i okolicWink a co dopiero jak jest nas kilku . Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi ale z głową. Ja też nie wylewam za kołnierz ale na rybach nie pije wogóle poniewarz nad wode pociskam samochdem.[thumbsup]

Frantic
Troche marudzicie, Panowie, jak stare baby... Jeżeli ktoś nie musi siadać za kółko i nie brudzi na łowisku, to co z tego, ze po stresującym tygodniu wychyli sobie z kolega flaszeczkę przy zarzuconej gruntówce?? Uważam, że to jest idealny czas i miejsce. Nie wszyscy traktują tak serio wędkowanie jak moi przedmówcy... Dla mnie to już rytuał, że po zarzuceniu wędek wysączę sobie piwko. No nie dajmy sie zwariować Wink. Pozdrawiam tych, którzy myślą podobnie i sprzątaja po sobie łowisko!

"Wędkarstwo i tak wystarczająco mocno kłóci się z etyką, by nie przeginać bardziej niż to konieczne" Danek

www.picasaweb.google.com/krzykamienski
zefirek
Nie jestem abstynentem, ale każdy robi co chce. Jeden woli brunetki, drugi blondynki. Jak ktoś ma ochotę się napić to proszę bardzo. Nie ważne dla mnie jest gdzie to zrobi, byle zachowywał sie jak człowiek , a nie jak zwierzę. Osobiście jeździmy z kolegą nad dużą rzekę i bardzo cenię sobie ten spokój i relaks. Często na nocne wędkowanie zabieramy troszkę szlachetnego alkoholu, ale jeśli wszystko jest z umiarem i "głową" to nie widzę w tym nic złego.
Pozdrawiam wszystkich Frown

Frantic
No i o to chodzi, ZEFIREK.[thumbsup]
Można usiąść w kapciach przed TV sącząc Jaśka z lodem i delektować się np. dobrym meczem, można też moczyć mordę gdzieś pod sklepem ... Tylko po co? Jak wszędzie, także wśród wędkarzy, są jedni i drudzy. Alkohol to choroba, z która zmagają się wszystkie grupy zawodowe, społeczne, koleżeńskie, jednak niezależnie od okazji i miejsca oraz proweniencji pijących, zawsze skutki tej choroby są podobne. Pozdrawiam wszystkich niezaatakowanych ta chorobą, ale lubiących sobie walnąć lufkę na zdrowie i za tych, co na morzu!
Edytowane przez Frantic dnia 08-04-2008 02:42
"Wędkarstwo i tak wystarczająco mocno kłóci się z etyką, by nie przeginać bardziej niż to konieczne" Danek

www.picasaweb.google.com/krzykamienski
Emil65
A teraz w jesieni to litrowy termosik z herbatka i do tego seteczka.Wink
Grzeje i na zdrowie wyjdzie.[thumbsup]

Czesiu
pewnie ze tak. termosik z herbatka wzmacniana nikomu nie zaszkodzi albo latem jakies chlodne piwko. wszystko jest ok jesli nie zostawiamy po sobie bałaganu i nie przeszkadzamy innym wędkarzom odpoczywac na d wodą.
pozdr

www.kslopuchowo.republika.pl
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się