Styczeń 22 2018 07:26:18
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Historia lubi się powtarzać! - metrówka :)
popex
Witam Frown W końcu po tak długim czasie doczekałem się swojego zgłoszenia na forum des, no i muszę nieskromnie przyznać, że dość wysoko sobie samemu zawiesiłem poprzeczkę Wink Ale po kolei...

Dzisiaj wybrałem się z tatą i znajomym na wspominaną już przeze mnie żwirownię. Naszym celem był zdecydowanie "zębaty" oraz ewentualnie jakiś przyłów w postaci okonia czy sandacza (o ile tam w ogóle ten drugi występuje). Nad wodą byliśmy dosyć późno, ponieważ jadąc na ryby trafiliśmy na potężną nawałnicę i znajomy stwierdził, że lepiej przeczekać ją na poboczu i miał chyba rację ponieważ sporo gałęzi pospadało na drogę.

Szybkie rozłożenie zestawów i spiny w ruch. Ja z tatą poszliśmy w jedną stronę, a znajomy w drugą. Ledwo zdążyłem zamoczyć blachę, a tata już krzyczy "siedzi" Wink Niestety szczupak spina mu się pod nogami, wielki nie był (na oko gdzieś tak z 50cm), ale jednak trochę szkoda, chociaż początek wielce obiecujący ouch

Później jednak niewiele się dzieje, w każdym razie u mnie, biczuję wodę, kombinuję z przynętami, raz jakaś wahadłówka, raz gumka, ale nawet bez skubnięcia, znajomy na drugim brzegu też nie wygląda na wielce obłowionego, natomiast tata raz po raz trafia pistolecika, jednak nic godnego uwagi nie wchodzi. W między czasie nawiedziła nas krótka, ale gwałtowna ulewa, jednak po niej wyszło ostre słońce, które zza chmur wyglądało aż do zachodu. A jeśli już mowa o zachodzie...

Zbliżaliśmy się już do końca i szczerze mówiąc nic na wodzie nie wskazywało, że jeszcze ktoś z nas coś złowi. Ja w akcie desperacji wytargałem nawet z torby jakiegoś woblera "szczupakopodobnego", ale po kilku rzutach stwierdziłem, że bez brawury Wink nie miałem już za bardzo pomysłu czego by tu jeszcze wypróbować, ale w oko rzuciło mi się małe białe kopytko na nieco za dużej główce. Kilka rzutów bez puknięcia, pomyślałem: "Dobra, trzeba jeszcze sprawdzić szczęśliwą miejscówkę", gdzie poprzednio wyjąłem swojego rekordowego szczupaka (67cm). Mijając tatę, powiedziałem nawet do niego, że "idę po swojego". Liczyłem, że coś będzie już w pierwszym rzucie, bo tam z reguły tak się działo, że albo od razu albo w ogóle. Ale nie tym razem. Za którymś rzutem z kolei trafiłem w końcu dokładnie tam gdzie chciałem, pod sam przeciwległy brzeg zatoczki, którą obławiałem i zacząłem kręcić. Od razu wydało mi się podejrzane, że praktycznie nie czuje oporu przynęty, tak jakby coś ją lekko "wiozło". Delikatnie przyciąłem, ale pusto więc kręcę dalej i znów to samo. Dociągnąłem już prawie do końca i nagle czuję delikatny pstryk i przynęta zaczyna płynąć. Przyciąłem i czuję tak wyczekiwany opór jednak nie wskazujący, że to, co jest na końcu zestawu ma więcej niż 35cm..

I nagle hamulec zaczyna brzęczeć jak oszalały, kij mi się wygina i ryba ucieka na wodę. Od samego początku byłem jednak dziwnie opanowany i spokojny chociaż już wiedziałem, że to będzie spora sztuka. Wołam tatę, że byłoby dobrze gdyby przyszedł, bo jest coś konkretnego, gdy nagle szczupak zrobił coś, o czym dotychczas tylko czytałem, wykonał dwa piękne młynki nad wodą ukazując się w pełnej krasie - coś niesamowitego!! Po kilku kolejnych odjazdach zaczął się w końcu wykładać i mnie zamurowało - znowu zahaczony za grzbiet, a w zasadzie nawet za głowę. Mój drugi miarowy szczupak w życiu, dokładnie to samo miejsce i znów nieczysto zacięty... Ale walka trwa dalej. Dopiero gdzieś po kilkunastu minutach udaje nam się wspólnymi siłami wytargać go na brzeg. Tata jest bardziej przejęty ode mnie. Pierwsze szybkie mierzenie i wychodzi około 98cm, ale już później przy dokładniejszym miara wskazuje równe 100 i już wiem, że jestem wielkim farciarzem, bo przecież niektórzy całe życie czekają na taką rybę i się doczekać nie mogą (jak choćby mój tata czy nasz znajomy) Shock

Po sesji fotograficznej niosę miśka do wody i tu pojawia się mały zonk Smile Ryba mimo mojej kilkuminutowej reanimacji (trzymałem go za ogon i próbowałem rozruszać w tył i w przód) nie może dojść do siebie i ciągle przewraca się na grzbiet jednak widać, że żyje bo oddycha i rusza płetwami Smile W końcu stwierdziliśmy, że da radę i poszliśmy chociaż mina mi trochę zrzedła, gdyż nie zasłużył na to żeby tak zdechnąć conf Mam jednak nadzieję, że w końcu doszedł do siebie, bo w końcu hak mu nic na pewno nie uszkodził, na powietrzu spędził dosłownie kilka minut więc wydaje mi się, że był po prostu wycieńczony...

Rozgadałem się widzę jak nienormalny, także załączam w końcu zdjęcia, które notabene wyszły jak nocne chociaż wcale nie było jeszcze tak ciemno, i kończę. To z miarką bardzo słabe za co przepraszam, ale wzięliśmy złą miarkę z małymi cyferkami. Na szczęście jednak można dopatrzeć się, że, przynajmniej wg mnie, miał owe 100cm Wink

[img]http://img717.imageshack.us/img717/8881/obraz003si.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://img89.imageshack.us/img89/9726/obraz004rpr.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://img38.imageshack.us/img38/2247/obraz006py.jpg[/img] is not a valid Image.
Najbardziej szkoda niezaciętych brań, bo nigdy nawet nie dowiemy się, czy być może nie przeszła nam koło nosa ryba życia...

Labedziak
Gratuluje, ryba ma na pewno metr, powiem więcej, na fotce widać 101,5 cm, czyli damy rybie 102 cm.Cool
Widać że mocny wiatr nie przeszkadza w żerowaniu dużym rybom.Wink

images43.fotosik.pl/1048/351a66120710ed23m.jpg
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

wedkarz2309
No, piękny szczupal na 102!!Cool
Gratuluję metrowej mamuśki i wielki Angry za postawę, względem ryby, mam nadzieję, że doszła do siebie i odpłynęła!!ouch

lberlinski
O kuuuuuurdę Wink Pogoda sprzyja odważnym Wink Gratuluję wyptawy, odwagi i rybki. Super akcja!
d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg

samsam
Szczupaczysko ogromne ouch Widać , że kombinowanie z przynętami się opłaca Wink Za rybkę gratulacje Cool

Kondzio154
Piękny zębaty, widzę po opisie , że dał popalićWink i sprawił wiele radości, no nic dziwnego. Gratuluję!.

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
Exodus
Labedziak napisał(a):

Gratuluje, ryba ma na pewno metr, powiem więcej, na fotce widać 101,5 cm, czyli damy rybie 102 cm.Cool

Dodał bym jeszcze z 30 cm za to że na Polskich łowiskach złapana Wink Piekny szczupak, jakie ubarwienie Wink
Tak poważnie to szczere graty za pięknego kolosa Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

kubus
Gratulację za rybkę.Mam nadzieję że doszła do siebie.Mój ostatni szczupak,ten z top -listy też długo dochodził do siebie,ale po ok.8 min odpłynoł.Te ryby walczą o życie i dają z siebie wszystko.Chyba mogłeś się o tym przekonać.Po takiej walce są wycieńczone i na brzegu nawet nie drgną.Tak to zaobserwowałem,a w ostatnich 2 latach złowiłem ok.20 szt w granicach 80-100cm i wiem co piszę.
https://www.facebook.com/groups/358713637628693/

Norbert
Duże gratki. Super rybsko Ci się trafiło Cool. Wielki Angry za darowanie tej damie życia.
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

Przemyslav89
Piękny szczupak, gratuluję. Co do toplisty to nie jestem pewien czy czasem w regulaminie nie było jakiejś wzmianki na temat ryb podhaczonych....
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym;]

borovik
Piękna ryba, gratuluję połowu.
Złapałem setki szczupaków na spina i na żywca ale nigdy nie udało mi się wyjąć metrówki Sad - żałuję i zazdroszczę koledze Cool

Zdarzało mi się, że wypuszczałem niewymiarowego szczupaka a na drugi dzień znajdowałem go martwego.
To smutne ale prawdziwe, miejmy nadzieję, że stress holu i wyschnięcie na słońcu nie zaszkodziło tej pięknej rybie.

Super rybka :;/
Wszyscy robimy głupstwa, dzięki temu życie jest ciekawsze

Moris
Co tu dużo pisać. Po prostu piękna sztuka i już. Angry

Rafalogi
Nie no takim szczupłym to już się można pochwalić ....
Kawał rybki Cool
Graty za okaza i życzę kolejnych , pomimo wysoko postawionej poprzeczki.

Labedziak
Szczupaka dodaliśmy do Toplisty z wymiarem 102 cm, gratuluje jeszcze raz.Cool
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

bobo160
Takiego dużego szczupaka przegapiłem...disa
Gratuluje pięknego wilka słodkich wód ouchCool
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?