Luty 17 2018 20:23:29
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Sposób na dużego Okonia
Labedziak
Mój sposób na okonia,

Już od dawna lubiłem łowić Okonie,a łowię już ryby od 25 lat
Znaleźć dobre miejsce do połowów nie jest ciężko. Drzewa zanurzone w wodzie,pomosty,spokojniejsze odcinki rzeki,
to miejsca gdzie należny się go spodziewać.
Trzeba tylko obserwować wodę i patrzeć gdzie okoń bije,
Musze powiedzieć że łowię na rzece, i tam jest jeszcze ciężej go znaleźć.
Pisze oczywiście o dużych okoniach,a to sztuki dla mnie powyżej 30 cm.
Duże Okonie są samotnikami,dlatego zawsze jest ciężko złowić para sztuk na raz.
Moim sposobem na połów tych okoni jest wędka ze spławikiem.
Znalazłem sobie 3 takie miejsca i zależy od dnia, to tam łowię.
Wędzisko 6 metrów,specjalny stojak,kupiony w sklepie,ale trochę wzmocniony ,z uwagi na wiatr.
Łowię na żywca,moim zdaniem najlepszy jest kiełb,może też być plotka lub ukleja.
Grunt ustawiam tak z 40 cm nad dnem,starając się znaleźć miejsce wolne od zaczepów.
Rybkę zakładam pojedynczym hakiem za pyszczek.
Ostatnio łowię tylko na cieniutka stalówkę,z uwagi na możliwe brania szczupaka.
Okoniowi to wcale nie przeszkadza że przypon jest stalowy.
Teraz już tylko pozostało czekać na brania.Nie są za częste,ale za to okonie są duże.
A jakie są wasze sposoby? Spinning? Jakie przynęty sztuczne?
Edytowane przez bobo160 dnia 27-10-2009 08:27
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

skrzypek100
Hej, rybki łowie od niedawna, ale pamiętam lipiec 2005 kiedy na głębokości ok 2 m, na jeziorze Miedwie, z łódki zapodałem białego twistera z główką tego samego koloru. TO BYŁO COŚ. Trafiłem na ławice 25 cm okoni. Dosłownie jeden za drugim, pamiętam że miałem już dość po 2 h targania rybska,

PozdrawiamFrownCoolAngryCool
Edytowane przez bobo160 dnia 27-10-2009 08:35
Wędkarstwo - To co tygrysy lubią najbardziej :-)
WYPUSZCZAJ RYBY - NO KILL!!!!
images25.fotosik.pl/214/5b9996c9e47460fd.jpg

master
Witam! Ja mieszkam na wsi, więc łowie tylko na stawie, który mam niedaleko około kilometra, w stawie jest dużo okoni, ale ludzie ze wsi go tępią, nie wiem czemu mówią że przez niego ryb w końcu zabraknie. Ale my z kumplem lubimy okonie, niedawno zacząłem łowić na spinning, tak 2 tygodnie temu po prostu miałem 4 błystki i założyłem na kija i się sam nauczyłem, zobaczyłem jakie jest branie i tak łowie.Gdy się nauczyłem łapać po tygodniu spiningowania złapałem 1 okonia który miał 37cm później kolega wyciągnął 36 cm i 40-stke, wszystkie wzięły na ta sama błystkę, a na twistera żadna sztuka nie weźmie, nawet 10 cm dziwne biorą tylko na błystki, czemu??
Edytowane przez bobo160 dnia 27-10-2009 08:40

Labedziak
Jak czytam,to w tym stawiku masz naprawdę duże okonie.
Okoń to kanibal,może już wyjadł te mniejsze,przez to ci 10 cm.nie biorą?
może być że ta błystka im przypomina rybki którymi na co dzień się odżywiają,które występują w tym łowisku.
Ale ja bym się na Twoim miejscu nie zniechęcał,i dalej na te twisterki,albo małe kopytko próbował.Przyjdzie taki dzień że i na to wezmą.Tylko próbować.Życzę Ci Taaaakiego okonia.Jak złowisz to zrób zdjęcie i pochwal się.Cool
Edytowane przez bobo160 dnia 27-10-2009 08:31
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

okoniarz
Okoń to ryba, za którą uganiam się systematycznie od kilku lat. Z obserwacji wynika, ze najwięcej okoni (powyżej 30cm) złowiłem zimą, ale przeważnie w lutym, brały na srebrna, spłaszczoną mormyszkę z ochotką na haczyku przy bardzo wolnej pracy. Głębokość, od której duże sztuki biorą to minimum 10 m.
Drugim okresem jest przełom sierpnia i września, kiedy to stada okoni gonią po jeziorze ławicę uklei. Można to zaobserwować jak dziesiątki uklejek wyskakują z wody, a w gorze czasami latają rybitwy. Wtedy wystarczy dorzucić w to miejsce i od razu zwijać błystkę (najlepsze są duże gnomy). Każdy rzut kończy się potężnym uderzeniem. Pamiętam, jak kiedyś trafiłem na tak żerujące stado i ciągnąłem sztukę za sztuką, zrobiło się już ciemno, a że czekała mnie długa podróż powrotna przez las bez latarki, wiec musiałem sobie odpuścić. Shock
Edytowane przez bobo160 dnia 27-10-2009 08:46

Krystian Golon
Okonie z reguły łowię na blache i narazie mam bardzo dobre efektyAngry

Kubek
Ja tam okonie łowie na paprochy i to z powodzeniem.[thumbsup]
]

woojtek111
Ja ostatnio złowiłem okonia na małego rippera kolor żółty, nie miałem dobrej główki więc założyłem zwykły haczyk złoty i trochę go obciążyłem. Działał świetnie złapałem okonia niecałe 30cm!!!Shock

Rybcio
Moje duże okonie (do 40cm) złowiłem używając różnych metod.Frown
-Na Popradzie łowiłem je na żółtego ripperka[thumbsup]
-Na stawach wielickich brały na krojone rosówki, małe karasie a także kiedy spiningowałem za szczupakiem, udało mi sie wyciągnąć kilka niezłych sztuk.Frown
-Natomiast na rzekach takich jak wisła, dunajec, raba dobre efekty miałem na żywe rybki, najlepsza z nich była mała ukleja.[thumbsup]
images12.fotosik.pl/29/2f52bb7c2a7c4d51m.jpg

Edytowane przez Rybcio dnia 26-09-2007 12:24
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

a-d-a-m
Trzy lata temu znalazłem fajne nie duże jezioro(44ha).Przez te trzy lata złowiłem na nim 22 okonie powyżej 40 cm.(Największy 47cm)Wszystkie na boczny trok.Jezioro należy do PZW. Z brzegu nie za bardzo da się spiningować, choć jest kilka ładnych miejsc.Łowię więc z łódki.Na jeziorze jest wyspa i wszystkie ryby wyjąłem w jej okolicy.Drugim moim łowiskiem jest Martwa Wisła,łowię tam od późnej jesieni do wczesnej wiosny.Jak się trafi na dobry dzień,można się tam nałowić do woli(dosłownie)Najczęściej biorą takie po25-30cm, ale za to często. Łowię oczywiście na boczny trok,tylko wędzisko mam bardziej mocne niż na jezioro i stosuje ciężarki 20-25grFrown[thumbsup]
Edytowane przez bobo160 dnia 27-10-2009 08:49
Pozdrawiam Adam.

lopezz
Witam!!
Zacząłem wędkować no nowym łowisku, słyszałem ze są tam większe sztuki ,ale póki co, nie złapałem takiej, łowiłem na małą błystkę i na twisterka, ale twisterka nie ruszają. Tak w ogóle to słabo mi idzie?? Łowisko jest dość młode ma jakieś 5 może 6 lat i nikt nie zarybiał.. czy jest jakaś szansa na większe rybki.. chociaż 25cm???
Edytowane przez bobo160 dnia 27-10-2009 08:51

misiomisiowaty
Nie ma...chyba, że ktoś kiedyś to łowisko zarybił dość sporymi okoniami.
Okoń do takiej wielkości musi rosnąć przeszło 10 lat.

lopezz
No właśnie, tak podejrzewałem ,że nie będzie okazów, ale zapowiada się super łowisko!! Może ktoś tam kiedyś wrzucał jakieś ryby..?? ale nie sądzę i nie słyszałem, w każdym razie będę tam się przechadzał.
Frown
Edytowane przez bobo160 dnia 27-10-2009 08:52

dziasza
Witam, ja łowię tylko na spining, okonie to moja pasja, najczęściej łapię je na paprochy czerwone lub fluo na główkach jigowych ok 2-3 gr, ostatnio bardzo dobrze spisuje się większe Banjo na lekkiej główce. jak okonie maja dzień i są w 'amoku' wezmą na praktycznie wszystko WinkWinkpozdrawiam
Edytowane przez bobo160 dnia 27-10-2009 08:54

Adaskoxxl
Sposobik na okonia??Rzeka Słupia gorąco polecam!!Kopytko długość max 4 cm..i oczywiście obławiam tylko i wyłącznie miejsca ze zwalonymi drzewami,wypłycenia w których jest bardzo dużo roślin.Najlepiej rzucać tak na ich skraj, wtedy jest najwięcej brań.Mój rekord z tej rzeki, to okoń ważący 1,39 kg i 48cm.a już niedługo styczeń..i zapraszam wszystkich na trocie i łososie nie brakuje ich, jak wracają z tarła
Edytowane przez bobo160 dnia 27-10-2009 08:57

okoniolowca
Znalazłem miejsce gdzie jest przewalone drzewo, wrzucam tam zestaw typowo szczupakowy, żywiec to 7 cm okoń, patrze bo 5 może 10 min spławika niema, zacinam oporu dużego niema wiec myślę że mały szczupaczek patrze a tam okoń około 40 cm i tam zacząłem łowić wszystkie Grin
Edytowane przez bobo160 dnia 27-10-2009 08:58

slice
Ja okonki łowie na spining jako przynęty używam małych obrotówek a także niewielkich gumek,jednak lepsze efekty mam przy łowieniu na blacheWink

Dziubek1993
Ja jeszcze nie próbowałem na blaszkę. Za to łowiłem kilka razy na czerwonego robaka i złapałem kilka sztuk, ale takich po 10-15 cm. Może zimą zapoluje na okonia.
Edytowane przez bobo160 dnia 27-10-2009 08:59

Kubel12
Witam, mieszkam w małym mieście Głowno.
Mieszkam jakieś 2 km. od Mrogi i co tydzień w piątek i sobote wybieram się tam z moją
wielo funkcyjną wędką-Konger tele Carp na drapieżniki.
Zabieram ze sobą kiełbie, rosówki, wszyskie klamoty i sztuczne przynęty takie jak: 1)biały, żółty twister-główki 5 g.
2)pływający wobler i zwykły.
3)wiele różnych obrotóweczek i wahadłóweczek.
Najpierw zaczynam od przejścia moich miejscówek z blachą, później z rosówkami, a na koniec z żywczykiem.
Ostatnim razem spiningowanie przyniosło 30 cm. okonia i małego szczupaczka, którego oczywiście wypuściłem.[okonia złapałem na srebrnego woblera, szczupaka na srebrną wahadłówkę spinex r. 3]
Następnie przeszedłem sie z rosóweczkami złapałem kilka małych okoni, aż wziął szczupak, którego wyciągnąłem z problemami, miał 52 cm. sam się zdziwiłem bo taki szczupak na rosówkę to mój rekord.
Później nastała pora na żywce przechodząc z miejsca na miejsce zauważyłem jak coś gania drobnicę pod drzewem, podrzuciłem żywczyka pod drzewko i nastąpiło branie, wyciągnąłem wtedy 40 cm. okonia. poszedłem dalej i miałem słabe branie.
Zażuciłem jeszcze wędke z żywcem pod drógi brzeg i zacząłem pakować rzeczy do plecaka, zapakowałem już wszystko, odwróciłem się i korka już nie było.
Podszedłem do wędki, podniosłem ją, a ryba płynęła szybko pod to samo drzewo pod którym złapałem 40-stkę . Czekałem jeszcze chwile i zaciąłem, był to okoń 45 cm.
Był to bardzo dobry wynik jak na jeden dzień. Mam zdjęcie jednego z nich. Szczupaka i okonie wpuściłem do stawu mojego wuja, szkoda było je zabijać. images32.fotosik.pl/26/f224dad0a9b2a873m.jpg
Edytowane przez Kubel12 dnia 28-10-2007 21:48
Lubie szczupaczki!

kuba94
Witam ja duże okonie łowie na spławik...
Spłąwik 2-4g na chaczyk duża rosówka , haczyk nr.10 łowi ja najczęściej w nocy na jeziorze blisko szuwarów...Największy złowiony tym sposobem ważył 0,5 kg..Wink[sleep] Żadziej łowie z bocznym trokim chdź też przynosi mi rewzultaty...Pfft

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się