Lipiec 23 2018 15:57:18
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Toplista rekordów wędkarskich » Okazy już dodane
 Drukuj temat
4 jelce.
wedkarz2309
Na początku sezonu, powiedziałem sobie, że spróbuję zgłosić komplet jelców od 25 cm w górę, ale niestety tak nie będzie, a dlaczego, to już piszę...

W tym roku, byłem kilka razy, na jednym z dopływów Odry, w celu pochodzenia za tą rybką. Dwa pierwsze razy miały miejsce w kwietniu (23 i 24), gdzie byłem niemile zaskoczony, tym, co zobaczyłem, ponieważ woda za czysta nie była (kolorem podchodziła pod czerń, która strasznie śmierdziała - na szczęście się tym zajęto, pisali o tym w gazecie i już jest po problemie), klenia nie było wcale (co dziwne, bo kleni zawsze było w tej rzeczce dużo), no, ewentualnie maleństwa wielkości uklejek i licznie pojawił się jedynie jelec, ale te większe sztuki gdzieś wywiałodisa

Będąc pierwszy raz, jako przynęty użyłem malutkiego twistera, którego pozbawiłem ogonka, aby imitował białego robaka. Tak, jak przypuszczałem, okazała się to skuteczna przynęta, bo już pierwsza namierzona rybka, śmiało dała się nabrać.
Jelec duży nie był (23 cm), ale tak na wszelki, zrobiłem z nim fotkę, jakby te dwudziestaki piątaki nie dopisałyWink

Jelec: 23,4 cm; 23.04.3011r.; rz. Zimnica; twister.
images49.fotosik.pl/1067/a9b2f8bdd3958308m.jpg

images47.fotosik.pl/1093/27f95c8aa16647dem.jpg
23,4Wink

Po chwili był kolejny, podobnej wielkości, rybkę oceniłem na 23-24 cm, ale od razu poszedł z powrotem do wodyWink

Następnie przynęta ugrzęzła w zaczepie, straciłem "robaczka" i musiałem przerobić zestaw i zaczął łowić na żywe robaki. Jelców było dużo, chyba wszystkie były w granicach 22-24 cm, ale nie robiłem z nimi zdjęć, wciąż miałem nadzieję na te większe...

Następnego dnia, wybrałem się wraz z rodzinką do znajomych, którzy mieszkają bardzo blisko tej rzeczki i chyba nie byłbym sobą, gdybym nie pojechał kilka godzin wcześniej, aby połowićWink
Niestety miałem tylko czerwone robaki, ale jakoś sobie poradzić trzeba byłoWink
Tego dnia było zdecydowanie gorzej, ze wszystkim.
Woda jeszcze bardziej czarna i śmierdząca i aż cud, że udało mi się cokolwiek złowić w tym syfieSmile
Wtedy postanowiłem, że zrobię z nim zdjęcie, bo zapowiada się bardzo ciężko i chyba nici będą z polowania na 30+...

Jelec: 23,8 cm; 24.04.2011r.; rz. Zimnica; czerwony robak.
images40.fotosik.pl/1084/2e981604fb445274m.jpg

images40.fotosik.pl/1084/533b66536225c194m.jpg
23,8 cmWink

Od tamtej pory, byłem jeszcze kilka razy, ale wszystkie ryby gdzieś wymiotło, no, poza wszędobylską ukleją i kiełbiem, ale postanowiłem spróbować raz jeszcze, zanim rzeka na zimę zrobi się całkiem pusta i wczoraj wybrałem się na rybki (13.09.), woda była czysta, rybek jakby więcej (niestety tych większych jelców nie widziałem, same w okolicach 20 cmdisa) i już na dzień dobry jest pierwsza sztukaWink

Jelec: 21,3 cm; 13.09.2011r.; rz. Zimnica; pinki.
images35.fotosik.pl/906/5d0897a32033dcf3m.jpg
Nie za bardzo chciał pozować, ale mniejsza o to, nie było najmniejszego sensu męczyć więcej tego maleństwa, takie foto powinno wystarczyćWink

images49.fotosik.pl/1067/2a0e384ca4e2d885m.jpg
21,3 cmWink

Za chwilę jest kolejna rybka, czuję, że jest większa, no, chyba w końcu będzie 25+ cm jelecWink
Niestety to nie jelec, to 20+ cm wypasiona i pięknie ubarwiona płotkaWink
Ryb było dużo, ale były to głównie ukleje, trafiło się kilka małych klonków, malutki boluś, kiełb i kilka płotek.

Na koniec, jak już miałem jechać do domu, pomyślałem, że odwiedzę jeszcze jeden odcinek rzeki, gdzie są ciekawe dołki.
Tam niestety też dominowała ukleja, ale w końcu na płytkiej prostce wyczaiłem stadko, z którego szybko wyjąłem pierwszego osobnika.

Jelec: 20,1 cm; 12.09.2011r.; rz. Zimnica; pinki.
images45.fotosik.pl/1094/8a25ae0598c84bbfm.jpg

images39.fotosik.pl/1060/0c5130d3b3d12cd9m.jpg
20,1 cmWink

Po krótkim czasie skusił się większy, może miał 25 cm, może nie miał, ale niestety zaplątał się w przybrzeżne zielsko i się spiął.

Jeszcze trochę połowiłem (bez efektów) i zawinąłem się do domuWink
Edytowane przez wedkarz2309 dnia 13-09-2011 15:55

Exodus
Bydlaki te jelce Wink Gratki Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Labedziak
Noo, każdy jelce poławia, ale ciężko tego na 30 cm złowić Wink
Ciekawe kto będzie tym pierwszym, który przekroczy tą granice.Cool
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Kondzio154
To masz za jednym razem 4 jelec w Topie. Może jeszcze zgłosisz jednego i będzie komplet.
GratyWink.

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
Exodus
Labedziak napisał(a):

Noo, każdy jelce poławia, ale ciężko tego na 30 cm złowić Wink
Ciekawe kto będzie tym pierwszym, który przekroczy tą granice.Cool

Pewnie te z łowisk zagranicznych Wink Mają zmutowane ryby Wink

gruncik28
No Rumcajs, widzę że nie odpuściłeś jelcomPfft. Niestety Twoje postanowienie o jelczykach 25+ legło w gruzach i ci przedstawiciele którzy w zeszłym roku nie byli brani pod uwagę w tym muszą Cię niestety zadowolićPfft
Szacun za rybska, mam nadzieję że w przyszłym roku pobijesz ten rekord forum.

samsam
Jak na jelce to już przyzwoite rybki. Kiedyś (z15-20 lat temu) u "mnie" na Pilicy pływały tych ryb całe stada ale ostatnio jakoś ich już tyle nie widać. Gratulacje za rybska.

Norbert
Słabo się znam na jelcach ale te to już prawdziwe koniska Cool za rybki.
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

wedkarz2309
Exodus
DziękiWink

Labedziak
Największe prawdopodobieństwo jest takie, że Ty będziesz pierwszyAngry

Kondzio154
Dzięki, będzie piąty do kompletu, bez problemuWink

gruncik28
Dzięki, jak się pojedzie na pewną rzekę i się je wyczai, to 30 cm pęknieWink
Tylko, że coś nad tą wodę się wybrać nie możemy, a jest tam dużo, m.in. brzany, klenia, jazia, itd.Pfft

samsam
Dzięki, no niestety, te piękne ryby coraz częściej pozostają tylko w opowieściachdisa

Norbert_arab
DziękiWink

Ps.
Dziś byłem na rybkach i mam do zgłoszenia jedną sztukę (krąp 30 cm), ale "podczepię" ją do kolejnego zgłoszenia, jak coś złapię, bo rano jadę na weselicho i na forum będę dopiero w pon.Wink

Exodus
Pewnie coś złapiesz Wink Krąp na 30 to dla mnie marzenie Wink Czekam na to zgłoszenie Wink

wedkarz2309
Exodus
Miałem też do zgłoszenia 32 cm sztukę, złapaną jakiś czas temu, ale zdjęcia wyszły, jak wyszły i ostatecznie nie zgłosiłem, poczekałem na kolejnego z 3 z przoduWink
W tygodniu może gdzieś wyskoczę i coś się dołowi, to wtedy zgłoszęWink

bobo160
Gdzieś umknęło mi to zgłoszenie Grin Mariusz gdzie nałowiłeś te "szprotki" Pfft
A tak poważnie... to gratki za połów jelcyków Wink
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

kesu
Coraz bardziej ciekawi mnie ta rybka bo nie wiem czy ją kiedykolwiek złowiłem-do czasu zaglądania na forum to nawet o niej nie słyszałem.Trzeba ci pogratulować tych rybek i życzyć tych +25 a nawet z trójką z przodu-myślę że prędzej czy później tego dokonasz.
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

wedkarz2309
bobo160
Dzięki, w tym roku niestety same "szprotki"Pfft

kesu
Dzięki, przy odrobinie szczęścia, zgłoszę kiedyś takiego na 30 cm, ale nic nie obiecujęWink
A co do złowienia samego jelca, to życzę Ci, abyś w przyszłości zgłosił do TL ten gatunek ryby i to nie jeden razWink

Kondzio154
Jelce z wymiarami w kolejności zgłoszeń podanej przez Ciebie:23cm, 24cm, 21cm, 20 cm dodane do Top Listy.
Gratulacje.

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się