Luty 17 2018 20:31:33
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Rozpiór
kesu
Tak patrzę po forum i jak do tej pory nic nie znalazłem na temat tej ryby a zdarzyło mi się kilka sztuk złapać na Odrze.Na pierwszy rzut oka to wyglądały jak leszcze ale oko nie to i sylwetka.Czy nie powinna ta ryba znaleźć się w topie choć nikt o niej nie pisze a pewnie nie raz została pomylona z leszczem?
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

senti
Jeśli nie znalazłeś informacji na temat tej ryby a coś wiesz na jej temat to podziel sie z nami. Sam jestem ciekawy które to ryby rozpiór z toplisty przypominają leszcze.
Rozwin temat i pokaz jakies przykłady .
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"

Labedziak
kesu napisał(a):
Czy nie powinna ta ryba znaleźć się w topie choć nikt o niej nie pisze a pewnie nie raz została pomylona z leszczem?

Na samym początku istnienia Toplisty, myśleliśmy nad tym, ale...

Kto to rozróżni?
Sam niekiedy widzisz, jakiej jakości są fotki.
Niekiedy nawet problem jest rozróżnić leszcza od krąpia.

Ale dowiedzieć się na temat tej ryby tez chcielibyśmy się jak najwięcej, dlatego jak masz jakieś fotki albo inne informacje, to daj na forum, chętnie poczytamy.Wink

senti napisał(a):
Sam jestem ciekawy które to ryby rozpiór z toplisty przypominają leszcze.

Chyba żadne ?......
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Dawid
W sieci można znaleźć info na temat wymiaru ochronnego jak i okresu ochronnego. Wymiar niby 25cm , ale czasem złapać 25cm rozpióra graniczy z cudem , nie powiem łapałem takie do 35cm , bo u mnie tego w bród , ale w życiu bym nie pomyślał że ta ryba może być tak chroniona. Nawet ludzie zabierający ryby nie mają z niej zbyt wielkich korzyści- nie dosyć że płaska jak żyletka , tona ości , sama głowa i płetwy...

kesu
W topie raczej rozpióra nie znajdziemy bo tak duży on nie rośnie.Gdybym łowił w Odrze to może by się jakiś trafił i była by fotka.Łowiąc leszcze zauważa się różnicę.A gdyby była w topie to może jakieś obejżelibyśmy.W sieci jest trochę zdjęć tych rybek.

miros
Myślę że nie ma sensu umieszczania tego gatunku w top-liście, nie jest to ryba na która wędkarze by się nastawiali, najczęściej są to przyłowy podczas wędkowania a i też nie osiąga jakiś imponujących rozmiarów, więc z oczywistych wniosków było by ich zgłaszanych naprawdę mało.

kesu
Krąp też jest często przyłowem a i rozmiarów nie osiąga imponujących.Nie łowię teraz tych ryb-prędzej koledzy z Polski mieli by szansę na ich złapanie.Są gatunki w topie które prawie wcale nie są zgłaszane.Chciałbym tylko poznać zdania innych na ten temat.

Dawid
czarniak 1sz w 2010
belona 3sz w ciągu 2 lat
brosma 1szt 2010
lipien 1-2sz na rok (2011 - brak )
rdzawiec - brak zgłoszeń
zębacz 1szt 2010
świnka - 2-3 na rok (2011-brak)
łosoś 2 ryby w ciągu 3 lat
jesiotr 1szt/rok (2007 -3szt)
molwa - 1szt / 2 lata
sieja-1szt 2010 , (2011-brak)
Więc myślę że dodanie rozpióra można rozważyć patrząc na to co podałem powyżej .

kesu
A mam nadzieję że po dodaniu tego gatunku byłby on bardziej rozpoznawalny i okazałoby się że jest go jednak trochę poławiane.Nie jeden wędkarz bardziej oglądałby te mniejsze, nieco inne "leszcze".

kesu
Odświeżę temat.Dodam że jestem za dodaniem tego gatunku.Skoro jest miejsce dla innych nie zgłaszanych ryb to dlaczego tego gatunku występującego w Polskich wodach miałoby nie być w TL.Wiem że decyzja musi zapaść przed końcem roku.Na dzień dzisiejszy raczej nie mam szans na złapanie tej ryby ale koledzy z Polskich rzek powinni coś nam pokazać.Choć może na urlopie w Polsce będzie szczęśliwy traf...
Zależy mi na upowszechnieniu wiedzy o tym gatunku bo nie wielu moich znajomych wędkarzy o nim słyszało.

BynQ
W Odrze łowi się sporo rozpiórów ,nawet w granicach 40 cm
Nie ważne jaka ryba ,choćby mała płoćwww.otofotki.pl/img6/obrazki/kx9066_flyfisher1.gif

Labedziak
BynQ napisał(a):
W Odrze łowi się sporo rozpiórów ,nawet w granicach 40 cm

Fotki pokazujcie, im więcej zdjęć tej ryby, tym łatwiej je rozróżnimy od leszcza.
Bo dołączyć rozpióra do toplisty, to nie problem.Wink
Problemy mogą zacząć się wtedy, jak ktoś rozpióra złapie, doda do toplisty, a fotki będą niewyraźne.Smile
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Frantic
Laba dobrze mówi. Jak się pojawi rozpiór z łowcą i zdjęcie z miarką, to go dodamy. Technicznie żaden problem. Ale lepiej od nowego roku.
"Wędkarstwo i tak wystarczająco mocno kłóci się z etyką, by nie przeginać bardziej niż to konieczne" Danek

www.picasaweb.google.com/krzykamienski
miros
Labedziak napisał
Problemy mogą zacząć się wtedy, jak ktoś rozpióra złapie, doda do toplisty, a fotki będą niewyraźne.Smile

Dokładnie w ostateczności jak będą takie ryby się trafiały, to można zrobić miejsce w top-liście, ale pod warunkiem że wszystkie zdjęcia będą musiały być bardzo wyraźne, ponieważ ten gatunek bardzo łatwo pomylić i tu raczej nie będzie taryfy ulgowej, dla niewyraźnych zdjęć.

Edytowane przez miros dnia 25-10-2011 16:02

Semi
Jak do tej pory nie widziałem aby ktokolwiek pokazał na forum złowionego przez siebie rozpióra, więc myślę że nie jest on często łowiony. Podobnie zresztą jest z sapą, złowiłem kilka w tym i zeszłym roku, ale tylko ja wrzuciłem foty do dziś na rybach, nikt więcej podobnie jak rozpióra nie pokazał, więc po co dodawać.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Kondzio154
Dokładnie zgadzam się z Waszym zdaniem. Jeżeli będą okazy w tym gatunku wraz ze zdjęciem z łowcą będzie można pomyśleć od przyszłego roku.

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
kesu
Dlatego poruszam temat teraz a nie po nowym roku.
Nie wiem czy znajdzie się ktoś kto ma zdjęcia skoro nie było ryby w Topie.
I zgadzam się z tym że zdjęcia będą musiały być szczególnie dobrej jakości bo mając tylko tą rybę przed sobą łatwo wziąć ją za leszcza.
Jest w Topie trochę ryb wcale lub prawie wcale nie zgłaszanych więc nie rozumiem dlaczego do tej pory ta występująca u nas ryba jeszcze nie widnieje na liście.
Może tak na próbę ją wprowadzić bo boję się że jak jej nie będzie w Topie to nikt jej zdjęć nam nie pokaże a moim zdaniem zawsze to ciekawiej jak jest więcej gatunków i obejrzeć coś rzadszego.
Myślę że trzeba najpierw wprowadzić a dopiero czekać na zdjęcia i zgłoszenia.
Jest czas do końca roku i można to przedyskutować.Zapraszam wszystkich do przedstawienia swojego stanowiska.
A tu znalazłem małą ściągawkę odnośnie rozróżniania.

http://www.narybk...post_32174

Licząc łuski i promienie myślę że można dojść co jest co.
Edytowane przez Labedziak dnia 26-10-2011 06:42

wedkarz2309
Osobiście jestem za tym, aby wprowadzić do TL rozpióra, wbrew pozorom, jest go dosyć łatwo odróżnić od leszcza, czy krąpiaouch

kesu
W końcu odezwał się gówny łowca okazów z Odry i miałem nadzieje że tak odpowiesz.A nie masz gdzieś jakiejś fotki tej ryby?

wedkarz2309
Cześć kesu, nie posiadam we własnej galerii fotek rozpióra, ponieważ nigdy tej rybki nie złowiłem, ale wiem, że jest on w OdrzeWink

Tutaj mamy piękne zdjęcia z zasiadki feederowej w ścinawskim porcie (jest to miejsce, gdzie łowię, z tego portu zgłosiłem w zeszłym roku m.in. szczupaka 93 cm), nadesłane przez jakiegoś wędkarza, który zamieścił, m.in. zdjęcia leszczy, krąpia i rozpiórów, jak na moje oko, to różnicę widać i to na prawdę dużąouch

- http://wedkowanie.net/topics29/cinawa-19082008-vt2378.htm.
Edytowane przez wedkarz2309 dnia 27-10-2011 08:55

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się