Listopad 16 2018 13:21:46
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Okręg Mazowiecki
Semi
Nowe zasady wędkowania!

Od 1 stycznia 2012 roku, zgodnie z uchwałą nr 109/ZO/2011 Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW, obowiązują nowe zasady wędkowania*. Oto najważniejsze z nich:

1. Wprowadzono Zakaz wędkowania ze środków pływających od 2 stycznia do 30 kwietnia na wszystkich wodach Okręgu Mazowieckiego PZW.

2. Rozszerzono zakaz połowu ryb na błystkę podlodową, który obejmuje teraz rejon Wisły od mostu drogowego w Górze Kalwarii do ujścia Narwi.

3. Wprowadzono wymiar ochronny dla okonia - 18 cm.

Ad. 1) Propozycję ograniczenia wędkowania z łodzi w okresie styczeń - kwiecień zgłosiło do Zarządu Okręgu kilka mazowieckich Kół PZW, motywując swoje wnioski tym, że wielu wędkujących z łodzi nie przestrzega przepisów dotyczących zakazu łowienia ryb będących w okresie ochronnym i nagminnie narusza spokój tarlisk. Zarząd Okręgu przychylił się do wprowadzenia proponowanych zmian.

* Zasady wędkowania w wodach Okręgu Mazowieckiego PZW znajdziecie Państwo w nowych zezwoleniach na wędkowanie, które otrzymacie po uiszczeniu składek PZW na rok 2012.

Dane zaczerpnięte ze strony PZW Mazowsze.
No cóż, sam nie wiem co myśleć, chodzi mi o punkt pierwszy. Z jednej strony mają rację, gdyż faktycznie często wędkarze przeginają pałkę.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Kondzio154
W okręgu PZW Suwałki, w którym łowiłem do tamtego roku przepis ten- piszę o punkcie 1, obowiązywał cały czas. Wędkowanie z łodzi zaczynało się 1 maja, wraz z zakończonym okresem ochronnym na szczupaka.

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
samsam
Podobnie jest w okręgu Piotrków Trybunalski. Od kilku lat jest przepis zezwalajacy na wędkowanie ze środków pływających w okresie 15 maj -31 grudzień. Na dodatek wędkować przez całą dobę można tylko w czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu.

lberlinski
Pierwszy punkt jest dla mnie w ogóle nie zrozumiały, nie wiem jaki sens przyświecał pomysłodawcom.
Co do podniesienia wymiaru okonia jak najbardziej się zgadzam.

Arturo B
Miałem tą nieprzyjemność poznać podobny zapis , na wodzie ( jez.barlineckie) gdzie trzymam swoją łajbę i mam nadzieję ,że już on nie powróci w moje tereny. Jak dla mnie jest to chory zapis ze słabym argumentem, u mnie też próbowano wciskać tani tekst typu, że chodzi o tzw. enklawy spokoju dla ryb odbywających tarło itp. Powiem Wam ,że zapis ten uszczęśliwił jedynie kłusoli na tej wodzie , którzy rozprawili się z rybami bez żadnych problemów. Osoby , które wnioskowały o uchwalenie tego zapisu , z pewnością nie zgodzą się z moją oceną- mają takie prawo- ale nie jest to tylko i wyłącznie moje zdanie.Patrząc na poczynania osób odpowiedzialnych za przepisy, uchwały można dojść do wniosku , że w ich mniemaniu , każdy wędkarz to kłusol- bo właśnie w wędkarza opłacającego składki uderza ten przepis najbardziej. Wiadome jest ,że są wśród nas tzw. mięsiarze i dla nich RAPR nie ma najmniejszego znaczenia- ale czy przez garstkę pazernych sku...ów, mają cierpieć pozostali? Rozumiem ,że jak już się siedzi na stołku , to trzeba poudawać ze się ciężko pracuje i wymyśla się temu podobne bzdety, ale panowie, odrobina zdrowego rozsądku jeszcze nikomu nie zaszkodziła...są sprawy , które wymagają uchwał i zarządzeń... tych kilku sku.....ów da się wyeliminować- odrobina logiki w działaniu..... Ciekawy jestem czy doczekam kiedyś takich zarządów, które zaczną działać dla wędkarza , a nie przeciw niemu.
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

Moris
Również moim zdaniem pierwszy punkt jest bez sensu. Szczególnie w mojej okolicy będzie to kontrastowało z legalnym pływaniem i łowieniem ryb siatami przez dzierżawców Wisły.
Drugi punkt pokazuje tylko niemoc w walce z kłusolami, którzy pod pretekstem łowinia na błystkę, wyszarpują leszcze, krąpie i płocie z zimowisk np. takiego portu w Górze Kalwarii. Najłatwiej wprowadzić zakaz łowienia na błystkę, niż egzekwować skutecznie przepisy. Zakaz szarpaka już istnieje. W miejscach, gdzie zbiera się ryba na zimowisko powinny być raczej ustanowione obręby ochronne. Z tym jednak jest ciężko, bo nawet światły zarząd okręgu PZW napotkałby opór samych wędkarzy, którzy nie przełknęliby widma niemożności złowienia 30kg ryb w ulubionym miejscu.

Semi
Okręg mazowiecki w przyszłym sezonie ma podpisaną umowę z:
- Okręgiem Bialsko Podlaskim( moje tereny nadbużańskieWink),
- Okręgiem Siedleckim,
- Okręgiem Ciechanowskim,
- Okręgiem Białostockim.
Może szału nie ma, bo w poprzednich latach mogłem łowić nawet na Jeziorsku, w Sieradzu na Warcie, ale zawsze to część wschodnia Polski też może dostarczyć niezłych wrażeń wędkarskich. Wink
Chyba się nie doczekamy na zniesienie tych głupich okręgów. Smile
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Kondzio154

Okręg mazowiecki w przyszłym sezonie ma podpisaną umowę z:
- Okręgiem Białostockim.
Może szału nie ma, bo w poprzednich latach mogłem łowić nawet na Jeziorsku, w Sieradzu na Warcie, ale zawsze to część wschodnia Polski też może dostarczyć niezłych wrażeń wędkarskich. Wink
Chyba się nie doczekamy na zniesienie tych głupich okręgów. Smile

To w przyszłym roku mogę zarówno łowić u Ciebie jak Ty u mnieWink. Opłacam właśnie ten okręg.

A co do zmiany to nie szybko, trybiki są dobrze zespolone.

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
excalibur88
A ja z wymiarami ryb? Zostały te same co w ubiegłym roku czy zmienili. Gdzie mozna znalesc aktualne dane o wymiarach ryb?
Pozdrawiam

Semi
Od zeszłego roku się nic nie zmieniło. A wymiary ryb można znaleźć w RAPR.
Jedynie wymiar ochronny okonia wynosi w okręgu mazowieckim 18 cm a reszta bez zmian. W zezwoleniu na 2012 rok znajdziesz zapisy, które o tym mówią..
Semi.

Semi
Można już poczytać o porozumieniach na 2013 rok.
http://ompzw.pl/p...s,353.html
Jak ktoś lubi wyprawy z wędką po okolicznych okręgach to warto poczytać.Wink
A tu znajdziecie cennik opłat dla PZW Mazowsze. Wink
http://ompzw.pl/s...r_,63.html
W tym roku koszt opłacenia karty wyniesie mnie 168 zł, czyli złodziejska organizacja znów dwa zeta podniosła w górę opłaty za...., no właśnie za co??
Semi.

Ron
Okręgi,porozumienia,opłaty i dopłaty rejestry,raz tak raz siak całe PZWconf to dno totalne!!!!Człowiek jedzie na ryby i już sam nie wie czy łowi zgodnie z prawem.

"Wprowadzono wymiar ochronny dla okonia - 18 cm"-żal...
szkoda że nie wtedy jak okonie jeszcze były od dziecka słucham tego p...nia okoń ma wymiar później nie ma i tak w koło macieju.. tdo

no i szczyt wszystkiego rejest strażnik na mnie warczy bo nie wpisałem tylko daty że akurat danego dnia siedzę na rybach od wypisania daty na papierek przybędzie nam ryb...Sztab naukowców ichtiologów z pzw będzie nad tym debatować i liczyć ile kto razy na rybach był-Żenada tdo

Semi
Od przyszłego sezonu okręg mi się trochę powiększy. Wink

Zarząd Okręgu zatwierdził porozumienie z Okręgiem PZW w Ciechanowie o wzajemnym honorowaniu składek okręgowych na zagospodarowanie i ochronę wód w roku 2014.

W związku z podjęciem przez Zarząd Główny PZW uchwały (nr 229 z 5.10.2013 r.) o połączeniu z dniem 1 stycznia 2014 r. Okręgów Mazowieckiego i Płocko-Włocławskiego PZW – Zarząd Okręgu Mazowieckiego przyjął zasady działania obu okręgów w okresie przejściowym do 31 grudnia 2013 r.

Przypomnijmy, że zgodnie uchwałą nr 229 ZG PZW, Okręg Płocko-Włocławski 1 stycznia 2014 r. zakończy swoją działalność organizacyjną jako jednostka terenowa PZW, a działające w jego strukturach koła i kluby sportowe zostaną włączone do Okręgu Mazowieckiego. Uprawnienia członków zrzeszonych w Okręgu Płocko-Włocławskim pozostają w mocy, staż członkowski biegnie bez zakłóceń, a teren działania Okręgu Mazowieckiego PZW rozszerza się o teren działania dotychczasowego Okręgu Płocko-Włocławskiego.

Semi.

marec-ki

Zarząd Okręgu zatwierdził porozumienie z Okręgiem PZW w Ciechanowie o wzajemnym honorowaniu składek okręgowych na zagospodarowanie i ochronę wód w roku 2014.

....

Okręg Płocko-Włocławski 1 stycznia 2014 r. zakończy swoją działalność organizacyjną jako jednostka terenowa PZW, a działające w jego strukturach koła i kluby sportowe zostaną włączone do Okręgu Mazowieckiego

Pięknie Wink W takim razie parę kg kulek dam tacie aby nęcił mi systematycznie pewną wodę gdzie zaobserwowałem parę niezłych karpi Wink

A jeżeli chodzi o Płocko-Włocławski też luks bo wybieram się w 2014 do jednego karpiarza z innego forum na niezłe kabany ouch
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Semi
Staszek wrzucił do Shuta, a ja skopiowałem do tematu, może się przyda komuś na 2014 rok. Wink
http://ompzw.pl/m...g4qkfc.pdf
Semi.

Semi
Okręg mazowiecki coś się nie kwapi z podpisywaniem porozumień na następny rok. Coś czuję że będę musiał dwa okręgi opłacić, chyba że opłacę kartę znów w Siedlcach, przeważnie tak jest że Siedlce mają porozumienie i z Warszawą i Białą Podlaską( czasami z niewielką dopłata na któryś z okręgów). A przez dwa sezony było tak pięknie. Komuś kurde przeszkadzało.tdo
Semi.

marec-ki
Wiecie może ile wynosi dodatkowa dopłata jeżeli rok temu nie miałem wykupionego zezwolenia PZW ?
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Semi
Musisz dopłacić 25 złotych wpisowego.
Semi.

marec-ki
Teraz widzę, że zrobiłem błąd opłacając mazowieckie Sad

Trzeba mi było opłacić Białystok lub Siedlce, które mają porozumienia z kilkoma okręgami i dodatkowo Ciechanów. Wyszedłbym na tym o wiele lepiej. Obserwuję forum okręgu mazowieckiego to ładnie dostaje się "władzom" okręgu.

Pytanie czy na prawdę są tacy ślepi i niewrażliwy na to się dzieje czy też mają wszystko w głębokim poważaniu ?

Przecież tam wiele osób wypisuje, że najzwyczajniej w świecie pójdą do innych okręgów !!\

Wracając do przejęcia okręgu płocko-włocławskiego to też parodia. Przejęli wędkarzy i ich opłaty ale mają problem z przejęciem wód. Poczytajcie tutaj:

http://ompzw.pl/f...&t=109
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Semi
Teraz widzę, że zrobiłem błąd opłacając mazowieckie

Pośpieszyłeś się co nieco. Ja nie lubię robić opłat zaraz na początku roku, gdyż nasz kochany związek potrafi zaskakiwać. Teraz też się nie garnę jeszcze do opłat i tak pewnie zacznę łowić dopiero w marcu jak dobrze pójdzie. Wielu wędkarzy bojkotuje postanowienia włodarzy z okręgu mazowieckiego więc możliwe że coś jeszcze pokombinują aby nie stracić sporo kasy. Jak się wkurzę to wcale nie zapłacę mazowieckiego, a będę łowił tylko podczas urlopu i dni wolnych na Bugu.Kij
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się