Październik 19 2018 13:04:06
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Regulamin
 Drukuj temat
Okres ochronny okonia
BartosH
Ze strony PZW Gdańsk:
"W wodach okręgu gdańskiego począwszy od 01 stycznia 2012 roku obowiązuje
wymiar ochronny okonia 18 cm i okres ochronny od 01 marca do 30 kwietnia."
Przyznacie, że ciekawa inicjatywa.Wink Tylko ciekawe jak będzie z kontrolami w tym czasie...
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

ryperowsky
Od jakiegoś czasu widnieje taka informacja na stronie koła... Muszę przyznać, że trochę zaskakująca

Exodus
Ten okres ochronny nikomu nie zaszkodzi, a napewno pomoże Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

kesu
Jak każdej rybie w czasie tarła i okoniowi należy się szansa na przeżycie w tym czasie-stosować to może będzie więcej garbusów.Na każdą rybę wprowadziłbym taki okres(no może prawie każdą)
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

Semi
Okoń w niektórych okręgach od lat był traktowany jak chwast, wprowadzenie wymiaru ochronnego już polepszyło jego sytuację, ale okres ochronny też by się przydał. Jeszcze kilka lat temu był bezlitośnie tępiony przez wędkarzy podlodowych na moich terenach. Duże do gara, małe na lodzie się męczyły. Teraz wędkarze jakoś lepiej podchodzą do tego gatunku, ale to chyba dlatego, że ciężko złowić na niektórych wodach porządnego garbusa. Byłbym za tym, aby każdy rodzimy gatunek miał szansę na bezkolizyjne, spokojne rozmnażanie się.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

stan2010
Nowe zasady wędkowania!

Od 1 stycznia 2012 roku, zgodnie z uchwałą nr 109/ZO/2011 Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW, obowiązują nowe zasady wędkowania*. Oto najważniejsze z nich:

1. Wprowadzono Zakaz wędkowania ze środków pływających od 2 stycznia do 30 kwietnia na wszystkich wodach Okręgu Mazowieckiego PZW.

2. Rozszerzono zakaz połowu ryb na błystkę podlodową, który obejmuje teraz rejon Wisły od mostu drogowego w Górze Kalwarii do ujścia Narwi.

3. Wprowadzono wymiar ochronny dla okonia - 18 cm.

Ad. 1) Propozycję ograniczenia wędkowania z łodzi w okresie styczeń - kwiecień zgłosiło do Zarządu Okręgu kilka mazowieckich Kół PZW, motywując swoje wnioski tym, że wielu wędkujących z łodzi nie przestrzega przepisów dotyczących zakazu łowienia ryb będących w okresie ochronnym i nagminnie narusza spokój tarlisk. Zarząd Okręgu przychylił się do wprowadzenia proponowanych zmian.

Z okoniem- lepiej późno, niż wcale.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

lberlinski
Semi napisał(a):

Okoń w niektórych okręgach od lat był traktowany jak chwast, wprowadzenie wymiaru ochronnego już polepszyło jego sytuację, ale okres ochronny też by się przydał. Jeszcze kilka lat temu był bezlitośnie tępiony przez wędkarzy podlodowych na moich terenach. Duże do gara, małe na lodzie się męczyły. Teraz wędkarze jakoś lepiej podchodzą do tego gatunku, ale to chyba dlatego, że ciężko złowić na niektórych wodach porządnego garbusa. Byłbym za tym, aby każdy rodzimy gatunek miał szansę na bezkolizyjne, spokojne rozmnażanie się.

Traktują go jak chwasta bo mały okoń jest łatwy do złowienia i niekiedy wręcz przeszkadza w wędkowaniu. Niestety dużego garbusa bardzo trudno złowić. Dla mnie to bardzo fajna ryba, silna i ładnie ubarwiona. O walorach smakowych już nie wspominając. Nie przeszkadzało by mi gdyby do kwietnia miał okres ochronny, za pewne innego zdania będą wędkarze podlodowi.

Pablo2
Okres ochronny w czasie zimy byłby prawie niemozliwy, gdyż podlodowcy głównie na okonia nastawiają się. Myślę jednak, że możnaby wydłużyć jego okres ochronny po zejściu lodu- od marca do np 1 maja(zresztą tak jak napisał Kolega rozpoczynając wątek-z tym, że taka ochrona przydałaby sie w kazdym kole). Tak, aby można zacząć łowić go razem z szczupakiem.

Kondzio154
Według mnie okres ochronny dla okonia, nie jest chyba, najlepszym rozwiązaniem dla wędkarzy( mi osobiście nie przeszkadza), wręcz przeciwnie, wymiar np 20 cm, nic by nie zaszkodził.
Edytowane przez Kondzio154 dnia 07-01-2012 09:53

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
zbojek11
Okonie na tą chwilę są pełne i tylko moment i się wypuszczą. Okres ochronny od marca to jest nieporozumienie, okonie w tym czasie są już wytarte. Zróbmy wymiar i starczy.

Moris
Według mnie okres ochronny dla okonia w marcu i kwietniu na pewno by mu nie zaszkodził, ponieważ w kwietniu odbywa tarło. Mi zdarzyło się złowić na początku maja jeszcze niewytarte okonie.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się