Luty 23 2018 07:27:07
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wolne rozmowy 2012-2017
Labedziak
seb@s napisał(a):

Mam nadzieję że w dobrym temacie. Chodzi mi o zgłoszenie http://narybki.ne...d_id=13716 Zgłosiłem karasia pospolitego na 36 cm, na forum był poruszany temat tej ryby i ustalono że na SG będą pokazywane okazy od 35 cm. Tak dopiero to zauważyłem więc piszę do Adminów o naprawienie tego problemu Wink. No chyba że się coś zmieniło.

Błąd poprawiony Wink
Jak tylko zauważycie jakieś błędy, to śmiało pisać.ouch
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Grzesiek88
Ja mam taką propozycję.Aby promować na naszym forum C&R chciałbym zaproponować aby za dodanie do zgłoszenia fotki uwieczniającej jak ryba odzyskuje wolność,zgłaszający dostawał więcej punktów niż za zwykłe zgłoszenie.
Wiadomo to tylko zabawa, ale każdy sposób na promowanie uwalniania ryb w śród wędkarzy jest dobryWink
<<<<www.ezawoz.pl>>>>

Semi
Ano dobry pomysł Grzesiu, ale ja robię fotki samowyzwalaczem aparat ustawiam na skrzynce, lub wiaderku. Węż tu sobie zrób fotkę z wypuszczania ryby jak sam siedzisz nad wodą, czasami ciężko sobie zrobić jak najszybciej żeby ryby nie męczyć. Wink.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Grzesiek88
Wiem wiem, że ciężko no ale jednak niektórym się udaje.To tylko taki mo pomysł zawsze to ciekawiejWink
<<<<www.ezawoz.pl>>>>

kesu
Tak Grzesiek "niektórym" się udaje zrobić takie zdjęcie samemu ale ciężko wchodzić do wody z rybą (okazem) w jednej ręce a z aparatem w gotowości w drugiej, i nawet wtedy ryba potrafi być szybsza gdy jest w dobrej kondycji.
Także podsumowując: pomysł sprzyjał by tym co nie jeżdżą sami nad wodę Pfft .
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

Pozioma1993
Ja kręcę filmy z wypuszczania ryby. Stawiam aparat na statywie i wtedy wypuszczam. Filmiki zostawiam tylko sobie na pamiątkę. Ciężko by było samemu robić zdjęcia z wypuszczania ryby trzymając aparat w rękach. Jakoś nie mogę sobie nawet tego wyobrazić Shock

wedkarz2309
Owszem, zdarzy się (baaardzo sporadycznie), że ryba ucieknie przedwcześnie, ale zazwyczaj się udaje zrobić zdjęcie, odpływającej ryby i jest to bardzo prosteWink A foty potrafią wyjść na prawdę świetne, kiedy to w czasie "cyknięcia", następuje zryw, wypuszczanej zdobyczyouch

Labedziak
Chciałbym przypomnieć, że zgłoszenia do Toplisty na rok 2014 przyjmujemy do dnia 15 stycznia 2015 roku włącznie.des
Edytowane przez Exodus dnia 03-01-2015 16:45

Exodus
Labedziak napisał(a):

Chciałbym przypomnieć, że zgłoszenia do Toplisty na rok 2014 przyjmujemy do dnia 15 stycznia 2015 roku włącznie.des

Czyli jeszcze dwa dni Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

wedkarz2309
Wszystko jest zrobione, wszelakie wyniki są już gotowe, więc niech nikt mi tego nie "zrypie"Kij
A tak na poważnie, to byłoby fajnie, jakby w tych ostatnich dwóch dniach, "zalała" nas fala zgłoszeń za rok 2014Wink

Dariusz foss
Wszystko pięknie opisane udokumentowane ,mam tylko jedną uwagę wchodzący na tę stronę pierwszy raz ma wrażenie że jedni i ci sami łowią okazy nie dając szansy innym zgłaszając wielokrotnie te sam gatunek ryby kilkukrotnie.Nie dając szansy znależc się na liście lub nawet w pierwszej dwudziestce.Co z góry go skazuje na pozycje stracona i zniechęca do składania swych okazów niejednokrotnie życiowych oraz korzystania z tego portalu w minimalnym stopniu.A nie oto tu chodzi mam nadzieje kierując się zasadą ..WĘDKARSTWO TO NASZE HOBBY.Mam taką propozycję,aby zgłaszający jeden i ten sam gatunek ryby po dodaniu kolejnego okazu ,była brana ostatnia zgłoszona ryba a poprzednia przeniesiona do innego działu ,a nie trzy lub cztery osoby zajmują miejsca kilkukrotnie ,a rekord jest jeden .Myślę że wtedy wzrośnie w pewnym stopniu statystyka zgłoszeń oraz zwiększy odwiedziny tego portalu nie tylko przez łowiących okazy ,lecz i tych którzy są ciekawi w jaki sposób nimi zostac .To takie moje spostrzeżenie .:ld:

b

marec-ki
Hmmm W sumie coś w tym jest. Może zmienić, że ta sama osoba może zgłosić max 2-3 ryby danego gatunku ?
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Exodus
Tak sie właśnie czyta regulaminy kurcza }{
Punkt 7
http://www.narybk...6#post_336
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Labedziak
Dariusz foss napisał(a):

Wszystko pięknie opisane udokumentowane ,mam tylko jedną uwagę wchodzący na tę stronę pierwszy raz ma wrażenie że jedni i ci sami łowią okazy nie dając szansy innym zgłaszając wielokrotnie te sam gatunek ryby kilkukrotnie.

Pokaż mi jeden gatunek, w którym ciężko by było komukolwiek dodać rybę do Toplisty.
W leszczu ewentualnie, gdzie byś musiał zgłosić z wymiarem 55 cm, albo okoniu 34 cm.
A tak pozatym to nawet w karpiu, linie albo płoci nie ma kompletów.disa

Była nawet kiedyś dyskusja, żeby dać wymiary minimalne do zgłaszanych ryb, bo niby były one za małe.
Dlatego zdecydowaliśmy, że do toplisty można zgłosić każdą rybę złowioną zgodnie z regulaminem danego kraju, i która przekracza wymiar ochronny.Wink
I każdy może ich w Topliscie mieć po 5 z każdego gatunku.des

Ale my jesteśmy otwarci na każdą propozycje, tak że pisać co i ja można zmienić, wtedy my przedyskutujemy.ouch

Semi
Ja myślę że kolega Dariusz jeszcze do końca nie rozkminił jak to działa. Jak zacznie zgłaszać swoje ryby, to zobaczy że to wcale nie jest tak jak on to opisał. Wcale tak dużo ryb nie jest zgłaszanych, a że zostaje 25 największych w sezonie i do tego zdarza się że 5 jednego łowcy, no cóż, to zabawa nie wyścig, a jak ktoś tak wielkich okazów nie łowi i chce się pochwalić swoimi rybami to mamy kolejny wspaniały dział pt. NASZE OKAZY gdzie każdy wędkarz założyć może sobie temat indywidualny i pokazywać wszystkie ryby które są dla niego okazami, nie muszą to być kolosy. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Dariusz foss
Nie oto mi chodziło zgłoszeń powinno byc jak najwięcej tego wszystkim życzę i sobie też.Tylko ze zgłaszając np.leszcza 67cm,po zgłoszeniu kolejnego leszcza 69cm,jest umieszczany jego ostatnia ryba o największym wymiarze a poprzednia znika lub zostaje przeniesiona do innego działu i jest jeden rekord danej osoby w danej kategorii a nie jak to było że jest kilka ryb tego samego wędkarza w jednym gatunku ryby np. leszcz 65Jan,67Jan,69Jan.
Moim zdaniem powinno wyglądac to tak .leszcz 69 cm Jan.i kolejne zgłoszenie innej osoby .

Semi
Aha, chodzi o to żeby tylko jedna ryba danego łowcy była, a jak złapie większą to podmieniać. W niektórych gatunkach mielibyśmy np trzy ryby w danym roku, albo i jedną. Bo na przykład złote karasie łowiło 3 osoby, o miętusach, sumach już nie wspomnę. Zresztą niewiele gatunków uzbierało komplet, więc marna to by była zabawa, a właśnie jest to zabawa nic więcej, żadnych nagród nikt nie otrzymuje. Przejrzyj Dariusz toplisty z poprzednich lat to zobaczysz w ilu gatunkach mieliśmy komplety, żeby wogóle była jakaś rywalizacja to te 5 ryb danego łowcy to dobry pomysł Wink Na koniec roku zostaje 25 największych ryb złowionych w sezonie.
Semi.

Dariusz foss
Ok.to była tylko moja sugestia ,ja się dostosuje do obecnych tu przepisów, Do tej pory nie interesowały mnie wymiary mych okazów tylko ich waga,dlatego tez zrezygnowałem z leszczy na rzecz jazia i klenia w naszej Wiśle raczej bardziej prawdopodobne jest złapanie tych ryb na Rekord Polski niż leszcza o wadze 6,95.Może jeszcze w sandaczu którego jest sporo.Czas pokaże sezon sezonowi nie równy.gorzej wygląda sprawa fotek często jestem sam i nie wiem jak pstryknąc sobie fotkę nad wodą .

Semi
Dariusz, myślę że zdominujesz toplistę w jaziu i kleniu w tym sezonie. Kleni też za wiele nie jest zgłaszanych więc Twoje pięć sztuk na wagę złota.ouch A co do fotek, to każdy aparat ma samowyzwalacz, ja przeważnie stawiam aparat na wiaderku wiaderko na skrzynce żeby wyżej było i fotki wychodzą super. Przeważnie też sam łowię i już opanowałem robienie zdjęć , chociaż na początku też licho z tym było. Wink
Semi.

marec-ki
Nawet nie zwróciłem uwagi, że w karpiu nie było kompletu. Także trzeba brać miarkę i będe mierzył swoje sztuki ouch
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się