Sierpień 19 2018 12:07:52
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Sprzęt wędkarski » Wędziska
 Drukuj temat
Karpiówka pytanie
adzik1602
Witam.
Mam do was pytanie. Otóż na allegro znalazłem wędkę karpiową Dragona Thytan Carp 2 lbs i chciałem się dowiedzieć czy w ogóle ten model może mieć 2 lbs? Szukałem na google i nic nie mogę znaleźć na ten temat.

Pozdrawiam

Kondzio154
Z tego co widziałem to w tym modelu wędki krzywa ugięcia zaczyna się od 2,75 lbs.
Podaj numer aukcji to zobaczymy co tam widziałeśWink.

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
esox66
Pamiętam że na początku seri tytan były karpiówki o krzywej 2 lbs po 2 sezonach chyba wycofali ten model co do tego czy ten model może mieć taka krzywą to pewnie może ale dragony to troszkę sztywne patyki.Ogólnie karpiówki o takiej krzywej są rzadko spotykane jedyne jakie widziałem to właśnie ten tytan oraz Daiwa windcast którą akurat posiadam Smile

Tomaszek1980
esox66 napisał(a):

ale dragony to troszkę sztywne patyki.

Myślę, że to są najczęściej kije o szybkiej akcji, jednak mają różne ugięcie, w zależności na jaką rybę wędzisko jest przeznaczone. Np. wędziska na okonie, w ofercie są o akcji Fast, Med-Fast i Medium, a te o akcji Fast i Med-Fast mają ugięcie parabolik lub semiparabolik, co zupełnie zabezpiecza przed wyrwaniem przynęty z kruchego pyska okonia. Podobnie jest z pstrągiem - kij jest o akcji X-Fast, ale ugięcie ma semiparabolik, co pozwala utrzymać każdego szalejącego pstrąga w nurcie i nie ma tu mowy o pałowatości kija, mimo że kijek potrząsany w sklepie wygląda na sztywny. Natomiast akcja szybka pozwala błyskawicznie zaciąć rybę.
Z kijem mięsistym, uginającym się pod swoim ciężarem, przypominający krowi ogon zabawa z boleniem, sandaczem czy pstrągiem najczęściej nie uda się. Tylko doświadczony spinningista przy użyciu odpowiedniej przynęty potrafi coś tym złowić.

pozdrawiam

Firecarp
model może mieć 2 lbs?

Raczej to pomyłka przy opisie. Są kije o takich krzywych ugięcie i mniejszych ale nie w wędkach z takich firm. Niższe krzywe niż 2,75 w większości stosują w produkcji firmy specjalizujące się w produkcji wędek karpiowych. Zerknij np. na modele FreeSpirit. Dodam że potentatami w tego typu klimatach są anglicy.
Myślę... więc łowię...

darek1958
Witam Kolegów. Czy mógłby Ktoś z was wyrazić opinię na temat wędki karpiowej GRANDE CARP 3.90m 3.25Lbs firmy Mistrall? Może Ktoś z Was ma taką i podzieli się opinią. Chodzi mi a akcję tego kija i ogólne jej walory. Dodam że chodzi mi o 3 składy..

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się