Listopad 19 2018 12:18:44
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Żyłka Match
Cormoran
Witam Wink. Potrzebuję porad jak odtłuścić żyłkę do metody spławikowej. Zależy mi na tonięciu żyłki tak aby nie pływała na powierzchni. Słyszałem o sposobach nawinięcia poprzez płyn do mycia naczyń np. ludwik lub przez ziemniaka tylko czy te sposoby naprawdę działają ?. Ja od siebie znam metodę nawijania żyłki przy użyciu wiaderka z woda. Jeśli ktoś próbował tych sposobów lub zna też inne może się podzieli tą informacją ? Wink Z góry dzięki pozdrawiam Frown

Semi
Woda z Ludwikiem, bądź innym płynem do mycia naczyń skutecznie odtłuści żyłkę. Ja nawijam na kołowrotek przez szmatkę mocno nasączoną płynem, dotyczy to też żyłki już używanej, która przestała tonąć, przewijam po prostu ze szpulki na szpulkę przez szmatkę.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Grzesiek88
Są specjalne spreje do żyłek match, psikasz na szpulkę i już jest odtłuszczona.ouchSam takiego używam i jestem zadowolony cena takiego specyfiku to ok 15 zł i starcza spokojnie na cały sezonWink

Adam014
Według mnie nawijanie żyłki na kołowrotek przez szmatkę z płynem lub przez wrzucenie szpuli do pojemnika z wodą i płynem przy nawijaniu to sposób dobry na 2-3 wędkowania, bo potem żyłka i tak łapie bród i problem pojawia się na nowo. Ja mam, a raczej miałem (muszę sobie takie skombinować na ten sezon) zakręcane, szczelne pudełko od Apapu w nim właśnie najzwyklejszy ludwik i szmatkę w skrzynce. Na łowisku jak już wiem na jakiej odległości będę łowił to zarzucam zestaw jeszcze kilka metrów dalej i przy zwijaniu przeciągam żyłkę przez szmatkę porządnie namoczoną w płynie i mam na bieżąco żyłkę odtłuszczona i potem przy każdym rzucie przerzucam miejsce w którym łowie, szczytówkę wkładam do wody i ściągam zestaw w miejsce łowienia. Teraz przy szczytówce włożonej jeszcze do wody polecam zrobić krótki, energiczny ruch kijem do góry i żyłkę będziemy mieli na pewno wciśniętą pod wodęWink
PS: Początkujący co to jest za płyn, bo ja widziałem co najwyżej ale takie za minimum 30zl i więcej??
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Grzesiek88
Płyn firmy caiman kupuje w sklepie u znajomego za 14,50 reszty nazwy nie znam bo pisze na nim po rosyjsku nie mam w tej chwili w domu buteleczki bo bym zdjęcie zrobił,ale fajnie odtłuszcza jedno psiknięcie wystarcza na 2-3 godziny łowienia.A są i spreje po 40 zł widziałem sensasy i mavery ,ale to już drożyznaWinkDobrym sposobem tak jak napisałeś jest wciśnięcie żyłki pod powierzchnie energicznym szarpnięciemWink

Cormoran
Dziękuje za szybkie odpowiedzi Wink na pewno z tego skorzystam. Pozdrawiam Frown

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się