Maj 24 2018 17:49:47
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Trefny sprzęt
Exodus
Kiedyś kupiłem pare plecionek na przypony sztrzałowe. Wszystkie powyżej 25 kg wytrzymałości. Stała sie rzecz bardzo ciekawa, a mianowicie:
Po paru zarzutach plecionka pęka i co ciekawe strasznie szybko sie przeciera. Były to plecionki Dragon MILLENIUM. Może ja zakupiłem jakąs trefną serie?
U Was też się tak dzieje z plecionkami.
To samo mam z ciężarkami firmy dragon, przy 3 zakupionych ciężarków, odpadły krętliki Może miałem niefart przy zakupowanym towarze, ale postaram sie to pokazać osobie która mi to sprzedała.
images24.fotosik.pl/17/e328c1badb0c00bfm.jpg
Jak kupiliście coś trefnego można tutaj napisać, ale prosze o zdięcja Wink
Edytowane przez Exodus dnia 04-07-2007 20:31
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

barmsr
Jeśli chodzi o Dragona.Ja np.używam żyłki Team Dragon Ultra i nie mam do niej zastrzeżeń.Jednak rozmawiając ze sprzedawcą w sklepie wędkarskim dowiedziałem się,że w tym sklepie już nie kupię żyłek Dragona,ponieważ trafiały się trefne całe partie,które od razu można było wyrzucić do śmieci.

Rybcio
ExoWink Tak się składa że Ja też zakupiłem ten lipny produkt w którym także wyleciały mi krętliki.[mad] Po tym jak jeden straciłem w wodzie sprawdziłem następne i okazało się że następny bym też stracił.[tdown] Trzeci był w porządku.[ouch]
Jak tylko będe mógł wkleić zdięcia do fotosika to pokaże również ten wadliwy produkt.[tdown]
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Exodus
Dostał mi po ostatnich łowieniach jeszcze pare sztuk tych ciężarków. Więc załozyłem je w niedziele. Kiedy zarzucałem ciężarek się oderwał. Na łowiku gdzie łowie drugi brzeg znajduje się około 70 metrów odemnie. Ciężarek uderzył w przeciwległy brzeg. Nie będe tego komentował.

yoka_88
Witam ja używam plecionki Power Pro i jak narazie niemiałem takiej sytuacji, a mam ja juz od pół roku.[thumbsup] Trefnym towarem jednak okazała się żyłka mikado Dino ponieważ żyłka pękała przy rzucie koszyka na grunt. Myślałem że to tylko w jednym miejscu jakiś błąd był ale straciłem 3 koszykSad
Edytowane przez yoka_88 dnia 30-07-2007 20:19

Krystian Golon
Ja kupiłem w tamtym roku wędke na targu 3,5m i kiedy wziołem ją aby połapać na grunt wędka okazała się tandetą. Włożyłem do sprężyny zanętę, założyłem kukurydzę na chak wziołem zamach , a przy zażucie wędka POPROSTU Pękła[mad]
Nigdy już nic nie kupię na targu[mad][tdown]

Ostry
Krystian Golon napisał/a:
Ja kupiłem w tamtym roku wędke na targu 3,5m i kiedy wziołem ją aby połapać na grunt wędka okazała się tandetą. Włożyłem do sprężyny zanętę, założyłem kukurydzę na chak wziołem zamach , a przy zażucie wędka POPROSTU Pękła[mad]
Nigdy już nic nie kupię na targu[mad][tdown]

I TO SIĘ NAZYWA POPRAWNA POLSZCZYZNA!!!

Ostry
Co do plecionek Dragona, swoje zdanie wyrobiłem sobie 2 lata temu na hicie o nazwie Dragon Corsar. Po 3 wyjazdach na morze plecionka nadawała się do śmieci!!!

edwin
to chlopcy nie jestescie sami cieżarki trapera mialem tez takie same 100 gramowe wszystkie zostaly w wodzie a mnie na pamiatke pozostaly kretliki[tdown]

TomekSpin
Oj to fakt. Wszelkiego rodzaju akcesoria Dragona są według mnie ,,straszne,, Jesli chodzi o kołowrotki to pozostaje tylko chwalić, ale żyłki sa straszne[tdown] 0.25 nie wytrzymało holu 40 cm klenia?? i to delikatny hol. Myślałem że może przypadek, ale następna sobota mnie już upewniła. Nie kupię już więcej.

bandziorek69
Jeśli chodzi o haczyki to nie polecam firmy Kamatsu..... Łopatki sa tak źle zeszlifowane że przy wiązaniu żyłka po prostu rwie się na węźle.....
Próbowałem równierz zaopatrzyć się w gotowe przypony z haczykami....
Całkiem dobra sprawa, i tu równierz powtórka z rozrywki jaką jest zrywka haczyka.. ehh...... Według mnie dobrze spisuje się OWNER. haki i przypony są świetnej jakości
Pozdrawiam
........Bez wędki w ręku smutnie przemija
żywot każdego moczykija.........

Pike_
Powtarzam do znudzenia: plecionka PowerPro, żadna inna (chyba, że istnieje jeszcze lepsza, o której nie wiem).
Kupowanie tańszych plecionek, moim zdaniem, mija się z celem. Nic bym nie mówił, gdyby PowerPro kosztowała dwa razy tyle, co inne. O ile jednak jest ona droższa od tych, które w ogóle warto brać pod uwagę - o 15zł? Kamatsu Techron, Barkley Fireline i inne przyzwoitej jakości kosztują powyżej 80zł, a PowerPro ok. 100, a nie jest lepsza, tylko nieporównywalnie lepsza. Jej wadą jest to, że chyba żadnej innej plecionki tak często się nie podrabia, więc radzę kupować w dobrych sklepach, a broń boże nawet nie oglądać jakichś po 50 czy 60złWink. Pozdrawiam

Kamillo
Ja używam plecionki Jaxon 0,15 o wytrzymałości 16 kg i jestem zadowolony.

Kubel12
Witam, mnie też zdarzyło się kupić trefny towar.
Jakieś 3 tyg. temu poszedłem do sklepu wędkarskiego, kupić kołowrotek do spinningu.
Chciałem kupić Okume, ale sprzedawca namówił mnie do kupna kołowrotka Golden.
Mówił że to bardzo dobry kołowrotek i zapewniał mnie że jest bardzo wytrzymały i... oryginalny.
Wybrałem się na ryby, trzy żuty mam branie, czuje że ryba nie jest duża przyciągnąłem ją do brzegu zaczęła odjazd i w tym momencie odleciał kabłąk. To było zabawne rybę wyciągnąłem nawijając żyłkę na rękę. Był to okoń 27 cm.
Zaniosłem kołowrotek do sprzedawcy, on wypierał się tego że u niego zakupiłem ten kołowrotek, dopiero po okazaniu mu paragonu przestał się kłócić oddał pieniądze . Później kupiłem kołowrotek Okuma Sting Ray S330, oczywiście nie u tego pana.
Ten kołowrotek jest super.
Lubie szczupaczki!

lopezz
co do Jaxona zakupiłem latem 2 szpule jaxon crocodile czy coś takiego "spinning" jedna szpula jeszcze.. ale druga rwie sie w rekach 0,25 chyba. wytrzymują jako tako.. 2 węzły tylko!! a reszta sie rwie jak nitka.. nie polecamFrown

Pike_
Kamillo, jeśli na opakowaniu od plecionki 0.15mm jest napisane, że wytrzymuje 16kg, to nie jest zła plecionka lecz bardzo zła. Jeśli tak powiedział sprzedawca, to ja bym u niego nie kupił już nigdy i nicWink. Pozdrawiam

Kubel12
Ja używam plecionki Kongera 0,22 na żywca i nie narzekam.
Lubie szczupaczki!

Exodus
To jest temat trefny sprzęt Kubel12 więc Twój post leci do kosza. Czytaj co pisze w danym temacie.

Dziubek1993
Dzisiaj mój wujo kupił wędke na prezent dla kolegi. Byłem u niego zaraz jak przyjechał ze sklepu z tą wędką i chciałem ją obejrzec. kupił kij razem z kołowrotkiem za 100zł. Kupił taką tańszą bo to kolega z pracy i tego tamtego.Wędka teleskopowa kołowrotek 5 łożyskowy. Rozłożyl ja w pokoju i ją przeglądałem. nie chcący idac pukłem reką niezamocno w szczytówke i pękła. Ja zrezygnowany bo wsyd popsułem nie. Wujo bierze kawałek tej szczytówki i łamie ją jak zapałki. No i co tu zrobic?? Mówie choc do sklepu masz paragon reklamacja. No dobra jedziemy. Wujo mu mówi jak to się złamało i w ogole. Facet na tyle był dobry że wymienił. Ta szczytówka była nawet na ostatniej przelotce rurkowa. Gdy już tą drugą przywieżlismy już sie nie dotykałem do niej. Kolega dostał wędkę i był zadowolony. Tak to jest jak ktoś kto się nie zna kupuje sprzęt wędkarski bo sprzedawca wcisnie byle wszystko żeby zarobic.GrinGrin

Kamillo
Ale sprawdzałem na wadzie sprężynowej to wytrzymuje 13 kilo[ouch]

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się