Listopad 14 2018 12:54:15
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić klenia
Exodus
Wasze sposoby na tą rybe

Moze ja napisze swój ulubiony.Poprostu kupuje zwykły serek topiony i zakładam na haczyk, zwrócmy uwage by ser zbytnio sie nie nagrzewał w słoncu, bo szybko spada z haczyka. Głebokość na jaką spuszczam haczyk to maksymalnie metr i prowadze zawsze blisko brzegu, delikatnie wypuszczajac zyłkePfftPfft

Jeśli masz sposób na jakąs inna rybe napisz to w nowym temacie: Jak złowic......
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Labedziak
Ja musze szczerze powiedziec ze na Klenia sie specjalnie nie nastawiam,te,jakie zlapie to przypadkowe.
Raz tylko,a bylo to w styczniu 2001 przeczytalem w jakies gazecie wedkarskiej ze Klen dobrze bierze na Mielonke turystyczna.
Kupilem specjalnie puszke, i pojechalem nad rzeke.Jak na Styczen,nie bylo za zimno.Poskladalem wedke ze splawikiem,na haczyk zalozylem kostke 1 x 1 cm mielonki.I rzeczywiscie,po godzinie zlowilem Klenia,mial 48 cm,nie za duzy,ale przekonalem sie ze Klen bierze rzeczywiscie na ruzne przynety.Mialem jeszcze jedno branie,ale za puzno zacialem.

images2.fotosik.pl/75/4a943e2392203d90m.jpg

To Klen Ktöry zasmakowal w mielonce z puszki.Frown
Edytowane przez Labedziak dnia 30-05-2006 01:26
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

sedi
Może mało oryginalnie ale polecam wszystkim na duzego klenia czeresnie,na pograniczu nurtu w pół toni i najlepiej mala kotwiczka efekt powinien byc prawie murowany Wink To moja ulubiona metoda i powiem ze skuteczna no i niezawodny spining Smile
Pozdrawiam

Tybor
Przynety zwierzece, tzn konic polny, kłódka, waszka
i na przepływanke

:]
ONLY Narew

tomash90
A co ze spinningiem?? Napiszcie coś o przynętach na klenie i ich prowadzeniu.
Wędkarstwo moja pasją!

Rybcio
Przeczytając wasze propozycje na złapanie klenia trochę mnie zadziwiają.Grin
Dla mnie ta ryba zasługuje na większy szacunek a przez to że jest sprytnym obserwatorem,a sztuki powyżej 2kg są bardzo ciężkie do złapania. W stawie związkowym niedaleko mojego domu występowały także klenie-KLENIURY!Angry I powiem wam zęby o mało co nie straciłem na nich, używałem wszystkich moich i waszych przynęt, żyłeczek cieniutkich, spławików z gałązek a po to żeby połapać jedynie klonki takie do 40cm.Sad
Dużym problemem było to że mniejsze klonki przeważały ilościowo i może przez to te duże nie mogły się dopchać do mojej zakąski,aż do pewnego czasu kiedy to zastosowałem TRUSKAWKĘ.ShockCool
Stosowałem ją na Rabie,Dunajcu,Popradzie i na stawach a efekty były takie że im większą zakładałem truskawe tym duży był kleń.Wink
Największego złapałem na Popradzie w Piwnicznej ZdrójFrown miał prawie 60cm.Shock
Do mojej przepływanki dodam to że odległość ołowiu od truskawki wynosiła do 70cm a przez to myśle żę przynęta przenosi się swobodnie i ryby są mniej podejżliwe.Pfft
Patrz uważnie branie jest żeczywiście szybkie i agresywne.Grin

Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

marec-ki
No tak ... na klenia są różne metody i przynęty, ale nikt nie napisał gdzie on przebywa,więc ... Wink kleń najchętniej przebywa w wodach o szybkim nurcie i dnie żwirowatym, pod różnymi kaskadami czy w miejscach sztucznych zawirowań wody(?). Lubi przebywać pod osłoną gałęzi, drzew, korzeni, krzewów, pod upustami i młynami. Jest bardzo płochliwy. Żeruje na różnych poziomach. Wiosną lubi wygrzewać się w słońcu pod powierzchnią wody. Latem szuka głównie ożywczego nurtu. Jesienią schodzi na głębokie wody. Jest wszystkożerny. Odżywia się owadami, żabami, pijawkami no i rzecz jasna przeróżnymi owocami: wiśnia, czereśnia. czerwona porzeczka ... Wink Opis zaczerpnąłem z pewnej broszurki, sam o łowieniu na rzece wiem mało bo nigdy nie łowiełem Smile dopiero w tamtym roku byłem i mi sie spodobało i teraz sie chcę nastawić głównie na rzekę Wink PS łowił ktoś kiedyś na Wkrze ??

Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
wojtex
ja na klenie poluje wiosna. nece grochem wybraną miejscówke ( najlepiej za jakąś przeszkodą np. zatopionym krzakiem) groch stosuje także jako przynęte. zestaw prosty: lekka gruntówka. rzuczam zestaw po brzeg ( najlepsze wyniki są przy brzybrzeżnej roslinności). przycichym zachowaniu i odrobinie szcześcia mozna złowić piękne okazy. ten sposób sprawdza mi sie na moim łowisku (rzeka Barycz)

GrzesiuS
klenia łowie na skórę z chleba - spada szybko - starcza górna na 2 rzuty ale mi jakoś najlepiej na to idzie - oczywiście z wszystkimi wczesniejszymi przynetami i metodami sie zgadzam bo to straszliwy wszystkożerca - choć i tak dosyć płochliwy.
Co prawda takie klenie jak napisał Rybcio - prawie 60cm to mi się nie śniły to obstawiam na mój chlebuś od kwietnia do pazdziernika....Frown

TomekSpin
No to zaczynamy Grin Jeśli chcesz połapać klenia to uzbroić się trzeba w duuuuuuży zapas nerwów. Jest to moja czołowa rybka i maniakalnie za nią biegam jak mam tylko czas. Gdzie: rzeka mocny nurt zastoiska, przelewy, pod krzaczkiem i tam gdzie cień. Z własnych obserwacji wiem że klenie lubią gdy im coś z boku do wody ,, zagląda ,, czyli jakaś gałązka kępa oberwana z brzegu. Jest to 100% miejsce na tego sqrczybyka. Nigdy na miękkim podłożu. Najlepsze miejsce to takie gdzie ostry nurt wali obok spokojniejszej wody jakieś małe zastoisko obok nurtu. tam zawsze stoi coś ciekawego. Na co ?? NA WSZYSTKO!! Dosłownie na wszystko co masz pod ręką nawet na steropian. Nie żartuję !! Ja łowię je na wiosne na chleb nasączony przecierem z wiśni z kompotu. Po jednym rzucie zmiana ale efekty że hoho. Dobra jest pijawka ale za często walą okonie i się zarzerają. Szkoda. Potem to już tylko kuku wanilla i reszta arsenału dennego. Ale za dużo do tego startuje drobnych sztuk. Ja szukam poza zimą i wiosną klenia tylko ze spiningiem. Wobki od 0,5 cm do 3cm małe?? Tak ale takie są najlepsze. Naprawdę rewelacją są gembale. Nie mam nic poza nimi w pudełku ( nie licząc moich potworów ). Jak zbierają z wierzchu super sprawa wiróweczka light jakaś i jazda. Piękne ataki. Kolega łowi na red tagi muchówką, ale 10 - 25 cm. Się rozpisałem Grin No cóż kleń jest wspaniały. Aha chcesz dużego klenia?? Na kolana i po cichutku bardzo. Wiem z doświadczenia to on zobaczy Cię wcześniejFrown Powodzenia.

dziasza
TomekSpin widze ze znasz sie na rzeczy ja dopiero od tego roku poluje na te wspaniale ryby nie ma jakis oszalamiajacych efektow ale o klenia u mnie bardzo trudno wiec wstydzic sie nie moge lapiac na spinn 15 cm kleniki Smile baaardzo dobre sa 1,5 cm wobki bonito naprawde super przyneta rzucam za pas nurtu i pooooowoooooliiii baaaardzooo pooowoooolutku sciagam, dobre sa tez obrotoweczki kongera. ostatnio uratowaly mnie male 'koguty' tylko na bardzo lekkiej glowce 1,5-2 g pozdro

TomekSpin
Każdy kleń jest śliczny nawet taki 10 cm. Spróbuj na horneta złotego z czarnym i zwijaj normalnie nie wolno ale też nie tak żeby Ci wobek wariował. Wtedy wjedz takim za kamien czy jakiś inny ,,cień,, A poczujesz 40cm kleniowego szczęścia na kiju. Wolne prowadzenie strasznie nęci drobne klenie a Staruchy są ostrożne. W szybciej śmigające wobki walą chętniej. Powodzenia.

okoniolowca
A ja zakladam na haczyk chlebek a chlebek mocze w soku od kukurydzy brania mialem w Polsce i mam tez tutaj Wink warto sprobowac ale wszystko zalezy od lowiska Wink

Rybcio
Wczoraj na rybkach na stawie salinarnym zauważyłem że miejsce w którym często albo nawet cały czas stały klenie, znowu jest dostępnym miejscem do łowienia[ouch]Wcześwniej nie było z powodu występowania gestej roślinności.Smile
Nie tak dawno kolega po fachu wyciągnął nieopodal tego miejsca klonka na groszek konserwowyFrownJaFrown może jeszcze jutro, spróbuje jakiegoś dziabnąć na czeresienkę z kompotuWink
images28.fotosik.pl/65/9959736d81564c6am.jpg

Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

slice
Ja klenia łowie rzadko a jeśli już to łowie na spining używając mikrusków,lub z gruntu na wisienke,jako łowiska wybieram miejsca o średno szybkim nurcie i o bogatej szacie roślinnejFrown

nemo309
Tomek Spin napisał Św. Prawdę - "No cóż, kleń jest wspaniały. Aha chcesz dużego klenia?? Na kolana i po cichutku bardzo. Wiem z doświadczenia to on zobaczy Cię wcześniej."
Nie tylko po cichutku ale wskazana również czapka niewidka. Nie podchodzimy do klenia z prądem a pod prąd. Jeżeli łowimy z brzegu to faktycznie czasami wskazane jest podpełznąć lub skulony cichutko podejść na łowisko. Zarzucanie przynęty lepsze jest "spod siebie" ewentualnie "boczny" rzut - chodzi o delikatne naturalne chlapnięcie przynęty w wodę - często miałem natychmiastowy atak klenia, bez opadu przynęty. Nie od strony słońca, najlepiej łowić indywidualnie bez nadmiernego towarzystwa innych wędkarzy bo pobawimy się z rybią drobnicą -stare doświadczone spłyną w inne miejsce lub przeczekają najazd "czereśniaków".
Nawet ukłuty stary kleń nie zejdzie z łowiska jeżeli tylko nie spłoszy go hałas lub niespodziewane gwałtowne ruchy wędkarza.
Kleń jest prawie wszystkożerny:
ogonek rybki - duże klenie
mała żabka /byle nie chronione gatunki/
konik polny
pijawka
ślimaki /są pod łopianami i na łopianach wzdłuż brzegów rzek
rosówka, dendrobena
czereśnia - nawet twardsze kompotówki
wiśnia - nawet twardsze kompotówki
mirabelka
chleb /skórka/
truskawka
kukurydza
Kolega łowił z efektami, na ciasta z zapachami owoców.

blis14
ja może będę trochę nietypowy ale klenie łowie na pęczak na przystawkę.[ouch] a na spining na malutkie obrotówki

wojti80
witam
klenie lowie przede wzystkim z gruntu, stawiam dwie wędki aby ich sczytówki nie wystawaly nad lustro wody, na jednej z nich zakładam zawsze kukurydze na drugiej jakies miesko-białe lub czerwone robale,male żywczyki(malutkie uklejki lub slonecznice). do wody wrzucam garśc ziaren kukurydzy z puchy tak żeby dopłynęla do domniemanego stanowiska kleni z kilku minutowym opóźnieniem wpływa wtedy wg mnie nie cała na raz tylko sukcesywnie pojawiaja pojedyńcze sie ziarenka w łowisku co powoduje że kleniki intensywnie zaczynają ich szukać. w trakcie lowienia raz na jakiś czas strzelam po kilka ziaren procą .zestaw mam bardzo prosty- przelotowy ciężarek (płaski by trzymał sie dna)żyłka głóna wg mnie nie ma znazenia licz sie grubość i długość przyponu . przypon góra 0,12 i długość min metr. Najwięcej kleni łowiłem na przełomie zimy i wiosny. najwiecej brań mam na kukurydze(w tym mój najwiekszy 64 cm (nie mam fotySad) lecz jeżeli chodzi o jakość polowu to zywczyk przynosi dużo większe ryby. Klenie łowie wtedy gdy jestem sam,nie udało mi sie złowić klenia większego niż 50 cm jeśli byłem na lowisku z kimś, cisza przede wszystkim. Pewnie ameryki nie odkrylem ale tak właśnie łowie swoje kleniki na rzece Pasłęce powyżej Braniewa.
[img]http://images33.fotosik.pl/60/70db37535e99a924m.jpg[/img] is not a valid Image.

wodniak
Witam. Exodus narobił mi smaka na klenia ... Wink a że jest zima ... środek zimy chociaż tam na południu Polski to jakby wiosna u mnie na wschodzie jest śnieg i troszkę ponad 0 stopni. Rzeka to Narew, nie tak duża i piękna jak w okolicach Pułtuska ale ponoć obfita w rybkę Wink na co łowić ?? jeżeli chodzi o spining bo spławikówka i fedder w domu dalekooo Smile
A o to najmniejsze obrotóweczki jakie mam:
images34.fotosik.pl/104/a480b7fe228a29e8m.jpg
Edytowane przez wodniak dnia 11-01-2008 19:33
LIN - to jest to co Tygryski lubią łowić najbardziej Wink

Exodus
Myśle, że zawsze warto spróbować. Jesli chodzi o obrotówki, to zazwyczaj prowadze je bardzo wolno, by pracowały bliżej dna. Klęn lubi te czerwone kolory, więc pewnie bym się pobawił tymi czerwonymi obrotówkami. Wink

Ps.
Kiedys kupiłem takie jak masz Ty i wszystkie pomalowałem na różne kolory Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się