Grudzień 22 2014 17:57:19
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Jak oceniasz sezon wędkarski 2014 ?

Bardzo dobrze
Bardzo dobrze
14% [4 głosów]

Dobrze
Dobrze
52% [15 głosów]

Słabo
Słabo
28% [8 głosów]

Tragicznie
Tragicznie
0% [0 głosów]

Nie wędkowałem w tym roku
Nie wędkowałem w tym roku
7% [2 głosów]

Ogółem głosów: 29
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 30/11/2014 19:09

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić klenia
Pawel4
No nie wiem. Wg. mnie 0.12 to chyba za cienka. Zależy jeszcze jaką ma wytrzymałość no i jakiej wielkości mniej więcej będziesz te klenie łowił ale kleń to waleczna i silna ryba Wink
Edytowane przez Pawel4 dnia 27-12-2008 17:58

Adam014
Ja na klenia nastawiam się szczególnie wczesną wiosną, kiedy jest jeszcze dosyć chłodno i pochmurno. Na rybę tę poluję z rana, ponieważ z moich obserwacji wynika iż wtedy najlepiej żerują. Klenie łapię w rzece na niedużym gruncie, blisko od brzegu najczęściej przy jakiś krzakach, zaroślach i przewalonych drzewach. Wydaje mi się, że są to najlepsze miejsca gdzie można złapać tą rybkę.Klenie łapię metodą gruntową z dosyć lekkim zestawem.Nęcić nie nęcę obficie z racji wczesnej pory roku i ryba zaczyna się dopiero ożywiać.Jako przynętę stosuję najczęściej czerwone kopane robaki.Wink
P.S. Na wiosnę muszę popróbować ze styropianem i serkiem topionym.[ouch]
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

kolamilan
tzn ze styropianem to jak?? a wczesna wiosną lapiesz to w jakich miesiacach ??

Goran
Ja klenie łowię raczej na spinning w lecie i wiosną głównie na woblery i obrotówki. Zimą nie zdarzyło mi się złapac klenia więc nie wiem.
Pozdrawiam Patryk.

Wyznaję zasadę : Catch and Set Free (złap i zwróć wolność). Sprzedam komara w super stanie !!

kolamilan
Teraz już kleników nie połapie,nawet nie spróbuje.
Rzeka zamarzła i tylko czekać na odtajanie rzeczki.
Nie wiecie jak kleń już zeruje w marcu czy lutym ?
Edytowane przez Labedziak dnia 04-01-2009 23:38

Goran
Ja w tamtym roku na wakacjach łowiłem klenie pod mostem w mojej miejscowości na obrotówki i wcale te obrotówki nie muszą byc małe ja złapałem 33 cm klenia na obrotówkę nr 3 ( muszę przyznac nie mogłem się nadziwic, bardziej zaskoczyło mnie że później nastąpiło branie okonia niewiele większego od skrzydełka wirówki) rozgadałem się - nie do końca na temat.
Klenie łapałem raczej na obrotówki jak już wyżej powiedziałem, ale i jako przyłów na czerwone robaki. Czasami jednak na Wiśle zdarzało mi się łazic ze spławikiem i łapac je na czerwone robaki sleep. Jeśli chodzi o spinning mam zamiar na wiosnę pochodzic za kleniem z woblerkami.
Pozdrawiam Patryk.

Wyznaję zasadę : Catch and Set Free (złap i zwróć wolność). Sprzedam komara w super stanie !!

Fendt
Ja wybierając się na rybki a dokladnie na klenia przeważnie biorę wątrobę , wiśnię , czereśnię oraz pare koników polnych .
Muj najwiękrzy kleń mial prawie 50 cm , Shock a zlowiony został na dużą wiśnię . Zabralem się kiedyś z wujkiem na rybki i ja łapalem na pinkę ( złowiłem pare cert i brzankę ) , a on zażucil na wątrobę tak okolo 2x2cm i po ok. 50 min bylo branie i wtedy złapal dosc ładnego klenia któru miał ponad 65cm ShockCool

kolamilan
ojj to piękny kleń tylko właśnie chodzi mi o to że w porze letniej jest łatwiej złapać klenia a mnie etraz chodzi np. o luty , marzec w taka pore napewno słabo kleń skusi sie na wątrobke czy na wisnie lu czeresnie o ktora będzie i tak cięzkoSmile)

Bruxa
Witam. Ja za kleniami cały rok biegam z woblerkami. A teraz faktycznie jak zejdzie lód to można z gruntu go poszukać. Przynęty roślinne czyli groch, kukurydza, gruba przenica, łubin itp. Do zwierzęcych zaraz podejdzie okonek, kiełb itp ( pamiętajcie że rybki teraz troszkę ospałe są ) . Przynęta roślinna jest selektywna i bardzo dobrze wabi klenie. Teraz kleń stoi blisko swoich letnich miejsc ale w spokojnej strefie wody. Najlepsze efekty miałem zawsze w słoneczne ciepłe dni po pierwszych zejściach lodu. Jeszcze jest zimna woda ale jak tylko przyjdzie marzec i będzie ładnie odrazu zabieram się za woblerki ( 1-3,5 cm )

Bruxa
Z czystej ciekawości jaki panowie groch ( gatunek ) stosujecie na klenia?? i jaka kukurydzę?? gotowana czy z puszki?? z dodatkiem podczas gotowania czy bez?? Pozdrawiam Bruxa.

kolamilan
Ja wędkuje ładne klenie na kukurydze z puszki wrzuce garśc kukurydzy i czekam do 20-30 minut jak jest to branie nastepuje nawet po 5 minutach ten wiekszy jest ostrożniejszy i trzeba nie raz poczekać. Nic nie bierze zmieniam miejsce i tak sobie przejde kilka hm rzeki uwielbiam chodzić za kleniem. lepsze efekty nastepują bynajmiej w moim przypadku jak sie go wczesniej znęci kukurydzą wtedy podrzucic kilka ziaren kukurydzy i nie raz jest tak ze w jednym miejscy wyciagnie sie kilka kleni. Pozdrawiam

Gizmoon
szczupek napisał/a:
Zabralem się kiedyś z wujkiem na rybki i ja łapalem na pinkę ( złowiłem pare cert i brzankę ) , a on zażucil na wątrobę tak okolo 2x2cm i po ok. 50 min bylo branie i wtedy złapal dosc ładnego klenia któru miał ponad 65cm ShockCool

No to nieźle biorąc pod uwagę fakt że rekord polski to 63cm
Co masz zrobić dzisiaj, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni na ryby Wink

NIE ŚMIEĆ NAD WODĄ! I nie tylko!

Fendt
Z tego co wujek mi opowiadał to zimom klenie łapał na wątrobe , wycinał z niej kostki takie na 2x2cm .
niewiem jak to sie sprawdza ale mówił że dość duże były po 50-60cm .
Edytowane przez Fendt dnia 28-02-2009 17:33

pawjan
Moj znajomy zima łowi ładne klenie na chleb ale słyszałem tez ze duzo ludzi łowi klenie na mielonke.
Ja przez lato łowie na wisnie, konika polnego, male uklejki albo białego robaka.
Oczywiscie na spławik i łowie ładne klenie 45-53 cm
Edytowane przez pawjan dnia 28-02-2009 21:04

kolamilan
Bruxa- co do grochu to jeszcze na klenia nie próbowałem

Mszadlak
Witam. Tak sobie czytam te sposoby i w tym sezonie zapoluje na klenia. Spróbuje niektórych metod, a zwłaszcza na spining. I tu moje pytanie: ja prawidłowo powino prowadzić się woblerka imitującego chrabąszcza?

Bruxa
Jeżeli chcesz łowić smużakiem ( chrząszczem ) to najlepiej gdy zauważysz klenie zbierajace. Puszczasz taki woblerek i szczytówką ,,grasz,, nim tak żeby co jakiś czas zasmużył, drgał i będzie dobrze. Możesz tez dociążyć takiego chrząszcza ( gdy nie zbierają ) i grać nim głębiej. Ale ile sytuacji tyle kombinacji Pfft Pozdrawiam Bruxa.

okoniolowca
Wszystko ok poza wędziskiem na takim to prawie w ogolę nie poczujesz walczącego klenia, holujesz go jak na kiju od szczotki. O wiele lżejszy spinning i będzie git. Wink
Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

Grzesiek
Latem super efektowne brania zapewniają małe woblerki smużące powierzchnię wody. Nie wykluczał bym -zwłaszcza póki wiosna- miękkich przynęt, małych żabek, twisterków, worm'ów (robaków, pijawek). Na obrotki łowię najrzadziej, ale to żaden wyznacznik, bo najmniej lubię na nie łowić i często wychodzą mi do nich niechciane szczupaczki. Podobnie jak do większych woblerów, na które zwłaszcza późnym latem i jesienią niektórzy łowią klenie. Na jesień proponuję 3-5-centymetrowe ripperki. Zimą raczej nie łowię.

Kijek delikatniejszy, owszem jak najbardziej, ale powiedz po co "trzymak" przy kleniowaniu? Wink
Jeśli uznajesz za małe 40cm klenie
chciałem się również pochwalić swoim pierwszym nie dużym kleniem mianowicie 40 cm

to zależnie od łowiska uważam, że żyłka może być potrzebna mocniejsza, np: 0,20mm. Sam zweryfikujesz na łowisku, kiedy już zaczniesz prowokować te grube sztuki Wink

40staka uważam za ładną rybkę tego gatunku Cool
Pozdrawiam, Grzesiek
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

Pippo
Kij jest sztywny a ryba lekka i wtedy łatwo żeby ryba się spieła ponieważ szczytówka nie będzie zbyt wygięta a wogóle ciężko będzie wyczuć branie
Lin - słodkowodne MiniGame Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się