Maj 22 2018 02:16:13
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić klenia
Exodus
Do tego miejsca temat wyczyściłem z wszystkich postów nie na temat. Przypominam że temat jest o tym jak złowić klenia.

Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

dominik15
Mam małą prośbę... Oceńcie czy dobrze interpretuje miejscówki kleni: [img]http://images39.fotosik.pl/119/6b7da35f44655765m.jpg[/img] is not a valid Image. Dno piaszczyste. Moja maleńka rzeczka MrogaPfft
Edytowane przez Labedziak dnia 12-05-2009 09:45

kolamilan
Jeżeli występuje tam kleń i jest go troszkę sporo, to gwarantuje że na pewno będzie tam stał i to nie jeden..

Exodus
Co można dowiedzieć się po zdjęciu, chyba tylko tego, że ładne miejsce. By móc sprawdzić co tam zyje trza się schować w tej kępie roslin i obserwować wode .
Tylko w taki sposób się dowiesz czy tam jest kleń.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

kolamilan
Dobrym sposobem jest też rzucenie konika polnego ale oczywiście o tej porze jeszcze ich nie ma...

vectra1998
Ja bym spróbowałem, póki nie ma wiśni ani innych owoców, założyć na małą kotwiczkę kawałek chleba i wio z prądem wody Smile, ewentualnie gdybyś znalazł to jakiegoś latającego stworkaWink
nie ważne czym łowisz, ważne jak łowisz!

Nie mam 13 lat !!! Chociaż bym chciał mieć Wink

AmurTeamWołowice

dominik15
Ja chciałem spróbować na woblerka... Mam teraz zamiar zrobić kilka żuczków itp. i popróbować. Co myślicie o tym sprzęcie na klenia:
-Wędka Konger Carbomaxx Spin 2,70 25-5 gram wyrzutu, akcja szybka
-Kołowrotek (duży młynPfft) Konger Primax 640 RD
-Żyłka Shimano Beast Master Line 0.16 mm
-Przynęty: Salmo Tiny x 2, kilka obrotówek Mepps i Efezet (DAM) i 1 Dragona. Mam zamiar kupić kilka longów mepps'a i mini cykadki.
-Okulary polaryzacyjne Xtreme (w drodze-z allegro Pfft).
Co wy na to, polećcie jakieś przynęty itp.
Edytowane przez dominik15 dnia 13-05-2009 13:51

max30
Witam
byłem dziś na swoiej niejscówce iprubowałem wszystkiego oprucz spiningu i nic ani jednego brania klonka ,
mam pytanie jakich woblerków używacie na tego cwaniaczka
ja łowię na salmo i mam najczęściej brania jak tylko wobler wpadnie do wody z powieżchni zacięcie i jest mój .
dziś łowiłem na truskawkę wiśnię chlebek, kuku białe i czerwone ,
może to wina deszczu , nic a nic nie pukneło
pozdrobeer

Grzesiek
Przede wszystkim się nie zrażaj. Parę dni temu mogłem popatrzeć sobie na piękne stado kleni od 25-45cm i na patrzeniu się niestety skończyło. One mnie dobrze widziały, nie płoszyły się, ale na zaczepki nie reagowały. Próbowałem na małe smużące woblery, małe blaszki i mini-gumki imitujące robaki, pijawki, czy żabki. I nic Wink
A jakich salmo używasz na klenie? Może warto zmniejszyć, albo właśnie zwiększyć kaliber? U siebie zauważyłem, że moment wpadnięcia przynęty do wody, przywabia te mniejsze klenie. Te większe jakby nauczyły się rozróżniać co do wody wpada Wink
Trzeba się skradać, maskować, próbować różnych rzeczy i być upartym.
Chociaż jeśli na przynęty naturalne nie brały, to pewnie na spinn łatwiej nie będzie. A jaki miałeś zestaw, jaką metodą łowiłeś?

PS Postaraj się pisać zdania od wielkiej litery i rób mniej błędów Pfft

Pozdro
Grzesiek
Edytowane przez Grzesiek dnia 23-05-2009 22:54
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

max30
hornet tiny minowFrown

Grzesiek
Ja też lubię Tiny Wink Ale łowiłem na kilka lepszych kleniowych woblerków. Czasem potrafią też uderzyć w kawał woblera, nie tylko w małe bączki. Hornety lubię ciemne. Na minnow'y docelowo kleni nie łowię.

A o zestaw jaki używałeś, to pytałem do tych owocków, robaków i chleba. Może coś w zestawie było nie tak i dlatego nie brały? Opisz jakie żyłki, przypony, haczyki były we wodze. Wink
Edytowane przez Grzesiek dnia 24-05-2009 00:25
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

dominik15
Ja ostatnio zamiast kleni łowię okonie;p Może dziś po południu skoczę nad Mrogę za klonkami. Dobre są Mepssy 0 i 00, na te większe już ciężej chyba że na rzece typu Warta i Wisła w których klenia jest od zatrzęsienia.

max30
Witam
dziś kupiłem dwa wobki tiny jednego urwałem ,ale co tam dwa klonkin padły na jednego ,góra czarna ,środek granat ,brzusio sreberko ,super ten tiny chociarz go nurwałem ,jutro pędzę z rana do sklepiku po nowego i jeszcze panowie kleniki są w trakcie tarła na mojej rzeccze może ktoś wie kiedy zaczną normalnie brać ,
pozdrawiam max
Frown

dominik15
Ja już nie wiem od dłuższego czasu żadnego klenia nie złowiłem;( Próbuje cały czas i obrotówką, i woblerem, stosuje się do wszystkich rad, ale i tak jestem lama;( Nie wiem może za głupi jestem na tą rybkę-hElP!

dominik15
Nie mogę przechytrzyć tej rybki od dłuższego czasu-chyba dam sobie luz z nią.... Pomocy!!!;(
Edytowane przez dominik15 dnia 31-05-2009 15:31

dominik15
Witam, ostatnio przestałem chodzić za klonkiem-poławiam teraz szczupaki. Zraziłem się trochę bo mroga jest pełna zaczepów i straciłem już na niej 3 meppsy-każdy chyba wie z jakimi stratami pieniężnymi się to wiąże. Żyłka na moją rzekę jest co najmniej nie odpowiednia. Mam teraz zamiar zakupić plecionkę 0.10 i dowiązywać do niej przypon z żyłki 0.16 czarnej, którą dostałem za darmo od sprzedawcy-żyłka bardzo słabo rozciągliwa i ciemna co na moją rzeczkę wydaje mi się będzie strzałem w 10. W kryształowej wodzie było ciężko ją zauważy. W Mrodze woda jest taka sobieWink. Żyłka którą otrzymałem jest bardzo wytrzymała-niby 2,75 kg a ja utrzymałem na niej 3 kg. Co myślicie o tym rozwiązaniu?
Edytowane przez dominik15 dnia 10-06-2009 19:20

marec-ki
Dziś będąc nad Wkrą nastawiałem się na klenia. Niestety żadnego nie było mi dane złowić, ale składając już sprzęt coś zauważyłem. Po prawej stronie mojego stanowiska był zatopiony pień drzewa i za pieniem było jakieś 1,5m wody. Patrzę a pokazały się tam 3 klenie. Wziąłem skórkę od chleba i oskubałem małe kawałki wrzucając po jednym do wody. Te cwaniaki (klenie) czuły gdzie spadł kawałek chleba i kierowały się w tą stronę, ale nie zbierały chleba z powierzchni. Wrzuciłem kulkę chleba która pomału tonęła i zjadły ją. Rozwinąłem wędkę założyłem kulkę chleba jak wcześniej i do wody. Wszystkie trzy ją zauważyły i momentalnie podpłynęły do niej już prawie miał jeden kleń ją w buzi ale szybko odpłynął. Tak samo było za drugim rzutem a potem to już tylko na odległości 30cm odprowadzały ją wzrokiem. Gdy tylko wrzuciłem kulkę samą to momentalnie ją połknęły. Dwa wnioski mi się narzuciły

1. Kleń nie jest zbyt płochliwy, bo stałem w odległości 10 metrów od nich i nie bały się mnie, ale jest -> pkt.2
2. Ostrożny. Mając kulkę chleba tuż przy nosie zauważył, że coś jest nie tak (haczyk 10, przypon 0,12).

Wydaje mi się, że długi przypon to chyba podstawa przy łowieniu kleni.
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Rybcio
Masz rację z tym długim przyponem, Ja gdy polowałem na te cwaniaki stosowałem baaaaaardzo długie przypony, uciekałem także daleko z ołowikiem, a i o spławiczku nie wspomnęFrown
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Marcin130790
Ja najczęściej łowie klenie na wiśnie z gruntu. W rzece na której łowie to najlepszy sposób. Gdy nie ma wiśni to na kukurydzę, choć na nią biorą trochę mniejsze. Kiedyś próbowałem na woblery, imitacje robaczków, jednak bezskutecznie. Słyszałem też że klenie są czułe na zmiany ciśnienia, fazy księżyca, więc może z tąd ten irytujący brak brań nawet w miejscach gdzie widzimy ich cale chmary...

milanoooo
Panowie i Panie, nie orientujecie się może czy klenik pomału sie rusza ?? Miał już może ktoś z was kontakt z tą rybką w tym roku ?? Pozdrawiam

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się