Listopad 12 2018 18:49:38
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić klenia
GolasDGL
W niedziele tydzień temu kolega, podczas wspólnej zasiadki, złapał klenika +/- 30cm

wedkarz2309
milanoooo napisał(a):

Panowie i Panie, nie orientujecie się może czy klenik pomału sie rusza ?? Miał już może ktoś z was kontakt z tą rybką w tym roku ?? Pozdrawiam

Być może w piątek wyskoczę ze spinem za kleniem, więc dam znać, czy coś się działoWink
Ale klenia możesz złowić praktycznie o każdej porze rokuWink
W połowie marca, będąc nad Odrą, zagadałem do jednego z wędkarzy i miał w siatce klenia 45 cm.

milanoooo
Wedkarz2309- zgadza się o każdej porze, ale mnie już chodzi o tą pewniejszą pore, gdzie klenik zaczyna lepszy żer i można iść na relaksującą zasiadke spławikową. Będę bardzo wdzięczny jak zdasz relację. I oczywiście życze "połamania"
GolasDGL- grunt?spin?czy spławik ? Oczywiście jak można wiedziec ?

GolasDGL
milanoooo - zasiadka z feederami i na kukurydzę skubnął na pograniczu nurtu i spokojnej wody Wink

milanoooo
GolasDGL- no tu już bardziej mnie satysfakcjonuje. Dzięki wielkie za info. Pozdrawiam

GolasDGL
milanoooo - nie ma za co, życzę połamania Wink

BartosH
Kleń bierze nawet spod loduWink, ale na dobre żerowanie możliwe, że trzeba jeszcze będzie zaczekać. Jazie już się ruszyły, myślę że z 2 tygodnie i klenie zaczną dobrze żreć.Wink
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

milanoooo
Oby żarły, bo w tamtym roku późno ruszyły.
Edytowane przez bobo160 dnia 03-04-2012 18:59

andbaja
Słyszałem kiedyś, że prawdziwym killerem na klenie są koniki polne. Osobiście nie próbowałem - może w tym sezonie spróbuje ( o ile uda mi się upolować koniki) Wink. Ja swojego największego klenia (około 50 cm) złowiłem na wątróbkę z kurczaka.

Semi
Klenie zbierają z powierzchni wody różne robactwo. Kiedyś łowiliśmy je z braćmi na przepływankę bez spławika właśnie na koniki polne i chrabąszcze majowe. Nie były to duże sztuki w granicach 20-30 cm, ale ja też wtedy za duży nie byłem. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się