Maj 21 2018 20:22:48
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Trimaran zanętowy- budowa.
witton12
stan2010 Gratulacje ouch - ładny projekt.
Zrób jeszcze filmik przy pełnym obciążeniu na dużej fali.

stan2010
Dziękuję witton12 Wink
Na razie nie mam nic złożonego, i jak napisałem na OLX, dopiero na przełomie listopad/grudzień będą następne składaki. Dzisiaj wróciłem ze stoczni po 22:00, bo robię nową formę na płytę konstrukcyjną. Będzie ciut sztywniejsza, trochę lżejsza i łatwiejszy montaż całości. Czapkę też nieco modyfikuję. Jeszcze foremki na pokrywy luków, a zwłaszcza na główny kadłub, żeby było łatwiej zamontować elektronikę RC i było miejsce na FPV /bo z tego nie zrezygnuję/ Wink. Wszystko jest tak i tak schowane pod czapką.
W trimaranie klapy zbiorników zanętowych są ~7cm nad wodą. Po otworzeniu dolne krawędzie mają ~3cm do powierzchni wody. Obciążenie 1,5kg zwiększa zanurzenie o ~1cm, więc dla 3kg woda będzie minimum 4cm poniżej zbiorników zanętowych. Zależało mi na suchych zbiornikach. Jeżeli komuś będzie zależało na łódce na Pacyfik, to zamiast napędu ECO dostanie GT kosztem czasu pływania.
Na ciężkie warunki planuję katamaran 2xGT z lipolami, chociaż może wystarczy 2xECO ??
Edytowane przez stan2010 dnia 26-09-2016 23:53
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Muszę jednak uściślić, co z tą płytą konstrukcyjną, żeby nie było, że w dwóch pierwszych 'Bełt_Botach' jest ona skopana. Otóż, ten element jest aż za mocny do konstrukcji tej wielkości. Problem jest w skopanej formie, a nie w wyklejce. Wyjęcie elementu ze 'starej' formy graniczyło z cudem z powodu błędów w pochyleniu ścianek formy. Nowa płyta konstrukcyjna będzie grubsza o 3mm, czyli automatycznie sztywniejsza i w związku z tym nie będzie potrzebne wzmocnienie przednie /dlatego lżejsza bez jednej rurki i mniej żywicy/, natomiast tylne będzie schowane w płytę. A z tego powodu będzie łatwiej zamocować rączkę trzymającą jednocześnie czapkę.
Same plusy ze skopania pierwszej formy hahaha

CDN Wink
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Przespałem się trochę z tematem i....
Wynalazek powstał w PL, więc ostatecznie zwie się "Czapla" Wink.
Przypadek z zielskiem wymusił ochronę śruby podobną do tej w 'pancerniku'. UFO palibrzucha ma takiego cusia i się przebił ouch. Dostanie więcej świateł, a szperacz w rozszerzonej opcji disa. Świateł nie będzie tyle, co na wycieczkowcu w Sylwestra na Karaibach, ale....

I inne spojrzenie na pierwsze pływanie

CDN Wink
Edytowane przez Labedziak dnia 17-08-2017 17:32
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

palibrzuch

Widok z mojego ufo na czaplę
Edytowane przez Labedziak dnia 17-08-2017 17:33

stan2010
Od teraz wszystkie moje wynalazki będą miały zabezpieczenie liściowo-moczarkowe. Trwało to trochę, ale zależało mi na tym, żeby też było demontowalne, a nie sztuka na raz. I, jak najmniej oporów w wodzie. Koncepcją katowałem prototyp katamarana /ten niebiański/, więc gniazda nieco za duże, a w białych już 'jak trzeba'. Jeszcze kopyto-szblonik na laminowanie mocowania w kadłubie.
stan2010 dodał/a następującą grafiki:
1-1.jpg 1-2.jpg 1-3.jpg 1-4.jpg 1-5.jpg

Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Uprzejmie donoszę, że mam wreszcie dobrą formę na płytę konstrukcyjną Usmiech.
Od marca będą 'świeże bułeczki' cwak
stan2010 dodał/a następującą grafikę:
img_0970_-_kopia.jpg

Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Dodam detal od klap zapadni, który nie wszedł we wrześniu 2016 ze starej płyty konstrukcyjnej.

PS. Udało się Usmiech... teraz zmniejszam Paint'em :ld:
stan2010 dodał/a następującą grafikę:
img_0951_-_kopia_2_1.jpg

Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Niedługo zaczyna się sezon i częściej obserwuję 'konkurencję'. Zastanawiam się, czym kierują się sprzedawcy tworząc opisy ?? Wychodzi /wybaczcie conf/, że brakiem wiedzy kupujących :w00t:. Królują ABS-y upl. W opisach CAD-y i obrabiarki CNC, ale ostatecznie, to od człowieka zależy czy wyjdzie gniot, czy perełka.

Akumulatory Żelowe o łącznej pojemności 36Ah, zapewniają odpowiednio długą pracę łódki zanętowej (12000mAh x 3 sztuki)

Tak, tylko, że w łódce jest jeden akumulator, a dwa pozostałe na brzegu Wink. Przyzwoity akumulator kosztuje 40/50,- /większość jest tańsza/, a po przylutowaniu dwóch przewodzików z wtyczką za trzy trzeba zapłacić 300,- w "shop"-ie z łódkami bezradny. Jeszcze muszę duuuużo się nauczyć }{.
Nie stosuję CADów, ani CNC, a uzyskałem symetrię kadłuba i pływaków z tolerancją między stronami mniej niż pięć setek... czyli niecałe pół litra (T).
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Mam nadzieję, że wreszcie będzie 'z górki' disa
I tak, jakby przed sezonem :w00t:
Poskładane z pancernych prototypów, stąd taki melanż kolorów.
Jestem zadowolony z konstrukcji, ale budowa jednej sztuki pochłania tyle czasu.... upl
Wszystko dopracowane i sprawdzone, więc ja chyba z tym tematem... pa1pa.
img_0977_-_kopia.jpg img_0978_-_kopia.jpg img_0979_-_kopia.jpg img_0982_-_kopia.jpg

Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

zibbi
Panowie jeden z pierwszych seryjnych trimaranów Stana2010 (dokładnie chyba Czapla nr. 2) trafił w moje ręce. Użytkuję już około półtorej miesiąca i przy każdej wywózce mam straszną frajdę i myśl, że było warto Usmiech
Stan2010 odwaliłeś świetną robotę! Łódka od Ciebie jest już moją czwartą łódką, pierwsza była łódka z Zabrza, druga jakaś podobna do konstrukcji z Zabrza, a trzecia to typowy katamaran na kadłubie ala "Frog"z dwoma silnikami. Czapla biorąc pod uwagę moje potrzeby zdeklasowała je wszystkie. Zawsze marzyła mi się łódka, która pływałaby równie długo co łódka z Zabrza, była równie cicha jak ona (łowię najczęściej na wodzie o głębokości 0,8-2,0m, dlatego zależy mi aby nie robić niepotrzebnego hałasu), ale była bardziej stabilna na fali. Czapla pogodziła to wszystko perfekcyjnie Cool.
Twoja łódka przepływała już naprawdę dużo (w sumie na pewno kilka godzin ciągłego pływania), napięcie akumulatorów spadło z 12,6 na 12,1, w takim tempie nie wiem czy dam radę w tym roku sprawdzić czy ładowanie działa Shock.
Odpływając od brzegu dosłownie kilka metrów już jej nie słyszę, porównując jej głośność do mojego wcześniejszego katamarana to różnica jest po prostu kolosalna. Już na drugiej zasiadce doświadczyłem brania dosłownie minutę po tym jak zestaw wpadł do wody i to miejscówka na 1,4metra. Takie brania zaraz po wywózce zdarzały mi się podczas użytkowania łódki z Zabrza, ale nigdy podczas 2 lat korzystania z mojego ostatniego katamarana i niech mówią co chcą, ale coś w tym musi być Wink
Wykonanie mega. Fajne wrażenie robi kadłub, a szczególnie płozy, które są jak żyletki. Podoba mi się również cała konstrukcja kadłuba, zero uszczelek, a woda nie ma szans aby się dostać do środka.
No i rozwiązanie klap na zatrzaski sprawia sporo frajdy, mega wygodne, można załadować łódkę na spokojnie bez użycia aparatury i włączyć wszystko dopiero przed samą wywózką. Nigdy więcej nie kupiłbym już raczej żadnej łajby bez tego rozwiązania.

Łódka wzbudza spore zainteresowanie nad wodą i myślę, że niedługo Twoja stocznia będzie pracowała na maksymalnych obrotach. Zresztą kolejne zamówienie od mojego kolegi już masz -zakochał się od pierwszego spojrzenia można powiedzieć. Wcześniej zastanawiał się przez całą zimę jaką łajbę kupić, a zdecydował się na Twoją po kilku minutach testów Angry.

Dziękuję za perfekcyjną łódeczkę i jeśli kiedyś zmienię to tylko na jakąś Twoją nowszą i ulepszoną konstrukcję.

PS: a co do przerobionej przez Ciebie echosondy, to niestety nie mam w okolicy zbiornika na tyle dużego aby sprawdzić jej zasięg, jak daleko bym nie odpłynął zawsze pokazuje komplet kresek zasięgu.
Edytowane przez zibbi dnia 22-05-2017 23:45

stan2010
Dziękuję Wink
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

marec-ki
ouch
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
wasielewskis
Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem łódki zaprojektowanej i zrobionej przez Stan2010.
Nie mam za bardzo porównania do innych, bo to moja pierwsza łódka. Jestem z niej mega zadowolony. Jedno wiem napewno Stan2010 to człowiek, który naprawdę zna się na temacie, zarówno od strony szkutnictwo jak i elektroniki do modeli zdalnie sterowanych.
Mam to szczęście, że osobiście mogłem poznać i zamienić nie jedno słowo - pełen profesjonalizm i szeroka wiedza.
Do łódki udało się dorobić demontowany chwytak (takie wąsy) które potrafią zebrać z łowiska marker typu H. Teraz nie mam problemu z oznaczeniem łowiska, wywożę i zabieram tym chwytakiem bez najmniejszych problemów. Stan2010 nazywa te wąsy Pszczółką Maja Smile
Stan2010 jeszcze raz bardzo Ci dziękuję, naprawdę dobra robota...

stan2010
Dziękuję Wink
Ale musiałem podpaść, jeżeli po czterech latach obecności autora na forum zasłużyłem na pierwszy post.... dzięki beer

PS. muszę zdementować 'wiedzę elektroniczną', najwyżej zaczynam raczkować i palę coraz mniej podzespołów Usmiech
Edytowane przez stan2010 dnia 06-06-2017 23:00
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Poprzednio nie zrobiłem fotow tych wąsów Pscułki Mai, więc nadrabiam braki w 'dokumentacji' hahaha.
Mocowanie na przyssawkę od echosondy /leżała bez zastosowania/, konstrukcja z Al pasywowanego plus linka, żeby czułki nie poszły w szkodę... i podobno działa toto zaje...fajnie Wink
pscuka_maja1.jpg pscuka_maja2.jpg pscuka_maja3.jpg

Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Informuję, że nie są to 'wąsy' Pszczółki Mai znanej z kreskówek dla dzieci, a podobieństwo z ww. "jest czysto przypadkowe i niezamierzone" bezradny
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
'Niebiańską mydelniczkę' dałem na przepychanki na 'ledrogo' od 1zeta. Tylko "narybakach" już trzy pływają Wink.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Wszystkich armatorów proszę o opinie i uwagi Wink .
Ostatnio dostałem dwie informacje.
Mydelniczka z wiosny pływa, wywozi.... ale, na jednej wodzie, żeby wyjąć rybę z zielska, trzeba było płynąć pontonem w dwie osoby i był problem z powodu wiatru i fal. Trimaran w tych warunkach nie miał żadnych, a zestawy też wywoził przez zielsko, tylko "trochę się kiwał" Usmiech. 10 września jedzie bajerować włoskie karpie na rozlewiskach rzeki Pad.
Ostatni armator testował swoją z echem na wodzie 10ha. Katował bidulkę /podobno/ przez 8godz. i echo wszędzie miało zasięg, a akumulatory rozładowały się o 0,4V.
Nieopatrznie wspomniałem przy uzgodnieniach z armatorami o czapkach 'fluo' w przyszłości i robić, ale już !!.
No, to popełniłem upl. Ale daje po oczach :w00t:
neon1.jpg neon2.jpg

Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

mkawrygowicz
Panie Stasiu będzie fajnie wyglądała . Pozdrawiam:o

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?