Październik 19 2018 07:01:49
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Trimaran zanętowy- budowa.
marec-ki
I błąd bo zobacz jaka cena tego wynalazka Pfft minimum pracy maksimum korzyści Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
stan2010
Widziałem huha... to przy tym wynalazku, mydelniczka musiałaby kosztować tak z 10K :w00t:
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

palibrzuch
Dziś znowu trochę pływaliśmy ze Staszkiem i powiem szczerze że coraz bardziej mi się podoba ten projekt Grin
Prądu po wyważeniu żre bardzo mało bo tylko 2,4A przy czym płynie bardzo przyzwoicie Grin Jeszcze kilka testów i będzie kozak jakiego na rynku nie ma i prędko nie będzie (oczywiście do czasu mojego projektu haha)

Dawaj filmik Staszek tylko wytnij moje przekleństwa Grin

stan2010
Masz Pan załatwione Wink.
Cenzor już się szykuje... Ale ja nie gorszy, więc może wyjść nieme kino huha. I faktycznie, muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z mydelniczki Wink.

PS. W tygodniu muszę sprawdzić ponownie w wyważonym kadłubie wszystkie poprzednie śruby, bo dzisiaj była tylko jedna. Będzie jeszcze kamerka/rejestrator 'oko rybie' na pokładzie.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Dzisiaj znowu sprawdzałem GT Smile. Śruba XXL i RC pokazuje spalanie 2,4A :w00t:. Szok... Ale na wstecznym 4A disa. Czyżby "perpetuum mobile" ?? Aparatura pokazuje 100% wysterowania na wszystkich kanałach upl. Iiiii... }{ dać chłopu zegarek huha. Regulator w łódce mądrzejszy od szypra bezradny. Jeżeli gaz będzie wychylony poza zero w chwili uruchomienia odbiornika, to regulator zapamięta, że tyle może podskoczyć i stąd 'rewelacyjne' wyniki. W przypadku uruchomienia w zerze nie ma najmniejszych problemów z całym zakresem. Taka uroda tego regulatora Wink. Dla śruby "L", mydelniczka pali 2,4A przy wychyleniu gazu 2/3, a na maksa smakuje jej 4,3A . Wypoziomowanie łódki zmniejszyło zużycie tylko o 0,1/0,2A Grin. Wczorajszych klipów nie będzie, bo oparte na błędnych danych. Dzisiaj rejestrator coś pokazał...

CDN Wink
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

marec-ki
No rób rób, dla mnie niech bierze i 5A tylko niech już będzie finito Wink cwak
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

stan2010
Czy na zamówienie specjalne ma być czapka ze złotą antenką i pawim piórkiem w.... rufie ??
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

marec-ki
Panie ma być z opcją "krawaty wiąże i usuwa ciąże" Pfft

A tak poważnie to niech będzie full ready, steady, go po kabany od wiosny 2016 ouch
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

stan2010
Chciałem zrobić klipa z podglądem w bocznym okienku z kamerki i okazuje się, że domowy PC-t jest za słaby Sad. Muszę skręcić filmik na laptopie w pracowni bezradny.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Wymęczyłem fotow

CDN Wink
Edytowane przez Labedziak dnia 17-08-2017 17:31
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Zdecydowałem się zrobić niemy fotoplastikon, ponieważ wyparowały zdjęcia z budowy drewniaka. Są one znowu do obejrzenia na YT.

Drewniak fotow

CDN Wink
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

marec-ki
Jakieś postępy ?
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

stan2010
Robią się disa docelowe formy części pływających do mydelniczki. Kadłub jest trochę zmodyfikowany. Te wolne dni wybijają mnie z rytmu.
Dodatkowo, zaczyna nabierać kształtu kieszonkowy katamaran Usmiech/a tak się wzbraniałem przed katamaranami Wink/. Kieszonkowy, bo długość 60/62cm, waga około 4kg, jedna komora i ponad 3h pływania non stop. Też laminat PS.
W święta zobaczyłem na YT filmik reklamowy 'udki'. GPS, echo, mapy google-a, krawaty wiąże... jednym słowem- bajer okrutny. Tylko, że... no ten GPS. Jest funkcja, jak w dronach, "powrót do domu", super. Pokazują, jak łódka wraca, wraca, wraca i staje. Na filmie 6/8m od brzegu, więc, jak to jest z tą 1m dokładnością GPS za ciężkie pieniądze ?? Czy tak samo dokładnie płynie na łowisko ?? W drewniaku próbowałem GPS i go wyrzuciłem. W zależności od pogody/zachmurzenia lub humoru pokazywał pod nogami po powrocie odległość od 2 do nawet 40m i nigdy to samo. Indywidualista jeden Kij. Uważam, że tylko kamerka na łódce gwarantuje bezbłędne nęcenie na duże odległości, a bliżej pomoże licznik na wędce.
W lutym otwieram kiosk z pamiątkami faja.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

palibrzuch
Staszek to Ty nie wiesz że gps w łódkach to dokładność 30cm? Ktoś mi kiedyś pisał że pogoda nie ma nic wspólnego z dokładnością gps....

stan2010
palibrzuch napisał(a):

Staszek to Ty nie wiesz że gps w łódkach to dokładność 30cm? Ktoś mi kiedyś pisał że pogoda nie ma nic wspólnego z dokładnością gps....

Nie, nie wiem bezradny...
Chyba, że chodzi Tobie o łódki podwodne i takie inne większe z fajerwerkami międzykontynentalnymi. Ktoś Tobie napisał, a ja to znam z własnego doświadczenia, że zanika sygnał, a jak zanika sygnał, to są błędne wyniki Wink. W deszczu też nie wypłyniesz na 200m, bo łódka straci sygnał 2,4GHz, który pochłonie deszczówka. Wszystko, co stosuję najpierw sam sprawdzam pomimo, że kosztuje czas i sporą kasę. Poza tym, wiem coś jeszcze, a w reklamy już dawno przestałem wierzyć faja. Pamiętasz, co mówiłem o drewnianym płocie ??
I jeszcze jedno. Dokładny, sam moduł GPS, między innymi do dronów, kosztuje w Stanach ~1000$... więc jeżeli coś miałoby być naprawdę dokładne /GPS i echo bezprzewodowe/, to w PL łódka musiałaby kosztować tak z 10K....

PS. to jeszcze coś o dokładności i cenach gps Wink
Edytowane przez stan2010 dnia 28-12-2015 23:11
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

marec-ki
Cytat jednego z użytkowników łódki z GPS:

Dokładność: czasami trafia dobrze, a czasami rozmija się o kilka, a nawet kilkanaście metrów. W zależności od sygnału z satelit

Teraz ja Wam powiem jak to by wyglądało z mojego punktu widzenia.

Dużo zależy od użytej elektroniki do budowy modułu GPS ale najwięcej zależy od tego jak jest zaprogramowany ów moduł. Tu według mnie jest "pies pogrzebany".

Jakiś czas temu USA zezwoliło na odblokowanie GPS, dzięki czemu dokładność jest większa ale ponoć nadal nie idealna. Myślę, że tu każdy wie czemu do pewnego stopnia trzymają to w swoich łapach.

Jeżeli łowimy na wodzie typu Rybnik gdzie dno jest takie same to według mnie co za różnica czy mamy rozbieżność 1 czy 5m ? Po mojemu żadna. Jeszcze raz powtórzę. Obejrzyjcie filmik Warmuza z Gosławic i zobaczycie co garstka karpi potrafi zrobić z tzw. nęceniem punktowym Wink

Kamera ? też słabo się zda. Jeżeli łowimy te 300+m na otwartej wodzie to żeby kamera miała sens to wcześniej musimy pontonem wywieźć marker, na który potem będziemy kierować się kamerą.

Najprostszy sposób. Wywieźć raz a porządnie, na żyłce zaznaczyć punkt jakąś gumką czy kawałkiem sznurka, obrać punkt na drugiej stronie brzegu i jazda Wink Klasyka ouch
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

palibrzuch
Staszku z tym gps to ja sobie jaja robię bo też wiem o co chodzi Grin

Kamera ma sens jeśli wywieziemy marker razem z towarem łódką zanętową Grin

Ja robię dokładnie jak pisałeś. Zaznaczam sobie odległość na żyłce i obieram punkt z mojego siedziska i ogień. Zresztą jak piszesz 1 czy 5m to nie ma różnicy.

Spotkaliśmy kiedyś gościa w karpie wkręconego na maxa od 30 lat i powiedział nam coś takiego.

Jak wywozicie towar to zestawy zawsze zostawiajcie 5m od towaru bo duże karpie zawsze puszczają najpierw małe aby jadły a one czekają i obserwują. Coś w tym jest bo testuję to od dłuższego czasu.

marec-ki
Dokładnie tak. Nawet Szewc o tym pisze, że duże karpie łowi się na skraju nęconego miejsca bo wpierw wpuszczają młodsze osobniki aby sprawdziły teren.
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

stan2010
Dzięki za racjonalne głosy Cool. I właśnie tak: kierunek, ślad na lince i ognia Wink. A GPS... 'tylko z gps na łódce zanętowej jesteś prawdziwym wędkarzem, poczuj smak luksusu !!' i tym podobne brednie Zolta. Panie Marek, już bardzo dawno największe sztuki dostawałem poza plackiem nęcenia. Duże wcale nie wystawiają mniejszych Wink. Mniejsze są szybsze, mniej ostrożne i potrzebują więcej żarcia, bo rosną i szybciej trawią. Jeżeli mam czas na dłuższe posiedzenie, to jeden zestaw w nęcone, a drugi z boku. Dotyczy to jezior. Myślałem o kamerce podwodnej Wink.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Oj Panie Marek disa. Nie dasz spokojnie podłubać Wink. Sie robi, a cooo.
Miałem cykora, jak wyskoczy z formy czapka i niepotrzebnie się trząsłem, natomiast główny kadłub musiał trafić do chirurga plastycznego z nosem i tyłkiem bezradny. Rokowania są bardzo pomyślne. Ciągle poluję na żelkoty inne niż białe, bo w branży 'nie sezon' conf.
Wreszcie z górki cwak.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się