Sierpień 27 2014 10:49:14
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Łowiąc w nocy, jako sygnalizator brań używasz ?

Dzwoneczek
Dzwoneczek
4% [2 głosów]

Świetlik
Świetlik
38% [20 głosów]

Elektroniczny sygnalizator brań
Elektroniczny sygnalizator brań
53% [28 głosów]

Małpka
Małpka
4% [2 głosów]

Inne
Inne
2% [1 głos]

Ogółem głosów: 53
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/07/2014 18:26

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Sprawy załatwione lub niezgodne z zasadami » Kosz
 Drukuj temat
karta wędkarska
petro
na czym polega posiadanie karty wędkarskiej???Frown
Edytowane przez Labedziak dnia 15-07-2007 03:41
tosin

www.mojebieszczady.bloog.pl
Howi
Bez karty wedkarskiej nie mozesz sportowo ryb lapac.
Na wodach PZW na pewno nie polowisz,a na innych to juz roznie.

miros
Tak jak wyżej Howi ci napisał, posiadając kartę wędkarską będziesz też członkiem PZW mogącym brać udziały w różnych imprezach organizowanych przez PZW takich jak zawody wędkarskieWink

DawidTbg
Gdy masz kartę możesz łapać na dużej ilości łowisk ... a gdy jej nie masz.. to tylko na jakich wiejskich stawikach.
Edytowane przez Labedziak dnia 15-07-2007 03:43
Jestem Młody ale zdolnyWink || za Błedy z góry przepraszam...

kno3
Wkurza mnie jedna rzecz. Mianowicie wyrabiając sobie karte myślałem że będe mógł sobie łapać praktycznie wszędzie. No i niestety. Samo posiadanie karty to pikuś. Najważniejsza jest wkładka. Najdroższa rzecz całej tej eskapady. U mnie w mieście są dwa koła wedkarskie i chcąc sobie połapać na innym stawku w okolicy mojego miasta musze wykupywać te cholerne wkładki już na inne stawy. Nie wspomne że u mnie koszt takiej wkładki na rok to ok. 200 zł. a na jeden dzień 10 zł Sad . Nie wiem ile w tym prawdy ale mój pradziadek opowiadał że kiedyś w Polsce kupowało się taką wkładkę i można było łapać wszędzie. Ale było by extra Grin

Kubek
Ja to na następny rok to chyba nie opłacam karty tylko sobie wykupie zezwolenia na łowiska specjalne w okolicy.[sleep]
]

miros
Koledzy karta wędkarska jest też po to żeby z zebranych składek zarybiać nasze jeziora i rzeki, dbać o nie i przeganiać kusoli, czym więcej członków w danym kole tym lepiej koło jest bogatsze jest węcej pieniędzy może więcej zrobić, druga sprawa to jak zarząd nie dba. Ale cała idea z kartami wędkarskimi jest dla mnie jak najbardziej dobra.[ouch]

kno3
No właśnie. Gdyby na przykład moje koło dbało o te stawy to bym nie miał żalu. Ale ostatnio jest coraz gorzej. Mieliśmy w kole 4 stawy. Ostatnio zamknęli jeden, ale w sumie dobrze bo i tak kłopoty same z nim były. Zostały 3. Nagle komuś umyślało się pogłębiać stawy. Jak zaczęli ponad rok temu to skończyli tylko jeden, a drugi już ponad pół roku leży rozkopany i zrobiła sie z niego polanka z pół metrowym trawskiem. Stawy są małe po ok. 1 hektar. Wpuścili tam karpie na wiosne. Oczywiście zapewniali jakie to zdrowe i w ogóle. Od kwietnia staw był już 2 razy zamknięty na miesiąc bo ryby zaczęły chorować.
Został tylko jeden staw na którym ryba nie była wpuszczana od dobrych kilku lat, a szczupaków jest tam tyle że na palcach ręki by zliczył.

RichiS52
kopol napisał/a:
widzialem sam Wink wpuścili dużo dużo karpia,szczupaka,płoci,amura i mało okonia Cool i myśle że sie biorą za robotę bo rozmawiałem na gg z kolesiem z innego koła i muwił że też zarybiają u niego !!!

No wlasnie trzeba to wszystko zobaczyc na wlasne oczy,wtedy jest wiadome gdzie sa pieniadze ze skladek i zezwolen Wink

Dlatego potrzebna jest pomoc wszystkich wedkujacych[thumbsup]
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))><

kevo
czyli w sumie za rok ile to mniej wiecej wychodzi ??GrinGrin
Edytowane przez kevo dnia 19-07-2007 16:42

GrzesiuS
wychodzi 200zł za region (Kraków,Kielce,Tarnów) gdzie znajduje sie jeszcze duzo łowisk za dodatkową opłatę (np.Kilka stawków 100zł) - nie wiem jak w innych czściach kraju ale pewnie podobnie
Wyrobienie samej karty to max 20zł ale jak wczesniej było to nic nie daje - to tak jak prawo jazdy bez samochodu - a cudzego nie możesz pożyczyćWink

mimi
czyli ogólnie rzecz biorąc to opłaca sie wyrabiać karte czy lepiej jeżdzić na prywtne łowiska??Grin

Labedziak
mimi napisał/a:
czyli ogólnie rzecz biorąc to opłaca sie wyrabiać karte czy lepiej jeżdzić na prywtne łowiska??Grin

Moim zdaniem powinno sie mieć kartę wędkarska,zawsze to oznacza,ze przynajmniej trochę znasz regulamin.

Z Twojego pytania wnioskuje ze na łowiskach prywatnych można łowić bez karty wędkarskiej?

Musze Ci powiedzieć,ze w Niemczech na łowiskach prywatnych tez kiedyś można było łowić bez karty wędkarskiej.
Ale od chyba 4 już lat i tam potrzebna jest karta.

Bez karty tam nie połowisz,a to dlatego ze właściciel łowiska ci nie pozwoli.
Nie opłaci mu sie to,bo jak wpadnie ze pozwala ludziom bez karty łowić,to dostanie taka kare,ze woli nie ryzykować.

Tak ze lepiej sobie kartę wędkarska zrób,bo nie wiadomo czy w Polsce za parę lat tez tego nie wprowadza.Frown
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Rybcio
Jeżeli ktoś już chce zostać wędkarzem to moim zdaniem powinien jakąś znajomość wedkarską posiadać a przez to że ryby mają okresy i wymiary ochronne.Angry
Myślę że 20zł nie jest dużą kwota aby wyrobić sobie kartę wędkarską.Wink
Przyznam Wam się że Ja miałem trzy egzaminy wędkarskie.Smile
W wieku 14 lat zdałem na Karte Wędkarską po raz pierwszy. Egzamin był z regulaminu który obowiązywał na wodach koła PZW w WieliczceFrown
W wieku 16 lat zdawałem ponownie ale już z regulaminu który obowiązywał w całej Polsce, po tej zdawce mogłem już wędkować w całym kraju, oczywiście za pewną opłatą.[sleep]
Trzeci raz zdawałem przez to że nie wymieniłem Karty Wedkarskiej a przez to że byłem w wojsku.[sleep]
Wszyscy którzy nie wymienili KW z Krakowskiego musieli ponownie zdać egzamin i nie w swoim kole a w DOMU WĘDKARZA w Nowej Hucie gdzie trzabyło ponownie zapłacić 20zł.Pfft Nawet sobie nie wyobrażacie co się tam działo ile ludzi się tam przewinęło po kilka razy a przez to że nie zdali za pierwszym a nawet drugim razem.[disapprove]Dziadki, staruszkowie o laskach którzy wydzierali sie że ich wiedza którą osiągneli przez 30-40 lat łowienia jest wręcz imponująca, haha zaimponował mi że hej, musiał za tydzień znowu przynieś 20zł aby przystąpić do powtórnego egzaminu gdyż nie wiedział do kiedy ma brzana okres ochronny.Frown
Pytania mnie zaskoczyły gdyż były związane nie tylko z wedkarstwem ale także z ochroną środowiska a z którymi na szczęście sobie poradziłem za pierwszym razem.Shock
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

mimi
ej Rybcio ale przecież Ty masz talent do wychodzenia z różnych extremalnych sytuacji więc nie dziwie sie że zdałeś.... przekonaliście mnie w przyszłym roku wyrobie kartę... Shock

Rafalogi
I jeszcze jedno,jeżeli złapie Cię Państwowa Straż Rybacka na wodach PZW,a nie będziesz posiadał karty wędkarskiej oraz legitymacji z waznymi opłatami,to zapłacisz mandat karny 200zł,a na dodatek zabiora Ci kolego wędki,a wtedy to juz nie ma tłumaczenia.
A poza tym to uwazam ze kazdy kto uwaza się za wedkarza powinien taki dokument posiadać.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się