Styczeń 21 2018 01:33:55
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Regulamin
 Drukuj temat
Wiadomości Wędkarskie 8/12
bono
Witam
Czytając ostatni sierpniowy numer WW znalazłem artykuł ,,Na perły" ,czyli o spławikowym łowieniu na sztuczne przynety w postaci plastikowych koralików i tu moje pytanie, czy to jest zgodzne z przepisami PZW?

Semi
bono napisał(a):

Witam
Czytając ostatni sierpniowy numer WW znalazłem artykuł ,,Na perły" ,czyli o spławikowym łowieniu na sztuczne przynety w postaci plastikowych koralików i tu moje pytanie, czy to jest zgodzne z przepisami PZW?

Nie jest napisane, że nie można łowić zestawem spławikowym ze sztuczną przynętą, więc co nie jest zabronione jest legalne. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

bono
W RAPR napisane jest: ,,1.1. Łowienie ryb metodą gruntowo–spławikową dozwolone jest równocześnie na dwie wędki, każda z linką zakończoną jednym haczykiem z przynętą naturalną.". Jak to rozumieć?

Semi
To tylko przykład jak ma wyglądać zestaw. Żeby nie ciągnąc dalej. Przeczytaj w RAPR to co jest zabronione, według tego nakładane są kary na wędkarzy. Jeżeli tam nie znajdziesz zapisu że jest zabronione, to śmiało możesz kombinować. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

bono
Dzięki wielkie za okazaną pomoc.

maniek60
Semi napisał(a):

To tylko przykład jak ma wyglądać zestaw. Żeby nie ciągnąc dalej. Przeczytaj w RAPR to co jest zabronione, według tego nakładane są kary na wędkarzy. Jeżeli tam nie znajdziesz zapisu że jest zabronione, to śmiało możesz kombinować. Wink

W ten sposób tworzy się bzdury w wędkarstwie ,Sad

Semi
Maniek60, z łaski swojej rozwiń myśl swoją, bo nie wiadomo do czego odnosi się Twoja odpowiedź.
Semi.

maniek60
Semi ,skoro zacytowałem twój post to odpowiedz tyczy się zawartości tego posta .
Zacytuje :Jeżeli tam nie znajdziesz zapisu że jest zabronione, to śmiało możesz kombinować.
Skoro uważasz ze to nie bzdura to odpowiedz na moje pytanie ,czy wędkarz może łowić ryby siecią , w rapr nie ma zapisu że nie wolno ,więc logicznie podchodząc w/g ciebie [twojej wypowiedzi] można łowić ryby siecią.

krisgfc
Maniek, zbyt uogólniasz wypowiedź Semiego! Fakt, nie ma zapisu, że NIE MOŻNA, ale jest jasno i wyraźnie określone w jaki sposób wędkarz może poławiać. Z tego co pamiętam, nazywa się to DOZWOLONE METODY POŁOWU (nie pamiętam, a za wcześnie dla mnie aby sięgnąć do RAPR i czytaćWink). Najlepiej, to weź wybierz się na ryby jednego dnia z siecią (traf na kontrole), a kolejnego załóż sztuczną przynętę do wędki spławikowej (również kontrola mile widziana) - odpowiedź na Twoje pytanie otrzymasz wręcz organoleptycznie.
EDIT: "Śmiało możesz kombinować" - wymyślanie nowych metod, albo wprowadzanie zmian w nich, aby były skuteczniejsze to coś normalnego w każdej dziedzinie, osobiście nie widzę nic niezgodnego z RAPR, czy szeroko pojmowaną w tym miejscu etyką. Poza tym moim skromnym zdaniem w najgorszym wypadku (jeżeli oczywiście w powyższej wypowiedzi się pomyliłem) jest to WYKROCZENIE, a nie jak łowienie na siaty, czy 5 wędek PRZESTĘPSTWO.
Pozdrawiam
Edytowane przez krisgfc dnia 19-07-2012 10:03

kfiat
Skoro wolno na sztuczne białe robaki itp (dla brzydliwych), to wychodzi, że na perłę też. Choć jakiegoś wielkiego sensu nie widzę. Dla mnie to troszkę news jak na sezon ogórkowy - czyli w sam raz.Wink
Edytowane przez Semi dnia 19-07-2012 20:32

Semi
Skoro uważasz ze to nie bzdura to odpowiedz na moje pytanie ,czy wędkarz może łowić ryby siecią , w rapr nie ma zapisu że nie wolno ,więc logicznie podchodząc w/g ciebie [twojej wypowiedzi] można łowić ryby siecią.

Chłopie, mówimy o wędkarstwie, a wędkarstwo nie ma nic wspólnego z jakimiś sieciami, chyba że dla Ciebie ma. Po drugie stosowanie sztucznych przynęt w wędkarstwie gruntowym i spławikowym od dawna jest w Polsce praktykowane więc żadnych bzdur proszę pana nie wypisuję. Jak już chcesz pokrytykować to się przygotuj, bo jak na razie to żadnych argumentów nie przedstawiłeś oprócz ironicznego obraźliwego wpisu.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się