Lipiec 23 2014 21:58:37
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Łowiąc w nocy, jako sygnalizator brań używasz ?

Dzwoneczek
Dzwoneczek
3% [1 głos]

Świetlik
Świetlik
37% [14 głosów]

Elektroniczny sygnalizator brań
Elektroniczny sygnalizator brań
53% [20 głosów]

Małpka
Małpka
5% [2 głosów]

Inne
Inne
3% [1 głos]

Ogółem głosów: 38
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/07/2014 18:26

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Anaconda Magic Runner IV
marec-ki
Chciałbym Wam dzisiaj przedstawić flagowy i kultowy kołowrotek firmy Anaconda - Magic Runner IV 6500 GT.

s6.ifotos.pl/mini/a1jpg_rqxxhpe.jpg

Swoją przygodę z kołowrotkami karpiowymi zacząłem od Cormorana. Nie pamiętam dokładnie modelu ale gdy kręciłem innymi kołowrotkami karpiowymi to ów Cormoran wydawał się być zbyt ociężały. Inne kołowrotki, pomimo że typowo karpiowe (duże) kręciły się leciutko. To tak jakby porównać Cormorana do auta bez wspomagania, a te inne do aut ze wspomaganiem. Po jesiennym skromnym początku karpiowania stwierdziłem, że zmienię kołowrotki na większe. Zakupiłem Anaconda Magic Runner III 6500GT. Przeleżał u mnie do lutego, kiedy to na rynku pojawił się następca tj. Magic Runner IV 6500GT. Czym mnie skusiła czwarta generacja MR ? Przede wszystkim designem. Bardzo ładnie dobrana kolorystyka: czarny korpus ze złotą szpulą. Takie połączenie idealnie zgrywałoby się z wędkami.

s6.ifotos.pl/mini/a5jpg_rqxxhhh.jpg

Problemów ze sprzedaniem MRIII nie miałem żadnych. W światku karpiowym Magic Runner to w swojej klasie tak kultowy kołowrotek jak w wyższej klasie Shimano BBLC Wink Szukając opinii o serii Magic Runner, natrafiałem na niemal same pozytywne opinie. Mówi się, że Internet to miejsce gdzie spotyka się głównie negatywne opinie, bo kto normalny komu sprzęt dobrze się sprawuje będzie tracił czas na pisanie jakiś tam opinii. Widać Magic Runner jest tak udaną serią, że wiele osób zdecydowało się podzielić swoją opinią. Szczególnie pozytywne opinie miały MR serii I i II.

Gdy tylko MR IV zadebiutował, lista chętnych na jego kupno była tak długa, że trzeba było czekać nawet miesiąc na nowe partie. Na sucho kołowrotek chodził super. Płynna praca hamulców: wolnego biegu i głównego. Kręcenie korbą było jeszcze lżejsze niż w przypadku MR III. Podczas pierwszego wypadu na ryby w marcu i pierwszym karpiu na wędce stwierdziłem, że muszę dokupić drugi kołowrotek Magic Runner. Byłem zachwycony pracą i wędki i kołowrotka. Na kiju był karp ok 7kg, hol tym sprzętem to była sama przyjemność. Mając już drugi kołowrotek cieszyłem się jak dziecko, bo miałem dobrze skompletowany zestaw, który powinien mi pomóc wyholować duże sztuki.

s6.ifotos.pl/mini/a7jpg_rqxxxpr.jpg

Po paru tygodniach od pojawienia się MR IV zaczęły się pojawiać negatywne opinie na jego temat. Wiele osób zaczęło narzekać na problemy z wkładaniem szpuli, na źle otwierający się kabłąk czy niepoprawne działanie wolnego biegu. Sporo osób podchwyciło temat i zaczęło nabijać się z tych co kupili ów kołowrotek, dając się nabrać na według nich - chwyty marketingowe. Potem pojawiły się wpisy osób, które z grubej rury zaczęły tłumaczyć innym, że najzwyczajniej w świcie nie potrafią się obsługiwać ów kołowrotkiem Wink kropką nad w/w teorii były dwa piękne amury po 20kg, które zostały wyholowane na zestaw z tymi kołowrotkami. Niedawno widziałem parę karpi ponad 20kg, które również zostały wyholowane z pomocą MR IV i nawet nie zająknęły Wink Przyznam się, ze sam również byłem w grupie osób narzekających na kabłąk. Potem mi inni wytłumaczyli co i jak i przyznaję się, że moje narzekanie wynikało z niewiedzy Wink

Z kołowrotka jestem bardzo zadowolony. Na dzień dzisiejszy nie zamieniłbym go na żaden inny Wink nawet na BBLC bo nie potrzebuję mieć na szpuli 600m żyłki Wink

Trochę danych producenta:

- pojemność: 0.30mm/480m
- przełożenie: 4.7/1
- waga: 750gr
- szpula główna: aluminiowa
- szpula zapasowa: grafitowa
- łożyska: 5 +1 łożysko One Way Clutch

No i ważna uwaga. Na MR IV gwarancja wynosi 3 lata, a w jednym sklepie internetowym 5 lat gwarancji Wink

s6.ifotos.pl/mini/a6jpg_rqxxrqq.jpg
Edytowane przez marec-ki dnia 02-08-2012 21:59
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

http://marekp1984.ovh.org/
Exodus
Raczej je sam kupie napewno i też chyba 3 sztuki. Podobają mi sie Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Grzesiek
Ciekawa opinia dla karpiarzy. Ja z pewnością ich nie kupię, bo z gruntowym łowieniem separuję się ostatnimi latami coraz głębiej, ale i tak mam pytanie. Z ciekawości Wink Jakiego rodzaju błędy w użytkowaniu sprawiały, że ludzie mieli problem z zakładaniem szpul, wolnym biegiem, czy tak jak Ty - z kabłąkiem? Bo jak dla mnie to nieco dziwnie brzmi, że nagle jakaś część karpiarzy przestała orientować się, jak posługiwać się kołowrotkiem. Czy ona jest jakiś specyficzny jeśli chodzi o obsługę?
Porządny kołowrotek to nie jednego, nie dwa, a tuzin dużych ryb powinien znosić bez jęczenia i to najlepiej tydzień w tydzień Wink

Pozdrawiam
Grzesiek
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

marec-ki
Wiesz co Grzesiek za dużo Ci nie odpowiem, bo nie wiem jak można mieć problem z założeniem szpuli Wink wystarczy mocniej docisnąć i wszystko idealnie na wcisk wchodzi. Zresztą ile razy do roku wymienia się szpule ? ja ani razu Wink

Z wolnym biegiem nie wiem o co mogło chodzić. Może faktycznie, w którymś egzemplarzu coś zaszwankowało. Z informacji od jednego sprzedawcy wiem, że na 250 sprzedanych sztuk, 5 zostało zareklamowanych.

Co do kabłąka. Kołowrotek wyposażony jest w tzw. zbijak. Przy pewnym ustawieniu kabłąka nie można go odchylić na maxa i przy rzucie potrafił wrócić i zatrzymać zestaw. Trochę to było irytujące, ale wszystko jest OK Wink

Ja z kołowrotków jestem zadowolony. Mam spokój na 5 lat Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Grzesiek
Rozumiem, dzięki. Myślałem, że to coś bardziej osobliwego technicznie. A co to za wędki są?
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

Exodus
W Askari są po 270 zł Wink
Jeszcze się waham czy je kupić, może coś więcej wyskrobie i kupie coś lepszego Wink

marec-ki
Wędki to Anaconda Base Wink

Exo w jakimś innym sklepie są ponoć po 260zł Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Kuros01
Exodus pisałeś, że masz kołowrotki Okuma Power Liner. Moim zdaniem to ta sama półka (ew. lekką przewagę ma Okuma, przynajmniej moim zdaniem)
Wolny bieg w moim MR czasami "ciężko" wskakuje. Kilka razy żyłka wleciała mi pod szpulę przez co dwa razy musiałem ją odkręcić. Za pierwszym razem musiałem sporo się namęczyć by ją założyć, za drugim razem, przy odrobinie siły było nieco lepiej.

Obecnie również rozglądam się za nowymi kręciołami. Tica Scepter ma bardzo dobre opinie, chyba na te się zdecyduję.

Exodus
Kuros, zgadza się i chyba dlatego kupie coś lepszego. Przy dość częstych holach, ładnie to po jakimś czasie nie pracuje (okuma). Obawiam się że przy anakondzie będzie podobnie.
Kusi nie by kupić Shimano Baitrunner

marec-ki
Ehhh ... amury i karpie po 20kg były przez ludzi holowane i nic tym kołowrotkom nie jest Wink

W MRIV podobnie jak MRIII jest takie plastikowe coś pod szpulą, zapobiegające wpadaniu żyłki pod szpulę Wink

Widzisz Grzesiek tak jak pisałem w pierwszym poście:

Potem pojawiły się wpisy osób, które z grubej rury zaczęły tłumaczyć innym, że najzwyczajniej w świecie nie potrafią się obsługiwać ów kołowrotkiem

Tylko uważaj na te nowe BBLC ponoć plastik fantastic Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Kuros01
takie plastikowe coś pod szpulą, zapobiegające wpadaniu żyłki pod szpulę
Nie do końca sprawdza się ten plastik. Skoro Anaconda dodała to zabezpieczenie to musiała być świadoma tego że linka w MR będzie miała tendencję do wpadania pod szpulę.

Ehhh ... amury i karpie po 20kg były przez ludzi holowane i nic tym kołowrotkom nie jest
Co do budowy kołowrotka nie mam zastrzeżeń. Wygląda bardzo solidnie, czego nie można powiedzieć o Okumie.

Nie chodzi o to, że nie potrafię użytkować tego kołowrotka, co sugerujesz? Uważam tylko, że MR4 ma swoje wady i nie jest "jedyną słuszną opcją" w kwocie do 300zł.

Exodus
Ehhh ... amury i karpie po 20kg były przez ludzi holowane i nic tym kołowrotkom nie jest Wink

Ja też Cię zacytuje Wink
Jak łapie z moją, to na 4 wedce jest konger za 100 zł kupiony 6 lat temu. I też wiele ryb holował Wink
Być może trafiła się partia gdzieś wadliwych, jest to normalne. Ja też teraz kupiłem echo, gdzie cała partia miała wadliwe oprogramowanie, takie życie .
Podstawa to nie dać się nakręcac i jeśli kogoś stac to kupuje mr. To napewno są dobre kołowrotki. Trza zrozumieć, że na rynek nie może wyjść coś, co nie nadaje się do niczego.

marec-ki
Nie chodzi o to, że nie potrafię użytkować tego kołowrotka, co sugerujesz?

Nie nie Wink to tylko taka zgryźliwość z mojej strony Angry

Nie powiem, ale przez chwilę również zastanawiałem się nad Ticą Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Exodus
Gadałem dziś z Darkiem i je już kupił Wink Ja za miesiąc kupuje 3 Wink
W życiu nie należy się dać zwariować. Wink

marec-ki
Exo i jak tam ? Twój kolega zadowolony z kołowrotków ?
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Exodus
No widać że szczęsliwy, ma do nich pakmany wędki Wink Peacemaker 2.
Miałem kiedyś kupować, ale nie kupie tego, bo nie chce mieć podobnych zestawów Wink Jeszcze by na moje wędki wyciągał karpie Wink
Ja chce kupić coś do łowienia karpi, więc daiwa lub shimano, chub , greys Wink hahaha
Czytać żartem Wink

Arin
Witam Teraz przeglądam kołowrotki karpiowe i MR IV mnie zaciekawiła ale m ona trochę negatywnych opinii.
Jak myślicie będzie to dobry wybór Marec-ki sobie chwali a u mnie ma wytrzymać przynajmniej 2 sezony.

marec-ki
Arin, na te kołowrotki Askari daje 3 lata gwarancji, a sklep-karpiowy.pl aż 5 lat gwarancji !! O czymś to chyba świadczy Wink

PS. Ostatnio czytałem o reklamacji wędki w Askari. Nie odważyłbym się kupić tam cokolwiek Smile
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Arin
Tylko w Askari przemawia cena w końcu 100zł na 2 kołowrotkach oszczędności.
A jeszcze mam jedno pytanie która lepsza MR III czy MR IV?

marec-ki
MRIII już nie kupisz. Gdzie znalazłeś ofertę MR III ?
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się