Luty 23 2018 07:09:02
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić brzanę ?
Exodus
Dodajemy tutaj nasze sposoby na tą rybe.

Mój sposób. Chyba najbardziej znany, z tego powodu że na brzane nie chodze za często. Poprostu mały haczyk i dwa białe robaczki. Więcej ja wam nie napisze, bo na brzane chodze raz w rokuWink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Rybcio
Dlaczego chodzisz raz w roku,przecież odległośc od twojego dobrego łowiska w starym korycie do Raby jest niewielka.FrownOdcinek ten na przepływankę jest jeden z lepszych miejsc na tej rzece na różne gatunki ryb a zwłaszcza na brzanę.Grin Wiem przez to bo chwalili sobie to miejsce oprócz nas jedni z naj-lepszych wędkarzy z naszego koła.Wink To zakole było bardziej obfite w świnkę i cęrte ale były takie dni że wchodziły same brzany i dopiero były walki Shock... ale brzaniury takie od 60 do 70cm to łapalismy w okolicach Nieznanowic i MarszowicAngry a kumpel tam wyciągnął po bardzo długim holu brzanę na ponad 80cmCoolAngry.Pamietam że w kamieniach stanęła mu z trzy razy bez ruchu.WinkPołapaliśmy tam też piękne tęczaki.Angry
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Exodus
Wiem że jest to dobry odcinek, ale przerzuciłem się na większe ryby i nie mam innych wędek jak karpiowe. A z gruntu wole łowić na jeziorach. W tym roku wyciagli tam pare ładnych brzan, świnek i cert. Brzane tam nęcono zanętą własnego wykonania z dodatkiem białych robaków
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

david2
Najlepiej na BRZANE jest zrobic zestaw z koszyczkiem zanetowym zamknietym plastikowym do ktorego dajemy białych robaków i zanety 20- 30 % i przypon nie długi blisko koszyka .Na hak oczywiscie białe robaki i rzucamy w nurt

TomekSpin
A mnie ostatnio Rafalogi wytłumaczył jak zabrać się za te cudeńka i działa. Zanęta + białe robale + czerwone pocięte. na hak rosówka i na grunt. Naprawdę efekt był za 1 razem. Wspaniała ryba. Nawet taka 40 cm już jest dla mnie za 1 razem wielkim wynikiem.

slice
Jeśli chodzi o brzane to moją przynętą jest żółty ser mozarella pokrojona w kosteczki z tym żę dzień wcześniej musi się wygrzać na słoneczku,na chaczyk nabijam przeważnie 3kosteczki tak żeby wystawał grotWink na brzane jeżdżę na mętną wode,zestaw podaje w nurt,łowie na feederka bez koszyczka do rurki antysplątaniowej doczepiam łezke,ciężar w zależności od uciągu.Frown
Edytowane przez slice dnia 01-10-2007 10:30

nemo309
Brzana - przepływanka z przytrzymywaniem - nurt o średnim uciągu.
Żyłka główna Siglon 0,18, przepon Siglon 0,14 spławik gruszka ok. 3,5 gr obciążenia, haczyk Gamakatsu nr 14 biały z odgiętym grotem długi trzon.
Na haczyk pęcak 2÷3 ziaren, nęcęnie z "ręki" co około 10 minut powyżej miejsca zarzucania zestawu. W moim miejscu na Rabie wchodzi brzana, świnka oraz certa. Podczas podwyższonego stanu rzeki i przy zmętniałej wodzie miejscowy specjalista łowi na rosówki "sznurówki" na wydłużonym zestawie. Ser żółty, serek topiony, słonina, wątróbka drobiowa .... i inne cuda o których słyszałem i widziałem na łowiskach brzanowych.

iro666
images33.fotosik.pl/31/8d275191db4d3b0cmed.jpg

ta brzana ważyła 3,30kg złowiłem jeszcze dwie 2,60kgi2,50kg wszystkie na białe robaki z koszykiem zanętowymw dość wartkim nurcie
Edytowane przez iro666 dnia 03-11-2007 13:25

Rafalogi
Ale piękna.Zdięcie przenieś do działu nasze okazy,zakładając nowy temat,a jak masz fotkę z metrem do do Top Listy.Napisz jeszcze jak możesz gdzie takie piękne ryby łowisz,oraz jaką metodę stosujesz.
PozdroFrown

Labedziak
Jak pewnie zauwazyliscie,ostatnio lubię łowić brzany.
Mam teraz parę pytań.

W jakim okresie sa najlepsze brania?
Weżnie tez np.w listopadzie albo grudniu?
No i gdzie szukać tych naprawdę dużych + 70 cm?
Jaka przynętę na nie stosować?

i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Vader
Też lubię łowić brzany tylko,że ostatnio coś mi to nie wychodzi [tdown].
Nie wiem co mam zrobić,aby ją złowić...
Łowię przeważnie na białe robaki z koszyczkiem zanętowym i rzucam tak w miarę na nurt,łowię też przeważnie na rzece Odrze.
Macie morze jakieś inne porady?

Gruncio
Ja brzany łowie tylko w nurcie. Mam takie swoje sprawdzone miejsce i rzucam pelno kul zanetowych z pinka bialymi oraz czerwone siekane, a nastepnie zestaw. Moj zestaw wyglada nastepująco. Zylka 0,24mm przypon 0,16 (a nawet grubszy bo ostatnio kilogramowe brzany sie zrywaly mialy taki uciąg!!! z walka z hamulcem) haczyki zalezy od przynety. Na biale to 12 nr a jak na rosowki albo kalifornijskie to 8 nr. Wedka cw. do 140gr. Nigdy wczesniej nie donęcalem bo myslalem ze niema to sensu z racji ze inne nieproszone ryby moga zjesc pokarm, lecz w tym roku sprobuje podnecic i zobacze jakie beda efekty Wink

Labedziak
Jak tak patrze na nasza Topliste,to ciemno widzę Wink

[img]http://img508.imageshack.us/img508/3020/tuwi7.gif[/img] is not a valid Image.

http://www.narybk...icle_id=16

Wychodzi na to ze najlepsze brania tych ryb są w nocy,czy jak to rozumieć?
Ja mogę z mojego doświadczenia stwierdzić,ze większą brzane lepiej złapać w nocy,niż w dzień.
Edytowane przez Labedziak dnia 18-09-2009 10:25
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

lawinka
Łabędziak, ja swoją (jak dotąd jedyną) brzanę złapałam około południa, czyli w dzień też biorą. Łapałam z gruntu na pinkę licząc na leszcza...

Adam014
Konri powinieneś poczytać troszkę o brzanie i znalazł byś odpowiedzi na pytania, bo tą są dość oczywiste sprawy. Brzany w żadnym wypadku nie szuka się w spokojnej wodzie z nie mocnym nurtem.To jest ryba, która ma duże wymagania tlenowe, więc żyje w miejscach o mocnym uciągu o piaszczystym, kamienistym czy żwirowatym dnie. Dobre miejsca to głębsze rynny i miejsca przy opaskach, gdzie będzie takie dno jakie wyżej napisałeś. Gruntówka będzie pewniejsza niż spławik, bo będziesz mógł użyć mocniejszego sprzętu.Jeżeli chodzi o spławik to najlepiej sprawdzi się bolonka, ale osobiście wolał bym łowił na gruntówki z mocnym zestawem, bo brzana to bardzo silna ryba, a do tego dochodzi jeszcze nurt rzeki co powoduje, że jest to bardzo mocny przeciwnik dla nas.Wink
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

konrii98
A jakiej użyć zanęty na brzanę.
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Adam014
Na brzane nie potrzeba żadnych, wielkich wynalazków.Sprawdzi się karpiowa, albo gruba, leszczowa zanęta. Bardziej skup się na tym, aby odpowiednią ją dociążyć, zlepić, żeby "trzymała" się dna w silnym nurcie.Musisz ją dość mocno dociążyć np. gliną lub ziemią i skleić klejem do zanęty.To tyczy się nęcenia z ręki. Jeżeli tylko zanętę będziesz pakował do koszyczka nie potrzebujesz jej dociążać ani doklejać. Możesz dodać białych robaków, pinek, czy pokrojonych rosówek do zanęty.Z dżokersem dał bym sobie spokój mało konkretny kąsek według mnie dla brzany.Wink
Edytowane przez Adam014 dnia 05-07-2010 21:24

konrii98
Będę łowił na koszyk (tylko ile ma mieć gram? czy dać plastikowy?) tak sądzę że dam 40% zanęty karpiowej a 60% białych i pinek a mam dawać gliny lub kleju do koszyczka?
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Adam014
Jak ciężki koszyczek użyjesz to będzie zależało od nurtu, gdzie będziesz łowił, ale uzbrój się w ciężkie koszyki- 100g i powyżej bo takie tylko utrzymają zestaw w brzanowym miejscu.Nie widzę potrzeby używania plastikowego koszyczka, bo to są koszyczki głównie do robaków i nie rób tak, że 40% to zanęta, a 60% robaki, bo zanętę za bardzo ci rozbiją robaki i one i zanęta wtedy spłynie z nurtem i miejscówki nie zanęcisz.Daj dosłownie 80%- zanęta, 20%- robaki i to wystarczy.Jeżeli nurt będzie faktycznie duży to dodaj wtedy tylko kleju,gliny nie, bo zanęta dzięki koszyczkowi dotrze do dna.Wink

bobo160
Widzę ze niezbyt wiele jest opisane w tym temacie jak i gdzie najlepiej jest znaleźć miejscówkę na brzane, a dziś postanowiłem pierwszy raz wybrać się na ta rybkę na rzeke Maas, wiem ze ich jest nie zbyt dużo w tej rzece, ale są Wink
Zakupiłem zanęty typowo brzanowe, dip i parę innych drobiazgów, ale bardziej interesuje mnie gdzie najlepiej jest wyszukać sobie miejscówki w rzece o słabym nurcie i o ukształtowaniu dna images49.fotosik.pl/316/73f7751eaa9c072bm.jpg
Jaka pogoda i jaka pora najlepsza jest na ta rybę ??
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się