Sierpień 19 2018 04:10:25
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wrześniowe spotkanie
Mareczek24
Województwo Lubelskie Puławy Wink

Grzes77
To do Puław masz podobną drogę jak na Całowanie, tylko łowisko nie typowo pod karpia, ale ładne okazy są Wink.
GatunO przemyśl, jako jedyny zostałeś z grona osób, których nie miałem okazji widzieć na żywo, więc można się spotkać. Moim zdaniem wielkiej różnicy dla Ciebie nie powinno być, czy to Całowanie, czy Osadnik Wink.

gatun0
A do kogo należy ta woda? to jest PZW?

Semi
Też z chęcią bym dojechał na ten osadnik, ale w piątek idę pierwszy dzień do pracy i nie wiem jak mi tam służby poplanowali. Do tego od 24.09 wyjeżdżam na poligon, miał być od 14.09 ale jakaś dobra dusza się zlitowała. Wink Nie mówię że pojadę, ale te kilka dni wcześniej tak jak Marek prosił, dam znać. Ten piątek w sumie odpada, pracuję do 13.00 zanim się zbiorę to już w Kołbieli w korku weekendowym zginę. A do tego w sobotę organizuję taką większą parapetówkę i ktoś to przygotować musi, a moja pracuje do późna i nie chcę jej tego wszystkiego na głowie zostawiać.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Mareczek24
gatun0 napisał(a):

REGULAMIN SPORTOWEGO POŁOWU RYB W OSADNIKU

1. Przez pojęcie "OSADNIK rozumie się wszystkie wody i budowle hydrotechniczne znajdujące się w terenie wygrodzonym oraz "ZIMNY KANAŁ" (DOSYŁOWY) - od wylotu z Osadnika do ogrodzenia Z.A. "Puławy" S.A..
2. Do połowu ryb w OSADNIKU upoważnia imienna karta wstępu wraz z opłaconymi składkami w PZW na dany rok.
3. Wędkowanie na terenie OSADNIKA zgodnie z regulaminem amatorskiego połowu ryb z wyłączeniami odnośnie wymiarów ochronnych i limitów ilościowych:

a) SZCZUPAK - do 50cm i 2 szt./dobę,
b SANDACZ - do 50cm i 2 szt./dobę,
c) KARP - do 35cm oraz powyżej 70cm i 2 szt./dobę,
d) PSTRĄG TĘCZOWY - 30cm i 2szt./dobę
e) LESZCZ przy WYMIARZE - od 60cm - 2 szt./dobę.

DLA W/W GATUNKÓW RYB OBOWIĄZUJE DOBOWY LIMIT ILOŚCIOWY W WYMIARZE 3 SZT. ŁĄCZNIE (z wyjątkiem leszcza)

4. Wprowadza się na terenie OSADNIKA (w terenie wygrodzonym) zakaz połowu w kanalikach w okresie 01.12 - 31.04 każdego roku.
5. Prawo kontroli kart wstępu mają CZŁONKOWIE ZARZĄDU KOŁA "AZOTY", ZAKŁADOWA STRAŻ PRZEMYSŁOWA,POLICJA, STRAŻ MIEJSKA, SPOŁECZNA STRAŻ RYBACKA, PAŃSTWOWA STRAŻ RYBACKA
6. Na terenie OSADNIKA może zostać wprowadzony zakaz połowu ryb po przeprowadzonym zarybieniu. O terminie zarybienia i dacie wyłączenia łowiska informuje Zarząd Koła
7. Wszelkie naruszenia regulaminu będą podstawą do pozbawienia karty wstępu na Osadnik

Grzes77
gatun0 napisał(a):

Czemu pytasz ??

Jeśli chodzi o termin to z tego co wszystkim zaczyna pasować to 17 lub 18 na Osadniku Wink.

gatun0
Pytam dlatego, że nie mam opłaconego okręgu ( łowię w większości na łowisku specjalnym mojego koła i opłacam tylko członkowskie i pozwolenie na łowisko )
Niestety w tygodniu ja odpadam Sad

Semi
Jest duża szansa że przyjadę. Już w pracy wolny wtorek 18.09 kombinuję. Harmonogram mam napięty, ale może się uda. Najlepiej by było chyba przesiedzieć nockę z 17-18.09 i dzień 18.09. Na wieczór we wtorek muszę być już w domu. W poniedziałek jak bym od razu po pracy ruszył to powinienem na 19.00 być w Puławach. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Grzes77
Marek 4 osoby ( Semi, Duron, Yoshi i ja) na 17/18 wrzesień na osadnik Wink.
Co i jak dogadajmy już przez telefony, jeśli jest jeszcze ktoś chętny to ostatni moment na zgłoszenie chęci powędkowania w spólnym gronie, no i teraz w ruch pójdą raczej feedery niż karpiówki, ale to jeszcze się zobaczy Wink.

Semi
teraz w ruch pójdą raczej feedery niż karpiówki, ale to jeszcze się zobaczy

Mi to pasuje, bo ja zbytnio nie karpiowy jestem i takiego sprzętu typowo karpiowego nie posiadam. Wink
Semi.

Grzes77
Osadnik jest specyficzny, zrobię trochę minikulek, bo nie chce mi się bawić z drobnicą, ale będę łowił tak jak wszyscy na feedery Wink.

Mareczek24
Grzesiek mam nadzieję że podzielisz się tymi kulkami?Wink Ale ja na feedery nie będę wędkował tylko karpiówki.Ok czyli mam rozumieć że będą cztery osoby? beer

Grzes77
Mareczek24 napisał(a):

Ale ja na feedery nie będę wędkował tylko karpiówki

No dobra namówiłeś mnie i ja też wezmę karpiówki Wink

Mareczek24 napisał(a):

Grzesiek mam nadzieję że podzielisz się tymi kulkami

Jasne że podzielę, Ty też będziesz mógł podzielić się swoimi, bo pewnie masz już jakieś przetestowane na tej wodzie Wink.

Mareczek24 napisał(a):

Ok czyli mam rozumieć że będą cztery osoby? beer

Dokładnie tylko cztery a miało być więcej, ale w sumie lepiej w swojskim gronie pomoczyć kija, miałem pogadać z chłopakami ze straży ode mnie, ale za karę ( ostatnie nieudolne próby walki z kłusolami - wiesz o co chodzi ) nie dawałem im tej propozycji Wink.

Edit: Chłopaki Duron i Joshi mają raczej brać feedery, więc Semi nie będzie osamotniony w swojej metodzie, ja popróbuję tak jak Marek powędkować na kulasy Wink.

Semi
Dziś już zaklepałem sobie wolny wtorek, także jak nic mi nie wyskoczy drastycznego to przyjadę. Będę Marek dzwonił w poniedziałek, to dogadamy się jak tam dojechać i o której, żeby się nie okazało że sam będę czekał gdzieś tam, zanim ktoś dojedzie. Wink
Chłopaki Duron i Joshi mają raczej brać feedery, więc Semi nie będzie osamotniony w swojej metodzie, ja popróbuję tak jak Marek powędkować na kulasy

Semi to jeden wielki chodzący eksperyment, to pewnie wszystkich metod spróbuje, łącznie ze spinem. Wink
Trza się teraz tylko modlić, żeby noc była ciepła w miarę, bo dziś posiedziałem z kumplem do wieczora i przeprosiłem drugiego polara na grzbiecie. No chyba że jakiś płyn niezamarzający wezmę. Wink

Aha i jeszcze jedno pytanie, jak daleko będziemy łowili od samochodów, bo nie wiem jak się zabezpieczyć na ewentualną dwugodzinna drzemkę nocną, aby następnego dnia jakoś funkcjonować. Wink
Semi.

Mareczek24
Semi napisał(a):

Dziś już zaklepałem sobie wolny wtorek, także jak nic mi nie wyskoczy drastycznego to przyjadę. Będę Marek dzwonił w poniedziałek, to dogadamy się jak tam dojechać i o której, żeby się nie okazało że sam będę czekał gdzieś tam, zanim ktoś dojedzie. Wink
Chłopaki Duron i Joshi mają raczej brać feedery, więc Semi nie będzie osamotniony w swojej metodzie, ja popróbuję tak jak Marek powędkować na kulasy

Semi to jeden wielki chodzący eksperyment, to pewnie wszystkich metod spróbuje, łącznie ze spinem. Wink
Trza się teraz tylko modlić, żeby noc była ciepła w miarę, bo dziś posiedziałem z kumplem do wieczora i przeprosiłem drugiego polara na grzbiecie. No chyba że jakiś płyn niezamarzający wezmę. Wink

Aha i jeszcze jedno pytanie, jak daleko będziemy łowili od samochodów, bo nie wiem jak się zabezpieczyć na ewentualną dwugodzinna drzemkę nocną, aby następnego dnia jakoś funkcjonować. Wink
Spokojnie od samochodów będziemy blisko. Nie ma spania Kij Semi czyli przyjedziesz w poniedziałek? Ja w poniedziałek będę z kolegą około 17 .ouch
Edytowane przez Mareczek24 dnia 14-09-2012 21:58

Semi
Spokojnie od samochodów będziemy blisko. Nie ma spania Wink Semi czyli przyjedziesz w poniedziałek? Ja w poniedziałek będę z kolegą około 17

Dokładnie, będę w poniedziałek wieczorem około 18.00 postaram się być. Wink
Semi.

Grzes77
Podoba mi się, że temat już podogrywany, zajmijcie mi miejscówkę bo jak wecie na 18 nie dam rady, płyn niezamarzający Semi raczej trzeba wziąć bo na sucho to każda chłodnica nie wyrobi Wink.
Do samochodów będzie blisko, chociaż nie wiem które miejscówki Marek planuje zająć, obojętne jakie się trafią to masz max 300-400m do auta Wink.

Semi
Bardzo możliwe że zabiorę ze sobą mojego kolegę Darka. Marek telefonicznie potwierdził że problemu nie będzie, także możliwe że większą ekipą będziemy siedzieć. Wink
Semi.

Grzes77
Semi napisał(a):

Bardzo możliwe że zabiorę ze sobą mojego kolegę Darka.

Bardzo dobrze zrobiłeś, że go zabrałeś bo to dobry wędkarz i super kolega nowy Wink.

Co do spotkania to wyszło super, poznać na żywca ludzi o podobnym usposobieniu - bezcenne Wink.

Co do okazów, no cóż jak się śpi zamiast wędkować to potem idzie się do wędek rano, a tam zestawy kilkadziesiąt metrów nie w tym kierunku, w którym je postawiłem, jeden bez kulki, teraz można gdybać, następnym razem wyciągnę te ryby Wink.

Dzięki wszystkim za udane spotkanie, nie mamy daleko do siebie, więc można się jeszcze kiedyś umówić, pozdro Wink.

Fot nie robiłem, tylko chłopaki, więc może oni jakieś wrzucą Wink.

Semi
No cóż, spotkanie, spotkanie i po spotkaniu. Wink
Wczoraj wcześniej zerwałem się z pracy i około 14.30 byłem już u Darka przed garażem pakując jego sprzęt do bagażnika. Ruszyliśmy delikatnie przed 15.00 aby do 18.00 na spokojnie sobie zajechać na miejsce. Droga była pusta więc już przed 17.00 po niewielkim błądzeniu i kilkakrotnym telefonicznym zawracaniu tyłka Markowi, byliśmy na miejscu. Zbiornik zrobił na nas pozytywne wrażenie, połaziliśmy w oczekiwaniu na chłopaków nad brzegiem i jakiś mały wywiad środowiskowy przeprowadziliśmy. Ogólnie to ludzie nic nie łowili.
Delikatnie przed 18.00 zjawił się Marek i Jarek. Szybka kawa i zjawia się Grzesiek z Duronem. Wink Mamy komplet więc trzeba się rozwijać, w międzyczasie Marek rozpala grilla przed domkiem w którym chłopaki mają swoją nadosadnikową siedzibę( fajny drewniaczekWink). Jako że wszyscy rozstawiliśmy się na odcinku niecałych 100 m, więc wędki do wody i spotykamy się przy domku na pogaduchy i małą integrację. Wink
[img]http://imageshack.us/a/img849/289/dscf7641k.jpg[/img] is not a valid Image.
Co jakiś czas wyciągałem feederka aby uzupełnić paszę w koszyczku, ale niestety, cisza, nic nie brało. Czas leciał jak wściekły, cześć chłopaków musiał w nocy uciekać, wiadomo, każdy ma jakieś tam swoje sprawy. Zostaliśmy do 10.00 z Darkiem Grześkiem i Jarkiem, a jako że nic się nie działo, to i my postanowiliśmy się zbierać. W nocy niechcący spotkaliśmy naszego wspólnego znajomego z forum ADi8888. Jemu trochę bardziej się poszczęściło i wydłubał z Osadnika dwa piękne leszcze.
[img]http://imageshack.us/a/img193/9688/dscf7644c.jpg[/img] is not a valid Image.
Miło mi było Adrian Cię poznaćWink. Wogóle chciałbym podziękować chłopakom za wspólną zasiadkę. Może i ryby nie brały, ale czy to było najważniejsze?? Mam nadzieję że w przyszłym roku znów coś zorganizujemy w jeszcze większym forumowym gronie. Wink
A tu jeszcze kilka fotek Osadnika. Wink
[img]http://imageshack.us/a/img818/8692/dscf7647.jpg[/img] is not a valid Image.[img]http://imageshack.us/a/img829/7434/dscf7646k.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://imageshack.us/a/img191/405/dscf7645u.jpg[/img] is not a valid Image.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się