Sierpień 21 2018 23:34:31
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Uwaga na kleszcze!!!
konrii98
Miałem tego pasożyta lecz już się wbił w skórę ale nic mi nie jest.
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

kolamilan
Kropelki już poszły na psinke.. także te małe dziadostwo samo wyjdzie i zdechnie.. ale już nie pojde z psem nigdy koło lasu..

Saimon
Ja w poprzednim roku sporo czasu spędziłem w lesie i powiem wam, że miałem sporo kleszczy czasem po 2 były wbite a jeden to sobie siedział wbity na wysokości pasa na plecach około doby i sam wyszedł.

lawinka
U nas też już tego paskudztwa jest sporo, dlatego częściej niż na jezioro gdzie jest ich mnóstwo, jeździmy na Odrę na rozlewiska. Pewnie dlatego, że tam woda bardzo i na długo wylewa, kleszcze się zupełnie nie trzymają.
images41.fotosik.pl/286/e63e443ba44dd3efm.jpg images44.fotosik.pl/291/53b326d191337b4fm.jpg

Semi
Dziś niestety musiałem iść do lekarza. Małe zaczerwienienie na biodrze w ciągu dwóch tygodni osiągnęło średnicę około 15 cm. Dermatolog skwitował krótko, a kleszcza pan nie złapał?? A no nie złapałem, ale w takim miejscu mnie uciął, że pewnie zanim dobrze się wbił to go niechcący usunąłem. Dostałem też niezłą wiązankę od pani doktor, że tak późno przylazłem, no ale cóż, przyjąłem z pokorą ochrzan i receptę, którą jak wykupowałem to mi portfel zatrzeszczał. Trudno, z rumieniem wędrującym żartów nie ma, a borelioza to bardzo paskudna choroba.Smile
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

kesu
Tak,tak za te piękne grzyby w końcu przyszło zapłacić.Szczęście że na kasie się kończy.
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

avi
Semi napisał(a):

Dziś niestety musiałem iść do lekarza. Małe zaczerwienienie na biodrze w ciągu dwóch tygodni osiągnęło średnicę około 15 cm. Dermatolog skwitował krótko, a kleszcza pan nie złapał?? A no nie złapałem, ale w takim miejscu mnie uciął, że pewnie zanim dobrze się wbił to go niechcący usunąłem. Dostałem też niezłą wiązankę od pani doktor, że tak późno przylazłem, no ale cóż, przyjąłem z pokorą ochrzan i receptę, którą jak wykupowałem to mi portfel zatrzeszczał. Trudno, z rumieniem wędrującym żartów nie ma, a borelioza to bardzo paskudna choroba.Smile

Też miałem ten rumień i to o średnicy ponad 25 cm.
Dostałem wtedy serie zastrzyków.
A kleszcza dostałem u rodziców w ogrodzie w centrum BydgoszczySmile
pozdrawiam
Tomasz

ncplus.bydgoszcz.pl
Semi
Dostałem wtedy serie zastrzyków.

Mam nadzieję że u mnie się obejdzie bez. Wink
Dostałem antybiotyk, trzy tabletki, ale drogie jak cholera, mam nadzieję że skuteczne, w czwartek na kontroli się okaże.
Co do kleszczy, całe życie szwendam się po lasach, łażę po krzakach i jak do tej pory wyjąłem ze swojego ciała tylko jednego, za prawą łopatką się usadowił. Żadnych komplikacji po nim nie miałem. A teraz nie dość że nie znalazłem gada, to jeszcze mi prezent zostawił.Kij
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Labedziak
Semi napisał(a):

że pewnie zanim dobrze się wbił to go niechcący usunąłem.

Jesteś pewny ze to kleszcz?
Ja już też miałem chyba cztery, ale z tego co pamiętam, to tak łatwo nie dawało się je usunąć.
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Semi
Jesteś pewny ze to kleszcz?

Na 100 % nie jestem, bo oprócz rumienia wędrującego innych objawów nie ma.
Semi.

Semi
Po leczeniu antybiotykiem zrobiłem w zeszłym tygodniu badanie krwi na obecność boreliozy. No i niestety jeden z wyników okazał się dodatni. Dostałem od lekarza skierowanie do zakaźnika na dalsze leczenie, zobaczymy co z tego wyjdzie, jak na razie to mnie gnaty wieczorami bolą, teraz wiem dlaczego, a już myślałem że to starość mnie powoli bierze.
Semi.

stan2010
Borelioza to naprawdę wredna choroba Kij. W poniedziałek 30 idę na zakaźny, żeby ją wykluczyć, a powikłania mogą być bardzo poważne. Nawet niepełnosprawność. Niestety conf. Wiem coś na ten temat.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Labedziak
Kleszczy masa, co grzybobranie, to jakieś wyłapałem, najczęściej w okolicach szyi.
Dobrze że to czuć jak maszerują po skórze.Smile

Semi
Trzeba uważać, czasami jednego się złapie i leczenie miesiącami. Ja trochę tych prochów zeżarłem żeby było ok.Smile
Semi.

Exodus
Semi, tzn jaki czas się leczyłeś ?
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Semi
Exodus napisał(a):

Semi, tzn jaki czas się leczyłeś ?

Pierwsza dawka trzy tygodnie, badania, druga dawka trzy tygodnie- badania. Trzy miesiące bez leków i badania ostatnie które wyszły pozytywnie( znaczy się nie wykryto boreliozy). W przychodni naszprycowali mnie antybiotykiem który nic nie pomagał, dopiero Szpital Zakaźny na Wolskiej w Warszawie zrobił robotę, nawet badań z przychodni nie chcieli na oczy widzieć. Dlatego radzę po ukąszeniu kleszcza i wystąpieniu rumienia brać skierowanie od rodzinnego do zakaźnika i z żadnymi dermatologami i innymi magikami nawet nie gadać.
Semi.

Labedziak
No i stało się.
Pierwszy raz od kilku lat udało się kleszczowi mnie wykiwać.Kij
Pewnie stało się to w sobotę na rybach.

www.narybki.net/forum/attachments/kleszcz.jpg

Musiałem iść do lekarza, bo w takim miejscu na plecach się przyssał, że samemu nie dało rady go usunąć.Wink

michal184
Ja ze szkocji na udzie przywiozłem dwa a w zeszłym roku miałem pięć.
Zawsze należy pamiętać o pochodzeniu, bo to dzięki naszemu otoczeniu w dzieciństwie kształtuje się nasz charakter i dobre serce.

estrada
Jeśli mogę, to kilka porad, związanych z kleszczami od pewno profesora, który na uczelni zajmował się miedzy innymi robakami Smile

-Trzeba zakładać taką odzież, aby kleszcz mógł swobodnie spaść/ześlizgnąć się. Czyli najlepiej jakieś szerokie nakrycie głowy. Koszulka nie może być wpuszczona w spodnie. Spodnie nie mogą być wpuszczone w buty. Wszystko musy być luźne.
- Jeżeli już kleszcz się do nas dobierze. Kilka godzin szuka odpowiedniego miejsca, w które będzie mógł wejść. Więc trzeba się obejrzeć i może się okazać, że nawet nie zdąży nas nadgryźć.
- Spośród wszystkich substancji najlepsze są te, które zawierają przynajmniej 40% DEET. Jest to substancja rakotwórcza, ale nie w stężeniach, które pozwalają na ochronę przed małymi żyjątkami. Musielibyśmy chyba lać na siebie codziennie kilkanaście puszek tego aerozolu przez kilka lat, aby wystąpił jakiś efekt.
- Nie wszystkie kleszcze przenoszą choroby. Szacuje się, że przenosi je co drugi kleszcz. Tak na pocieszenie.
Z euro jest jak z socjalizmem. To piękna idea, która nie sprawdza się w praktyce.

Exodus
Laba, Ciebie coś lubią te wstrętne owady Wink Musisz chyba do wanny wlewać rozpuszczalnik, one tego nie lubią Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się