Styczeń 19 2018 14:33:59
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Akwarystyka
 Drukuj temat
Skalary
sawe89
Witam panowie może mi ktoś rozszyfrować te skalary chodzi mi o to co jest samiec a co samica

http://www.sendsp...181a8/view

http://www.sendsp...76a70/view

http://www.sendsp...94c88/view

To są linki do tych skalarów.
sawe89

Exodus
Ciężko będzie rozróżnić Wink
Samiec widać wyraźny garb tłuszczowy nad czołem.
Samica łagodny i jednolity łuk od czoła do płetwy grzbietowej.

Druga sprawa to najlepiej obserwować. W akwarium jak nie bedzie dobrych warunków do rozrodu, to nawet para która miała gdzie indziej ikre u ciebie może jej nie być.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

catchandrelise
Na moje 1samiec, 2samica, 3samica, ale głowy nie daje.
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

kfiat
Gdybym musiał zgadywać to kolejno: samiec, samica, samiec... ale to tylko zgadywanie, bo rybki chyba dość młode

sawe89
A więc ten czarny też mi się zdaje że samiec a ta złota to samica wczoraj się przyglądałem im bo pływają razem i ta złota czyściła liść no ale one już pływają ze sobą dużo czasu i non stop czyści ale nic z tego nie ma na razie zero ikry a to ostatnie to sam nie wiem co to wydaje mi się , że to samica będzie te skalary maja już ponad 8 miesięcy jak są u mnie
sawe89

catchandrelise
Jaką masz temperaturę wody? Może spróbuj ją podnieść o 2 stopnie.
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

sawe89
Temperatura wody do 29 stopni i zmiękczana woda była i nic a ta złota nadal czyści liść i nic po za tym
sawe89

Dawid
Prawda jest taka że 100% pewności masz podczas tarła , czyli gdy ryby ukażą pokładełka. Grube - samica , cienkie -samiec .Pamiętaj także że dwie samice potrafią tez składać ikrę , w tym że wynik tego będzie z góry wiadomy. Wg mnie samica będzie z fotki nr.2 . Parametry wody do tarła nie są przy skalarach aż takie ważne, za to ważna jest jej jakość - rób podmiany i dobrze natleniaj , dobrana para wytrze się nawet przy ph 7,5 , w tym że ciężko będzie dochować się narybku. Temperatura wody między 26 a 29 więc też nie trzeba gotować wody. Cierpliwości , a efekty same przyjdą ouch
Edytowane przez Dawid dnia 01-11-2012 16:59

Tomasz_Hunter
Witam.
Mam pytanie. Parę miesięcy temu po kilku latach założyłem na nowo akwarium. Miałem tam skalary, ostronosy i kiryski. Pierwsze dwa dni ok, później skalary były jakby wystraszone, nie pływały i zbijały sie wszystkie razem. Po kolejnych dwoch dniach zaczęły zdychać i tak pozbyłem sie 13 skalarów (objawy były następujące: albo były słabe, kołysały sie na boki, a wiekszości rozwarstwiały się płetwy "pleśniały" ? i odpadały). Dotam, że kirysy i ostronosy przeżyły i mam je do teraz. Było światło, napowietrzanie i filtr. Temperatura była 28 stopni pozniej zmniejszylem (stopniowo) na 24. Czy ktoś z Was może wie w czym mógł leżeć problem? A i bardzo szybko akwarium zarastało biało-brązowoymi glonami, a na powierzchni tworzył się korzuch. Chciałbym znowu mieć parę tych wspaniałych rybek ale boje się, że będzie to samo.

Dariusz foss
Tak jak Klenie i Jazie, tak w mym akwarium bylo i jest miejsce dla Skalarów uwielbiam te ryby.Wiele razy składały u mnie ikrę .I zawsze kończyło się jej zjedzeniem przez inne gatunki ryb w zbiorniku ogólnym,do tej pory.Tym razem para która się dobrała jest tak opiekuńcza i mimo swych skromnych wymiarów odpędza dwa razy większe od siebie osobniki.Ikra z liścia znikła,larwy małych skalarów zostały przeniesione w róg akwarium przytwierdzone do silikonowego łącza szyb,skąd ponownie zostały ukryte w roślinności nad wodnej .A dziś stadko wreszcie pływa po całym zbiorniku pilnowane przez swych rodziców jak przystało na pielęgnice.Pewnie są to ich ostatnie chwile życia w ogólnym akwarium takie to bywa życie ale frajda była z podpatrywania być może coś przeżyje lecz szanse są mizerne lecz są.
images77.fotosik.pl/419/631213c283030105m.jpg

images75.fotosik.pl/418/50ec782f8ebfc731m.jpg

images75.fotosik.pl/418/e598767bea451b88m.jpg

images78.fotosik.pl/418/1267f209489ec418m.jpg

images78.fotosik.pl/418/73de5e7f9cdbf9c0m.jpg

Exodus
Odłowić może pare z młodymi ? Małej ilości osób chyba sie udaje wychować młode skalary Wink

Dawid
W tej fazie wystarczy odłowić same młode i karmić je wylęgiem artemii. Małe rosną w oczach , z artemi przechodzimy na mrożony cyklop i tak dalej i tak dalej. Jak są wielkości 1gr to wcinają już praktycznie wszytko. Jedno o czym należy pamiętać "wyciągając" narybek to podmiany podmiany podmiany. Powodzenia w hodowli ouch

Dariusz foss
Skalary maja dziś około jedenastu dni ,zostało ich niewiele około piętnastu sztuk mają centymetr .Tak jak przewidziałem sporo zostało w paszczach innych skalarów, mimo waleczności oraz nie bywałej opiece swych rodziców.Trudno im upilnować było ciągle rozpływające się młode ,teraz jest im łatwiej przywołać młodzież i odgonić napastników .Ogólnie jestem zadowolony ,ale całkowicie będę cieszył michę jak osiągną 2 cm.Shock

Dariusz foss
Nie wiem czy to normalne ,para ponownie ma ikrę na liściu oraz siedem młodych którymi się nadal opiekują ciężko zrobić fotkę komórką staram się lecz zawsze jakiś odblask jest na fotce.A ciekawie to wygląda szczególnie młode .Akwarium jest ogólne a terroryzuje je para ryb wraz z młodymi .

Exodus
Fabrykę skalarów otwieraj Wink po 50 groszy i sprzedaj jako super łowne przynęty na szczupaka Wink

Dariusz foss
Dziś rano jeszcze podrostki pływały, lecz po powrocie z ryb sytuacja wygląda tak ,brak podrostków lecz na szybie dynda nowe pokolenie.Pewnie podziela los swych braci takie to życie bywa w zbiorniku ogólnym .
images75.fotosik.pl/485/d7e781384f1a926am.jpg

images76.fotosik.pl/486/ca5bbca550e2944am.jpg

lawinka
Moje skalary. które miałam parę lat temu, tylko dwa razy miały ikrę ale zawsze została zjedzona przez inne rybki.
Obecnie nie mam skalarów bo zjadały i terroryzowały mniejsze rybki. Za to ze względu na brak drapieżników mam kilka pokoleń gupików. Sporo już rozdałam bo się za gęsto zrobiło mimo sporego akwarium Wink
Z moich rybek najbardziej lubię kosiarki - pięknie czyszczą trawy z glonów.

MazurskiLin
Mi też skalary obgryzały mniejsze rybki. Moja ulubiona rybka do Guramin złocisty.

https://potrawywigilijne.wordpress.com
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się