Sierpień 19 2018 20:58:29
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić sandacza - Spinning
piotr23b
Witam.
Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak łowić sandacza w kanale (Elbląg). Wiem że sandacz tam jest bo złowiłem jednego na boczny trok(niewymiar). Chodzi mi o porado co do kija i przynęt. I w jakich godzinach najlepiej jest sie na niego wybrać?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

bobo160
Nie rozumiem Cię Piotr... Smile
Wystarczy poszukać na forum, a na pewno coś znajdziesz Kij
W ostatnim moim poście, w tym temacie, podałem link w którym na pewno znajdziesz coś co Cie interesuje.
Przestudiuj sobie cały temat: Jak złowić sandacza z brzegu rzek, a znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.

Edytowane przez bobo160 dnia 22-11-2012 23:55
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

piotr23b
Źle złożyłem zdanie. Chodzi mi o spinning Wink Szukałem juź kiedyś na ten tem czegoś na forum, ale nie znalazłem. Może źle szukam, albo nie ma nic na temat sandaczy na spinning.

bobo160
Ja Ci za dużo nie podpowiem, bo sam się uczę połowu tej ryby na spinning.
Używam kijka Fox Rage US Finesse Rods 7-28 g. Kołowrotek - Shimano Exage 1000 RC.
Jest to zestaw do lekkiego spiningu.
Przynęty to przeważnie gumy Relax: Kopyta, Ripery, twistery.
Musisz próbować, szukać miejsc żerowania sandacza. Bywa tak że o danej porze, nie ma go w danym miejscu, a za kilka godzin tam właśnie będzie zerował. Musisz poznać wodę i miejsca łowienia.

Edit:
Założyłem nowy temat, w którym będziemy wymieniać się doświadczeniami związanymi tylko z połowem sandacza na spinning.
Edytowane przez bobo160 dnia 23-11-2012 22:55

piotr23b
Ja mam kijek od 8 do 30 gram o szczytowej akcji. Konger Arcus 270/30. Kołowrotek shimano alivio 3500 z górnym hamulcem i plecionke. Oczywiacie gumy to podstawa i rozne gramatury. Czy na sandacza warto dawac przypom? Czy sama plecionka z krentlikiem i agrafka starcza? Jutro wybiore sie i spróbuje coś wyciagnac. Warto rzucac tak od 16 do 20? Jakie pory sie u was sprawdzały?

bobo160
Znalazłem coś, co napisał Krzysztof (Frantic)
Myślę że sam zastosuję się do tych zaleceń.

Żeby zacząć świadomie łowić sandacze na spining trzeba po prostu często łowić i próbować wg książkowych schematów. Będą pstryknięcia, które zaczniesz zauważysz, potem już będziesz czujny jak ważka i za którymś razem nie spóźnisz zacięcia. Wtedy polubisz tą niepewność nad wodą. Poradzę Ci jak i mnie kiedyś poradzono: wywal agrafkę i krętlik, a główkę mocuj bezpośrednio do plecionki. Każde "luźne" ogniwo staje się tu zbędne i wpływa na spóźnienie dotarcia bodźca przez linkę, wędkę do Twojej ręki. Wędka musi ... mieć to coś, tą "sprężynkę" w środku, która bez zwłoki zawiadomi o braniu. Szklaki i krowie ogony tu sie nie sprawdzają. Jedni lubią trzonek od miotły, inni sztywną, ale z delikatną szczytówką. Ja łowię na HM69, a do niedawna na sztywną i krótką dżerkówkę. Najważniejsze, żebyś wiedział kiedy guma uderzy o dno. Później zaczniesz wyczuwać czy to dno jest twarde czy miękkie, czy leżą kamienie i czy są to duże kamienie... Wędka dla sandaczowca jest czymś w rodzaju laski dla niewidomego. Z czasem będziesz "widział" dno, a wtedy do sukcesu już bardzo blisko.
U mnie na zestawie końcowym był zamocowany: krętlik, stalka, agrafka, a na końcu mocowałem to do główki jigowej Smile

krzysiu wedkarz
Napiszę kilka słów, odnośnie przynęt sandaczowych. Moj brat jest zapalonym spinningistą , ale od poprzedniego sezonu najwięcej czasu poświęca sandaczom . W poprzednich latach łowił oczywiście sandacze , ale jako przyłów do szczupaków , okoni czy też boleni . Kiedy zabierał się za sandacze to miał mizerne efekty, chociaż inni wędkarze łowili mętnookie to On nie miał szczęścia, eksperymentował z przynętami różne kopyta itp nie zdawały egzaminu. Pewnego dnia wyciągną z Bugu kilka metrów urwanej plecionki z zaczepioną gumką na końcu , nie wiedział jakiej firmy jest to produkt, ale spodobała mu się jej perłowa barwa , postanowił ją wypróbowac . Za trzecim bodajże rzutem wyholował sandacza 79 cm , tego samego dnia złowił jeszczę kilka okoni na tę gumę. Po powrocie do domu zaczął szukac w internecie co to za gumka, aż w końcu na stronie mikado trafił na produkt tej firmy : Mikado Fishunter , zamówił wtedy kilkadziesiąt gumek o różnych odcieniach i długościach. Teraz do połowu sandaczy stosuję tylko te gumy , w tym sezonie złowił kilka sztuk w przedziale 70-85 cm i mniejsze oraz sporo szczupaków i boleni, nie wiem jak na innych wodach, ale na Bugu te fishuntery się super spisują.
Wędkarstwo to nie Hobby , to styl życia

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się