Luty 25 2018 22:26:55
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Sum 150kg
dksstefan
NO ale ja sie tylko zastanawiam jak, przypuszczając człowiek no powiedzmy 90 kg wyciąga suma 150Kg to raczej sum wyciągnie jego a niżeli on go!!!!!ShockShockShock
"Drgająca szczytówka"- najlepsza metoda łowienia!!!!

pjkspining
Boże normalnie jesli ktos idzie na suma to nie idzie z wedka na plotki nie ? To powiedz mi jak wyciagaja np duze graniki , rekiny roznych gatunków , halibuty , albo nawet marliny te rybki nie naleza da najmniejszych tym bardziej marlin i halibuty,a jednak jakos je wyciagaja na "WĘDKI" a pomysl ze to ryby morskie duzo bardziej walcza niz slodkowodne , sa roznego rodzaju wedki , kolowrotki plecionki wiec nie bardzo rozumiem. A co do wielkosci sumow jak znajde txt u mnie w ksiazce ale moe zacytowac z pamieci "W kronikach w XVI wieku , sa zapiski ze rybacy zlowili suma - 5 m i wadze 700 kg wiec?
Edytowane przez pjkspining dnia 29-03-2008 14:58
Tylko sum !!! Pasja...Złap i wypuśc

raffi-75
Dobra,dobra zapiski podają o sumach 3m i do 250kg wagi. Na dzien dzisiejszy za najwieksza rybe wód słodkowodnych uważana jest bieuga żyjąca w RosjShockPfft

pjkspining
raffi-75 napisał/a:
Dobra,dobra zapiski podają o sumach 3m i do 250kg wagi. Na dzien dzisiejszy za najwieksza rybe wód słodkowodnych uważana jest bieuga żyjąca w RosjShockPfft

No to sie mylisz , obecnie najwieksza ryba słodkowodna jest ARAPAJMA zyjaca w wodach amazonki
Tylko sum !!! Pasja...Złap i wypuśc

EXECUTOR
Chyba prawda skoro w Hiszpanii są sumy ok. 150 kg to czemu w Szwecji ma nie być Wink

stasz
Bogus napisał/a:
popieram chomikla1980 Pfft ciekawe ile ludzi go wyciągało PfftPfft

wieksze ryby wyciagano w pojedynke. poogladaj sobie filmiki na youtubeFrown

stasz
wtka napisał/a:
No dobra wszystko ok, tylko powiedzcie mi jak albo czym tego suma z wody ciągnął?
Chyba traktorem...

jakbys takiego suma juz przy brzegu mial to bys sam po niego wszedl do wody. to chyba jasnePfft

barmsr
Link do zdjęcia suma o wadze 140kg...
http://www.gruppo...grecia.htm

RaFcIuXxX
http://pl.youtube.com/watch?v=J_it62G0QnA&feature=related Obejżyjcie warto Angry dla nich Wink

rafael
myśle że sumy mogą dotrastać do takiej wagi kto wie tylko jeżeli złowili by takiego suma mieliby rekord świata więc dowiedzielibysmy sie o tym szybko;D
catch & releaseFrown

Jaxon22
Wystarczy spojrzeć na Zalew Rybnicki... gośc który wyjął tam Suma 102 kg opisywał,że w swojej karierze nie raz miał kontakt...powtarzam tylko kontakt z sumami o wiele większymi z którymi nie mógł nawiązać walki.... to chyba samo mówi przez się.
Pozdrowienia Frown

Exodus
avallone78 napisał/a:
Temat nie w tym dziale bo istnieją sumy większe niż 150KG

Do znajomych zawsze mówie.
- Wy się śmiejcie do niego, a ja zadzwonie
Oczywiście bez urazy. Wink

Tak poważnie to pewnie może coś takiego pływa Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

lberlinski
No czasem słyszy się opowieści wędkarzy, którzy mówią , że zacieli suma na Zalewie Zegrzyńskim i później ich łódka była ciągnięta do zapory w Dębem ( no a tam ze 2km jest) . Później albo sprzęt albo już oni sami nie dawali rady i po rybie.Shock

Słyszałem także o opowieściach nurków , którzy schodząc przy owej zaporze w Dębem w celu jej kontroli przerażeni uciekali, bo przy samej zaporze były sumy po 3 m... Ile w tym prawdy. pewnie nikt się nie dowie ale tam jak i w Zalewie Zegrzyńskim czy samej Narwii na pewno pływają sumy na miarę rekordu Polski.Wink

Trzeba '' tylko'' takie wyjąćPfft
d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg

arturMD
Witam kolegów!
Tak to prawda,że są sumy powyżej 150 kg.Podczas suszy w Wisle koło miejscowości Borusowa widać bylo KOLOSY,które stały w nurcie ponad 3 metry długie i nie miały gdzie sie schowac.Niestety pozniej dowiedzialem sie,że miejscowi zaczeli szarpac rybe kotwicami...................szara polska rzeczywistość............Sad

Exodus
Na national geographic ostatnio gonili Yeti Wink Więc podchodze do tego ostrożnie Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

maniu128
Ja też myślę że są większe sumy niż 150 kg. Jeżeli sum rośnie całe życie, a wiemy że jest dość żarłoczny i długo żyje to jest to bardzo możliwe.
Amur, Karp, Leszcz, Karaś, Lin, Płoć - To Mój Cel W Tym Sezonie.

Człowiek uczy się całe życie...

Mich101
Na pewno są większe sumy niż 100kg.Jestem wręcz pewny,że w polskich wodach żyją takie bestie.Sum przy dobrych warunkach w 7 lat dorasta do 1m długości, a w 15 lat do 1,50m.A sumy już trochę latek żyją te najstarsze Wink
POZDRAWIAM MICH101

WĘDKARSTWO TO HOBBY NIE DO ZASTĄPIENIA

..........................................................................................................................................
Raj utracony...
http://www.narybk...ost_112259

http://www.narybki.net
rekinek94
Mich nie wiem czy wiesz że 102kg to jest rekord polski Wink

Mich101
rekinek94 napisał/a:
Mich nie wiem czy wiesz że 102kg to jest rekord polski Wink

Wiem,Wiem.Chodzi mi o to, że żyją takie bestie 150kgWink.Podejrzewam, że nawet i w Rybniku.z którego pochodzą były i oficjalny rekord suma Wink
POZDRAWIAM MICH101

WĘDKARSTWO TO HOBBY NIE DO ZASTĄPIENIA

..........................................................................................................................................
Raj utracony...
http://www.narybk...ost_112259

http://www.narybki.net
rekinek94
No bardzo możliwe że są takie nawet i u nas... Ale żeby sie tego dowiedzieć trzeba sprawdzić łowiąc go Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się