Październik 24 2018 02:37:03
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Sum 150kg
avi
Odkąd zobaczyłem sumy avallone78, zacząłem poszukiwania wzmianki o największej rybie tego gatunku , złowionej na wędkę.
Myślę iż w ciepłych wodach ryba ta spokojnie może się zbliżyć do granicy 180-200 kg, oczywiście biorąc pod uwagę żarłoczność ,szybkie przyrosty wagi a także długowieczność tej ryby.
Ciekawe , że "masowy wysyp " rekordowych połowów tej ryby na wędkę miał miejsce w ostatnich latach.
Pewnie ma to związek z technologią sprzętu.
Pamiętam jak 20 lat temu byliśmy na wakacjach nad morzem i pewien gostek (nurek z Polic) opowiadał o podwodnym spotkaniu z sumem gigantem ,takim powyżej 100 kg.
W tym czasie rekord Polski suma to ok 70kg.
Pamiętam zdjęcie w WW z tamtego okresu - dziadek ok 75lat -rekord Węgier -85kg!!
Z perspektywy tego , co osiągnął Artur w tak krótkim czasie , ale korzystając z najnowszej technologii, śmiem twierdzić że w ciągu najbliższych 2 lat przebije rekord z Rybnika.
Ale avallone78 to twardziel , myślę że większości z nas (bez urazy) brakowało by do tego uporu i determinacji.
Arturze -pokaż niedowiarkom Wink
Edytowane przez bobo160 dnia 12-11-2009 09:12
pozdrawiam
Tomasz

ncplus.bydgoszcz.pl
maniu128
Postaram się to może wreszcie zmienią błędny dział w którym znajduje się ten tematWinkPfft

Też uważam że ten temat jest w błędnym dziale.
Jestem realistą i nie łatwo mi coś wmówić ale jestem przekonany że sumy pływają większe niż 150kg.
Avallone78 życzę Ci żebyś złowił takiego ponad 100kg i żeby twój upór i determinacja dały efekty w postaci jakiegoś rekordu.
Pozdro Wink
Edytowane przez maniu128 dnia 12-11-2009 09:47
Amur, Karp, Leszcz, Karaś, Lin, Płoć - To Mój Cel W Tym Sezonie.

Człowiek uczy się całe życie...

Labedziak
avallone78 napisał/a:

Postaram się to może wreszcie zmienią błędny dział w którym znajduje się ten tematWinkPfft

Jak by nie było w tym dziale,to byście nie mogli o tym dyskutować,czy to prawda Wink
Kiedyś na pewno ten temat się przeniesie,ale kiedy??????

Parę dużych sumów macie w tym temacie -

[img]http://img30.imageshack.us/img30/2051/71277981.gif[/img] is not a valid Image.

http://www.narybk...ost_100672
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

michalek19
A ja mam takie pytanie ??
Mnie dziwią te wszystkie zdjęcia z sumami gdzie wędkarz je trzyma w wodzie i one nie uciekają.
Nigdy nie złowiłem tej ryby i nie wiem jak sie ona zachowuje, ale czy ona nie skacze, nie szarpie sie będąc do połowy w wodzie
Na Emigracji Sad Sad Sad
Deutschland > Bawaria

Exodus
avallone78 napisał/a:
Temat nie w tym dziale bo istnieją sumy większe niż 150KG

Pokaż mi takie Wink

Temat w bredniach, bo trza sobie przeczytać pierwsze posty tego tematu. Do dziś nikt takiego nie pokazał. Wszystko to domniemania, ale nawet nurkowie takiego nie pokazali.
Więc nie będe pierwszy, który by chciał udowodnić coś czego jeszcze nikt nie pokazał.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Adam014
Avallone jak byś mógł to napisz coś a tym ataku na ciebie tego suma.Jak to wyglądało??
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Kondzio154
avallone78 napisał/a:

W tym momencie sum wyrwał się gwałtownie i chwycił redaktora za ramie i wciągnął pod wodę.
Żeby go uratować miejscowi zabili suma a cala sytuacja nie trafiła na łamy dziennika.

Gdy dociągnąłem go do brzegu i chciałem ostatni raz podciągnąć nagle rzucił się w moja stronę i chwycił mocno za rękę.
Na szczęście miałem rękawice i wyrwałem rękę.
Drugi raz niedawno był to sum z 2 miejsca Toplisty 178cm.
Wypływałem właśnie pontonem wywieźć żywca i odbiłem od brzegu w lewo a następnie łukiem w prawo do boi a w tym czasie sum płynął za mną 4 metry cyklicznie uderzając ogonem w dno pontonu.
Ten sam sum mimo iż był uwiązany zaatakował brzanę którą wypuszczałem po zdjęciach do wody.

Sytuacja z Włoszech wydaje się nieprawdopodobna, no ale jak widać jest możliwa. Ryba w akcie desperacji ratując swoje życie chwyta się różnych metod, aby je ocalić, tym bardzie, że ofiara nie odbiega rozmiarami od myśliwego. Wiele słyszałem i czytałem historii o potężnych agresywnych sumach, jednak wszystkie trzeba odbierać z przymrożeniem oka.
Chociaż to co spotkało naszego kolegę z forum o tym w jakimś świadczy.
Avallone: Jak duży mógł być ten sum, którego zdjęcie wstawiłeś, ten który zaatakował brzanę?
Edytowane przez bobo160 dnia 12-11-2009 19:55

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się