Luty 24 2018 22:31:15
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
MAŁOPOLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI
Rybcio
Chciałbym Wam przedstawić poważną sprawę która nie tak dawno miała miejsce w Kole PZW Wieliczka

W związku z brakiem umowy między Urzędem Gminy Wieliczka a Zarządem Okręgu PZW Kraków, która miałaby sprecyzowaną kwestię przypisania stawów Wielickich dla Koła PZW Wieliczka, powstało z inicjatywy członków byłego już zarządu Koła nowe niezależne stowarzyszenie wędkarskie pod nazwą Małopolski Związek Wędkarski. Stowarzyszenie to zostało zarejestrowane w Krakowskim Sądzie Gospodarczym i otrzymało KRS 0000435155 oraz zostało wpisane do rejestru Stowarzyszeń w dniu 03 października 2012 roku, uzyskało dzięki temu status prawny umożliwiający podpisywanie wiążących umów na dzierżawę wód. Podkreślamy, że nie jest w naszym interesie odcinanie się od Koła PZW Wieliczka i ze swej strony zapewniamy o ścisłym współdziałaniu z Zarządem Koła pozostając niezależnym wobec Zarządu Okręgu PZW Kraków, dzięki temu będziemy mieli wpływ na nasze łowiska, na ilość wpuszczanych tam ryb oraz ogólne zagospodarowanie stawów.
Każdy kto będzie chciał zostać naszym członkiem będzie mógł to zrobić wypełniając deklaracje członkowską dostępną na tej stronie, dzięki temu będzie mógł uczestniczyć w zebraniach ogólnych stowarzyszenia oraz być wybieranym do jego władz.

W czasie zakładania Stowarzyszenia pojawiły się także ciekawe artykuły w gazetach.

http://wedkarstwo...olochy.pdf

http://wedkarstwo...okalne.pdf

Poniżej przedstawiam opis z zebrania gdzie był ustalony także regulamin poprzez Członków Stowarzyszenia.

W niedzielę 16 grudnia 2012 w sali konferencyjnej Solne Miasto odbyło się zebranie organizacyjne naszego nowego stowarzyszenia, zaproszeni byli wszyscy amatorzy wędkarstwa, którzy chcą mieć wpływ na regulamin naszych wód 2013 roku a przyszło ich prawie osiemdziesięciu.

Na zebranie został wydelegowany, również pracownik biura Zarządu Okręgu PZW Kraków.

Omawiane były sprawy kluczowe dla działania stowarzyszenia jak:

Dopuszczenie możliwości spininngowania na naszych wodach przez cały rok od zmierzchu do świtu - przyjęto.

Dopuszczenie możliwości łowienia w Parku Mickiewicza dla dzieci do 14 roku życia na drugą wędkę z opiekunem w limicie opiekuna - przyjęto.

Dopuszczenie możliwości łowienia dla dzieci do 14 roku na drugą wędkę z opiekunem w limicie opiekuna na wszystkich stawach - nie przyjęto.

Możliwość zabierania dwóch sztuk dziennie Leszcza i Jazia, który nie liczyłby się do limitu rocznego - przyjęto.

24 godzinny zakaz łowienia po zarybieniu - przyjęto.

Zniesienie górnych wymiarów ochronnych - przyjęto.

Wprowadzenie wymiarów ochronnych na ryby:
a) Lin, Jaź, Leszcz - 30 cm.
Cool Karp - 35 cm.
c) Węgorz, Szczupak, Jesiotr, Sandacz, Amur - 50 cm.
d) Sum - 70 cm.
e) pstrągi z wyjątkiem potokowego - bez wymiaru

Wprowadzenie opłaty startowej na zawodach organizowanych przez MZW w wysokości 10 zł. (opłata nie dotyczy juniorów) - przyjęto.

Wprowadzenie zakazu wywozu przynęt łódkami sterowanymi - przyjęto.

Wprowadzenie niższej składki dla osób, które nie chcą zabierać ryb - nie przyjęto.

Tabela opłat:

Osoby posiadające licencję na łowiska specjalne Koła PZW Wieliczka w 2012 roku - 250 zł.
Osoby, które nie łowiły na łowiskach Koła PZW Wieliczka w 2012 roku - 280 zł.
Kobiety - 125 zł.
Dzieci do 16 roku życia - 125 zł.
Posiadacze złotej odznaki PZW z Wieńcami - 125 zł.
Osoby z widocznym kalectwem - 0 zł.
Opłata za klucz do łowisk - 2 zł.

Wiele osób będących na zebraniu oddało wypełnione deklaracje członkowskie naszego nowego stowarzyszenia wyrażając swoje zadowolenie z inicjatywy założenia Małopolskiego Związku Wędkarskiego.

Poniżej link do strony MZW

http://wedkarstwo...polska.pl/

Co Wy na to, czekam na opinie Wink
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

andbaja
Interesujące, chociaż nie wszystko jest dla mnie jasne.
Powołaliście do życia nowe stowarzyszenie wędkarskie współpracujące z wielickim kołem,ale odrębne od PZW? Jakoś nie kapuję. Będzie można łowić na stawach koła Wieliczka? Może przedstawisz Rybcio główne plusy tego przedsięwzięcia. Ciekawi mnie to, bo to w moim powiecie się odbywa...

Exodus
Pomysł świetny Wink

Rybcio, pamiętaj że pisze opinie i nie ma tu nic krytycznego w Twoim kierunku Wink

Dla mnie takie odseparowanie się od PZW jest krokiem w dobrą stronę. Sam bym chciał, by powstawało więcej takich stowarzyszeń.
Zresztą należą Wam się duże gratulacje za to co robicie do tej pory. Zresztą, ja Wam zawsze wystawie pozytywna opinie, bo wiem że chcecie dobrze Wink

Teraz coś złego, niestety Wink

Co do łódek, to i bez tego się tam połapie, tylko trza coś wrzucić do wody Wink

Możliwość zabierania dwóch sztuk dziennie Leszcza i Jazia, który nie liczyłby się do limitu rocznego - przyjęto.

No trza zabrać, zawsze więcej jedzenia, to przejdzie.

Zniesienie górnych wymiarów ochronnych - przyjęto.

No jak tu nie zjeść 15 kg karpia, maszynka, cebula, czosnek, trza zabierać.
Pamiętajcie ze czasu PRL się już dawno skończyły.
Na łowiska wchodzą nowe pokolenia ludzi, i to nie są osoby które jedzą wszystko. Czas szybko mija i któregoś dnia, na żebranie przyjdzie parę osób.
Tw Karp ma górny limit i tego pilnuje, prawie każde łowisko ma taki limit. Niepołomice mają swoje stawy gdzie mają duże karpie i tez sobie tego pilnują.
Macie .... więc nie wszystko trza walnie glosować, jak dasz cała rękę, to porwie i resztę. Ludzi trza zachęcić, jak będą wiedzieć że nie ma dużej ryby, to pójdą na inne wody. Czasem robiąc coś, trza też zakładać że czas mija, ludzie się zmieniają jak i ich mentalność.

Wprowadzenie niższej składki dla osób, które nie chcą zabierać ryb - nie przyjęto

Mogło to być dobrym strzałem Wink

Doszły mnie też słuchy, że chcecie udostępnić duża wyspę do wędkowania. Odpowiem Wam tak, miłośnicy ptaków narobią ogromnych problemów. Macie tam parę gatunków bardzo rzadkich lęgowych ptaków. Cały czas jest to monitorowane. Gdy wejdą tam wędkarze, może dojść do wielkich kłopotów.
Tylko dobra rada Wink To nie jest wysnute z palca, można ponieść ogromne kary finansowe z tego tytułu.

Ogólnie działajcie tak by każdy był szczęśliwy Wink
Banerek oczywiście wrzucę Wink
Pozdrawiam i życzę sukcesów w dalszym rozwijaniu Stowarzyszenia
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Retsam
Rybcio inicjatywa bardzo ciekawa, mi samemu od pewnego czasu chodzi po głowie wyjście z szeregów PZW i założenie stowarzyszenia z grupą podobnie myślących wędkarzy.
Mam pytanie dotyczące zniesienia górnych wymiarów ochronnych. Jakie są argumenty przemawiające za taką decyzją w Waszym przypadku?

gatun0
Tak jak przedmówcy już pisali, ten górny limit jest jak najbardziej potrzebny.
24 godzinny zakaz łowienia po zarybieniu - przyjęto.

Wydaje mi się że jest to trochę za krótko. U mnie po zarybieniu białą rybą jest wprowadzany zakaz min na 2-3 tyg, można za to łowić drapieżnika, lub białą rybę na drugim mniejszym zbiorniku. Po 24h nadal można łatwo odłowić wpuszczoną rybę.

Labedziak
Rybcio napisał(a):

Co Wy na to, czekam na opinie Wink

Dla mnie ok, każdy robi regulamin, jaki sam uważa za stosowny.
Zresztą, to pierwszy rok, to zawsze można w kolejnych latach coś zmienić.

Może tylko taka uwaga, że macie tyle łowisk, to przynajmniej na jednym ten przepis o górnych wymiarach wprowadzić?

Tabela opłat:

Kobiety - 125 zł.????

Przecież wałczą o równouprawnienie, to niby dlaczego taniej?Kij

Brzmi jakoś tak PRL-owsko Pfft
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Semi

Brzmi jakoś tak PRL-owsko

Pewnie że brzmi, bo niewielu wędkarzy ją ma. Na moich terenach mają ją przeważnie starzy działacze niewiele wiedzący co się nad wodą dzieje.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Norbert
Rybcio chcecie zbudować coś na wzór angielski. Rożnica jest tylko taka, że tu ryb się nie zabiera z łowisk a nadmiar przenosi do innych zbiorników. Trochę dziwi mnie wojna z tymi łódkami -powiedziałbym, że to trochę dyskryminacja dla karpiarzy ,ktorzy i tak ryby wypuszczają Cool. Dziwi mnie również, że tylu mądrych nie potrafi przeglosować sprawy o wypyszczaniu ryb z górnymi wymiarami. Ale jak to Łaba napisał to pierwszy rok i można jeszcze wszystko zmienić.Wink
Pozdrawiam Norbert.
Edytowane przez Norbert dnia 22-12-2012 12:11
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

Rybcio
andbaja napisał(a):

Interesujące, chociaż nie wszystko jest dla mnie jasne.
Powołaliście do życia nowe stowarzyszenie wędkarskie współpracujące z wielickim kołem,ale odrębne od PZW?
Jakoś nie kapuję. Będzie można łowić na stawach koła Wieliczka? Może przedstawisz Rybcio główne plusy tego przedsięwzięcia. Ciekawi mnie to, bo to w moim powiecie się odbywa...

Stowarzyszenie nie odcina się od Koła PZW Wieliczka gdyż są to nasi koledzy z którymi nie zamierzamy się kłócić tylko współpracować.
Wędkować na łowiskach MZW będzie mógł każdy, jak tylko wykupi sobie u nas zezwolenie.
Co do plusów tego Stowarzyszenia będzie to że 80% kasy będzie przeznaczone nie na biurokrację tylko na zarybienia.

Rybcio
Norbert_arab napisał(a):

Rybcio chcecie zbudować coś na wzór angielski. Rożnica jest tylko taka, że tu ryb się nie zabiera z łowisk a nadmiar przenosi do innych zbiorników. Trochę dziwi mnie wojna z tymi łódkami -powiedziałbym, że to trochę dyskryminacja dla karpiarzy ,ktorzy i tak ryby wypuszczają Cool. Dziwi mnie również, że tylu mądrych nie potrafi przeglosować sprawy o wypyszczaniu ryb z górnymi wymiarami. Ale jak to Łaba napisał to pierwszy rok i można jeszcze wszystko zmienić.Wink
Pozdrawiam Norbert.

Jak to mówią w przysłowiu " że na swoje podwórko się nie s.a " no ale muszę to napisać że u nas powstało grono karpiarzy z łódkami którzy rybek nie wypuszczają Sorki Głosowali w większości za zakazem Ci którzy nie posiadają łódek, sprawa czemu chyba jest oczywista Pfft
Zastanawia mnie sprawa tematu No Kill na naszych łowiskach czy też wybrany jakiś nasz akwen na którym to miało by nastąpić Frown Co roku wpuszczamy do naszych zbiorników ponad 10 ton ryb gdzie było i będzie tak dalej. Wyobraźmy sobie że że przez kilka dobrych lat nikt nie zabiera tej ryby.....No i ...... ?? Takim moim żartem Wink Ryba moim zdaniem z głodu wychodziła by z brzegów żeby się popaść na łące. :;/

Co do górnych wymiarów to Ja w tym temacie powstrzymuje się od głosu, w większości na tym zebraniu musiało to im przeszkadzać..... sleep

PS- Pytanie to będzie raczej do Adminów - Zastanawiam się w jakich łowiskach będę w przyszłym roku zgłaszał rybska do TP ??

Exodus
Rybcio napisał:
PS- Pytanie to będzie raczej do Adminów - Zastanawiam się w jakich łowiskach będę w przyszłym roku zgłaszał rybska do TP

Łowiska zagraniczne Wink

Łowiska komercyjne i specjalne, chyba że chcesz zgłaszać jako PZW to się sam określ Wink

Rybcio
Dla zaciekawionych naszym Stowarzyszeniem chciałbym przedstawić myślę że dobrą wiadomość, otóż pojawiła się ostatnio informacja na stronie MZW o tym że będziemy mogli wędkować na dodatkowym łowisku Frown

Od stycznia 2013 roku po uiszczeniu dobrowolnej opłaty stowarzyszeniowej każdy wędkarz posiadający licencje na nasze łowiska będzie mógł również łowić na zbiorniku Kryspinów II zwany w naszym regulaminie BU - Budzyń na długości 450 m linii brzegowej, będzie tam można łowić na dwie wędki, używać łódek do wywozu zanęty oraz używać zarejestrowanego sprzętu pływającego do dokonywania połowów. Jężeli będą chętni wędkarze do wykupienia zezwolenia tylko na ten zbiornik będą mogli to zrobić po wpłaceniu 70 zł i odebraniu rejestru połowów. Będzie również możliwość wykupienia zezwolenia korespondencyjnie poprzez wpłacenie na konto MZW kwoty wynikającej z cennika z tytułem na przelewie nazwy zbiorników na których chce się łowić i powiększenia opłaty dobrowolnej o 5zł.

Czerwoną kreską oznaczona jest linia brzegowa na której nasi wędkarze będą mogli dokonywać połowów z lądu natomiast z łodki wolno łowić na całym akwenie oprócz wyznaczonego obszaru.

Niebieską kreską odzielony jest teren Wspólnoty Pastwiskowej na kórym to nie wolno łowić również ze sprzętu pływającego.

Link do zdjęcia poniżej poniżej :

http://wedkarstwo...;buttons=0

Ciekaw jestem jakie pływają rybska w tym ponad 20 h zbiorniku ??

PS- Ex Ja w przyszłym roku to w TP to raczej się nie będę liczył, nie pasujemy do żadnych z tych łowisk Grin

Exodus
Dla wielu to nowe łowisko będzie na pewno dobre Wink

Ciekaw jestem jakie pływają rybska w tym ponad 20 h zbiorniku ??

Wiele osób które tam łowią, twierdzą że duże rybska są : dokładnie tak jak powiedzieli : wyrznięte Wink

PS- Ex Ja w przyszłym roku to w TP to raczej się nie będę liczył, nie pasujemy do żadnych z tych łowisk

Kurcza, jesteście teraz łowiskiem specjalnym i jakby na to nie patrzył, tak już zostanie. Ciężko nazwać to PZW, czy łowisko komercyjne.
Zresztą ostatnio gadałem z jednym od Was i jak mu powiedziałem jak Wasze wody i coś napomknąłem o PZW, to myślałem że tam zagotuje.
Nagle on nie ma nic wspólnego z PZW, brzydzi się tym. 20 lat łowił z PZW, komercją czy specjalnymi się brzydził, a dziś PZW do niczego.
Nigdy nie zrozumie takiego podejścia.

Swoją drogą jakie to ma znaczenie czy dodajesz rybę z PZW, czy z komercji, mnie jednakowo cieszy.
Nie utworze kolejnej grupy dla toplisty bo to się mija z celem.
Są łowiska PZW, komercyjne i specjalne i łowiska zagraniczne, innych wód nie znam.Wink

Retsam
Rybcio, z dużym zaciekawieniem śledzę i będę przypatrywał się informacjom o Waszej inicjatywie ouch, tak przy okazji Waszej wymiany zdań nt. przyszłorocznej TL mam pytanie. Pisałem już gdzieś wcześniej o swoich wątpliwościach dotyczących klasyfikacji łowisk w regulaminie TL, teraz jest okazja aby zapytać konkretnie.

Exo napisałeś, że:
...Są łowiska PZW, komercyjne i specjalne i łowiska zagraniczne, innych wód nie znam.Wink

W tym miejscu mam pewien problem, na terenie mojego powiatu i sąsiednich największym gospodarzem i dzierżawcą jezior jest Prywatne Gospodarstwo Rybackie - Gospodarstwo Rybackie Szwaderki Spółka z o. o. Ma pod swoją "opieką" 68 jezior i dwie rzeki łączące jeziora. Dla porównania PZW w postaci mojego koła dzierżawi 1 jezioro. Omawiane Gospodarstwo Rybackie nie jest związane z PZW, natomiast działa na takich samych zasadach jak PZW w innych częściach kraju. Moje pytanie jest czysto teoretyczne, jak zgłosić do TL rybę złowioną z wody PGR Szwaderki, skoro nie pasuje do żadnej wymienionych przez Ciebie grup wód Exo. Wink

Przepraszam, że nie całkiem na temat ale jest okazja to się zapytamWink.

Labedziak
Retsam napisał(a):

Przepraszam, że nie całkiem na temat ale jest okazja to się zapytamWink.

Spoko, to taka szybka odpowiedz, żeby Rybciowi tu tematu nie zaśmiecać.Pfft

http://www.narybk...d_id=12090

Na samym dole, mojego pierwszego postu.

(PZW) - Łowiska Polskiego związku wędkarskiego
(ŁK)(ŁS)(ŁP) - Łowiska komercyjne, specjalne, prywatne
(ŁM) - Łowiska morskie
(ŁZ) - Łowiska zagraniczne

Tyle powinno wystarczyć, wybierzesz sam, jakie uważasz za odpowiednie beer
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Exodus
Zawsze można podyskutować na ten temat w nowym temacie. Jak będą sensowne rozwiązania to jak najbardziej jestem za. Teraz trzymajmy sie tematu Rybcia Wink

Rybcio
TAK DLA PRZYPOMNIENIA CHCIAŁ BYM OZNAJMIĆ ŻE OD 15 STYCZNIA 2013 JEST JUŻ MOŻLIWOŚĆ DOKONANIA WPŁAT CZŁONKOWSKICH UPRAWNIAJĄCYCH DO DOKONYWANIA POŁOWÓW NA WODACH MZW, KAŻDY CHĘTNY BĘDZIE MÓGŁ RÓWNIEŻ ZŁOŻYĆ U SKARBNIKA DEKLARACJĘ CZŁONKOWSKĄ.

Skarbnik będzie przyjmował od stycznia 2013 w każdy wtorek w godzinach od 17.00 do 19.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Adama Mickiewicza 8.(tam gdzie skarbnik PZW Wieliczka)

Aby wykupić zezwolenie na łowienie na wodach zarządzanych przez Małopolski Związek Wędkarski nie trzeba mieć opłaconych składek PZW na 2013 rok.

Wykaz wód zarządzanych przez Małopolski Związek Wędkarski: Brzegi, Grabówki dwa stawy, Park Mickiewicza, Lednica, Kryspinów II.

Tabela opłat:

Osoby posiadające licencję na łowiska specjalne Koła PZW Wieliczka w 2012 roku - 250 zł.
Osoby, które nie łowiły na łowiskach Koła PZW Wieliczka w 2012 roku - 280 zł.
Kobiety - 125 zł.
Dzieci do 16 roku życia - 125 zł.
Osoby z widocznym kalectwem - 0 zł.
Zbiornik Kryspinów II (Budzyń) - 70 zł.
Opłata za klucz do łowisk - 2 zł.
Opłata za korespondencyjne wykupienie łowiska - 5 zł.
Osoby, które posiadały licencję na wody Koła PZW Wieliczka w 2012 są zobowiązane do zwrócenia wypełnionych rejestrów skarbnikowi Stowarzyszenia w przeciwnym wypadku będą musiały zapłacić podwyższoną składkę stowarzyszeniową.

Około 80% kwoty pobieranej zostanie przeznaczone na zarybienia reszta będzie wykorzystywana na organizację zawodów, ochronę wód oraz bieżące opłaty.

Rybcio
Uruchamiamy nowe łowisko w Wieńcu

Od 01 lutego 2013 roku na mocy długoterminowej umowy dzierżawy będzie udostępnione łowisko Karp Małopolskiego Związku Wędkarskiego w Wieńcu koło Gdowa, leży ono około 7 km od centrum Gdowa w kierunku Bocheńskim.(w Nieznanowicach należy skręcić z głównej drogi w prawo kierując się na most a następnie tuż za mostem skręcić jeszcze raz w prawo by po 300 m dojechać do łowiska)

Jest to zbiornik składający się z dwóch stawów 1,5 ha i 6,5 ha lustra wody, która ma głębokość od 1,5 do 5 m, docelowo zbiornik ten ma mieć około 50 ha. Do łowienia będzie udostępniona linia brzegowa zrekultywowana o długości około 900 m. Frown

Wędkujący będą mieli możliwość biwakowania pod namiotami bądź przyczepami kempingowymi. Zbiornik będzie zarybiany regularnie Płocią, Leszczem, Amurem, Karasiem, Karpiem, Szczupakiem, Jesiotrem oraz Pstrągiem. Na zbiorniku będzie obowiązywał zakaz zabierania Karpi powyżej 60 cm.,oraz Amurów i Jesiotrów powyżej 90 cm., mamy zamiar wpuścić kilka okazów ryb, którym zostaną nadane imiona i będzie absolutny zakaz ich zabierania. Będzie możliwość wykupienia zezwolenia jednodniowego w kwocie 20zł, gdzie w limicie dziennym wędkarz będzie mógł zabrać łącznie dwie sztuki( Pstrąg, Leszcz) lub jedną sztukę (Amur, Karp, Szczupak, Jesiotr). Zezwolenie roczne będzie kosztować 120 zł. i będzie ważne na 30 limitowanych sztuk poczym będzie możliwość wykupu nowego zezwolenia. Frown

Na akwenie Wieniec nie będzie konieczności posiadania Karty Wędkarskiej

catchandrelise
Rybcio jak masz na to jakiś wpływ i mielibyście też takie możliwości to zarybiajcie karasiem pospolitym, nie wpuszczając przy tym japońca.
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

Exodus
Wieniec, czyli na bank u Was wykupie Wink tam cos pewnie pływa ciekawego Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się