Luty 21 2018 02:34:14
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Co zrobić z żywcem?
Tomasz_Hunter
Dudii zapomniałem napisać, że wypuściłbym go gdyby nie było brania pod koniec łowienia i z pewnością spróbuje tej metody Wink

ceik
W regulaminie jest notka że niezależnie od kondycji ryby - należy wypuścić do wody każdą,a nie kotu lub w krzaki.Niektórzy piszą o wielogodzinnym trzymaniu żywca na haku,mam pytanie o ilu godzinach jest mowa-to jakieś nieporozumienie!!!.Uczono mnie że żywca należy wypuścić w miare dobrej kondycji-,czas na haku nigdy niebył dłuższy jak;0,5-1,5g bo tylko taki żywotny dla mnie i wielu wędkarzy których znam spełniał swoją role.Tyle na forum napisano o(C&R)dlatego się czepiam,wiem że wielu się to nie podoba,ale to jakie mamy "swoje" racje już w temacie o podrywce się uwidoczniło.pozdrawiam i czekam na innych opinie.

Emil65
ceik napisał/a:
W regulaminie jest notka że niezależnie od kondycji ryby - należy wypuścić do wody każdą,a nie kotu lub w krzaki.

Tak,ale rybę złapana na haczyk,a nie zaczepiona na hak za grzbiet,albo za bok.
A tak poza tym Ceik,to masz całkowicie racje.Cool

qniq
Osobiście jeszcze nie łowiłem na żywca, ale zaproponuje swój pomysł:
Jeśli żywiec jest w dobrej kondycji myślę że powinniśmy go wypuścić, lecz jednak gdy padł (nie widać czynności życiowych, lub są nikłe) warto by było go po prostu zamrozić (szczególnie Ci, którzy łowią na martwą rybkę)

Pozdrawiam

Emil65
Ja ostatnio łowię tylko na trupka,a nawet kiedyś jak łowiłem,to zawsze żywca zabijałem.
Po co ma się w wodzie męczyć.
To się tylko tak wydaje ze jest w dobrej kondycji.
Jednak parę godzin na haczyku robi swoje.disa

Soltys
Ja jeśli żywiec jest w dobrej kondycji to go wypuszczam. Pewnie troche się męczy ale jeśli przeżyje to chyba lepiej niż jak by skończył w krzakach,

Przemi4
Jeżeli żywiec jest już wykończony to lepiej go zabić niech się nie męczy.
A co zrobić z zabitym żywcem? - Dać dla kota.

Atreides
Nie wiem jak wasze koty, ale mojej babki to takiej ryby nie tknie - raz spróbowałem. Bardzo rzadko łowię na żywca (wolę spinning), ale gdy już się zdarzy to nie ważne czy żywiec w dobrej kondycji czy padnięty i tak ląduje w wodzie (padającego dobijam - i tak wystarczająco katował się na haku). W przyrodzie nic nie ginie i na pewno jakiś szczupaczek się nim pożywi i nabierze dzięki temu wagi, a jak ryba padnie to jest sum, sandacz, węgorz czy raki, które nie pogardzą z pewnością taką okazją.
Nie widziałem jeszcze człowieka, który by w trakcie łowienia ryb mógł się czymkolwiek przejmować, i który by nie ukochał przyrody [Tadeusz Andrzejczyk]
C&R ouch

catchandrelise
Robie dokładnie tak samo jak Atreides. Moim zdaniem to lepsze niż dac kotu. A jeszcze jedno nie rozumiem poglądu, że karaś to szkodnik czy tam chwast w naszych wodach to samo można by powiedziec o karpiu, bo to ryba, która została wpuszczona do naszych wod przez człowieka, kiedyś nie była elementem naturalnego łańcucha pokarmowego a teraz konkuruje o pokarm np: z linem. A do karpia jakoś nikt się nie czepia, bo jest rybą lubioną przez nas, bo rośnie duża i daje dużo emocji przy holu.
Edytowane przez catchandrelise dnia 23-01-2009 19:24
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

Gizmoon
Ostatnio złapałem 15cm płotkę z blizną na grzbiecie po kotwicy.Założyłem ją jako żywca, rzut pod krzaczek i po kilku sekundach miałem branie i wyciągąłem 64cm czczupłego Shock
W przyrodzie nic się nie marnuje Wink
Edytowane przez Gizmoon dnia 20-05-2009 17:31
Co masz zrobić dzisiaj, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni na ryby Wink

NIE ŚMIEĆ NAD WODĄ! I nie tylko!

Odol
Według regulaminu PZW rybę trzeba wypuścić nawet jeśli na 100% zginie. Ja się tam do tego stosuje. Nawet jak i zginie ona to zawsze jakiś drapieżnik będzie miał się czym posilić.
Pozdrawiam!

Howi
[quote]Odol napisał/a:
Według regulaminu PZW rybę trzeba wypuścić nawet jeśli na 100% zginie. /quote]

Ale ten przepis nie dotyczy chyba żywca,tylko ryb niewymiarowych i w okresie ochronnym złapanych?

tomek-79
Na ten temat maożna polemizować ,ponieważ wypuszczona rybka ma szansę przeżyć.Ale też na ranie mogą rozwijać się różne grzyby oraz bakterie.Więc mało tego że taka ryba gędzie cierpiała ,to jeszcze może zarażać inne.conf

Hubert_Str
Howi napisał/a:
[quote]Odol napisał/a:
Według regulaminu PZW rybę trzeba wypuścić nawet jeśli na 100% zginie. /quote]

Ale ten przepis nie dotyczy chyba żywca,tylko ryb niewymiarowych i w okresie ochronnym złapanych?

Tak dotyczy tylko ryb niewymiarowych lub złowionych w okresie ochronnym.

Exodus
Ostatnio zabieram każdą rybe do domu, która na haku padła. Przynajmniej mam teraz mrożonki na sandacza Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Arteczek
Ja żywca wypuszczam i zawsze po wskoczeniu do wody ma się świetnie Angry

Exodus
Arteczek napisał(a):

Ja żywca wypuszczam i zawsze po wskoczeniu do wody ma się świetnie Angry

Nie bardzo rozumie, dzwoni ?

Arteczek
To ,że gdy wypuszczam żywca nigdy nie pływa do góry brzuchem tylko odpływa zaraz po wypuszczeniu do wody ,żywca zmieniam co dwie godziny (karasia). Wink

Exodus
Odpływa ze strachu Wink Lepiej czasem zabrać i dać do zamrażalki.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się