Styczeń 18 2018 19:12:05
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Akwarystyka
 Drukuj temat
Roślinki w akwarium.
Exodus
Znów jakiś czas temu założyłem akwa i jak zwykle roślinne Wink
Co jakiś czas wstawię tu zdjęcie jakiejś rośliny, całe akwa pokaże niebawem .
Jak ktoś ma roslinki to zapraszam do tematu Wink
Limnophila Aromatica
[img]http://img843.imageshack.us/img843/4572/20130212325.jpg[/img] is not a valid Image.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Dawid
images49.fotosik.pl/1797/5cc96894a84d0736.jpg
Moje powoli dochodzi do siebie po glonach , ale teraz kolejny cios będzie zmiana z T8 na T5

Exodus
Soft piękne akwa Wink Daj większe zdjęcie i opisz co to za rośliny i jakie miałeś glony Wink
Pamiętaj też że w parze z rośliną idzie glon Wink
Rotala rotundifolia indica, jeszcze do końca nie wybarwiona Wink
[img]http://img163.imageshack.us/img163/9169/20130202297.jpg[/img] is not a valid Image.

Dawid
Poza co2 co podajesz że masz takie bomblowanie ?? Ja tak miałem jak akwa świeże było ale od dobrego miesiąca mimo co2 , 0,5W/L oraz nawożenia makro , mikro + azot ; nie mam ani bąbelka nawet na wieczór. Jaki masz fosfor i azot ?? Mierzysz ?
Akwarium nie jest duże 160x40x45 h , skalary są mniej więcej wielkości dłoni . Z roślin to bardziej podstawowe : lotos ,Hygrophila polysperma, rogatek , kilka gatunków niskich kryptokoryn , limnophila , nurzaniec i inne pojedyncze egzemplarze których nazw nawet wypowiedzieć nie potrafię . Więcej czerwonych roślin dodam po zmianie oświetlenia.
Widzę że "jedziesz" na bazalcie - masz jakiś substrat / ziemię pod nim ? Krążą legendy że w bazalcie roślinki się nie trzymają - jakie jest Twoje zdanie ?

Co do glonów , grubo ponad miesiąc czekałem aż okrzemki raczą zejsc , jak już ustąpiły pojawiły się krasnorosty które zwalczyłem aldehydem glutarowym , potem pojawił się pewien glon takie 1cm szare niteczki na szczytach roslin , czytałem że występuje gdy jest niedobór co2 we wodzie - muszę pomyśleć nad reaktorem do co2 bo aktualne dozowanie chyba nic nie daje.

Exodus
Poza co2 jeszcze nawozy rataja makron i bioflor. Oświetlenie mam prawie 0,76 w na litr. Nie stosuje soli, bo to dla mnie pomyłka. 90% tematów o glonach to suche sole.
Mam tylko testy ph i two i tww.
Mam juz tak długo akwa roślinne, że chyba się nauczyłem co dolega roślinom.
Przy oświetleniu 0,5 musisz dawać co2.

Widzę że "jedziesz" na bazalcie - masz jakiś substrat / ziemię pod nim ? Krążą legendy że w bazalcie roślinki się nie trzymają - jakie jest Twoje zdanie ?

Substrat jbl, na nim piasek i bazalt. Co do bazaltu to mam go zawsze. Rośliny zawsze rosły pięknie. To że piszą takie opinie, to jest normalne. Gwarantuje Ci że żaden z tych co to napisał nigdy tego nie miał w akwarium.
Kupują teraz 1 kg podłoża po 100 zł, bo takie używa Amano z Japonii. No to jak może taki napisać dobra opinie o głupim kamieniu za 4 zł. Podobnie rzną ludzi w wędkarstwie, a w wędkarstwie karpiowym to tną ludzi jeszcze lepiej 10 kulek proteinowych za 50 zł.

Kiedyś było tak, że zakładałeś akwa i cieszyłeś się pięknymi roślinami. Dziś to glony i glony.
Powodem sa właśnie Ci ludzie którzy piszą takie opinie.
Kiedyś czytałem jak gość prosił o pomoc. Miał rośliny mało wymagające, mało światła bez co2. Doradzili mu mocne światło i nawożenie solami. To co później miał tam, to jedno wielkie bagno.
Rosliny dobiera się do oświetlenia i czy bedzie nawożone co2, czy nie Wink

Chcesz mieć bomblujące roślinki to :
Butla co2, reduktor, zaworek precyzyjny i na sam koniec zwykła kostka z kamienia. Ustaw pod wylotem filtra. Nastaw na początek jeden bąbel na sekunde i sprawdzaj poziom co2 za pomocą ph i tww. Jak nie wiesz jak to Ci napisze Wink

Dawid
Testuję podawanie co2 , na początku miałem na drabince , było jako tako dobrze, potem dla testów - kostka lipowa - rozpadła się po 1 dobie , teraz mam wężyk od co2 wsadzony w wylot z kubła ale to już totalna klapa. Póki co wracam do drabinki i zbieram na reaktor. Butle co2 mam 5,5L . Exo jedziesz na osmozie czy na rurowicie ? Kompletuje właśnie oświetlenie 3 x 80W T5 i mam nadzieje mieć jako taki efekt bo teraz przy tym szału nie ma...

Exodus
Mam osmoze Wink
Będziesz miał moc śiatła 0,55, brutto. Czyli tak naprawdę będziesz miał ponad 0,6 czyli dla każdej rośliny extra Wink
Przechodzisz na lepsze światło, więc rośliny będą lepiej rosły Wink
Ten reaktor robisz narurowy ?

Dawid
Nie wiem czy robić czy kupić gotowca z sery. Akwa ma 288L wg wymiarów czyli dając 3 x 80W będzie ciut więcej niz 0,6 a 0,83 .

Exodus
Ten sery to który ?
Fakt zle podzieliłem Wink Policzyłem 160, a nie 240. Tylko nętto Ci daje 1 wat na litr, tu się bym mocno zastanowił Bo skoro masz glony przy słabym oświetleniu, to teraz może być dramat. Przy świetle 1 w na litr trza mieć ogromne doświadczenie, mogą pojawiać się cuda w akwa. Szczerze Ci radze światło w granicach 0,6 max 0,8

Dawid
Mogę dać samo 240 to nie problem , ta trzecia jest na osobnej instalacji planowana nie musi być odpalona. To co zostawić samo 2 x 80 ?

Exodus
Pewnie, to i tak masz wtedy ponad 0,55 w na litr. Netto będziesz miał z 50 litrów mniej. Ilość światła mierzy się do faktycznego stanu wody. Odliczasz piasek i reszte, gdzie wody nie ma. Czyli będziesz miał prawie 0,7 w.
Zawsze 3 możesz włączyć i zobaczysz co będzie sie dziać. Wink
Ja bym nie dawał 3.
U mnie jest netto prawie 1w na litr, dokładnie 0,9w. Tylko że wiem czego potrzebuje dla akurat tych roślin. Jeśli masz doświadczenie możesz sie pobawić w mocne światło, jeśli nie szkoda czasu, bo każdy błąd się zemści. Przy świetle z dwóch 80 też bedą pięknie rosnąć rośliny Wink
Podstawa wtedy to co2, które jeste podstawowym pokarmem roślin Wink
Wiesz jak obliczyć co2 ?

Dawid
Powiem szczerze że nie wiem jak to obliczyć , martwię sie jak dobrze rozpuścić we wodzie . Chciałem zrobić jakiś wewnętrzny dyfuzor na-rurowy z użyciem biobali , wiesz taki na wylocie z kubła ( jednego z dwóch ) . Widzisz ja jadę na kranówce której ph siega 7.8 (test - granatowy) i twardościach 10/21. Na początku potas utrzymywałem w granicach 0,2-0,5 a teraz mam 2 ! i nie wiem jak zbić , jedynie bardzo dużymi podmianami. Azot trzymam ok 30-40 wysoko - niestety poniżej od razu pokazują się sinice . Nie mam łatwo tym bardziej że od 9 do 19 nie ma mnie w domu - pilnuje akwaria w sklepie zoologiczno-wędkarskim.

Semi
Kiedyś marzyłem o dużym akwarium, ale mi jakoś przeszło. Jak tak czytam to co piszecie to za cholerę nie wiem o co chodzi. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Dawid
To tak jak byś pojechał na zlot "Hondziarzy" tamci to walą kodami Grin Z akwariami jest tak, że jak raz zaczniesz chociażby od małego i nie daj los pójdziesz do kogoś kto ma większe wrócisz do domu zobaczysz jakie twoje jest małe... dalej to już sie samo napędza huha To tak jak z robieniem wędek samemu , zrobisz jedną na próbę , a zrobisz druga , a to okazyjnie blank się kupi , a to na forum ktoś zrobi taka rękojeść da takie przelotki conf Swoją droga przydał by się wątek "rodbuildingowy" bo zapewne nie jeden z nas ukręcił coś gdzieś kiedyś .
Edytowane przez Dawid dnia 14-02-2013 22:25

gatun0
Chyba prędzej bym sie z "Hondziarzami " dogadał huha

Dawid
Nie wątpię huha

Exodus
Dyfuzor narurowy z biobalami, tylko spowolni Ci prace filtra i będzie kolejny kłopot jak zła filtracja. Lepiej nie dawać biobali, masz w filtrze i starczy.
Jak mierzyć co2. Sprawdzasz jakie masz ph wody i jaką masz twardość węglową, poniżej masz tabele. Najlepiej jak jest w granicach 20 ppm.
Sinice to niedobór makroelementów w tym azotu. Więc problem może tu leżeć w wielu przyczynach.
Mierzyłem teraz i mam około 15.

Semi to proste jak du... Wink

Kubek
Ja tam wole mchy Wink
Fotograf ze mnie rzaden, ale pokaże wam moje krewetkarium Wink
images47.fotosik.pl/1721/a9e624f8cb89072cm.jpg
]

Dawid
Fajowe, jak będziesz przycinał ludwigie to ja poproszę Wink
Podoba mi się ta wgłębka na czymś owinięta , ale bał bym się że się zacznie odczepiać i pływać po powierzchni .

Exodus
Kubek extra akwa Wink tylko gdzie te krewetki Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się